Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
18. nov 2013

@doda1951 dala som si do vyhladavaca pekaren juno a ukazalo mi vsetky predajne v Košiciach to asi nebude ono že,lebo som tam v ponuke tie cukriky nenasla,

nika266
18. nov 2013

@doda1951 juj už som ich našla,Ďakujem za radu 🙂

gumidekmomo
19. nov 2013

Ahojte Babulky prosím vás nemate nápad na tortu pre nechtovu dizajnerku? Na nete Som skoro nic nenašla budem povdacna za každý namet 🙂a ako vždy nádherné torty zasa pribudli

gelinka75
19. nov 2013

@michaela3011 ja davam lyzicu oleja a tusim je ta hmota lepsia s olejom..zda sa mi hladsia a lepsie sa s nou robi

chvapilu
19. nov 2013

@gumidekmomo mě se líbí tento nápad a je i s postupem http://tortyodmamy.sme.sk/ruka

lamps
19. nov 2013

@michaela3011 ja Ceru pri MMF nepoužívam vôbec, ruky aj misku si mastím len obyčajným maslom a aj do hmoty dávam málinko masla a vždy mám hmotu peknú bielu 😉
@pristela ty ma máš ako riadne odsledovanú 😀 😀 😀

mamina1978
19. nov 2013

@michaela3011 ja zijem tiez v Nemecku a pouzivam Rela na MMF . Dostanes ju kupit v Netto 😉 🙂
http://www.google.de/imgres?um=1&sa=N&hl=de&rlz...

michaela3011
19. nov 2013

@mamina1978 @lamps @gelinka75 dakujem dievcence 😵

mamina1978
19. nov 2013

@pristela Zanet , nahodou som teraz nasla recept na domacu vyrobu cukrikov. Je z praskovej zelatiny, ktora sa uvari a prida sa praskovy a vanilkovy cukor. Miesat pokym trosku nestuhne. Potom sa to da stuhnut na plech, co by sme vlastne my ani nepotrebovali, aspon to nemusime zohrievat a roztapat v Mikro... Myslis, ze by to mohlo fungovat????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Nemuseli by ste zhanat biele cukrose 😀 😀 😀
http://www.chefkoch.de/rezepte/1947721316949437...

gelinka75
19. nov 2013

baby na cukriky 300gr som narazila tu http://doven.sk/ predtym to nemavali (dufam,ze mi to nezmazu)

mamina1978
19. nov 2013

@jakelina Majka, tvoja prva Minie je bajecnaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Dokonalaaaa 😵 😵 😵 😵

jakelina
19. nov 2013

@mamina1978 moc děkuji 😉

mamina1978
19. nov 2013

@jakelina len jedno...... by som tu bielu bodku na nosteku asi dala dole...... vyzera to trosku ako soplik 😕 😀 Dufam, ze sa neurazis.... 😉 a mozno len mne pride taka ...... 😔 Ale myslim, ze bez nej by vyzerala bezkonkurencne 😵 😵 😵 😵 Modre saty su bomboveeeee 🙂

mamina1978
19. nov 2013

@jakelina aaa zabudla som dopisat 😅 som si ju ulozila na inspiraciu, bez dovolenia 😅 😅 😅 😅 dufam nevadi 😉

mamina1978
19. nov 2013

@ajka82 super babulky - sikulky mas ty doma 😵 😵 😵 😵

mamina1978
19. nov 2013

@maya30 nadherne vsetky tortusky, ale teda ten ruksak s kufrom su bomboveeeee 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
19. nov 2013

@jakelina Krasne su obe, vobec nevidno, ze by boli odflaknute 😵 😵

mamina1978
19. nov 2013

@muffinka8 ta tvoja opickova je skvelaaaaa, nadhernaaa 😵 😵 😵 😵 😵 Kasli na nu, ved si to super nakombinovala, ona sa nevyjadrila, ze tam musia byt tie gombiky.... Tak si urobila vsetko spravne 🙂

mamina1978
19. nov 2013

@mamcas super sa ti podarila ..... 🙂

pristela
19. nov 2013

@lamps si píš, velký brat vídí šíícko 😀 😀 😀 ale ne , si to pamatam , bo som to pak skusala aj ja tak 😵
vsak vravim ze poctivo citam celu diskusiu a stale sa od vas ucim 😀 😀 😀 i ked ted ani tak nestiham vsetko čítat ☹ ☹

@mamina1978 vidíš, to ma nenapadlo, viem ze aj ja som uz dakedy starsne davno videla recept na domace cukrose 😕 že by som to skusila dakedy ?

mamina1978
19. nov 2013

Dievcataaaaaaa,
vcera som si po dvoch mesiacoch konecne zarobila MMF a dufam, ze dnes vecer budem mat trosku casu modelovat 😵 ........ uz mi to tak chybalo 😅 😅 😅
Doteraz som mala najmensieho na troch roznych ATB a Prednisone a dvoch sprejoch na dychanie, no hruza.... 😝 😝 😝 Ale od nedele je mu ovela lepsie. Trapili sme sa teraz dva mesiace a ja som odmietala tortickovat, nedalo sa ☹ .... noci boli najhorsie, ale dufam, ze uz je to definitivne za nami. 🙂
Straaaasne velmi sa tesiiiiiim ...... 😵 😵 😵 😵

jakelina
19. nov 2013

@mamina1978 mně to nevadí, určitě jsou i dokonalejší, ale já jsme za první ráda, že se mi nějak obstojně povedla 😀 😀

pristela
19. nov 2013

@michaela3011 tak receptov na potah je asi milion , no kedze som odchovana na tejto teme , tak som dlho pouzivala recept z tejto temy, na zaciatku stranky hned prva strana, tam si Alenka tiez len potiera ruky cerou pri miesení 😉 ja potahujem mmf asi uz aj viac nez dva roky , haa kukam to , tak v januari to bude tri roky 😕 😀 😀 a teda uz som ho robila všeliako 😀 😀 😀

@doda1951 oo idem to vyhladat , moooc dakujem za info 😵 😵 😵

jakelina
19. nov 2013

@mamina1978 neurazím, mně se to zase na tom nosánku líbí, dávám to tam i medvídkům. Tak když se jim to nebude líbit, tak to sundají. 😀 😀 😀

mamina1978
19. nov 2013

@jakelina tak ja som ju robila tiez len raz no tak krasne ako ty ju nemam... 😔 Zabudla som mihalnice 😀 a nevedela som urobit tenke nozky a kratke satocky, tak moja vyzera uplne inak. ☹
Tvoja je fakt perfektnaaa. 😵 A este k tomu , ze prva 😵 😵 😵 😵

lokalistin
19. nov 2013

@michaela3011 ja davam palmin

lokalistin
19. nov 2013

@michaela3011 ja som tiez zbadala,ze z niektorych cukrikov nieje krasna biela,ale vidis to,len ked mas bielu vedla seba

tertery
19. nov 2013

Ahoj holky, dnes mi dorazilo toto a myslím, že to bude fajn nejenom na cukroví, ale i na marcipán, tak mrkněte, jestli se vám to nezalíbí 😉

http://www.tchibo.cz/sada-razitek-na-cukrovi-p4...

dada2007
19. nov 2013

@tertery mám a používam 😉

tertery
19. nov 2013

@dada2007 Jé a nemáš fotky nějakého výtvoru? Pro inspiraci?🙂