Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mamina1978
16. mar 2013
@jakelina Ja som na topanke opätok nevystuzovala. Vytvarovala som ho , nechala riadno stvrdnut a nalepila az nakoniec, ked bola komplet topanka hotova. Davala som do dvojky par fotiek alebo na fb 😉
Ale ty, ked zvladnes tvoje krasne jemne kvety na drotikoch ,tak taka topanka je pre teba zabavka 🙂 Urcite sa ti podari, uz sa tesim x-) 🙂
janula.h
16. mar 2013
hello žienky takže moje víkendovky a ešte jedna s loďkou a rybárom 😃 ja mám tématický víkend 😃 "lode" 😃
enatko
16. mar 2013
Mám silik.formu na čipku z dvoch častí. Do jednej,akoby sa mala natlačiť hmota a druhá časť je tiež silok.,ale akoby vyrezaná,že zapadá do tej prvej časti. 🙂
muffinka8
16. mar 2013
@pristela prosím ťa, keď robíš mramor v orechovej verzii, tak múku nahrádzaš orechmi na objem, alebo na hmotnosť?
timotejkabrejkova
16. mar 2013
@adrianai Veľmi jemné a nádherné,
pristela
16. mar 2013
@muffinka8 na hmotnosť 😉
vlada111
16. mar 2013
@wera.g tá svadobná je krásna, oku lahodiaca 😉
lokalistin
16. mar 2013
@simasa ja som nemala ziadne zadanie len ,ze nejaka mala klasika na 1.narodeniny,aby tam bola jednotka
lokalistin
16. mar 2013
Dakujem vsetkym za paci sa mi 😉
ajka82
16. mar 2013
jaaaj a zabudla som vam pridat este jednu foto(niektore uz videli na F😎, co moja strsia modelovala, vcera som jej vysvetlovala, ze modelovat sa da aj inak ako robila doteraz, lebo doteraz si do hrudy hmoty otlacala kostice, ze modeluje a potom zahlasila, co to je... teraz isla modelovat rovno vcielku maju, nazorne som jej ukazala ako sa robia aj sulceky na ruky a nohy, gulicku uz ako tak zvlada aj sama, tak urobila vcielku maju, mala som este domalovat pasiky, len som nestihla...dokym som dorobila palacinky, baby ju zjedli :-N samozrejme, drotiky som jej odstikla ja a ohla na tykadla 🙂

a ja mam este jednu tortusu a stale maturujem nad nou, ako ju urobit, stale sa mi nic nepozdava :-s ...pristela vie o com hovorim 😞
anibas
16. mar 2013
@lucula73 Tá je krásna - ďakujem - x-) x-) x-)
muffinka8
16. mar 2013
@pristela ďakujem 🙂
lifinka
16. mar 2013
ahojky, můj včerejší 😉 , zkoušela jsem na lemu gelová razítka a není to špatné🙂
maya30
16. mar 2013
ahojte, normalne nestiham pacitkovat, krasne vsetky @janula.h ta lod je neskutocna, obdivujem tie detaily, mne by sa nechcelo :-p 😃
baby uz druhykrat sa mi stalo ze mi zakaznici poslali obrazok torticky od jednej z vas, tentokrat od @muffinka8 😃 takze pridavam svoj pokus o napodobeninu s mackom pu 😉 vahu som uplne presvihla, ma 5,8kg :-p
kniha je mascarpone s malinami 3,8kg a torzo je na zelanie pre jednu kocku ktora ma pravidelne zasobuje blaznivymi napadmi :-N tentokrat ma skoro upismenkovala k smrti 😃
pipka
16. mar 2013
@maya30 ale krasne sa ti podarili...vsetky x-)
pipka
16. mar 2013
babulky moje HELP :-o SOS :-o POMÓC :-o
ze bezlaktózová plnka =-) :-N :-N :-N korpus vraj mozem piect normalny..akurat plnka nesmie byt slahackova....takze sme sa dohodli na bezlaktozovom pudingu, prasok mi kamoska donesie..a nejake ryzove mlieko...a co do toho zaslahat, ak nemoze maslo =-)
perlu? alebo co? aby mi to aj drzalo? =-) =-) 8-(

a cim potriet tortu...teda ak nemozem klasicky obmaslovat...teda pod poteh co? =-) =-) =-) :-S
ja som v tomto uplne mimo...ja doteraz len klasiku robila...a uz tu googlim pol hodinu a som z toho jelen 😞 :-|

ze ake su moznosti, ale aby to aj chutilo :-N :-|

kujeeem za pomoc x-)
zuzana92101
16. mar 2013
@adrianai krasne sa podarila 😉 ako original, len v bielom
nika1985
16. mar 2013
tak a mozme ist na navstevu 😉
lucula73
16. mar 2013
@pipka ja som robila z ryžového mlieka a namiesto masla som dala palmarín,to chceli.......ale aj smetol,heru by si mohla.... 🙂
simasa
16. mar 2013
@pipka Ak dodržujú diétu naozaj striktne, tak potom ani perlu ale buď Alsan alebo Alsan-S. Ak im nevadí sója, tak je jedno ktorý. Mrkni sem: www.biologika.sk
nika1985
16. mar 2013
baby akurat mi volala pani ze torticku si spravia lebo ze to jej mama si nenecha ujst ale ze by chceli postavicku chlapa ako pusta holuba,holubnik a este aj holubov asi 5kusov isli by ste do toho som jej povedala ze take som este nerobila ze si to mrknem a v pondelok sa jej vyjadrim a ak ano aku cenu davate na sam.postavicky mne sa do toho vobec nechce pride mi to take ked uz si niekto tortu upecie a potiahne nech uz si aj vymodeluje alebo ked to nedokaze nech si zaplati za hotovu.
simasa
16. mar 2013
@lucula73
@pipka
palmarin by mohol byt ale hera obsahuje srvatku
jakelina
16. mar 2013
@pipka a co rostlinnou šlehačku, do toho zašlehat nějaké ovoce, ona je tuhá jak šlak a dáš tam cukr a třeba maliny nebo nějakou ovocnou směs.
muffinka8
16. mar 2013
@maya30 parádna je 🙂 🙂 postavičky fakt super (si ju uložím, aby som mala vzor na postavičky :-N ) a tiger je úplne bombový 🙂 ten môj mal divný výraz 😃 😃 hádam sa mi niekedy na druhý pokus podarí lepšie.
pipka
16. mar 2013
@simasa vraj ani soja...ze sojove mlieko nie =-) :-N
dm1
16. mar 2013
@pipka @jakelina ta rastlinna slahacka je podl mna fajn napad len si potom pozri zlozenie tusim kocky pisali ze niektore maju aj nieco z laktozy
luciahromadkova
16. mar 2013
@wera.g obe su krasne, ale svadobná je úžasná x-)
pipka
16. mar 2013
@jakelina netusim...ze rastlinna slahacka zas tak dobre nedrzi =-) :-| ale netusim..absolut s tym nemam sskusenost 😞

tak som rozmyslala, ze teda ak by som rozmixovala ovocie a uvarila ten puding vanilkovy co mi donesu s vodou a do toho cukor a palmarin...ze to by snad slo...aspon kamoska tak povedala, ze margariny mozem pouzit :-|
tak este to asi prekonzultujem s nou.
vecernicci
16. mar 2013
@maya30 krásný dortíky, hlavně to torzo je super, s dovolením ukládám jako inspiraci 😉
@nika1985 mňaaaaam
@lifinka krásný, mám gel. razítka taky nakoupený, takový girlandy, tak vyzkouším 😉
@ajka82 šikulka x-)
@janula.h super pííííívo 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli