Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
10. aug 2011

@jakelina - ďakujem... 😉 . Všetci boli spokojní, len ja nie...no klasika. Ešte to potrvá, kým to bude podľa mojich predstáv... 😒

lucula73
10. aug 2011

@katy1979 ale vidno že to máš poprášené..........no ja som ťahala štetcom,tak skúsim ťapkať 🙂

katy1979
10. aug 2011

@lucula73 asi bol ale mne sa nechce vyvalit take prachy za spray a prave preto ze neviem ani vysledok.

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 naši číňania majú len handry a potom také gýčové haraburdy do bytu....ale zdá sa mi že som tam videla gumené dečky tak zbehnem asi kuknúť lepšie a hlavne bez detí nech sa aj rozhliadnuť stihnem...

mia1111
10. aug 2011

@jakelina - môj muž robí vo Frídku-Místku - tak to si blízko, nie? Ja bývam blízko česko-poľských hraníc 😉

jakelina
10. aug 2011

@katy1979 ano do polévky i takové širší. My jezdíme do Horné Saliby. Snad to píšu správně, odtamtud je Zlatat. Nebo pak do Maďarska. Co si vzpomínám tak Velký Meder a některé už bohužel nevím název. Já asi moc neporadím. Jedeme v zime na týden lyžovat a jeden den jsme v termálech a nebo brzo na jaře jezdíváme. Bešeňová, Tatralandia a takové ty známé místa.

jakelina
10. aug 2011

@mia1111 to je celkem blízko. Tak to jsi skoro sousedka 😀

dm1
10. aug 2011

@mia1111 ono mramorak je dost sladke cesto tak mozno aj preto sa ti to zdalo take sladke

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 😀 .veď to...a bola som tiež s malým,tak som nevedela,kde mám skor kukať,aby mi neušiel,musím sama 🙂

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 já u těch šikmookých strašně nesnáším ten smrad. Fujjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😝

mia1111
10. aug 2011

@jakelina - tak nevieš prísť na kafe? 😀 Mám v mrazáku aj gaštan.pyré, aj zlatý klas som včera kupovala 😀 😀 😀

mizulienka
10. aug 2011

@jakelina v poriadku 🙂 ak by si si to rozmyslela a chcela nieco priniest, kludne napis, nie je vobec problem 😉

mia1111
10. aug 2011

@dm1 - môže byť. Ako samotný korpus mi chutí, ale asi nabudúce menej cukru aj do cesta. Neviem. No na prvý raz akože dobre, ale nie podľa mojej predstavy ☹ Keď som to jedla bez poťahu, tak ešte celkom OK, ale tá WI to riadne presladzuje...

dadka212
10. aug 2011

@lucula73 moji hneď demolujú obchod, takže s nimi sa nedá...ale keď to budú tie dečky tak to tu nahodím keby niekto chcel...

@jakelina presne smrad je najhorší...preto tam nechodím....iba niekedy spravím výnimku ke´d ide o torty 😀

jakelina
10. aug 2011

@mia1111 až upečeš dort, tak přijdu 😀 😀 Já mám poslední dítě úplného nezmara, ten vydrží řvát v autě i dvě hodiny a neusne a neusne. Všichni byli v pohodě, až ten poslední je na to děsný. Nevím co se mu pořád nelíbí. Jako malinký měl reflux a v autě nám strašně zvracel. Sedl do auta a po pěti minutách už zvracel. Možná proto. Tak s ním někam cestovat, to jsou očistce pro celou rodinu.

dadka212
10. aug 2011

baby neuveríte, kamoška mi písala že sa jej velmi páči ten dalmatín a teiž by chcela takú tortu ale kokršpaniela 😀 neviem čo mám robiť 😅

katy1979
10. aug 2011

@dadka212 to si v pezinku nasla tie decky u cinakov. ja debil mam na namesti viacerych a stale som tam nevbehla. snad zajtra nezabudnem.

lucula73
10. aug 2011

@dadka212 😀 ...som sa zasmiala....u nás keď otvoria dáky obchod a má honosnejší názov ako "čínsky obchod",tak vlastne nevieme čo to za obchod,už sa nám párkrát stalo ,že sme sa otočili hneď pri dverách 😝 ,mne je z toho smradu zle 😠

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 já tam nekupuju nic, protože pak v tom chodí každý třetí a to nesnáším. To si už raději koupím něco ze sekáče. 😀

dadka212
10. aug 2011

@jakelina moji obaja boli takí teda dcera ešte je, išli sme asi 2 hodiny do čiech a ona celú cestu revala 😝
@katy1979 áno tu som ich aj omakala, ale decká sa rozbehli každý na inú stranu tak som ich ratovala a nestihla pozrieť ani vzory...ale asi zajtra zbehnem aj tak nemám čo na robote 🙂

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 aby příště někdo nechtěl celý psí útulek 😀 😀 😀

katy1979
10. aug 2011

@dadka212 no upiect predsa kokrspaniela. aspon uvidis druhy pokus. aj ked kebyze toto niekto napise mne tak ho asi poslem niekam. bola by som rada ze to vobec vyzera ako pes nieto este kokrspaniel

@jakelina my sme reflux nemali a zjapeme tiez v aute 😀

mia1111
10. aug 2011

@jakelina - to aby som začala viac trénovať v pečení 😀 😀 😀 .

lucula73
10. aug 2011

@jakelina a teraz kukám,no u vás musí byť fest veselo...to sú všetko chlapci? 😕 🙂

mizulienka
10. aug 2011

@mia1111 krasny mas ten rez🙂 to mrazene ovocie vychadza najvyhodnejsie v lidli a je ozaj aj velmi dobre, len my tu mame taky lidl, ze tu zmes tam nikdy nemaju....tak kupujem tusim mochovsku mrazenu zmes, ale ta jedost draha 2,65 tusim 450g 😒 ale je tiez vyborna.

@jakelina manzelov tatko je z moravy, zil dlhe roky na slovensku a teraz je znova na morave 🙂 je tamkrasne a su tam taki pohostinni a dobrosrdecni ludia na akych som zvyknuta z domu 😉 😵

jakelina
10. aug 2011

@dadka212 nestraš, já si říkám, že už má víc jak rok a bude to lepší. 😒

mizulienka
10. aug 2011

@jakelina ach jaaj vidis, akurat dokoncujem detske papucky taksa mi uz krutia oci 😕

jakelina
10. aug 2011

@lucula73 ano samí kluci 😉

katy1979
10. aug 2011

@dadka212 to chces povedat ze ti mala este stale reve v sedacke? a ja ze to zachvilu prejde. no zbohom tak neprejde

mia1111
10. aug 2011

@mizulienka - ďakujem. A myslíš, že by to ovocie trošku ubralo na tej sladkej chuti? Zajtra idem robiť ďalšiu tortu, dnes som upiekla korpus, tak by som skúsila ráno zbehnúť do Lidlu po tú zmes...ako dlho ju rozmrazuješ?