Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. mar 2013

@lokalistin super, dakujem moja, pomohla si mi...mam to az na buducu sobotu, takze pohoda 😉

pipka
13. mar 2013

@muffinka8 vidis zaujimave...ja pouzivam iba mandlu v oslednej dobe a nemam problem..ani farbit ani miesit, a ani sa netrha...na jej jedine stastie 😝 😅 😎 😎

sisix
13. mar 2013

@mirka_aa zehlicka=ruce a valecek ja mam dreveny, jen musim podsypat ukrem trosku

lucula73
13. mar 2013

@mamina1978 no hádam to bude ok,lebo nechcú ani džem...... 😉

lucula73
13. mar 2013

@mirka_a žehličku na marcipán majú u čínanov za 2 eurá,skús popozerať 😉

mizulienka
13. mar 2013

@jakelina u nas je asi nejaky problem s dodavatelom alebo nieco take, si myslim...
ked sme boli na morave asi pred mesiacom, tak u vas to mali v lidli, bola na ot dokonca akcia, ale vtedy uz u nas asi mesiac nemali to mrazene ovocie v obchodoch.

dm1
13. mar 2013

@mirka_aa ja by som si na tvojom misestw zehlicku kupila je na nezaplatenei a c cinskych obchodoch ju zozenies aj okolo eura a pol takze malickost. gulam klasika drevenym

cestovatelkaandrea
13. mar 2013

vcera som dala kolegovi a nasmu priatelovi zaroven tortu za to ze nam pomohol s tapetovanim domu. strasne bol prekvapeny. inak viete mi poradit ako by som mohla urobit krajsie listy ku kvietkom- Kalam. teraz som si to vyrezavala sama len tak s nozikom ale mozno existuje aj vykrajovacka na taketo listky ako na listky z ruze.

mimcak
13. mar 2013

@mamina1978 a aký recept máš ty na rafaelo,lebo ja mám ten čo dávala Dadka a tám je kokos.A dobre vedieť ,že ti to vydržalo super. 😵

mamina1978
13. mar 2013

@lucula73 Neboj 😉 ,pribinak je aj bez ovocia fakt dobry......... a vobec nie suchy, lebo korpus ti trosku z neho navlhne aj bez ovocia. 😉 🙂

mamina1978
13. mar 2013

@mimcak ak mas ten z temy kremy a korpusy, ktory tam davala dadka , tak ten recept je vlastne odo mna, len @anibas ked ho skusala, tak tam pridala viacej kokosu, a tak som ho zacala pridavat aj ja, lebo je potom este kokosovejsi. 🙂

lokalistin
13. mar 2013

@alexandrakocikova no vies ludia su divny vcera prisiel pre tortu chlap ani sa na nu nepozrel dal mi peniaze a odisiel,tak som poslala jeho zene sms s instrukciami a ona mi potom o 22:00 odpisala, kde sa podakovala a napisala,ze torta sa velmi pacila a bola dobra,ale tiez som najskor myslela,ze magori.A to som im pisala vlastne len preto,ze mali dojst o 14:00 a o pol tretej tu este neboli.Tak som jej napisala,ze co si mam o tom mysliet, a minutu nato dosiel,tak som napisala,ze ok uz je tu a plus tie instrukcie 😝 na sobotu chcu este jednu 😉
@pipka ja som to objavila v tomto recepte a potom so to uz viackrat robila cokoladova verzia mi az tak nechutila ,lebo to cokoladove ole je take praskove,davam normalnu slahacku zivocisnu
http://tortyodmamy.sme.sk/node/180941

mirka_aa
13. mar 2013

@lucula73 ano? noo tak potom radsej kupim 🙂 dakujem rukami sa bojim ze by nebolo uplne hladucke,mne sa to strasne nepaci ked neni torta pekne uhladena tak na tom si dam najviac zalezat,teda este neviem co ma caka :D dufam ze sa podari :P

lucula73
13. mar 2013

@mirka_aa musíš popzerať,ale takmer v každom meste sa už u čínanov objavili tieto cukrárske pomocky,aj vykrajovačky......... 😉

mimcak
13. mar 2013

@mamina1978 no aj ja som tam pridala viac kokosu,lebo ho zbožnujem. A ten krém je ozaj super. 😝 😉 Pýtam sa preto,lebo zákaznička má rada orechy aj kokos.Tak som myslela,že to spojím Korpus orech a plnka kokos,len som si nie istá tou chuťou spolu.

jenie123
13. mar 2013

@denuschka7 dakujem moc.. velmi mi to pomoze.. mam robit tortu jednej firme, chcu na tortu ich logo a potom mi pisal, ze by bolo super, ak by torta bola tablet a v nom to logo.. len sa mi nepaci, ze by cela torta mala byt tablet, nebude to vyzerat dobre, bude to take hrube.. radsej by som akoze polozila tablet na tu tortu..

mamina1978
13. mar 2013

@mimcak este som orechovy korpus s tymto kremom neskusala, no navnadila si ma 😵 , ale myslim si,ze to bude urcite dobre, pretoze ako som ti uz pisala v original raffaele je tiez oriesok 😉 🙂 a s @ aduskatt sme uz davnejsie tu preberali, ze mandle by sa k tomu hodili, ked nedame ovocie 😉

mimcak
13. mar 2013

@mamina1978 Tak neviem či si navnadila ty mňa,alebo ja Teba 😀 😀 😀 Tak ja to rysknem a vyskúšam. 😀

barborkam
13. mar 2013

Dievcata, toto je uz Ina kava...

blcha
13. mar 2013

@barborkam ale do takej torty by som teda ja nezarezala 😒

lubi22
13. mar 2013

@mirka_aa - kym som si nekupila, tak som hmotu valkala klasickym drevenym valcekom (v pohode smartflex sa nelepil aj bez podsypania) a kedze som nemala zehlicku, tak na torte urovnavala pomocou tej istej hmoty -

https://www.youtube.com/watch?v=OsQB0XeneLI
mizulienka
13. mar 2013

@barborkam vyzera ako zive, ale ja by som tiez nechcela 😒 ☹

timotejkabrejkova
13. mar 2013

Sacherova torta pre môjho miláčika, taká rýchlovka 🙂 ale z lásky 😉

timotejkabrejkova
13. mar 2013

@barborkam Ale ako ho nakrájať ☹ 😢 Neviem či je to vhodné ako torta je to síce nádherné, ale nejsť !!!!! 🙂

jenie123
13. mar 2013

@pipka mam ico taketo, ak ti to pomoze 🙂

timotejkabrejkova
13. mar 2013

Náš nový člen rodiny v kuse kňučí od soboty, no nedá sa venovať v kuse a keď ho vezmem von tak sa škriabe na ruky kto to kedy videl? 😀 Niežeby behal po dvore ale na ruky chce ísť 😒 ach jaj.

barborkam
13. mar 2013

@blcha
@mizulienka
@timotejkabrejkova
asi tak, ale je to krasne....

mirka_aa
13. mar 2013

@lubi22 jeeej 🙂 tak toto by ma nikdy nenapadlo 🙂 dakujem

pipka
13. mar 2013

@jenie123 jasne ze pomoze, dakujeeeem 😵

emilkaaa
13. mar 2013

@dm1 neviem kde som robila chybu drôtik bol 26. aj lupene pekne vyzerali len sa to nedalo poskladať do ľalie lebo všetko mi utekalo každe v inu stranu.