Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
28. aug 2013

tak a moja dnesna a uz aj odovzdana 🙂

mamcas
28. aug 2013

Tak moja dnešná 🙂 Buldozer z Boba stavitela. Prikladam aj s oslavencom, konecne mam aj ja taku 🙂

mysiatkoo
28. aug 2013

@mamcas ta radost v ociax je na nezaplatenie 😉 vsetko naj oslavencovi...

lamps
28. aug 2013

@mamcas kvôli tejto radosti sa oplatí piecť a mordovať s tortou 😵 😵 😵 😵 všetko naj....

mamcas
28. aug 2013

@mysiatkoo @lamps veru dievcata 🙂 prvy krat som videla odovzdanie oslavencovi a fakt som bola z toho stastna 🙂 nic mi sice buldozer ako zene nehovori, ale urobim aj sto ked to takto potesi 🙂 dakujem za gratulacie, nie je to sice moj krpan, ale odovzdam 🙂

zuzka7512
28. aug 2013

@sisix áno,upálim si v hrnci cukor na karamel...ak niečo nevieš,kludne sa opýtaj.Nám tieto grilážky velmi chutia...

beatushka
28. aug 2013

ahojte, potrebujem od vas radu. chcem upiect mojej prvorodenej tortu na narodeniny, este nikdy som tortu nepiekla 😅 takze predpolkadam, ze zrusim aj posledne nervy tentokrat, ale mam velku chut jej ju upiect tak som sa na to dala. Takze...mam tentorecept na korpus forma 23cm:
4žĺtky
200g kr.cukru
200g pol.múky
1dcl oleja
1dcl mlieka(alebo vlažnej vody)
1/2pr.do peč.
sneh zo 4 bielkov.
moze byt tento recept, alebo popripade ak mate lepsi podelite vsa o recept?
....a.... nie je napisany postup....mam najprv vyslahat bielka na sneh, zltka vyslahat do peny s cukrom a dalej ako mam postupovat, co s cim zmiesat?
A este na kolko stupnov a ako dlho mam piect, a formu vymastit a vysypat mukou alebo struhankou?
A kedy sa vybera korpus z formy ked vychladne?
Dakujem pekne vsetkym ktore mi pomozete 😉

zuzka7512
28. aug 2013

@jakelina už len do nich zahryznúť...vyzerajú super...šup sem s receptíkom... 🙂

lamps
28. aug 2013

@beatushka recept si najprv vyskúšaj, či bude chutiť ak si ho ešte nerobila, aby si vedela do čoho ideš 😉 po žĺtkach s cukrom pridávaš postupne ostatné suroviny a na koniec sneh a pr. do peč. Ja pečiem korpusy max na 150 stupňoch, 1 - 1,2 hod, formu mastím maslom len dno a naň dávam papier na pečenie, korpus môžeš vybrať z formy až po vychladnutí, tak že si dookola formy prejdeš nožom a korpus pekne vyklopíš z formy

vladiella
28. aug 2013

@jakelina supla som to k ostatnym do receptov, nech sa to tu nestrati 😅

jakelina
28. aug 2013

@vladiella díky

pipka
28. aug 2013

cafte babulky moje ...nestiham nic..ani zit 😅
tak len narychlo moja dnesna , dalsiu uz mam naplnenu a obmaslovanu na zajtra a tretiu upecenu...idem modelovat 😅 😝
boooze ako sa mi nechce 😖 ☹

vladiella
28. aug 2013

@jakelina nie je zac. posnazim sa tam prekopirovat recepty co tu najdem, bo som si povedala, ze si tych skoro 6000 stran precitam nez zacnem zas piect, nech nestresujem blbostami. z tych 6000 stran je tu i dost obrazkov, tak idem vytvorit samostatnu temu Marcipanove torty. inpiracie z netu a foto vlastnej tvorby (len obrazky bez textu!) a prekopirujem tam i tie obrazky...??? co si o tom myslis? bo fakt sa tu clovek nedopatra rady ked sa prosba o radu zatapetuje obrazkami... sak doteraz neviem ako zpracovat pravy marcipan s cokoladou aby bol cokoladovy... tak idem citat, snad sa to v tych 6000 stranach niekde dozviem.

beatushka
28. aug 2013

@lamps dakujem za radu, asi to predsa len prenecham profesionalom 😅

jakelina
28. aug 2013

@vladiella udělej si čokohmotu s přeničným sirupem nebo glukozou a pak to smíchej s marcipánem.

wera.g
28. aug 2013

krásna 🙂 aj ja som tak nejak na tom, ráno má jedna odísť a ešte sa len chladí... ale že vôôôbec sa mi nechce 😀 no nič, musím ísť na to, lebo potom zošediviem keď si to nechám úpne na poslednú chvíľku 🙂) @pipka

lamps
28. aug 2013

@beatushka prečo? veď aj ja som tak začínala, že som robila tortu pre dcéru k narodkám, sama som nevedela, čo z toho bude 😀 😀 😀 😀 a bola z toho celkom chutná torta a malá mala z nej veľkú radosť

jakelina
28. aug 2013

@pipka hezký ho máš, já jsem to naštěstí ještě nedělala, však já ty potvory ani neznám.
Já se tu morduju s lístky k těm hrozným fialovým růžím a vůbec se mi nechce. Proč lidi nechtějí nějaké jemné bílé nebo růžové růže. Já už jsem dvakrát dělala modré, to se mi taky vůbec nelíbí. Není to přirozená barva růží a teď ty fialové. To jsem dostala fotku a ty růže na ní byly snad papírové, úplně sytě fialové. To já jsem se ještě snažila udělat takovou jemnější fialkovou, ale i tak je to hrůza. Ani mě nebaví dělat takový dort. 😝 😝 😝

pipka
28. aug 2013

@wera.g dakujem 😵 jedine co ma drzi pri zivote, ze nemam deti doma a teda nemusim este aj im venovat kopec casu..ale teda tym, ze chodim uz do roboty ja som mrrrtva 😝 🙄 🙄
robim to fakt s vypatim poslednych sil 😅
robim aj zajtra aj ked je u nas sviatok 😖 🙄

ale dnes ked som odovzdavala tuto, tak spokojnost bola velkaaaaa, maly sa strasne tesil, tak to ma trosku nakopne 😎 🙂 🙂

jakelina
28. aug 2013

@pipka vy máte svátek a já narozeniny, ale do práce musím 😀 😀 😀

florentina
28. aug 2013

@levandulka3 @mamina1978 tak kočky, už došlo i na mě 😎 ...mám zájemce na dort s hrncem a levitující vařečkou...mohu vás také případně kopírovat? Ještě to není jisté, tedy z mé strany. Dortík je objednaný již přes rok, od kamarádky na kulatiny pro tatínka, jenže v té době jsem ještě nevěděla, že tou dobou budu první měsíc v práci a tak teď nevím, jak to budu zvládat. Žádnou novou zakázku bych nevzala, ale na tomhle mi dost záleží, tak pokud to jen trochu půjde, vezmu to. A dnes mi právě říkala, že téma by bylo vaření a tak jsem hned před sebou měla tento dort...kdo neviděl, musí jím být unešen...

pipka
28. aug 2013

@jakelina ale verim tomu, ze aj ked budu fialove, tak torticka bude nadhernaaa, ako vsetky tvoje 😵

aj ked mne fialove ruze ...neviem preco...pasuju skor na pohreb 😅 😒 😝

pipka
28. aug 2013

@jakelina ano ano..my SNP oslavujeme a ty na torticke budes sviecky sfukovat 😀

budem na teba myslieeet, ked budem v skolke upratovat po malovani 😅 😅 😀 😀 😀 😝

a Vsetko najlepsieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee cmuuuuk!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
28. aug 2013

@pipka no a to jsem ji ještě ukecala, mezi těmi růžemi měly být dva holubice, zamilovaně se na sebe dívat, po dortu drobné fialové kytičky, růže a ještě takové malinké kuličky z hmoty a na spodu fialové mašle s mašlemi a sponami. Prý tam něco z toho musí být, tak jsem z toho nešťastná.

jakelina
28. aug 2013

@pipka jéééééééééé děkuji. To je jediný svátek, co si přesně pamatuji datum z dějepisu 😀 😀 😀

jakelina
28. aug 2013

@pipka s dort ani nedělám. Upekla jsem muffiny a roládu a k tomu čtyři korpusy na dort a mám dost. Večer jsme šli s manželem na večeři a jak jsem si tam tak hověla, tak jsem málem usnula. Jsem utahaná jak kotě. 😝

lamps
28. aug 2013

@jakelina Majka, veď to preto máme sviatok, že ty máš narodeniny 😵

jakelina
28. aug 2013

@lamps no asi ano, tak si to hezky užijte a připijte mi na zdraví. 😀 😀

pipka
28. aug 2013

@jakelina no akurat som sa isla spytat, ze ci si aj sebe pecies torticku 😅 😀

ty si jak ja...a taaak som sa chystala, ze k tej jubilejnej 40-tke si spravim nejaku krasnu...no nevydalo...co mam robit? 😅 😀
ale hadam si raz spravim aj sama sebe 😉