Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
24. aug 2011

@ikula2 ja kokos farbím tak, že si trochu farby rozrobím v kvapke alkoholu, dám to do bieleho kokosu. Riadne premiešam a je to 😎 😎 😎

mrka2
24. aug 2011

@bzucinka2 dakujem, dufam 😵 inak perfektne torty. ta pre Adamka s macikmi sa mi extra velmi paci 🙂

pipka
24. aug 2011

@ikula2 ja som minuly tyzden zbadala v tescu a hned aj kupila farbeny kokos 😉 maju to za 99 centov a su to tri balicky, zeleny, zlty a oranzovy kokos 😉 v jednom baleni.

ikula2
24. aug 2011

@winona24 korunaplus ma podla mna naj ceny, ale tovar casto nemaju 😖 , ale skus, zasa tortomania super rychlost ale je neskutocne vela obchodov a nie je taky kde maju uplne vsetko

anibas
24. aug 2011

@gumkacka1 http://www.tortyodmamy.sk/content/orchidea-pomo...
musia vytrvdnúť aspoň 2-3 dni, až tak farbiť prachom a spájať spolu

ikula2
24. aug 2011

@pipka a aka je tam gramaz na ten kokos?
@lamps ano dakujem ja uz som sa aj pytala ale stale nevyskusala sa mi to nezda 😀 ze sa to tak pekne zafarbi, robim to o 2tyzdne

pipka
24. aug 2011

@ikula2 fuuu moja pockaaaj, musim sa ist na to pozriet 😉

pipka
24. aug 2011

@ikula2 ma to 90g, 3 balicky po 30g, tak to asi na futbalove ihrisko nebude 😅
ale ja som si to kupila skor ako vysypat s tym zltym chodnicek ci ako piesok to pouzit 😉 na to mi ta gramaz bohate staci 😉

ikula2
24. aug 2011

@pipka dakujem 🙂

estterka
24. aug 2011

ahojte,moja druha torta v zivote a prva zdobena..mala byt potahovana,ale nezvladla som to,mala som kupeny marcipan na potahovanie a strasne sa to lepilo,vobec to neslo vyvalkat,trhalo sa to,no musim trenovat. bala som sa,ze pokazim celu tortu. a chcela som to nafarbit na bledofialovu,aj to asi musi potrenovat 😀 ale bola robena z lasky pre nasu hviezdicku a chutila vsetkym 😝 😉

mizulienka
24. aug 2011

ahojte dievcata, chcem sa spytat, pani by chcela na zakazku tortu k vyrociu svadby a mozno ze aj nieco romanticke, ze makulienku s motylom emanuelom, co myslite, co by som mohla dat ako ich deti...motyle, lucne maky?
@dm1 ty si tusim raz na vyrocnu svadobnu robila zabky a dole okolo torty si davala male zabky s menami, ze to su ich deti...viete mi prosim poradit, co by mohlo byt ako dieta pre makovu panenku? 😕 😕 😀 dakujem

dm1
24. aug 2011

@mizulienka ano robila som veru taku zabky podla gabikynav 😉. Veru uz si nepamatam tu rozpravku to sa makova panenka zalubila do motyla? ak ano tak veru netusim tazky oriesok 😝 Mozno motyliky 😕

peroli
24. aug 2011

@mizulienka jestli máš formičky na miminka tak bych jim dala křidélka a přes ně bych přikryla něco jako ten luční mák 😉

jakelina
24. aug 2011

@mizulienka a kolik mají dětí??? Možná by byly krásné i malé makovičky, když je to maková panenka.

peroli
24. aug 2011

@mizulienka nebo udělat kytičky lučních máků a dát jim tvářičky, případně i nožičky, ručičky 😉

mizulienka
24. aug 2011

@peroli to je dobry napad, ale oni maju uz velkych chlapcov, neviem, ci sa to bude hodit 😒
@dm1 nad motylikami som tiez rozmyslalala
@jakelina to je super napad tiez, maju 4 🙂 2 velkych chlapcov, potom dievcatko 3 rocne a tak chlapceka rocneho

jakelina
24. aug 2011

@mizulienka ty něco vymyslíš, nějak to zkombinuješ a bude krásný dort. 😉

mizulienka
24. aug 2011

@jakelina no len aby 🙂 ale je to vyzva, uz sa celkom tesim 🙂

peroli
24. aug 2011

@mizulienka tak to bych asi na boky dala 4 máky a na každý napsala jméno dítěte 😉

lamps
24. aug 2011

@ikula2 vyskúšaj určite sa zafarbí, ja som to už tak robila, je to odskúšané. Ten kokos len treba riadne premiešať s tou farbou. Ide to veľmi ľahko 😵

jakelina
24. aug 2011

@mizulienka máš už absťák, co 😀 😀 Já jsem teď celkem ráda, že nemám žádný dort, je tu strašně horko a když pustím troubu, tak tu je na padnutí.

mizulienka
24. aug 2011

@jakelina ja som uz dnes zacala piect na vikend a poviem ti, ze zo mna tieklo, nemusim aspon chodit do sauny 🙂

jakelina
24. aug 2011

@mizulienka to ti věřím, já budu dělat jenom jeden v sobotu, to už se má ochladit a hotový bude až na pondělí, tak mám na to dost času.

dm1
24. aug 2011

ja idem tiez dnes piect ale teda vobec sa mi v tomto teple nechce zacnem asi az okolo 6

katy1979
24. aug 2011

pridavam sa do klubu komu sa nechce. vcera do polnoci mi bezala truba a aj tak nemam upeceny este jeden korpus akosi este neprisla forma. ak nepride zajtra rano trak peciem na plechu a vyrezem. idem si jaaspon kremy uvarit lebo mm pride domov a ked zapnem vtedy sporak bude z toho na narvy

swiss
24. aug 2011

neviete mi poradiť ako by sa dala potiehnuť dvojposchodová torta? Každé poschodie zvlášť a potom spojiť alebo sa to dá aj naraz obidve poschodia?

peroli
24. aug 2011

@swiss zvlášť 😉

katy1979
24. aug 2011

@swiss kazde zvlast a potom ulozit na seba

swiss
24. aug 2011

@peroli, @katy1979 vďaka. nebude vadiť, keď bude medzi tým tá poťahovka? Keď sa to bude krájať, tak to nebude pod tou menšou nejaké roztečené? Pýtam sa ako blbec, ale netuším ako sa taká hmota "správa". 🙂

anibas
24. aug 2011

@swiss úplne v pohode, ak nebude horné poschodie maxi veľké 😉 - hornú tortičku širokým nožom zložíte a rozrežete spodnú, resp. obe naraz 😉