Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

jakelina
4. feb 2010

Sarus, vytrvej. Poprvé ti toho víc jak lžičku nesní. Mě se osvědčilo dávat fakt dobře naladěnému a vyspanému miminku. Jinak jak je mrzutý, tak to nemá cenu. Uvidíš, že se postupně nechá přemluvit. Dobrý je taky banán, ten většínou dětem chutná.
Nebo mu trochu přesnídávky dej do kašičky, ať si zvykne na jinou chuť. 🙂

saruspec
5. feb 2010

budu zkoušet,tak už máš vše připravené do porodnice?už se ti to bliží.a jak se dělá zeleninová polevká?jen na vodě a pak to rozmixuji? a čím to zahustím?

jakelina
5. feb 2010

Uvaříš zeleninku, začíná se většinou kouskem brambory a mrkví a pak se postupně přidává ostatní, jako brokolice, kousek petržele, kedlubna atd.
Vařit jenom v trošce vody a rozmixuješ. Já do půl roku kojila, tak jsem začala dělat až potom, ale do půl roku by neměla být žádná mouka, nanejvíš rýže. Takže ničí nezahušťovat. Mělo by to být asi jako přesnídávka, takový hladký krém. Poprvé ti toho sní fakt třeba jenom lžičku, je to nasládlé a třeba mu to bude chutnat. Uvidíš. Slyšela jsem, že někdo třeba párkrát přisladí, aby to tomu mimču chutnalo, ale já to nezkoušela. Klukům to šmakovalo
😀

Do porodnice mám všechno připravené v tašce u postele. 🙂

jakelina
5. feb 2010

Jo a můžeš dát pár kapek kvalitního oleje až nakonec. Možná budou na intenetu nějaké recepty, já jsem to dělala takhle, ale možná už na to mají zdravotníci jiný názor a doporučují něco jiného. Nechtěla bych Ti poradit špatně. 😀

jakelina
6. feb 2010

Něco z netu o příkrmech. Samotnou mě to zajímalo jak se to teď doporučuje dělat.

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc

saruspec
6. feb 2010

díky tak dneska jsme už papali přesnidavku a pěkně čtvrť přesnidavky spapal první po lžičkách a pak dudlikem jsem to davala ani žadné pošklebky nebyli.jaki dik za adresu.tak zase hlasí mrazy to mě štve tak už bylo fajn teplo.

hanula11
6. feb 2010

no my máme na příkrmy a dokonce i na kašičky ještě čas 😉 🙂 Snad se mi te´d zase trochu MM dorovnalo, Sunar ani Nutrilon zatím nedávám (ani na noc), no uvidíme jak dlouho to ještě půjde. 😲
A kdy se chystáš, Jaki, do porodnice? 😉 😅 Ještě je zatím čas, viď? Už jsi byla na pásech? To taky ještě asi má čas. Tak se drž. Já si zabalila tašku až asi týden než se Áďa vyklubala 😀, ale tak jako skoro jsem to měla nacgystaný dřív (tam a tam a tam, jen když tak naházet do tašky a jet 😝 😀.

jakelina
7. feb 2010

Hanul, u nás všechno dělají u doktora v poradně, tak nikam nemusím, je to fajn. S Matesem jsem taky ještě jezdila do nemocnice. V pondělí jdu na poradnu, tak uvidím co nového. 🙂

nachala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saruspec
7. feb 2010

tak ja už měla zbaleno v 5měsici a vše nachystaného pro malého.Hanul ja melému davala mlečnou kašičku nestle v polovině 3měsice pořád mi plakal hlady tak jsem do nutrilonu dala první jednu odměrku kašičky za tyden 2odměrky a zabralo to malej neplakal hlady.jedu dneska do Ostravy s mamkou podivat se a odreagovat chci malému koupit senzorovou houpačku sice je drahží ale je to do 18kg a nemusím kupovat židličku na papaní něco už mám vybráné.Prodala jsem už vibrační lehátko něco dala babička taťka a zbytek doloží mamka.jeto naše sluníčko tak si to zaslouží.

hanula11
7. feb 2010

No a budeme mít konečně Lamazový hračky - žirafu, sobíka Edu a štěńátko. Byla jsem na MMA, snad dojdou brzy 😉 🙂
Tak jsme tu fakt zbyly asi jen tři mušketýrky, njn, matkami po čtyřicítce, asi nás tu je fakt málo 😔 😝 😀
METEO okno: u nás vysvěcuje sluníčko, snad dáme odpoledne velkou procházku s kočíkem 😵 😅

gejbule1
7. feb 2010

Ahoj holky 🙂 ,já jsem na 100% pro pozdější mateřství.Kdo ve 20letech říká zasádně že je proti ještě zdaleka nemůže vědět jak si s ním život během několika pohraje.Nikomu bych nic špatného nepřála 😒 Já jsem si taky ve 20letech říkala něco jiného.

jakelina
7. feb 2010

Sarus, tak dobře nakup a hoď pak do albíčka fotku jak to vypadá ta senzorová houpačka. Já to neznám.
Já ještě nemám židličku a lehátko, ale na to je ještě čas. Lehátko koupím nějaké levné použité, teď to neřeším. Z lyžáku od malého nám nic nevrátí, protože se vše platilo dopředu a nejde nic vystornovat a ještě jsme projezdili spoustu peněz za ním do nemocnice. Ach jo. Je to smůla, ale jsou horší věci na světě.

Gejbul, jak se daří vám, pokoušíte se dál???

saruspec
7. feb 2010

http://www.babynabytek.cz/cz/detail/zobrazit/14... se na tu adresu to je ta houpačka 3v 1,ale ja budu mit do 3000kč taky 3v1.nakoupila jsem malému v Taku džiny,tričko s košili,mikinku bude frajer a vestu.Chtěla jsem si koupit bezdratové sluchatka jak budu ve vaně a tak to dopadlo.ale mě to neva.akurát taťka šedivej jak jsem odešla tak plakal malej a jak jsem přišla klidek vysmatej.

saruspec
8. feb 2010

jaki jestli chceš pro malého koupit lehátko,tak se podivej na ten inzerát je to supr a za levno jinak to stoji 3800kč -4200kč.http://deti.bazos.cz/inzerat/5212518/Houpacka-D...

jakelina
8. feb 2010

Sarus, vypadají obě super, ale já chci úplně obyč, jenom na položení na zem. 🙂

saruspec
8. feb 2010

chci se zeptat,nevíte někdo jak je to s mateřskou? ta snižená matěřská měla být pro ženské které pujdou na mateřskou od ledna ne? nebo se mylím? dostala jsem mateřskou o 2015kč meně nemám ani minimum a nemužu to nikde najít.

jakelina
9. feb 2010

Sarus, já sama nevím. Já nastoupila na mateřskou v neděli 7,2, a nemocenskou jsme měla něco přes 4000,- korun, protože jsem dělala jenom částečný úvazek a mateřskou dostanu jenom do porodu a potom už rodičovský příspěvek. Taky to budu teprve zjišťovat.
Musím říct, že mě to taky pěkně se..
Důchodcům by chtěli dát 13 důchod a rodiny s dětma se jim nějak nehodí do předvolební kampaně.

hanula11
9. feb 2010

Ad mateřská, snížili to i nám, tedy komu začala běžet loni .
Já ji mám asi od poloviny září. Prý z 80% na 70%, ale to není pravda, včera jsem to podle výpisu z banky počítala a BYLA z vyměřovacího denního základu 70%.
Takže ji nejspíš snížili na těch 60%( cob by bylo o deset procent)
Pěknej binec 😠 ☹ . Jo, a že by mi poslali nějaký oznámení o změně, to tedy ani omylem 😝 😠

saruspec
9. feb 2010

ja právě taky nedostala žadný dopis,mě to dělá o 2015kč meně.měla jsem 8835kč a teď 6820kč to není ani minimum tak asi budu muset jit na kontaktní misto a na socialku do Karviné se nemužu dovolat.to je bordel jak šlak hlavně že musím platit za malého v nemocnici a kde nato brát parchanty nezajíma

saruspec
9. feb 2010

tak jsem napsala do blesku meila ohledně te socialky jak si to mužou dovolit vzít peníze a nikoho neinformovat ani pisemně ani telefonický a co mám dělat dál abych dosahla životního minima připadám si jak nějaký dement kdyby mi učetní neřekla že to mám málo že bych měla jit na kontaktní misto ať mi to dorovnají do živ.minima tak bych to nechala tak,ja prostě nevím nikdo nás neinformuje a určitě nejsem v tom sama bude nás více.tak jsem zvědava.

jakelina
10. feb 2010

Sarus, tak pak napiš jak jsi dopadla.

saruspec
10. feb 2010

čauky tak v patek přijede za mnou redaktor blesku a uděla se mnou reportaž.tak mi držte palce. 😀

jakelina
10. feb 2010

Sarus, ještě mě napadlo, neskončila ti mateřská a nezačíná rodičovský příspěvek???Každý vyplácí jiný úřad a o ten rodičovský musíš zažádat. Oni to automaticky nepošlou.

saruspec
10. feb 2010

ne rodičovsky budu mit až od dubna na 3roky 7600kč do března mám ještě mateřskou.

jakelina
10. feb 2010

Tak to fakt je asi to snížení, ale zdá se mi to hodně peněz. Jsou to dva tisílce.

saruspec
10. feb 2010

no 2015kč to 60% z denního vyměru,to děla 65kč každý den před měsicem jsem měla denní vyměr 285kč a teď 220kč jsou to hajzli nic jich nezajíma, dneska kdyby každá maminka měla 10000kč měsičně tak to je pořád málo na tu drahotu dneska a každá maminka chce pro své ditě to nejlepší a ještě jak je nemocné.Zitra jdem konečně na očkovaní a budem se važit a měřit. 😀

jakelina
11. feb 2010

Sarus, tak pak napiš kolik už máte. Malý je cvalda a hezky přibírá, tak bude mít určitě nejmíň 7 kilo. 🙂

saruspec
11. feb 2010

tak máme 7710g,70cm.a vubec jsme neplakali při očkovaní. 😀

jakelina
11. feb 2010

Ty brďo tak to máš co nosit. Je to šikula. 🙂