Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

erikasadek
1. dec 2009

danka, ahoj , boze moj tak len sa drz te.. 😉

zuzka1.
1. dec 2009

Dani drzte sa a daj vediet,

erika co mas ty troch???

Jarka davam malemu kravske , plnotucne s grankom, neprevaram, toto netreba, preslo pasterizaciou a ohrievam v ohrievacke.

Kocik je babypoint mark 4, pockaj najdem to:

http://www.kociky.eu/kociky/kocarek-babypoint-m...

norik1
1. dec 2009

n o to som ti mohla poslat moju, ja ju mam odlozenu - tu ohrievacku, ja davam malemu este umele mlieko... som sa so sebou dohodla ze do dvoch rokov a potom sa uvidi 😉

kocik je aj takej farby? sumny 😉 ....a ty si nechcela ten Chicco?

lamada181
1. dec 2009

ahjte tak ja som prisla od kadernicky potom hodim foto a aby som nezabudla norik neopakuj spolievkou hej 😀

zuzka1.
1. dec 2009

akej takej?my sme vybrali cerveny a chcela, ale potom sme si to rozmysleli, chcela som potom isty cas viper3 alebo 4 a anakniec mi jedna mamina v netab ulkovych maminach hovorila, ze boli pozriet tento a je dobry, tak sme sa rozhodli pre tento, ked ho uz mal niekto odskusany.

to chicco sa mi zdalo moc nizke, take malinke.

erikasadek
1. dec 2009

no j aa tri deti doma, ktore su, uplne , blaznive. 😀 😀

norik1
1. dec 2009

no priznavam Lamada ze s polievkou ssom druha, ale som ju chcela robit uz vcera vecer len som bola leniva a nevarila som nic. Dnes som uz mala take chutky na tu polievku, ze aj keby bomba spadla tak som ju musela varit 😀
inac to moja najoblubenejsia, ale neviem urobit taku jak mamusa moja robi 😔

Zuzik v pohode 😀 ja som s chiccom spkojna, je sice malinke, ale zasa lahucke a o to mi slo 😉 ten nas prdoch uz v kociku moc ee a mne staci ked niekam ideme ze vyspi sa tam v pohode 😀 som zvedava ci v lete este bude vobec kocik treba 😀 😀 😎

norik1
1. dec 2009

Zuzka aku to mas tu specialnu panvicu? hladam tu remosku a podobne naradie - mm povedal ze si mam pytat darcek 🙂
kukla som na remoskovsku stranku, ale chcem vidiet aj daco ine tak poradte kto viete lebo inak zakladam novu temu 😀

zuzka1.
1. dec 2009

norik my mame tie hrnce od firmy ametist, teraz od nich brali aj kamarati- je to dost drahe, ale uz to bude rok, a panvica nema jediny skrabanec, nebola ziadna prihorenina, nic, ozaj su super a kvlaitne. dost tazke, ale super

blau
2. dec 2009

ahoj bre ranko, ano zuzik takyto ma svagrina,. Je dobry budes spokojna.

Jaj ano kravske, dobre a norik som sa zasmiala, ze dohodla som sa sama so sebou...zlata.

Aj ja som sa dohodla sama zo sebou, ze kojit budem 1/2 roka aha do cilku kojim, ale ved uz len vecer. Ked vidim ten jeho ksichtik ako sa tesi je mi luto...skoncit, ale uz sa fakt chystam.

zuzka1.
2. dec 2009

Dobre ranko,

ideme my na prechadzku, vonku je krasne, navarene je, maly spinkal krasne do 8, aj to len preto ze vcera cely den nespinkal, ted aaz na tu chvilku. tak ho dam az na obed, uz by sa mohol naucit len na jeden spanok, lebo takto je to na prd. dam ho spat, nespi, zbytocne stratime cas co mozme byt vonku. vonku nezaspi v kociku, no teda.

Jarka hovoris teda, ze je dobry???som rada. uvidime v piatok, idem vyvencit este tento nas a ked bude drobce spinkat, ho vyumyvam

lamada181
2. dec 2009

ahojte mamusky tak norik uznavam teda berem ok norika je to pravda nikdy sa ti nepodari tak ako vari mamaina alebo babka ale bo tak ja sa tiez snazim navarit tak ako robi prastarka a nejde to aj ked dam vsetko tak ako ona

lamada181
2. dec 2009

baby dala som nejake fotecky len tak este neni komplet nebol cas tak zatial pa
😀

amatula
2. dec 2009

cafte

nezvestna sa nasla...aaaa sak co aj tak ma len zuzka postradala 🙂 😢

fuj no dva dni ulietane za mnou...ale dali mi vela 😉

dnes sa nam stala taka vec ze som o desat rokov zostarla a je mi az zle 😝 😨 🤐 fuuuj 😔 Mato mi vopchal do truby medzi kable kovovou lyzicku ked som piekla to skratovalo..fuj boze esteze máme istic a ten vyrazilo 😔 je my spatne z toho 🙄

fuj poterbovala som to niekomu povedat 😔 tak papa

zuzka1.
2. dec 2009

Mata kriste, etseze sa nic nestalo ☹ ☹ ☹ infarktove stavy ☹ hlavne, ze je vsetko ok uz.

Si bola na tej zdravotnej, ze???kto vam to robil falck-zachranna akademia alebo cerveny kriz??

amatula
2. dec 2009

u nas to robí normalka RZP...a bolo to super!!!!!bola na jednotku...to by mala mat povinne kazda osoba..ked uz nie vela aspon nieco vies 😒 co mne prebehlo dnes hlavou..ked som videla tu ciernu zhorenu lyzicku 😨

aaaa blau som stela reagovat..ty si sa nerozhodla kojit 1/2 roka..ty si sa este nerozhodla prestat 😉 tak je to spravne......

zuzka1.
2. dec 2009

To iste som hovrila aj ja, kazdy jeden clovek by to mal povinne absolvovat.

Ozaj JArka, maly i spi celu noc, nemiss ho kojit aj v noci. Ak nie, preco by si prestavala? 😕

Mata neviem ci predstavit, aj MAtko sa urcite zlakol.

lamada181
2. dec 2009

ahojte mati preboha tam to ta obdivujem
ja uz by som skolabovala

amatula
2. dec 2009

,, Deti sa učia tomu, s čím žijú :

Ak deti vidia kritiku, učia sa odsudzovať.

Ak deti žijú s nepriateľstvom, učia sa bojovať.

Ak deti žijú so strachom, učia sa stále niečoho obávať.

Ak deti žijú so súcitom, učia sa ľutovať samy seba.

Ak deti žijú s výsmechom, učia sa byť plaché.

Ak deti vidia žiarlivosť, učia sa, čo je závisť.

Ak deti žijú s pocitom hanby, učia sa cítiť vinu.

Ak deti žijú s toleranciou, učia sa byť trpezlivé.

Ak deti niekto povzbudzuje, učia sa byť presvedčené.

Ak deti niekto chváli, učia sa vážiť si.

Ak deti pociťujú uznanie, učia sa mať rady samy seba.

Ak sú deti akceptované, učia sa nájsť vo svete lásku.

Ak deti žijú tam, kde sa rozdáva, učia sa byť štedré.

Ak deti žijú s úprimnosťou a čestnosťou, učia sa, čo je pravda a spravodlivosť.

Ak deti žijú v bezpečí, učia sa dôverovať sebe a ľuďom okolo seba.

Ak deti žijú s priateľstvom, učia sa, že svet je krásne miesto, kde sa oplatí žiť.

Ak deti žijú v atmosfére pokoja, učia sa mať pokojnú myseľ.

S čím žijú vaše deti? “

amatula
2. dec 2009

zaujmave ze..ked nikto nepise tak aby ste mali co citat 😀

zuzka1.
2. dec 2009

mata super to, je kde si to vyhrabala??

ja sa ucim a pojdeme na nakup, maly je s babku dole. spat som ho nedavala uz.
MAti tebe spi maly tiez uz len raz za den, ze???kedy ho davas?

amatula
2. dec 2009

zuzka doteraz spaval od tej 11h do 14h...zhruba...ale uz mi potvora nechce.uz je starsi si ziada neskorsi cas....chodí az po 12h 😒 co mne nevyhovuje lebo zaspí aj okolo jednej a potom ho musim do skolky budit 😒 teda pokial ho chcem zobrat vyvetrat...tak ale snad sa naucime... 😉
ale tak ja ho dam do postielky a je tam aj ked sa tam bude dve hodiny len hrat nakoniec zaspí 🙂

a vy sa uspavate?ci s nim lezis alebo sam?

zuzka1.
2. dec 2009

nas zaspava ako vas Matko, sam odjakziva, ziadne uspavanie.
Zacal strajkovat nejako, tak ideme na rezim jedneho spanku.davam tiez tak o 11. Tak sa to snad naucime.

blau
2. dec 2009

Ahoj No matik to mas teda pravdu a nieje pravda, ze si mi nechybala ma nestvi, ved som ti pisala, ze by som isla do tn, ale ty si mi nic nenapisala.

Inak to s tou lyzickou uplne si viem predstavit ako to bolo. Lebo raz som tu bola v kuchyni a nevedeli sme kde je Luca a on schovaty za tv medzi vsetkymi tymi kablami. On sa tam isiel vykakat 😅

Eszteze ste v poriadku.

No zuzik on je ukazkovo knizkovy kojeny. Nikdy v noci neplakal pomrvil sa to bolo vsetko nakojil sa a bolo. O droka prespava komplet celu noc. Iba rano, nikdy si nepytal prso mimo dna. Nikdy nebol zavislak. Odstavuje sa sam a ja ho neodmietam. A aha kojim ho vecer pred spanim.
Leeeenze. ...spat on len somnou 😠 🙄
Ked si k nemu ide niekto iny lahnut, tak si mysli, ze sa s nim idu hrat. Ked bol este babatko, tak M ale teraz on ma somnou ritual. No dufam, ze ho to niekedy opusti, lebo v at ma doobeda posiela prec, ze ide spat sam, V posteli je sam 5min a potom krici mamaaaaaaaaaaaaaa, aby som za nim isla. 😨
Ja to neriesim, lebo svagrina ma 2 deti a obidve s nimi zaspavali, nikdy same. A dokonca Lulu ma uz vyse 4r. a chodia s nou spat. A povedala mi len si to uzi potom ta nebude chciet.,Tak si to uzivam, ved ja som si to tak zariadila, tak sa nesmiem stazovat.

aaa na vikend pride za nami ocinko ,tak sa tesiiiime 🙂

lamada181
2. dec 2009

no baby paulinka chodi od roka sama spavat bez problemov ale tento krpec hnevavy ten nie len na rukach ale to je taky maznak a moze u hocikoho len nehc je na rukach
no ja piatok vyrazam von s mamickami od tialto ideme sa opit ze vraj juj to bude radosti teda tesim tesim sa co idete zajtra varit
a mamina mi pride ku detom tak som stastna bude o ne postarane takze super

baby mi sme mali ritual pri paulinke ked chodila na serblik od roka ze medzi nami v posteli serblik a ona kakala a rodicia spali a tento pride ku ockovi na zachod a a vykaka sa do plienky ale ani azsvet na zachod alebo doserbla ani zasvet este ak tak tak do slipkov alebo na dlazku to on rad a potom sa s tim hrat juj to mi tak nedavno spravil sa pokakal isla som zobrat plienku nie a mlady zdrhol do kupelky a tam vykonal este potrebu juj a na navy koberec teda som zurila jak tento no co vam budem hovorit

no a co vam donesie mikulas

danciacik
2. dec 2009

Ahojte.
Ja som sa dnes neozývala lebo som bola hrozne na nervy. Mali sme dnes testy na cystickú fibrózu. Tak som sa bála ako dopadli. Sestričky síce nemôžu podávať informácie ale som si vydrankala výsledok tak že chlorid má v poriadku, takže testy dopadli dobre. Na kožné nás neposielajú lebo by musela byť 2 týždne zdravá. Takže to nás objednajú na neskoršie. No v piatok nás čakajú asi tie najťažšie testy a to testy na reflux - hrozne sa ich bojím takže nám medzi 8.00 a 8.30 ráno držte palce.
Akurát ma vytočila dnes ešte jedna sestrička - tak primárka nám dovolila chodiť vonku tak sme boli vonku a prišli za nami Jarko,Paťko a moji rodičia tak my všetci celý šťastný ale musela som súrne Paťka prebaliť tak som vybehla do budovy a jedna tu z oddelenia mi požičala plienočku a sestrička ma vyšla ešte zdrbať že nesmieme mať návštevy ani vonku. Tak ja to nechápem - vonku sa premelie kopec cudzích ľudí a návštev ostatných a my nesmieme? Také nervy som mala. Lebo Larka chúďa je taká smutná že nesmie za deťmi do herne až jej do plaču bolo tak aspoň rodina by ju mohla vonku pozrieť nie?!

erikasadek
2. dec 2009

ahojte, .. ja vas musim dociatat najprv..;

norik, emusku , si pytaj moja ja na svojhu nedam dospustit... 😉 este aj moj muz n, neveriaci sa jej smial tera zju objima;. 😀 😀

blau
2. dec 2009

Halooooooo, de ste do?
Aj my sme mali vcera uraz, maly sa zakopol a treskol plnou parou celom do dveri. My mame sklo velke skoro az po zem a tam je ten ram dreveny a do toho napalil.
Jeeejda vizeral ako posledny nosorozec a nariekaaaaaaaaaaaal. To bol taky prvy jeho uraz na sk 😨

CO robite?

erikasadek
2. dec 2009

norik remosku 😀

blau moj zlaty, jezisi esteze to sklo na neho nespadlo 😖 😅

zuzka1.
2. dec 2009

Jarka tak su nasi drobci asi prepojeny, vcera tu bola jedna suseda s vnuckou, decka sa blanili jak nenormalni a maly celom nabural do kvetinaca, aj ho zhodil. zas mame hrcu na cele 😠
co s nim. dnes bol zlatucky, snad si zvykne na to jedno spanie, ale bol celkom dobrucky. pozriem zubok ci nevysiel, lebo papa normalne konecne.