Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
28. aug 2012

@sisix kakao má takú studenú hnedú farbu, hnedá gelovka je do ružovo-oranžova, akú hmotu farbíš ?

sisix
28. aug 2012

@anibas mam marcipan nebo muzu pouzit formix

luci79
28. aug 2012

@rapunzel1 nakoniec ma lidl nesklamal, maliny som kupila 😵

lamps
28. aug 2012

Dievčence ja viem, že to sem nepatrí, ale aby som nebola úplne od témy - budem robiť ružovú krstinovú tortu 😅 😅 😅. Sestre sa narodila malá Amálka, moja neterka a krsniatko. Júúúúúúúúúúúúúúúj ja sa táááááááááááááááá strašne tešíííííííííííííííííííííí 😅 😅

florentina
28. aug 2012

@anibas včera jsme se s mužem dohodli, že se vrátíme buď ve středu či ve čtvrtek večer, jak budu chtít. Tak to tu řeším, zda se ochudit o další den dovolené a a péct ve čtvrtek a nebo upéct teď a dát na ten mrazák. Jako bylo by kam, rodiče mají velký mrazák, který zapínají jen když je potřeba, tak bych poprosila je. Ale pořád si říkám, že čerstvé je čerstvé.

A co se rozměrů týká, děkuji za tip, každého názoru si cením a zvažuji, ale zatím se nejvíc přikláním k tomu, že udělám třípatrový a k tomu dva malé. Myslíte že rozměry kulatého dortu: dort 31 - 24 - 17 a 2x dort 24 budou stačit pro 100 lidí?

florentina
28. aug 2012

@lamps krásná Amálka a moc gratuluji!

mizulienka
28. aug 2012

@lamps je nadherna, blahozelam 😉
aj ja take chcem 😉 vybrali krasne meno 😉

lamps
28. aug 2012

@mizulienka
@florentina asi je to divné, ale ja tej mojej sestre až závidím, že má doma také malé voňavé stvorenie 😅

eliska22
28. aug 2012

@lamps gratulujem a prajem hlavne zdravíčko 😵 😵 😵

zdenallicka
28. aug 2012

@florentina Myslím, že to stačit nebude..🙂 na tu 24 bych mrskla ještě jedno patro.. Z 24 je tak 12 porcí, to máš 3x12 porcí = 36, z 31 je tak 20porcí, to už je 56, a ze 17 uděláš tak 6 porcí, to máš 62 porcí.. Kdyby krájeli malé porce, tak dejme tomu 80 porcí.. Ale víc podle mě nee..

dm1
28. aug 2012

@cabalkova jaj tak to mriezkovanie niej e ale otiskovacia podlozka ale patwork stym sa robi uz na potiahnutej ale dobre vychladenej torte a hned ako potiahnes. a ked to chces robit len hentak ako dookola tak mozes aj vopred ale velmi zalezi od hmoty ak sa natahuje a je maksia tak sa ti to roztiahne a nebude to take pekne.

zdenallicka
28. aug 2012

@florentina Ale zas - každý si dort asi nedá..

jakelina
28. aug 2012

@lamps jej ta je milunká, moc gratuluji k neteřince.

lokalistin
28. aug 2012

ahojte @pristela podla mna aj biela moze byt pekna dam ti sem nieco co mam ja ulozene na inspiraciu mozno su niektore neni tvoj styl, ale mozno ti to aspom trolilinku pomoze dalej

jakelina
28. aug 2012

@cabalkova tady ta mřížka se otlačí až na dortu potaženém. Dělala jsem to třeba tady na tomhle.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21740...

pristela
28. aug 2012

Holciny tak tu su tie ich protei-a-e ? však ako sa to skloňuje 😠 ? este k nim treba take iste lupene len v zelenom ako listy, bo ine drzanie toho kvetu vymysliet uz neviem 🙄 ta velka rozkvitnuta uz je na stopke, len ci sa neskotula dole 😕 porazi ma ak toto niesu take ako tam maju 😕 aaach, nevesta chcela staroružové, ale kam a ako ich tam dam este netusim 😀

@florentina na 100ludi vychadza 20kg torta 100x200g , myslim , ze 200g uplne postaci kedze asi nebudes robit ťažku/na váhu/ vyzdobu takze potahovka na vahu moc nepreváži, ale mozno sa mýlim a holky skusenejsie poradia inak 😉 ja robim teraz pre 80ludi 15kg tortu, ale asi pridam na vahe bo bude na nej vela potahovky ako vyzdoby 😕

@lamps Andrejka je uuuuuuuuzasna, nadhernááá, gratulujeeeeem , aaach , aj ja závidííím -ale v dobrom !!!!! 😵 😵 😵 Bud rada, ze ju mas v rodine, ja mam krsňa zas len maleho chlapa ☹ ☹ ☹ síce zlatunkavý 😀 ale zas chlap

lamps
28. aug 2012

@pristela no veď aj ja jej závidím a tiež v dobrom. Keby mi to moje zdravíčko dovolilo, normálne by som sa dala ešte na také malé voňavé nahovoriť. Keď tak veľmi túžiš po dievčatku, treba niečo poriešiť 😅

pristela
28. aug 2012

@lokalistin ooo ta druha a tretia su uuuuzasnee 😵 😵 😵 si poklad, moooc dakujem 😵 😵 😵

zabudla som pridat fotosu toho kvetu 🙄 som bola ocarena malou Amálkou 😀

pristela
28. aug 2012

@lamps v skratenej verzii, my 4x "potvrdili" že tretie by bolo chlapček 😀 😀 😀 tak ma to skúšať teraz moc nechytá 😝 ale čas este je mozno ma to chytí 😀 😀 😀

zdenallicka
28. aug 2012

@pristela Ty jo, já dělala dort pro 40-50 lidí, měl 11 kg a sežral se celý během dvou tří hodin..🙂 Buď byl tak žravý nebo byli svatebčani nenažraní... 😕 😅 😀

pristela
28. aug 2012

@zdenallicka 😀 😀 asi mali malo jedla, ziadne zakusky k tomu a suprovy dort 😀 😀
ono to je na neveste ci chce dat 200g na osobu alebo aj duplu a da 400g na jedneho, dolezite je len aby vedela povedat kolko sa dava na osobu , bo ludia si nevedia predstavit kolko, a je tiez rozdiel dat 200€ za tortu a 400€ teda aspon u mna kazdy hladi skor na cenu nez na to kolko sa komu ujde s torty 😝 😅

florentina
28. aug 2012

@lamps já tě chápu 😵

@zdenallicka děkuji za názor. Ono je to fakt asi těžké. Mě to takhle přijde taky málo. Jenže já dělala právě kamarádce tu třípatrovou v těch rozměrech 31,24,17 a byla tedy dost vysoká cca 11cm každé patro. Na té svatbě jsem byla a na hostině nás bylo cca 20. Z toho si asi 3 lidi nedali a to horní patro 17 cm stačilo. A nemám pocit, že by jsme měli nějaké malé porce. Prostě to stačilo. A zbytek prostě zbyl. To patro prostřední rozdali do výslužek a to spodní zamrazili a pak použili teď na jiné oslavě. Taky mě to překvapilo. Ten dort jsem jí dělala tak velký, protože jsem spočítala, že to vyjde tak podobně jak říkáš ty...tak já prostě nevím.

@pristela no taky to vidím tak, že 200g dortu na osobu stačí, ale já pořádně ani nevím, jak tu váhu trefit. Ten výše zmíněný třípatrový byl s pribináčkovým krémem, vrstvou punčoviny a potažen marcipánem a tak měl 15kg i tak a to na něm také moc výzdoby nebylo /jen motýlci/.

sisix
28. aug 2012

@lokalistin ta prvni je krasna, teda vsechny jsou

pristela
28. aug 2012

@florentina puncovinu mas strasne tazku, si pamatam , ze si vtedy pisala ze je tam bo ju moc lubite 😀 len sa nezabudni spytat nevesty ci ju tam chce tiez bo nie kazdy ju lubi, a mozno ak jej zavolas tak ti sama povie kolko kg tortu chce 😉

jakelina
28. aug 2012

@pristela zírám na monitor, jak jsi to prosím dělala ty květy????

petkaa28
28. aug 2012

@florentina my sme mali 15kg pre 80 ludi, stvorec, 3posch a spodne sa ani nenaclo...bolo toho az az....

nika1985
28. aug 2012

ahojte potrebujem poradit ako sa robi to na vrchu neviem to nazvat take to zvlnene to si mam urobit den vopred alebo to tvarujete na torte ja som to uz raz skusala a nedrzalo mi to tak pekne tvar.

jakelina
28. aug 2012

@nika1985 myslíš tu jakoby látku z marcipánu?? Normálně tvaruješ na dortu.

nika1985
28. aug 2012

@jakelina ano presne to myslim budem potahovat mmf ale to asi spravim zo smarlexlu a tak asi na tenko ze lebo predtym som to skusala s mmf asi preto mi to neslo to dlhsie tvrdne

pristela
28. aug 2012

@nika1985 ja to robila aj na tejto poslednej svadobke z MMF , širší pás som si poskladala na stole ako som chcela a uz len preniesla, take čerstvé aby sa s tym dalo na torte este hýbať a upravovať, prilepovala som to vodou aby drzalo

@jakelina ach, no mam takuto fotosu ako som to robila/si budes ťukať na hlavu , že som .... 😅 /, ono dalo by sa aj take vlasy z lisu na cesnak len popriliepat na hmotu , ale mne sa páčila skor tato varianta, mi to viac pripomina to foto original kvetu a lupene to uz len prilepovat kol dokola, fakt som netusila ako to robiť tak som skusala a vymyslala 😖