Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
lokalistin
12. máj 2013
@mamina1978 co myslis,ze ich musis skracovat
mamina1978
12. máj 2013
@lokalistin No ja robim ruze tak, ze si vykrojim kruzok a medzi palcom a ukazovakom ich stensim. A ked lupen nalepim na pozadovane miesto do optimalnej vysky, ostava mi zospodu hmota. ked ruzu dokoncim, spodok zrezem a ruzu polozim, potom mi stoji sama 😃 😃 😃
Pozri v mojom albume ,, Moje modelovanie na torticky" tu na MK mam par foto aj s ruzami ....... nechcem tu zase tapetovaaat 😃 😃 😉
simasa
12. máj 2013
florentina
12. máj 2013
@simasa to je nádhera...děkuji 😉
simasa
12. máj 2013
@florentina nie je za čo, snáď aspoň troška pomôže 🙂
lokalistin
12. máj 2013
@mamina1978 ja som to tiez tak na zaciatku robila,ale teraz uz nie
mamina1978
12. máj 2013
@lokalistin no vidis , ja som este stale na zaciatku 😉 😃 😃 😃 😃 jedine v com sa posuvam su postavicky 🙂
dm1
12. máj 2013
@florentina pridam aj ja nejake inspiracky nech mas z coho vyberat 🙂 Sorryyyyy za tapetovanie ale ze riadne 😃
lokalistin
12. máj 2013
@mamina1978 to by som nepovedala,ze si stale na zaciatku,ale s tymi postavickami mas pravdu,mozno ta to aj viacej bavi,mne by stacilo ,keby sa posuvam vo vyrobe hmoty,vyhladenie a zacistenie torty 😃 dobru noc babeny vypinam nejaka som unavena,dufam,ze zaspim,lebo na mna je velmi skoro 😃
mamina1978
12. máj 2013
@lokalistin dobru aj tebe ..... 🙂
florentina
12. máj 2013
@dm1 děkujííííí x-) ...nádherné! teda úplně jsem se zamilovala do té s těma ptáčkama, takovou jednou chci dělat!!!!! Ale není to styl, který by šel na tuto akci. Ta celá zlatá s tím jedním květem, to je teda taky odvaz.
No jinak mám asi vybráno...zkusím asi něco jako je ten dort od "cakelava" zhruba někde uprostřed, jak je z půlky malované a na druhé je ta kytka...luxusní a snad i proveditelné...myslíš, že je to malované královskou glazurou? A přijde mi, že to malované má trochu jinou barvu, takovou tělovou, možná zlatou...vidíš to také tak?

@simasa to si piš, že pomůže! Každá inspirace mě posouvá dále 😉
sticker
13. máj 2013
@simasa Tak tieto postavičky máme veru aj my aj s domčekom. Bábika vyzerá úplne presne ako tá z domčeka, krása x-) A slečne všetko naj, slniečku usmiatemu 🙂
jenie123
13. máj 2013
Kocky prosim vas nemate nejaku inspiracku na tortu k 1. roku s kvietkami a motylikmi, peknu veselu..?
dada2007
13. máj 2013
dada2007
13. máj 2013
@jenie123 a ešte........
karmenta
13. máj 2013
@jakelina prosím tě, zkoumám ty prachové barvy a nějak si nemůžu vybrat, poradíš mi které máš? Díky moc.
jakelina
13. máj 2013
@karmenta zlato já mám různé, takové základní barvy a pak si zbytek míchám. Mám to v různých baleních, jak jsem to postupně nakupovala a mám pocit, že je úplně jedno od jaké firmy koupíš. Je to stejné. 😉
ajka82
13. máj 2013
u nas druha vlna kiahni u mladsej, starsia uz ok 🙂 ale uz bude pokoj a do soboty by malo byt aj po infekcnosti, tak uz mozem v pohode robiiit aj inym ako najblizsim kamosom a rodinke x-)
jankaferancova
13. máj 2013
ahojte,pridavam moju amatersku na 1.sv.Prijimanie
lokalistin
13. máj 2013
@jakelina dakujem tak tie biele vyzeraju ten isty styl jak moj tak z tych by som mohla pomalicky dokupovat 😃
janula.h
13. máj 2013
ahojky baby má na vás prosbu sťažovala sa mi kámoška že tortu ktorú som jej robila *Pribináčikovú nemohla pokrájať že sa jej oddeľovala cesto od plnky čím to mohlo byť??PS: ona je permanentne nespokojná 😃
muffinka8
13. máj 2013
@janula.h možno bola veľmi hustá plnka a veľmi stuhla. Ja pred krájaním nechávam tortu vonku aspoň 30 minút.
lokalistin
13. máj 2013
@janula.h tiez si myslim,ze plnka bola moc husta
janula.h
13. máj 2013
@muffinka8 @lokalistin ako ju mám zriediť? robím ju stále rovnako nikto sa zatiaľ nesťažoval
ajka82
13. máj 2013
@janula.h =-) ked jej budes robit nahodou este raz redsiu, tak menej ole 😉
muffinka8
13. máj 2013
@janula.h to asi závisí aj od tvarohu ... keď som používala taký zabelený ako maslo, tak to mi 500g tvarohu a 2 šľahačky nevzali ani 1 Crem Ole. Teraz používam vo vaničke (tiež z Lidla) a v pohode nasypem 2 Crem Ole. Alebo potom pridávaj ešte smotanu kyslú.
lokalistin
13. máj 2013
@janula.h ved ked sa doteraz nikto nestazoval,tak ju nechaj tak a ak este budes robit pre nu tak daj radsej vanilku a menej ole
mamina1978
13. máj 2013
@janula.h Tiez si myslim, ze bola asi trosku husta a k tomu ju urcite krajala hned po vybrati z chladnicky...... A este keby si ju aj super genialne urobila, tak taka osobka si vzdy najde nejaky dvovod na brblanie ]-(
Hod za hlavu ..... 😎 Torticky mas krasne a recept maju viacere kocky odtialto, takze ten je tiez super, a tvoja torticka bola urcite aj chutna x-)

Baby vcera vecer sa mi tak nechcelo piect korpusy........ :-N Radsej som sedela pri pocitaci :-S....... a teraz nestiham
:-p .....este len 3 korpus zo stryroch prave peciem :-p ....... a to chcem mat moju prvu krivu tortu zajtra na obed hotovu :-N :-N :-N
@pristela , prosim ta davala si uz niekedy do krivej na spodok pribinacika s ,,ale aj s ovocim" ???? Lebo ked to budem skrajovat, bude mi to ovocie tam zavadzat, ci nie ????? =-) =-) =-)
blcha
13. máj 2013
ahojte babulky chcem sa spytat ja som si objednala tieto pismenka myslite ze budu dobre? a este nemate nahodou niekto skusenost s tymto panom lebo uz je to skoro mesiac a zatial mi nic neprislo sice ma dodaciu lehotu 15 dni ale to uz preslo tak som si povedala ze dam mu mesiac a potom napisem ci nahodou na mna nezabudol alebo co http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12095822
inak tento tyzden mam volno dnes panicka odriekla svadobku co som mala robit no a vlastne aj ten dalsi mam volno uz som sa celkom zabehla aj mi bude smutno za tortickami 😉 tak sa budem kochat vasimi 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli