Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
2. sep 2012

@pristela mas uzasnu fantaziu .ja neviem jak by som to ja nacapala vsetko na tu tortu palec hore

nikulqa
2. sep 2012

moja dnesna,uspesne odovzdana:D

pristela
2. sep 2012

@ajka82 jaaaj holka ver že pri tejto chvalit mozes veeela, mooc to zrovna pri tejto potrebujem 😅 ja mam rada netradicne svadbne , ale toto, ja neviem mne to ako svadobka ... a este na zamok... ee 😝 ale bolo krasne vidiet na reakciach kto je slovak a kto zahranicný- ocividne u nich je to normálne nemat tradicnu bielu kvetovanu 😕

Holky mooooc dakujem , vazne moc, fakt som si nie tymto ista , ako jasne neveste a zenichovi sa moc pacila , chlap ma aj vyobjímal a vybozkával 😀 ale ako to vezme nasa verjnost to uz tak ružovo nevidím 😝 ale co "stravne listky " som dostala, oni boli radi, tak uz len cakat na dalsiu objednavku 😀 😀 😀

aduskatt
2. sep 2012

@nikulqa ake rozmery malo to auto pls? zaujima ma sirka a dlzka

dida38
2. sep 2012

ahoj zienky....po dlhsej dobe som robila svoju druhu potahovanu tortu k Tamarkinym narodkam...bol to cokoladovy korpus s pribinacikovym kremom a bananmi a kiwi....tak pridavam foto....vdaka vasim radam co tu pravidelne citam, je o nieco lepsia ako ta prva...aj ked samozrejme "trenovat" musim este vela.....tak vdaka za vase rady, napady, finty 😀

dada2007
2. sep 2012

@pristela wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawwwwwwwwwwwwwww

njonja
2. sep 2012

@pristela...............nemam SLOV!!! Normalen je to podla mna tvoja njlepsia torta! Je tak absolutne originalna!!!! fantasticky prevedena! Obdivujem, ako si dala dokopy vsetky tie zdanlivo nespojitelne poziadavky do niecoho takeho uzasneho! Ze ja som nemala taku svadobnu tortu!!!

luciahromadkova
2. sep 2012

@pristela nadherna torta, uzasna... 😵 😵 😵 , ved uz som vcera napisala po tej bielej svadobnej, ze toto by mali davat v joj 😀, prosim si do 2 recept na ten mrkvovy korpus a marlenku, ked budes mat cas, vopred dakujem

pristela
2. sep 2012

@njonja žena ty sa neratas!!! ty si zo zahranicia, vy ste tam iný 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale mooc dakujem si ma neskutocne potesila 😵 😵 😵

@luciahromadkova no jo mna za chvilu budu davat 😅 ale do niecoho ineho ma budu strkat nez do tv joj 😀 😀 😀 😀
recepty, rozkaz! vykonané 😅

nikulqa
3. sep 2012

@aduskatt ahoj priblizne 30x20,neviem presne zabudla som odmerat 🙂

maya30
3. sep 2012

@artepf dakujem 🙂

mimcak
3. sep 2012

@dadka212
@aduskatt Ták baby ďakujem idem hned kuk čo to je 😉

yamahafazer
3. sep 2012

@pristela tak ta torta je fakt dokonala ako som cakala 😉 podla tych poziadaviek co si mala si ju spravila perfektnu no si sikula 😵 proste mas talent na vsetko 😵 aj tvoje deti su take talentovane po tebe?lebo teda ty vies vsetko pre teba neni nic nemozne si strasne sikovna 😉

muffinka8
3. sep 2012

@pristela ved si tou tortou splnila poziadavky oboch 🙂 torta je biela, poschodova, su na nej kvety a tucniaci vyzeraju akoby si tam povyskakovali z lanovky len pred chvilou lebo tiez prisli na svadbu spolu so zenichom. A torta a jej motiv sa predsa perfektne hodia k hlavnym akterom svadby tak co by sa mal kto cudovat. Ak by si taku dal urobit Jozo a Zuza z Malaciek co v zivote boli najdalej v Ba, tak to by uz bolo divne 😀 (dufam ze sa teraz niekto neurazi, viete ako to myslim). A do telky a tej relacie ta skoda, lebo oni robia len potravinatsku socharcinu a ma to daleko od krasnej a zaroven jedlej chutnej torty.

simasa
3. sep 2012

@nikulqa Ferrari je perfektne
a @pristela ja si myslim, ze sa Ti to podarilo naozaj krasne zladit a prepojit. Mohol to byt gyc s tymi poziadavkami, ale Ty si z toho zasa urobila umenie 😵

eliska22
3. sep 2012

@pristela ja síce nie som zahraničná, ale mne sa tá torta páči a to veľmi 😵 😵 😵 úplne že origoš torta, môžeš byť spokojná 😵 😵 😵

jakelina
3. sep 2012

@pristela dort je super 😉

simasa
3. sep 2012

A inac ako? Deti odovzdane? 😀 Nasa nastastie bez placu...

eliska22
3. sep 2012

@simasa našu do škôlky nezobrali ☹ a to idem o mesiac do práce 😝 mama bude musieť varovať, ale to je teda nič moc, lebo si ju bude brávať aj do práce - robí v knižnici ....

ajka82
3. sep 2012

@simasa nasa tiez bez placu uplne prvy den v skolke, len som zvedava ci nebudu volat poobede, ze nechce spinkat(aj ked soom ich oboznamila) ...tatinko to zvladol najhorsie 😀

simasa
3. sep 2012

@eliska22 Inak toto je teda hrozna situacia. Tiez viem o jednom pripade v BA, ze im dieta nezobrali a museli ho dat do sukromnej, kde platia tusim 500 eur mesacne. A zrejme to nie je problem len BA. My mame skolku na ulici a tiez som minuly rok nevedela, ci mi ju isto zoberu. Nakoniec museli otvorit este jednu triedu. Tento rok je tam 72 deti - a to sme len dedina.

@ajka82 Tak nakoniec tatino plakal? 😀

eliska22
3. sep 2012

@simasa tiež bývam na dedine, snáď od januára mi ju zoberú, škôlka sa začala teraz v auguste prerábať a rozširovať aby bola pre viac detí - tu tento rok nenastúpilo do škôlky ani jedno nové dieťa - nezobrali nikoho !!!!!! situácia katastrofálna ☹

nikulqa
3. sep 2012

dakujem zienky za palce hore...to bolo moje prve auto,tiez prvy krat som robila s puncovinou,takze krocik po krociku sa ucim lepsie,ale na vas este stale nemam 🙂 ale ved mame cas....

mates22
3. sep 2012

@simasa
@ajka82
@ajka82 a to u nás se plakalo a to mám předškoláka ☹, už je tam čtvrtým rokem a stále se se školkou neskamarádila. Jsem z toho vynervovaná, navíc schytala učitelku z které se prý i otrkanější děti někdy začnou počůrávat...........A drobce mi nevzali, ale tak to jsem si myslela, přece jen má do tří let ještě půl roku.......jenže nevemou ho na 99% ani příští rok, takže půjde až ve 4,5 roku, tak taky nevím, jak to uděláme s hlídáním, nehledě na to, že by společnost dětí potřeboval mnohem dřív.

mates22
3. sep 2012

@nikulqa že první auto? Tak to dávám dvakrát like 🙂. Já se těch 3D dortů tááááááák bojím, vůbec si na ně netroufám, myslím, že bych vyřezala patvar, to si radši pohraju s hmotou 😀, to je jako s modelínou, vrací mě to do dětství 😉

ajka82
3. sep 2012

@simasa plac udrzal, ale vyzeral, ze mu neni vsetko jedno, ze mu dieta chodi uz do skolky, on by ju asi najradsej este aj doma ucil, ked by mala ist do skoly 😀

aduskatt
3. sep 2012

@nikulqa dakujem🙂

teodorie
3. sep 2012

@jper moc hodná, děkuji za recept, určitě vyzkouším 😀 😀

pristela
3. sep 2012

jee holky vy ste moje zlaticka 😵 😵 😵 ste ma ukludnili 😅 😅 mooc dakujem, nevesta zatial nepisala 😕 ale ta s bielou tortou uz ano, tiez som sa bala, ale dopadlo to super, vraj bola excelentna na vyzor aj chutovo a kazdy sa pytal kto ju robil 😅 takaaa som radaaaaaa 😵 😵 😵 😵 aaach 😵 kamen mi padol zo srdca 😀

Inak ja to s tym nezobratim do skolky nechapem 🙄 ani to nikdy nepochopim ako nemozu vziat dieta, ktore nema kam ist 😠 😠
my sme ako prvaci dopadli dobre, az som sa divila, normalne komunikoval , chodil kde povedali , sadol kde povedali, dokonca aj chlapca a dievcatko chytil za ruky 😀 😀 😀 len slub a prisahu slusneho spravania a ucenia odignoroval 😀 😀 😀

dada2007
3. sep 2012

ahojte tortičkárky.........tak aj my máme Lili v škôlke a Matiasko ju hladááááááá a hladááááá 😅 ...ona tam už začala tretí rok, stráááášne sa tešila a museli sme ísť o hodinu skôr 😅 , aby stihla všetko porozprávať kamarátom aj pani učitelkám 😉 ........ukecanec jeden po mamičke 😀 😀 a áno-máte pravdu, situácia je strašná......v škôlkach 😖 😒