Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
5. nov 2011

@jakelina nezdá moja nezdá.Tiekla mi torta.Ak štve ma,že sa mi furt doserie torta ked robím nám.Nechápem prečo.Je to super,že sa to nestáva ked má niekto za nu zaplatiť.Ale aj mi by sme mohli mať krásnu raz 😒

vecernicci
5. nov 2011

@dm1 mně poslední dobou lidi samim od sebe chtějí, že mi přivezou zálohu a já důvěřivá vždycky říkím, že to není potřeba, až se jednou spálím, tak na zálohy taky najedu, kór jestli se všechno po Novým roce ještě zdraží 😒

vinka
5. nov 2011

@mia1111 taký krém som ešte nerobila.Daj recept. 😉

mrka2
5. nov 2011

@mizulienka krasni tucniacikovia. 😵 ja sa chystam taku robit pre moje neterky,ale az koncom mesiaca, velmi sa mi pacia tie zimne torticky 😵 sice nemam vlocky,ale tak nejako to vymyslim,asi namalujem s bielkovou polevou, nebudem koli jednej torte kupovat celu sadu vlociek 😖 alebo zeby? 😕 😀

vecernicci
5. nov 2011

@vinka nic si z toho nedělej, doma to stejně nikdo řešit nebude, slupnou ji až se jim budou dělat boule za ušima 😉 vždycky stresuju,že se mi něco nepovedlo a manža koukne a řekne, co se ti zas nezdá. Oni ty detaily prostě neřeší 🙂

artepf
5. nov 2011

Ahoj holky, prosím nemáte některá uložený postup na vymodelování mašinky Tomáše? Našla jsem jen 3D dorty, ale potřebovala bych udělat klasický kulatý dort a mašinku nahoře, třeba i se dvěma vagónky, tuším že @lusil2005 sem nedávno dávala takový dortík, nemáš prosím prosím postup 😅 ? Moc moc dík 😵 !
Jinak ještě vy holky z Čech, kolik si účtujete za dorty, myslím třeba za kg dortu? Už jsem tady párkrát četla, kolik si říkají slovenské holky, ale ty to mají v eurech a nevím, jestli tady u nás ty ceny nejsou jiné 😕 , díky 🙂 .

vecernicci
5. nov 2011
vecernicci
5. nov 2011

@artepf mrkni tady http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... a já třeba si beru 225 kč za kilo, manža mi stejně tvrdí, že jsem moc levná 😉

broucek2
5. nov 2011

@dajna11 to poštovné je fakt šílené, to je pravda

broucek2
5. nov 2011

@artepf podívej se na www.timidekor.cz tam ji mají jako figurku na dort a fakt jednoduchý videopostup

broucek2
5. nov 2011

@artepf říkala jsem si 250,- - 300,- Kč za dort, ale dělala jsem za peníze pouze 2 dorty

mrka2
5. nov 2011

@vecernicci jeminenky, tak to je piplacka 😝 na to nebudem mat nervy... ale su krasne! a nemam ani tie spice 😕

lusil2005
5. nov 2011

Tak som dnes dobojovala... Taka som nejaka nestastna z tej torty. Najprv ten skrecok ktory sa vobec nedaril, nakoniec som sa nanho vybodla. Potom mi ujo volal ze oslava sa rusi lebo oslavenkyna ochorela, ale ze pre tortu pride... A neviem ci je to preto alebo co, ale akosi sa mi stale na torte nieco nezda 😒

broucek2
5. nov 2011

@dajna11 nebo místo práškového cukru použít tento a dělat s bílkem
http://www.dortisimo.cz/eshop/4-podsypovy-cukr-...

vecernicci
5. nov 2011

@lusil2005 krásná je, žádný že se ti něco nezdá 😉 nááádhernýýý kytííí 🙂

lukika
5. nov 2011

@mia1111 kde si kúpila tie drôtiky vidím to na hociakých tortách ale neviem kde to beriete

dm1
5. nov 2011

@lusil2005 nadherna je neboj! a nechapem kde chceli dat akoze toho skrecka 😲

broucek2
5. nov 2011

@lusil2005 kdyť je krásná. Budu taky asi v dohledné době zkoušet čokotransfér a docela se toho bojím

lusil2005
5. nov 2011

@broucek2 ja som ho skusala uz tri krat a zatial sa vzdy podaril (klop klop klop). akurat raz - minuly tyzden som isla skusat ten sposob ze najprv urobit boky a potom naliat coko hore podla @dm1, ale bola som netrpezliva a nepockala som kym ta coko ktoru som liala hore uplne vychladne, a naliala som ju taku vlaznu. a normalne mi to rozpustilo v tych cokotransferovych bokoch diery a tade to vytekalo. este ze to bolo iba pre nas 😀 😀 😀

Dakujem zienky!!! Dufam ze urobi radost oslavenkyni aj ked je chora 😒

@dm1 ja tiez neviem. chcela som ho skusit supnut pod nejaky lupen tej lalie - ze akoze odtial vykuka... no ale tiez si myslim ze by to bolo moc 🤐

vinka
5. nov 2011

@vecernicci ja viem,že sa zapráši po nej.Ale mna štve,že sa mi furt niečo doserie na našej torte 😒

mia1111
5. nov 2011

@stankapk - drôtiky som kúpila v obchode s cukrárskymi pomôckami, sú obaľované, používajú sa hlavne na aranžovanie kvietkov z marcipánu 😉

mizulienka
5. nov 2011

@lusil2005 nadherna jetorta, nic jej nechyba

lussy23
5. nov 2011

@raci - je to nádherné @nikus5 - nádherná tortička @broucek2 - prekrásna torta @yamahafazer - nádhera @lusil2005 - úžasná ako naozajstná @mia114 - prekrásne medovníčky @alex21 - krásnučké
@katy1979 - krásna kittinka a zlatý chlapček =)

lussy23
5. nov 2011

@anibas - úžasné ako živé!
@mizulienka krásna

lussy23
5. nov 2011

@lusil2005 - krásna tortička
Inak ste ma nakazili s medovníkami aj u nás v škole ich už prváčky robili . Asi začnem robiť tiež.

a taka trochu hlúpa otázka, môžem si odložiť postavičku z modelovacej hmoty? Tak že by som ju zabalila do folie. Vydržala by mi?

mia1111
5. nov 2011

@lukika - tieto som objednala cez net tu. 😉 http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

lukika
5. nov 2011

@mia1111 to je vlastne ten biely? To sú vlastne tie drôtiky ktoré sa dávajú na kvety?
Ja som myslela že to sú také nejaké akokeby strieborné

katy1979
5. nov 2011

@lusil2005 co sa ti na nej nezda? vsak je naaadherna. takze skrecok nie je. skoda. hod foto ked si ho nezozrala