Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zivotkratky
28. feb 2018
zivotkratky
28. feb 2018

@zivotkratky polrôčik Peťko a Lejka

chvapilu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chvapilu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chvapilu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juana21
1. mar 2018
nika266
1. mar 2018

Práve dokončené 🙂

marianabila
2. mar 2018

@nika266 bože tie su božské!ja tak obdivujem vasu robotu!!!máte zlaté ruky!taká precíznosť no nádhera!vždy...zakaždým...ja mám vždy sánky dole 😄

nika266
2. mar 2018

@marianabila dakujem za pochvalu,snažim sa,aby boli všeci spokojný,aj ja 😇

mimik123456
3. mar 2018

Cokoladova pre manzela 🙂

evala777
3. mar 2018

ahojte, pridávam svojich zopár😉

katrin21
5. mar 2018

baby, chcela by som robit takuto nejaku tortu.... duhovo farebne nafarbit ten potah, viem ako to spravit, postup, ale neviem z akej plnky.. poradite??? Tortu chcem tentokrat len malicku, kedze nikto z nas teraz nechce jest moc sladkej a sme len my 3 rodina + oslavenkyna 2.rocna.. tak ozaj maly priemer formy, cca. 15-16cm, mamm jednu taku,..
Z coho to spravit, aby to netieklo? napadli ma bielka s cukrtom nad parou, ale to neviem.... skor som za plnku, ktoru by som dala aj dnu a korpus napr. kakaovy spravim....
nieco s mascarpone? prosim piste 🙂 poradte .. aj kolko coho... kedze bude skor vyssia ako sirsia

katrin21
5. mar 2018

alebo druha varianta by bola takto, ze by som spravila ozdobenie, ale zas nemam taku dobru spicku na zdobitku, asi by to take pekne uhladne nebolo....

katrin21
5. mar 2018
adulicek
5. mar 2018

@katrin21 ahoj, k tej prvej variante môžeš spraviť mascarpone krém....ak to chceš len na obtretie, tak 500g mascarpone+250 ml smotany na šľahanie+cukor podľa chuti by ti malo stačiť 😉

adulicek
5. mar 2018

@katrin21 na takú malú tortu ti na obtretie možno bude stačiť aj 250g mascarpone+250ml smotany na šľahanie...záleží, ako budeš mať vyrovnanú tortu pred potieraním 🙂

katrin21
5. mar 2018

@adulicek a ked tam bude slahacka nebude yo stekat na druhy den??

A na tu druhu asi skor maslovu plnku ze?

adulicek
5. mar 2018

@katrin21 neboj, ked das viac mascarpone ako slahacky alebo 1:1, tak ti nic stekat nebude 😉 a na tu druhu asi skor maslovu plnku...

katrin21
5. mar 2018

@adulicek dik..a tu skahacku myslis tak ze vopred uvarit z vychladnutu slahat..ci surovu? dakujem ti

adulicek
6. mar 2018

@katrin21 šľahačku netreba variť...vyšľahaj si mascarpone s cukrom a do toho postupne prilievaj šľahačku a vyšľaháš hladký hustý krém 🙂 držím palce, nech sa podarí 😉

katrin21
6. mar 2018

@adulicek dakujem si zlata ze si mi odpovedala 🙂

katrin21
6. mar 2018

@adulicek este nahodou neporadis ako spravit aku tu cervenu polevu, ganache? cokoladovu viem, ale farebnnu neviem... s bielej coko a farby by to slo? alebo z coho?
stale som na vazkach, torta naplnena , dnes zdobim a stale neviem, ktoru mam spravit.. :D

adulicek
6. mar 2018

@katrin21červenú ganache spravíš z bielej čoko, pomer čoko:šľahačka (3:1) a zafarbíš ju, najlepšie asi červenou gelovkou...praškové farby ti to tak intenzívne nezafarbia, bolo by to len také ružové 🙂

katrin21
6. mar 2018

@adulicek fuuuha..tak ti poviem ze inu torturu som zazila...
krvopotne duhovi vyhladena torta..poliata ganache a zleeee.Dala som toho vela z neuvedomila si zd az tak to bude stekat..pomer som mala asi dobry..90g colo 30g smotana..
ale vella moc a tlak zhora tie stecence cele potlacil.... no.uz som to oplakala pomaly ale nakoniec som to zachranila..sice uz to neni ono ale lepsie uz sa asi nedalo...nastastie ze som nesestrila mascarponem po obvode..bolo co vyhladzovat..najdi 5 rozdielov😁😁😁😁 sice intenzita ruzovej zostala mensia ..ale aspon sa da n to pozerat..a chutovo mnam.. tak sa tesim ze aspon takto vyzera

adulicek
7. mar 2018

@katrin21 nakoniec sa ti super podarila 🙂 môžeš byť spokojná 😉 s bielou ganache sa robí horšie ako s hnedou....aj ked máš správny pomer, nesmie sa liať na tortu príliš teplá, vtedy je ešte taká redšia....treba najprv skúsiť jeden stekanec a tak vidíš, ako sa správa...ked je ešte riedka, treba ešte chvíľku počkať, nech viac vychladne 🙂 ale zvládla si to, môžeš byť spokojná 😉

makina78
7. mar 2018

@katrin21 hlavu hore, na prvy pokus vobec nie zle. Zaciatky su tazke, treba skusat. Ono sa to aj tak nakoniec vsetko zje :D

katrin21
7. mar 2018

@adulicek si zlata.. chutovo je naozaj vyborna.. vymyslela som si krem ze : krem ole kokosovy, 1 slahacka so stuzovacom a jedna pochutkova smotana... Je to velke mnam ! a vyslo to presne akurat hrube do torty....
na vrch to mascarpone so slahackou tiez super....
skoda, ze som ju necvakla, aka bola pekna len potreta duhovo :D
ale mas pravdu.. na to, ze 1x, tak sa dalo.. veru, clovek potrebuje zistit ,ako sa ta poleva sprava.... neadvala som ju moc teplu, praveze som cakala, kym bude uplne skoro studena, ale aj tak sa liala :D no... co uz... proste jej bolo vela a tym padom moooooc stekala... nabuduce budem uz mudrejsia a dakujem ti krasne za tvvoju pomoc 🙂

terka1607
7. mar 2018

Dobrý večer snáď sa tu nájde niekto, kto mi pomôže. Idem robiť synovi tortu k narodeninám, okrúhlu, 26 cm priemer, len neviem koľko krému urobiť, aspoň teda približne. Krém bude mascarpone zo šľahačkou a ovocie. Budem rada za akúkoľvek pomoc 🙂

adulicek
8. mar 2018

@terka1607 ahoj, ja pri priemere torty 26cm použijem 1kg krému 🙂 takže 500g mascarpone+500ml smotany na šľahanie 🙂

terka1607
8. mar 2018

@adulicek dakujem za odpoved, ešte by som sa chcela spýtať koľko vrstiev krému robíte, ja by som chcela tri, aby bola vyššia.