Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
2. mar 2013

@denuschka7 no ono záleží asi taky na značce, ten jakože pravý marcipán od dr. oetkera - s ním se pracuje fakt zle, lepí se a trhá, ale já kupuju z cukrarske-potreby.cz a ten je určený na potahování
@eeffka nooooo, tak to je teda situace, ale jednoznačně to byla chyba té paní - pokud si někdo podle fotky splete mickymouse s minnie a ještě je dort 2X tak těžký, tak je to jeho chyba, já myslím, že by se nemohla ani divit, kdybys to nepřevzala, s tím, že sis to neobjednávala - vzít třeba minnie pro kluka asi není to pravé ořechové, já bych teda byla zklamaná hrozně a co teprve to dítě, pro které to mělo být....takže ona může být ráda, že sis dort vzala a zaplatila jí aspoň něco, za tu chybu si slevu zasloužíš - jako stát se to může, ale kdyby se to stalo mě, tak bych za 1. se snažila to opravit, pokud by to šlo - udělat z minnie mickyho by možná šlo - sundat kus potahu a vyměnit...ale pokud by nebyl čas a zákazník by si dort přesto chtěl vzít - vždyť jinak by byl úplně bez dortu a co dát na oslavě na stůl 😝 tak potom sleva, to je jasné

denuschka7
2. mar 2013

@reruna myslis ten pravy holandsky marcipan 1:3? ja som mala 1x ten Dr. Oetker a fakt sa s tym hrozne robilo...preto som sa troska obavala...ale chcem ten holandsky tak snad bude lepsi...

mirinecka
2. mar 2013

Baby ďakujem za lajky 🙂 ja vás tu vkuse čítam a obzerám vaše diela, dúfam že to nevadí, a pomaly sa priúčam aj keď na vás nikdy mať nebudem 😀 ale neva lebo ja to robím aj tak len pre nás 🙂 Inak všetky máte úžasné torty 😉 a ste veľmi fajn ako radíte. a vďaka Vám som dokázala tú tortu. Je to mramor korpus pribinák a čokoládová plnka so šlahačky a čokolády. 😉

janula.h
2. mar 2013

@luciahromadkova @mysiatkoo ďakujeeeeeeeeeeeem krásne ja proste netuším ako to urobím 😀

janula.h
2. mar 2013

@mariann2 no moja tak to klobúk dole!! a pani by som dala po hlave na to že jej horelo pod zadkom ešte takéto vymýšľa !! 😠 😠

pipka
2. mar 2013

@eeffka noooo, co dodat 😅 🙄 minimalne by som sa pani spytala, kam si zapisuje objednavky, ked si spletie motiv... 😒 aj ked hadam by sa narychlo este dala dat dolu masla a nejako opravit mihalnice..aj ked teda fotku torty sme nevideli, tak tazko sudit 😕
a s tou vahou...no ze cukrarka presvihne vahu, to sa stane..ale ze ju presvihne o 2,5 kila, tak to uz je trosku moc..ale ked ti dala za 40 tak nad tym by som este zazmurila oko...ale teda asi by som uz u nej neobjednavala 😅

a aspon bola chutna ta torticka? uz ste ju jedli? 😕

zuzana92101
2. mar 2013

@pristela ta futbalka je dokonala, super sa ti podarila 😉, uz si len zakopat 😝
@wera.g krasne torticky

pipka
2. mar 2013

babulky...pre 50 ludi aka asi tazka ma byt torta? bo mne vychadza len poschodka...musia to byt obdlzniky, bo to do firmy s logom..a teda NASTASTIE mi neohranicili vahu 😅 😎 😎 ze v najhorsom nabalia zamestnancom domov ku kavicke 😉

ale teda netusim..lebo ked som si to cca vyratala, tak jeden obdlznik 25x30 bude malo...a zase dva, ked jeden je 25x30 a druhy 20x25 uz sa mi zda dost, nie? 😕 😅

no nevadiiii...doprajem im 😝 sak snad zaplatia, ked mi povedali, ze je im jedno, kolko bude stat 😅 😎

janula.h
2. mar 2013

a moja 365 Minnie 😀 😝 Booože kedy mne dajú robiť nejakú s kyticou resp niečo podľa mňaaaaaaaaaa

lucula73
2. mar 2013

ahojte
moje nočné 🙂

pipka
2. mar 2013

@lamps no tesim sa s tebou 😵
aj mne boli dnes pre macka a spokojniii, ze naaadhernaaa, tak ma to tak ohreje pri srdci vzdy 😵 ze ta piplacka a nocna šichta kazdodenna aj za nieco stoji 😉

janula.h
2. mar 2013

@pipka ježííííííííš moja Minnie nemá mihalnice pomooooooooc idem dorobiiiiiť dikyyyyyy

lokalistin
2. mar 2013

@pipka no boze ta tvoja snehulienka je 100x hodnejsia ako od nich aj ten floril nema bohvieake torty teda tie svadobne o nicom

florentina
2. mar 2013

@denuschka7 holandský 1:3 z cukrářských potřeb je naprosto vyhovující....! ...já kupuji ten co dala odkaz @reruna, ale kupuji ho jinde, ale už jsem měla i jiné marcipány, nejen ten holandský a taky v pohodě...ale chce to prostě kupovat v cukrářských potřebách...to co se dá koupit v potravinách od dr.oetker...to s dovolením nepovažuji za marcipán 😅 ...teda já na něj vždy zapomenu, že to by si někdo mohl taky koupit, už vhledem k tomu, kolik balení by bylo potřeba na dort a za jakou cenu...

adrika202
2. mar 2013

dnešná ...

mysiatkoo
2. mar 2013

@janula.h a zadanie mas ake?

lokalistin
2. mar 2013

@dada2007 ja som mala zapnuty film a kukala som aj to na pc tam mi to tak divne seka takze pre mna totalne fiasko,ale kukla som a kuknem aj dalsie.ale videla som ukazku a je ked vidim tie dlhe nechty nalakovane a milion prsten az sa mi chce vracat bleeee

zuzana92101
2. mar 2013

@eliska22 shrek bol podla mna super, aj somarik bol krasne vyskereny 🙂. Zelena farba...taka sa mi strasne paci. A nemusis mat obavy, presne ako tvoj mm povedal, nie si ziadny sochar 😉.
Ja som vcera o 00.30 dokoncila princeznu, akoze zlatovlasku 😀 😀 😀 , no ale ked som sa na nu pozrela vo finale, tak som skonstatovala, ze sa jej to dievcatko skor zlakne ako potesi. Vyzerala, akoby mala botoxove pery, nepodarene silikony 😀 a natiahnutu tvar po plastike 😀...takze moja tuzba po posteli sa skoncila a zacala som robit novu, ocka len bodky, ziadne vymyslance ako predtym. Moje skonstatovanie...v jednoduchosti je krasa a druhe, tiez nie som umelecka socharka 😉

zuzana92101
2. mar 2013

@lamps vila je kraaasna, pozrela som sa na nu a zamilovala som sa 😀. taka je chutnucka, ze sa tej pani ani necudujem, ze bola happy, skor by bolo asi divne, kebyze nic nepovie.
Baby, co by som dala za to, kebyze mne niekto taku tortuchu spravi...krasna, chutna, ani prstom by som nemusela pohnut...aj tringelt by som nechala 😅 😝

zuzana92101
2. mar 2013

@mariann2 kraaasne torticky a to auto...baby, ja vas obdivujem, ako vam tie autiska idu, mna nejako nelubia, alebo ja ich?! 😀

zuzana92101
2. mar 2013

@janula.h mne sa paci aj bez mihalnic, ani som si to nevsimla 😉

lokalistin
2. mar 2013

@eeffka no trapas aj si jej povedala,ze si vlastne chcela nieco ine?no ja neviem kolko by som jej dala a pravdepodobne by som sa aj totalne nas.ala a to,ze moze mat 4kg ok ale,ze ma 6,5 by ma absolutne nazaujimalo.

nika1985
2. mar 2013

jaj take krasne torticky ste popridavali klobuk dole 😉
ja som akurat prisla na to ze som asi zamenila rodaly do flase kostovala som tu kusok a to malo byt asi tam hadam na to nepridu akoze je to ta ista plnka aj vsetko ale toto som robila len nam na doma co my ostal krem ze ved co uz s tym dokelu dufam,ze bude chutit lebo ma porazi uz len cakat na vratenie podlozky. Az ked pani prisla pre tortu som sa dozvedela ze maju oslavu tu v miestnom kulturaku ze 50ludi ma klepne bud ma budu ohovorat alebo si spravim reklamu uz len cakat co bude. 😒

79zuzana
2. mar 2013

Dievcata moje dnesne. Kym som dokoncovala minecraft moja draha malicka mi zaborila prsty do barbie,ktora uz bola ozdobena a vysusena.myslela som ze skolabujem. No polepila som tam tmavoruzovych motylov a budem sa modlit aby sa im to teraz pacilo. Tak to vyzera ked sa muz stara o dieta kym ja robim torty.

janula.h
2. mar 2013

@mysiatkoo niečo s mažoretkou mne sa páči tá taká veľká detská 🙂

miciatko
2. mar 2013

Babule viete co vyviedol dnes moj 17 roc. synator, mala som dve torticky , jednu Kity a jedno policajne auto , isla som na nakup a synator mal odovzdat torticky a on pani co mala Kity dal to auto s velkym napisom na streche Risko 5 a pani mi vola cela nestastna ze mala im doma place ze ona nechce auto a ja jej vravim, ved a nemate Kity a ona ze nam dal ten chalan auto tak este ze byvaju kusok od nas , sa vratili a tortu vymenili, Pani prisla pre tortu aj s malym synom , tak synator hned usudil ze auto je pre nich a ta pani si ho normalne zobrala domov, a Syn mi hovoril ze ona vobec neprotestovala, no ja asi odpadnem z takychto ludi ..

A inak dnes som odmietla urobit poschodovu tortu za 30 eur ,spodny priemer 26 a vrchny 18 , tak pani povedala ze ona si pohlada lacnejsie , tak nech sa paci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bambula1307
2. mar 2013

@pipka Jani sa tu sulam..na tej snehulienke. ozaj sa im moc nepodarila 😀
Zato tvoje mooooc krasna.
Viete dievcence vy to robite bo vas to bavi a vsetky mate talent a modelovanie je pre vas radost... lenze nie kazda cukraka to ozaj vie..vacsinou tam maju 1-2 na zdobenie a ostane len pecu..plnia.. 😉

A uz bol dalsi diel slovenksych tort? nevidela som..musim kuk,ale suhlasim...nechyta sa sa to na americke..nic sa z toho nenaucim..nic neukazu.. 😠

@lamps Andrejka krasna rysulka..ukladam si tie tvoje krasne obrazky 😉 😀

bambula1307
2. mar 2013

@miciatko jeej som sa pobavila..hehe ze by neprotetovali...ale tak asi boli zaskoceni 😀 ..hlavne, ze ju nenacali..bo to by si tym co chceli auto musela kitinu dat 😀 😀 😀

Tak 30 sa im za poschodovu zdalo vela? pche..ved urcite menej ako 3kg by nemala

mysiatkoo
2. mar 2013

@janula.h ta je vesela, ak je to pre mensie dievcatko, tak by som sla do takej, a este mi napadlo pre vacsiu slecnu urobit len mazoretkovske potreby navrx....palicky, oblecenie, topanky a capicu....popripade posledna verzia len vyrezat siluetu a logo mazoretkovej skupiny, ak niekde tancuje.. drzim palce! 😉