Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
19. jan 2009

boze, nas samko cez den pomaly nic, v noci 125ml

zuzka1.
19. jan 2009

a to nas saminko cez den co mu dam vzdy spapa!!!!!!!ved papa pomaly viac ako vasi drobci a je najmensi!!!!!odpadnem!

norik1
19. jan 2009

no my tiez tak, vypije aj cez tri deci - ako kedy. a este mu riedim 100% stavy s vodou - bud kupenu detsku alebo cerstvo vytlacenu...

dzanka3
19. jan 2009

no ja mu ho asi stale nukam...aj ked si len cucne...ked dojdeme z vychadzky - ked vstane dost vypije...a ked ideme von vzdy ho dobre nalejem cajom....

a ked sa mi poobede nechce ist von - nedam mu cajik asi hod pred tym - a potom ulozim do mojej postele a vypije celu 125ml flasu caju a zaspi tak 😔

norik1
19. jan 2009

baby idem do hajan tak teda "read you tomorrow"

dzanka3
19. jan 2009

dobru noc norik

mne sa este nechce ved som poobede s malym spala... 😀

dzanka3
19. jan 2009

zuzka musis zistit ako ste vy rastli - su deti co rastu pomaly a potom v puberte ohromny skok...
moj muz aj ja sme boli vzdy uz ako decka najvyssi z tiedy...

zuzka1.
19. jan 2009

ja som bola normalna(rastom), tomasko bol zaky maly spunt

dzanka3
19. jan 2009

no vidis -tak aj Samko sa potom vytiahne....hlavne ze papka a je zdravy .....

ja zas vobec neviem ake velkosti oblecenia mu mam na jar kupit ako este podrastie...ved uz teraz ma 80 a 9-12 mesiacov.....

zuzka1.
19. jan 2009

no ale Matko klingacik je chlapina darmo, ved asi na rok, nie????

dzanka3
19. jan 2009

no som zvedava co na vo stvrtok na poradni povie - zas budem musiet vysipat ako papa kolko a kedy... 🙄

ale ja sa utesujem ze je aj dlhy ked uz je taky tazky 😵

zuzka1.
19. jan 2009

Dzanka ve dna tom nic nie je, ze je taky chlapisko!!!!!!ved ani tolko nepapa ako pribera!!!!!!!ma to mat po kom, nic sa nedeje, ked zacne chodit vyrastie z toho, doki by to mala vediet aj sama

dzanka3
19. jan 2009

no ved ona aj povie ze ved je aj velky a ma byt po kom 😵 😵 😵
zuzka a ty tiez davas nutrilon?
a cajik aky?

zuzka1.
19. jan 2009

ja davam sunar a cajik hipp ten detsky sen, mali sme cucoriedkovy, ten nechcel a ani cuco stavu, ani jablckovu. ty davas aky??
ozaj dne ssom si v dm kupila jablcny ocot, tak si budem davat aj ten kazde rano za stamperlik!!!!vraj je to tiez ucinne, tak ot nejak skombinujem vsetko dokopy!
kamoska tak schudla5 kg a to nejedela po 19:00, inak normalne, bez saldkeho, rano ten ocot

dzanka3
19. jan 2009

ja striedam jablkovo-medovkovy, detsky sen a na dobru noc.....

a ved ten jablcny ocot je hnus brrrrrrrrrr raz som si to kupila a po roku vyhodila ☹

dzanka3
19. jan 2009

a ze vraj je dobre rano vypit 1,5 litra vody na lacno...ale ako pojdem potom kocikovat? dam si matovu plienku?

zuzka1.
19. jan 2009

no budem to musiet nejako prezit!!!!!!viem, je to hnusne, mamka to pije stale!

dzanka3
19. jan 2009

idem uz aj ja do brloha za malym....
lebo rano on by sa uz hral a ja po nom zazeram co uz chce 😨 obsypem ho hrackami aj to trochu pomoze ale o chvilu zas pisti ....
dobru nocku 😔

norik1
20. jan 2009

cawteeee uz ste hore?

zuzka1.
20. jan 2009

ahoj, jadne, uz od pol 8

dzanka3
20. jan 2009

dobre rako
aj my uz hore - maly od 8.00 a ja od pol 9....
ale este by som spalaaaaaaaaaaaaa
ale musim zehlit - lebo uz dalsia varka sa perie...
co dnes varite? ja na dnes este mame bravcove na stave a halusky ale na zajtra co kupit???

a malemu som vcera kupila zelene fazulky on bondule mrazene to moze nie? som citala ze ano ..davate ?
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

norik1
20. jan 2009

Dzani ja ked som si predplatila mama a ja tak som si k tomu objednala aj vyzivovy special, napisem ti co sa moze od ktoreho mesiaca

norik1
20. jan 2009

Od ukončeného 6.mesiaca:
😵 Mrkva, zemiak, kaleráb, cuketa, patizón, tekvica, brokolica, karfiol, pór, petržlen, petrž.vňať
😵 Jablko, banan, broskyňa, marhuľa, hruška
😵 Ryža pohánka kukurica
😵 Kuracie, morčacie, králičie, varený vaječný žĺtok

Od ukončeného 7.a 8. mesiaca:
😵 Múka a výrobky z nej

Od ukončeného 10.mesiaca:
😵 Mlieko a mliečne výrobky (okrem tvarohu), plnotučný probiotický jogurt a maslo, lyžička oleja
😵 Sladkovodné ryby (naše ryby, nie morské. Filé je z morských rýb takže filé nie)

Od roka:
😵 Strukoviny (fazuľa, šošovica hrášok), cibuľa, cesnak, hlavkový šalát, paradajky, zeler, reďkovka, uhorka, baklažán, citrusové plody (u alergikov radšej ešte neskôr), exotické ovocie, jahody, ríbezle, egreše, maliny, bazalka, oregano, tymián, kôpor, vaječný bielok, tvaroh, med, sója a výrobky z nej

Od 1,5 roka:
😵 Škorica, vanilka, karí, ryby (už môže aj morské)

Od 2 rokov:
🤐 Kakao, čokoláda, sladkosti - nepreháňať

Od 3 rokov:
😵 Huby, údeniny, bravčové mäso, vlašské orechy (mleté už môžu ísť po prvom roku, celé kvôli vdýchnutiu až od 3 rokov)

Tak toľko z Mamy a Ja, ale toto za v závislosti od zdroja trošku obmieňa. Ja už som tiež dávala fazuľku, ale len 3 či 4 tie strúčiky...som sa bála že ho bude nafukovať...

Ináč tiež fičíme na Hipp Detský sen.... pili sme BaBio fenyklový, ale už ho tu nikde nemajú...

dzanka3
20. jan 2009

no super norik dakujem...
uz to mam aj zkopirovane a ulozene..

asi aj ja dam len tak trosku fazulky zelenej...

ja uz pozehlene...maly nechce papat mlieko zase - asi zacnem uz doobeda davat vyzivku co poviete??

norik1
20. jan 2009

no jasne uz mozte vyzvku v pohode 🙂 uvidis ako mu bude chutit 😵

erikasadek
20. jan 2009

ahojte baby, len na skok, tak co, ako s ami mate, dobry list norik, len asi si sa zmylila, nie vajecny bielok , ale zltko, to ma vizivu, a bielko je vysoky alergen....
teda v dobrom... 😉
ja sa ponahlam,; idem po pata do skolky.............

dzanka3
20. jan 2009

my uz doma z vychadzky a vy ste ani nepopisali....
ideme obedovat
kupila som krupicnu kasu ci nie je roztrhany sacik - plny kocik - tasku mam...nadavaaam 🙄 😠

norik1
20. jan 2009

Nezmylila Erika, vajecny bielok sa moze od roka... prave kvoli alergii az od roka... inac toto je cisto opisane z toho casaku...samozrejme ak je dieta alergik alebo so sklonom k alergii mali by sa vsetky alergizujuce veci zavadzat neskor ako zdravym detom...

erikasadek
20. jan 2009

tak , to mate takto na slovensku tu je dovolene od roka len zltko a aj s bielkom sa dovoluje az od 18 mesiacov, kazda krajina iny sposob, aspon viem preco ja na slovensku tolko alergikov.. 😠

osobne s tym suhlasim s mojej praxe, je to prenahlene, hlavne ked viem , ze bielko je najvatsii alergrn so vsetkych

norik1
20. jan 2009

no to suhlasim, tu je to oficialne tak... aj ked kazda doktorka ti povie - nabeh na alergiu? nezavadzat....