Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj

Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
jakelina
9. mar 2015
@sticker zlatko děkuji 😉
pipka
9. mar 2015
@jakelina rozkosny je x-) x-)
moj sa presne tak isto stale pyta, ze ktora uz konecne bude jeho :-N 😃 😃 a ked teraz konecne mal meniny a teoreticky by som mu konecne mohla upiect, tak sme boli lyzovat a mali sme len rychlovku od babky, lebo som nestihala :-N :-N :-N 😃
ale ma ju slubenu :-p 😉 tak hadam sa k nej este dostaneme...po case...jak pristelka , budeme oslavovat po mesiaci 😃 😎
majuska55
10. mar 2015
@maya30 zas usta dokoraaaan....neskutocne....velmi obdivujem tvoju pracu....ked urobis za tyzden tolko tort a hlavne tak dokonalych 🙂 🙂 ......to srdiecko je uuuuzasne 🙂 🙂 ...A tie motyle ani nevravim..krasne....prezradis mi ako si robila tie motyle???? A mas niekde aj svoju stranku tort....nech sa pokocham 🙂....
@pristela tiez mas krasne torty a tie rozkrojene vyzeraju mnaaaam....prezradis ake su chutovo? By som rada vyskusala nejake nove chute.....
Babulky prosim Vas ako robite krem s mascarpone? Davate ho aj do poschodovych tort? Ja robievam mascarpone slahacky a cokolady.....ale nie je taky pevny, bojim sa aby mi to v trojposchodovej udrzalo....lebo chcu aj s ovocim?
jakelina
10. mar 2015
@pipka však makrela je taky dobrá ne?? 😃 😃 😃 Pche pořád dorty :-p 😃 :-p
afra
10. mar 2015
Baby poradte, chytil by marcipan na cokoladu? Ze by som nepotrela tortu maslom s cukrom, ale cokoladou? Dakujem
pipka
10. mar 2015
@jakelina preeesneeeee 😃 😃 😃 😃 😃 :-N
sikag
10. mar 2015
@afra jasneeee 🙂
pristela
10. mar 2015
@pipka haaaa, nahodou tento rok sa mi zadarilo a obe moje decka mali torty s oslavami tak ako ma byt , na narodky 😃 😃 😃 😃 dokonca aj pubosovi som stihla urobit na cas , muhahaaaaa, ale udenaca by som si veruze dala aj ja 😃 😃 😃 teda moji maju tortu len na narodkyna meniny isto nie .

@majuska55 dakujem velmo pekne 😃 prichute boli gastanove pyrea jahodovo jahodova s jahodami 😃 😃 prve je len vyslahana slahacka s gastanovym pyre a to druhe je tvaroh+slahackova smotana+jahodovy dzem+ jahody + creme ole vanila podla potreby ake huste to chces, toto vsetko vymixovat/ ak chces tak aj praskovy cukor , ale ja nedavam / no a na korpus davam jahodovy dzem nan tuto plnku , ktoru este posypem jahodami 😉
pristela
10. mar 2015
@majuska55 ked robis poschodove torty , hustota plnky nema na to ziaden vplyv, kedze do kazdej poschodky by mali ist vystuhy , ktore drzia celu vahu jednotlivych poschodi, nie plnky ani korpusy
pipka
10. mar 2015
@pristela sak ale videla si aku sme my mali na meniny :-N :-N :-N s udenáčom...jak psíček a mačička :-N :-N 😃 😃
normalne ani my nemavame 😉 ale uz som mu slubovala dlho, ze angry birda maleho z malej misky mu spravim...no bola lyzovacka, tak na tortu nevydalo :-p :-N zabijem sa? 😃 :-N
majuska55
10. mar 2015
@pristela dakujem za recept na tu jahodovu 🙂...urcite vyskusam....gastanove pyre sme uz skusali, ale najviac nam chutilo s parizskou slahackou a tmavou coko, inak same so slahackou az tak nie....ale tak kazdemu chuti nieco ine....ale tu jahodovu veru vyskusam, to mozem 🙂, a uz mi sliny tecu 🙂....A s mascarpone robis aky krem? Ja davam vzdy vystuhy aj slamky aj spajdle 😃 😃 .... ale vzdy som robila len take pevne kremy do poschodovych.... tak preto zistujem 🙂
moncyh
11. mar 2015
Zdravim vsetky sikovne zienky a prosim o radu, kde by som nasla predajnu alebo e-shop (smartflex velvet 4 kg za dobru cenu) v martine, ruzomberku alebo lipt.mikulasi? dakujem 🙂
antenka1
11. mar 2015
Dievcata, pozrite co sa mi stalo. Kupila som si rafik, ze ho konecne vyskusam. Cesto mi vytieklo, korpus padol. Ako robite s rafikom? 😞 😞 😞
Je mi do placu
llucia81
11. mar 2015
@antenka1 Ahoj, ja davam este alobal pod papier a vyhnem ho hore ..a nevytecie nic 🙂)
haannka
11. mar 2015
@antenka1 aj ja davam alobal...ten to pekne drzi
maca77
11. mar 2015
@antenka1 ja dávam naspodok alobal, vyhrniem dohora a papier na pečenie vystrihnem v tvare kruhu a dám ho dovnútra na dno 😉
antenka1
11. mar 2015
@llucia81, @haannka, @maca77 dievcence dakujem. som bola pekne na prasky z toho :-|
daniela09
12. mar 2015
tak kočky pridám aj ja niečo zo svojej dielne,z minulého týždňa narodeninová rýchlovka za 1 deň, svadobná pre kaderníčku a rybára, a s dinom na dnes
jakelina
12. mar 2015
@antenka1 já dávám jenom alobal, jde to z něj krásně sloupnout, není potřeba už dávat tam ten pečící papír 😉
mirka100911
12. mar 2015
Baby, ako robite oreo plnku? Mozem napriklad do pribinacika dat pomrvene OREO keksy? Skusali ste niektora? Dakujem... 🙂
dedra11
12. mar 2015
Ahojte kocky 😉 ... potrebujem surne radu 😃 ... chcem spravit cokoladovu torticku ... spodok cesto a vrch parizsky krem, no chcela by som to potiahnut marcipanom - myslite, ze moze ist na tento krem, alebo radsej upiect este jeden korpus na ten krem a tak potiahnut marcipanovou hmotou? Idem skusit prvy krat :-| .... dakujem za kazdu radu ... pekny den vam x-)
lamps
12. mar 2015
@dedra11 parížsky krém nesmie ísť pod poťah - roztopil by ti ho 😉
dedra11
12. mar 2015
@lamps ...boozinku aj som si to lajcky myslela :-N ... ale ak dam na vrch korpus, tak by to mohlo byt v poriadku?
lamps
12. mar 2015
@dedra11 áno na vrch korpus, celú tortu treba obmazať maslom vymiešaným s cukrom a ja dávam aj zvyšky korpusu - urobím si takú "kašičku" ňou potriem celú tortu, dám vychladiť a až potom tortu poťahujem
dedra11
12. mar 2015
@lamps ..dakujem velmi pekne za radu x-) ... snad to nejak "domazem" do uspesneho konca 😃
lamps
12. mar 2015
@dedra11 😉
antenka1
12. mar 2015
@jakelina dakujem. Ja to teda vyskusam. A ak mi to nepojde, pridem ta vecer strasit 😉
monicca00
12. mar 2015
dievcata, potrebujem pomoc. zakaznicka chce na tortu potlac znamenie barana. to existuje nejaka taka folia? alebo neviem ako sa to vola, co prilozim na tortu a nanesiem inu farbu a pomaly odlepim a ostane vzor. prepacte, ze neviem, ako sa to vola, nerobila som s tym este, no neviem ci nieco take zvieracie vôbec existuje. videla som len kvety a ornamenty dakujeeeem
maya30
12. mar 2015
@majuska55 dakujem x-) ta motylikova je teraz v novom cisle casopisu Torty od mamy aj s postupom, motyle su z prasku magic decor a silikonovej formy 😉 torty mam vsetky pokope na fb 😉
chvapilu
12. mar 2015
@maya30 a můžu poprosit pod jakým jménem,ráda by jsem se podívala, protože co dort to umělecké dílo díky předem

Začni písať odpoveď...

Odošli