Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
7. okt 2013

jak tak "lajkuji" tak jsem si všimla, že je dost F1 😀 😀 😀
Jinak opět krásné dorty jste všechny upekly!!!!! 😉

dadussh
7. okt 2013

ahojte kocky. mozem dat do mraznicky tortu s jogurtovou plnkou (jogurt, mascarpone, slahacka)? vdaka 🙂

mamcas
7. okt 2013

@mimcak ten havo je neskutocny 🙂 Teda vsetky su, ale ten havo ma fascinuje, to ako dlho si mu robila tie vlasy? sak by ma odviezli 😝

mamcas
7. okt 2013

@dada2007 Tak za toto by som pani na FB napisala velmi "mily" prispevok 😠 ale mas pravdu, nerozculuj sa, debili za to nestoja... 😔

mamcas
7. okt 2013

@vlada111 Ty ani nezacni nikdy robit torticky vo vacsom, lebo v tych Tvojich je tolko prace a straveneho casu, ze si to ani neviem predstavit. Strasne krasna torticka a mala princezna si velmi dobre rozkazala 😝 torticka je neuveritelna a mufinky tiez 🙂 si velka sikovnica, mas osobite torticky, nadherneeeeeeeee, pre mna jedna najlepsich 😀 uz mam top five tu na tejto stranke 😀

vlada111
7. okt 2013

@mamcas juj ty si milá, si ma veľmi potešila. No nebudem robiť vo väčšom, to by som naozaj nezvládla a nebavilo by ma to. Ja by som ani nezniesla - urobte to a takúto, nie takúto ale hentakú, no hrôza 😅

iukasliuka
7. okt 2013

čaute kočky 🙂 kamoska hlada nejaku sikovnu maminu z Petržalky alebo Bratislavy ktora robi krasne torticky pre deticky, potrebuje pre dcerku k prvym narodeninam, ktora by sme boli ochotna za nejaku rozmumnu cenu? posunula by som jej kontakt 🙂

vlada111
7. okt 2013

@dadussh ja by som nedávala. Môže sa ti oddeliť tuk a voda.

halienka
7. okt 2013

@petkaa28 Ďakujem veľmi moc za info, pomohlo mi to, zákazníčka si priala mať každé poschodie inej chuti, takže pribinák plánujem dať len do jednej vrstvy, pravdepodobne prostrednej, ďalšie poschodie bude klasické nejaké orechovočokoládové, potom by som chcela spraviť ďalšie niečo z mascarpone. Ak urobím 4 poschodia, čo teda teraz fakt neviem či robiť, lebo z takou cenou asi nerátajú, tak by som možno nejakú špecialitku na vrch na to najmenšie poschodie ešte musela vymyslieť. A ešte ak môžem sa ťa spýtam, spevňovala si dohromady nejakou dlhou špajdľou alebo dačím takým všetky tie poschodia dohromady? A čím? Dnes som bola v cukrárskych, ale mali tam len také tie cca 30 cm dlhé drevené výstuže, bude mi to stačiť?

petkaa28
7. okt 2013

@halienka nevystuzila som to dokopy. A prežilo :D neviem ako vsak pri 4p, to som este nerobila 🙂) ale uz 3p mala okolo 30 cm, aj ked ja som mala relatívne vysoké poschodia...

dadussh
7. okt 2013

@vlada111 dakujem 🙂

lalilala
7. okt 2013

Kocky poradte mi chcem urobit prvy krat potahovanu tortu falosnym marcipanom a chcem vediet aky tip farby si mam kupit na zafarbenie hmoty dakujem za rady ;)

dadussh
7. okt 2013

jedna moja, po dlhsej dobe 🙂

mamcas
7. okt 2013

babule ja som asi na hlavu, ale neviem si spomenut ako sa vola ta stranka kde sa hladaju vseliake postupy 😝 ani ujo gugel mi nejako nepomaha, pomozte pls 🙂 hladam postup na modelovanie tanku 😝

pipka
7. okt 2013

@vlada111 no kraaasna 😵 😵 😵
no po kom to díte je...ze? 😀 😀 😀 😀

mamcas
7. okt 2013

@mysiatkoo dakujeeem 🙂 len teda tento tank je nad moje sily 😝 urobit ho duty nemam odvahu :( mozno skusim horalky popotahovat a len ho urobit podla toho zvonku dajako...

timuss
7. okt 2013

ahojte...chcem poprosiť o radu...aká veľká torta štvorcová (resp. obdĺžnik) by vystačila pre 25 ľudí? som niekde čítala, že treba cca 200 g na jedného človeka...ale ja nemám také skúsenosti, tak si to neviem moc prerátať na veľkosť...akú veľkú by ste robili? resp. ak radšej poschodovú tak aké veľkosti? (či už okrúhlu alebo štvorcovú)...poschodovej sa bojím, lebo som to ešte neskúšala, ale normálna by bola asi moc veľká...poradíte? ďakujem 🙂

vlada111
7. okt 2013

@pipka ja ti naozaj neviem 😀

luciahromadkova
7. okt 2013

@vlada111 prenadherne... 😵 😵 😵 torta a aj muffiny, inak k tej torte....aj mi je luto, ze mne takto nikdo nenadiktuje, ze koruna, nausnica, kvety...
ja mam doma, ze smetiarske auto... a najnovsie na november k 3-tim narodeninám, ze boba stavitela, tina (to je este ok) a vsetky stroje teda beda, max, luda, rolik, dan... 😒 😒 😒 , takze ja mam doma generala... 😀

dm1
7. okt 2013

baby ako by ste robili most apollo? taka netypicka poziadavka 8 rocneho chlapca slahne ma z toho 😒

pipka
7. okt 2013

@luciahromadkova no zavidim ti 😅 😅 😅

len nenakazte mojich...tym je to zatial jedno 😅 😀 😀 teda Hanka obcas mava take, ze takuto by som chcela...a takuto..a kazdy tyzden inu 😀 ale vacsinou sa tesi z hocijakej aku spravim 😉
Duuufam, ze im to este dlllho vydrzi 😅 😀 😀 😎

pipka
7. okt 2013

@dm1 boze dani...neukecas ich na most SNP 😕 😅 😀 😀 lebo sak ten je "lahší" 😝 😅 😅 😅 😀 😀 😀

mysiatkoo
7. okt 2013

@dm1 fuuuuuuuuuuuuuu nezavidim.... asi len drotiky do pasikov dako pozapixovat a nexat dlhoooooooo tvrdnut...na to by som sa asi nedala 😝 kde na to ten xlapec prisiel ? 😀 😀

luciahromadkova
7. okt 2013

@timuss
ja som si odniekadial- myslim, ze nejaka stranka tortova- odpisala toto:
torty kruhy

priemer 15- 6-8 porcii
16 8-10 porcii
23 12 porcii
24-25 14-16 porcii
30 24-26 porcii
2. poschodova spodok priemer 30 38-40 porcii
3. poschodova spodok 30 42-46 porcii
4. poschodova spodok 30 46-50 porcii

2. posch. priemer 24,15 cm 16-18 porcii
3. posch. 28,21,14 32 porcii
3. posch. 32,28,24 48-50 porcii
4. posch. 28,24,20,15 44 porcii

hranate
30x20 14-18 porcii
40x30 26-30 porcii
60x40 80-90 porcii
3. poschodova spodok 60x60 80-90 porcii, 4. poschodova 40x40 58-62 porcii

podkova 40x30 22-24, srdce priemer 23 14-16 porcii
kniha 40x30 30-35 porcii

odskusane to zatial prilis nemam, ja som robila obdlznik 25x 34 pre 20 ludi a tiez stvorec 30x30 pre 20 ludi a stacilo im

mozno dievcata poradia viac...
ak chces stvorec/ obdlznik nakresli si na papier skus rozkrajat a uvidis kolko porcii vyjde, ale tak aby sa ti zmestil aj na pecenie do rury a do chladnicky... /ja mam mensiu chladnicku a ruru, takze u mna torta s priemerom napr.32 nehrozi.../
na krajanie je lepsi stvorec/obdlznik- teda urobis viac ks ako pri kruhu
a dolezite je aj ake mas doma formy/rafiky plech, alebo dokupis...
ale zas nemusis mat strach ani poschodky, ak vystuzis tak by si to mohla zvladnut, len treba pevnejsiu podlozku, napichas slamky do spodneho poschodia a vrchna musi mat samostatnu napr. kartonovu podlozku velkosti /obalis v potravinovej folii/ ako torta, aby nepretrcala a vrch tiez ponapichas slamky /slamky pichas pred potiahnutim, ked obmazavas tortu a slamky musia byt nizsie ako vrch, lebo inak ti v potahu spravia znacky/

vlada111
7. okt 2013

@luciahromadkova tak to ti verím, ja nerobím chalanské, len na jednu som sa dala ukecať a už sa ma pýtali aké by som robila keby som mala chlapca. Noooo bol by to tvrdý oriešok :D

mysiatkoo
7. okt 2013

@vlada111 a kde su tie autove fotky ? 😝 😵

cabalkova
7. okt 2013

Pridavam dortik pro osmiletého milovníka Recka a Zakynthosu.

timuss
7. okt 2013

@luciahromadkova ďakujem za podrobný opis, uložila som si to tiež, dobre preštudujem, premyslím si to, nakreslím a uvidím...ešte raz zo srdca ďakujem 🙂

mysiatkoo
7. okt 2013

@timuss nezabudni pri tom zohladnit vysku torty... 😉