Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

adila
5. jún 2011

ahojte, já bohužel mezi maminky nepatřím, nevyšlo to, našla jsem vaši diskuzi, mám 46 let, takže mě příspěvek Roryny (držím moooc pěsti) úplně přilepil oči na PC a dodal náděj, že by to ještě mohlo vyjít....

jakelina
5. jún 2011

@adila držím palečky 😉

adila
6. jún 2011

děkuji moc, ani nevíš, kolik energie mně ta tvá dvě slova dodala, to víš, nemůžu to nikomu říkat, málokdo by to chápal....takže upřímně děkuji za povvzbuzení 🙂

jakelina
6. jún 2011

@adila já to chápu a musíš doufat. 😉

adila
6. jún 2011

přesně tak, prostě to ještě nevzdám, děkuji moc za podporu, jak jsem tady od včerejška, tak mně to dodalo zase energii, díky moc!!!!!!

katkafs
6. jún 2011

@adila, @jakelina som tu nová : ahojte žienky, tak ako písala adila, asi to predsa ešte nevzdám, keď som prečítala príspevok Roryny (tiež držím palčeky) dodal nádej, že by som to ešte skúsila .... vo februári som mala 45 ! Tak málokto by to asi chápal, ani môj doktor nie, takže musím ísť za nejakým iným ..:( Tak vám všetkým držím palce a dúfam že nám to skoro vyjde !!

odrik
6. jún 2011

@katkafs
Ja vam vsetkym strasne drzim palceky!!! Ja mam 38, tiez nie malo, za sebou uz vselico, ale nevzdavam sa!!! Tak sem k vam posielam vela, vela stastia!!!!!!! 🙂

katkafs
6. jún 2011

@odrik ahoj, dlho si nepísala, ako sa máš ? ďakujeme za prianie, aj Tebe posielam vela, vela šťastia !!!!!!!!!

odrik
6. jún 2011

@katkafs
Si pokladik! Mam sa raz lepsie , raz horsie ako na vahach. Pomaly sa dostavam do "normalu". V stredu idem na hematologiu, zacne sa plejada vysetreni a uidime. Prva mrska pokyretazka este nedorazila, tak som cakatelkou netrpezlivou 🙂! Este som sa tak na mrsku netesila ako teraz, je to paradox! A velmi sa tesim, ze si sa rozhodla ist dalej a nevzdat sa! Ja Ti k tomu posielam vela lasky, stastia a radosti z uspesneho konca!!!

roryna
7. jún 2011

tak urcite se nevzdavejte holky ja jsem to taky nevzdala bylo to pro mne hrozny protoze do 40let kdyjsem porodila dceru jsem mela vse v poho ve 42 letech jsem se pokousela otehotnet znova ale uz byl problem ne s otehotnenim ale ze miminko nemelo srdecni cinnost museli mi to vzit a tak to pokracovalo 5krat po sobe nikdo mi nedokazal rict proc to tak je byla jsem uplne na dne az jsem presla k jine doktorce ktera se timhle vylozene zabyva a poslala me na veskere vysetreni a zjistili mi na hematologii nejakou mutaci o ktere jsem v zivote neslysela ovsem ted uz vim dost takze mi rekla pokud otehotnim tak mi musi nasadit fraxiparin ktery si budu muset pichat cele tehotenstvi a taky si picham. Jenze me tehotenstvi zkomplikovalo to ze jsme se odstehovali do Anglie a ja vse resila pres telefon s moji doktorkou tady totiz se necim takovym moc nezabyvaji ale kdyz jsem je neustale ptravovala s moji prekladatelkou tak mi injekce nakonec predepsali a zatim je vse v poradku ted jsem byla na ultrazvuku ve 20tt a pry je vse ukazkove tak doufam ze to i tak bude pokracovat tim chci rict at se v zadnem pripade nevzdavate a jdete do toho a preju hodne a hodne stesti.

roryna
7. jún 2011

@katkafs ja uz vlastne budu mit v zari 47 a mrnousek se narodi az v rijnu

jakelina
7. jún 2011

@roryna to je super, hlavně ať to všechno dobře dopadne 🙂

katy2
7. jún 2011

ahojte 🙂
ja som prvykrat rodila v 39r. a teraz mam 41 a budem rodit zasa 🙂 Velmi sa tesime....
Vsetkym vam drzim palce, uzivajte si to a hlavne nech vsetko dobre dopadne..... 😵

roryna
7. jún 2011

@katy2 my mame stejny termin ja mam taky v rijnu tak ktera budeme driv?

katkafs
7. jún 2011

@roryna ahoj, no tak klobúk dolu, až teraz som si všimla že máš 4 deti ?? Božínku, ja Ti držím palce !! Predstav si, moja sestra, ktorá je mladšia odo mňa o rok, má 2 deti /už veľké-dospelé/ sa ma vážne pýtala či to zvládnem a či fakt ešte chcem dieťa, lebo že to už vraj psychicky nebudem zvládať v tomto veku vychovávať malé dieťa ... Lenže ja som už mala 2 zamĺknuté potraty /nebilo srdiečko, raz v 9 tt, raz v 13 tt/ a ona ma fakt vystrašila .. Nemám sa v práci s kým o tom rozprávať, lebo všetky kolegyne v mojom veku už majú veľké deti a tie mladé - to čo s nimi budem preberať ?? Ja by som brala aj tie 4 deti, len aby som bola dobrá mamka /vlastne už som mama ale oni sú v nebíčku/... Tak Ti veeeeľmi držím palce v tom Anglicku, dúfam že budeš šťastná mamina s babatkom 🙂

jakelina
7. jún 2011

@katkafs zvládneš všechno. Já jsem teda byla po porodu hodně unavená. Doma mi pomáhali jak mohli, ale nevyspala jsem se do roku malého. Teď už je to v pohodě. Malý už nevyžaduje noční kojení, zvládám všechno, zahradu, peču dorty, vařím každý den, čtu a vychovávám v jednom kuse 😀 😀 😀

jakelina
7. jún 2011

@roryna tak to se těšíte na chlapečka, my máme doma čtyři, brali bychom zase holčičku. 😉

17ata
7. jún 2011

@daska11 držim palečky nech ti to vyjde.Ja som mala 39 a pol roka ked sa mi narodil najmladši syn.Strši už boli čerstvi dospelaci.A z vlastnej skusenosti viem posudit,ze je to krasne vychutnavat si to babo aj v tom staršom veku.Ved nikde nieje pisane kto sa kolko dožije,alebo kolko bude mat energie. 🙂

roryna
8. jún 2011

@katkafs urcite to zvladnes neboj tu posledni holcicku jsem kojila skoro do tri let v noci no proste porad tak byla na me zavisla a zvladala jsem i vsechno ostatni ale ty deti to proste kdyz je vidis to nejde nezvladnout je to radost. Drzim palecky a vubec se toho neboj nech si udelat vysetreni ja to taky tak mela vzdyt skoro 4roky jsem jenom chodila po doktorech a porad si rikala tak ted a uz do toho nejdu ale nedalo mi to a zase jsem sla a az tady v Anglii je zatim vse v poradku ale s kazdodenima jehlickama v brise. Tak se mej pekne a drz se.

katkafs
8. jún 2011

@roryna, @odrik, @jakelina ahojte žienky tak ja som dnes naštartovala ten útek od terajšieho doktora k novému, paradoxne kontakt mi zohnal môj manžel /už to asi nevydržal/ normálne vo svojej práci zohnal ten kontakt od nejakej svojej kolegyne - no normálne som z toho odpadla - aj ma zaviezol k tomu novému doktorovi a všetko chcel vedieť 😕 Ja som myslela že po tom 2 strčil hlavu do piesku, ale nie !!! Tak na budúci týždeň v pondelok by som mala mať výpis z karty a s tým ísť k novému dokimu ... Zajtra ráno totiž idem na 2 dni na služobku, tak preto ten pondelok .. Ale to že môj manžel sa do toho tak zapojil aj vy ste ma podporili na fakt nakoplo, tak mi držte palce !! Ja vám veeeeeľmi držím palčeky , zatiaľ sa majte pekne a dávajte na seba pozor !!! 🙂

odrik
8. jún 2011

@katkafs
Noooo, to sa velmi tesim!!! Vidis, zivot ma rozne tvare a velakrat ukaze aj tu prijemnu!!! Daj na sluzobke na seba pozor! Drzim Ti velmi, velmi palceky!!! Boze zienky, kolko v nas je energie, kazdej z nas staci mozno len drobnost a nakopne nas to, ideme dalej a tesime sa z toho co mame a myslime na to co budeme mat. Sme uzasne!!! 🙂 ja mam dnes po hematologii, pockam na vysledky a na prvu mrsku. To mi tiez otvara nadej a sancu snazilkovat dalej!

katkafs
8. jún 2011

@ odrik máš úplnú pravdu, stále máme nádej a to je super že si tu môžeme popísať - tie, ktoré sa maximálne chápeme 🙂 Tak prajem dobrú noc a pekné sníčky a dávajte všetky na seba pozor !!! 🙂 Pa pa

adka12
8. jún 2011

Podľa mňa je to nezodpovedné, veď si len predstavte, že ked bude Vaše dieťa končiť vysokú, budete mať cez 70-desiat.... no ako no comment....

roryna
8. jún 2011

@adka12 treba zmenis nazor ve 45 letech uvidime......

roryna
8. jún 2011

@katkafs drzim mooooooc moooooc palecky cauky a dobrou noc.

odrik
8. jún 2011

@adka12
Tazko Ti nieco napisat. Neviem, mozno si aj Ty mala dlhu cestu k drobcekovi, ale mas ho, a ja, vdaka bohu tiez. Cesta to bola v mojom pripade urputna uz pri prvom, ale mame ho a uz ma 11 rokov. Pri druhom dietatku bola urputna tiez a skoncilo to smutne ☹, mame tam hore anjelika. V zivote sa vselico stava, co ludi motivuje aj v takomto veku mat dietatko. Ale je to Tvoj nazor, mozno ho casom, vekom a zivotnymi skusenostami zmenis. A mozno nie. My vsetky tu davno vieme to, co si napisala, a prave preto tato tema vznikla. Prajem Ti v zivote vela stastia, a aby si po 40-tke nemusela vobec rozmyslat nad tym, ci mat este dieta. Lebo je to naozaj tazke rozhodnutie, to tu vsetky vieme.

jakelina
9. jún 2011

@katkafs manžel je machr, obdivuju a držím palce.

melinduska
9. jún 2011

@adka12 ...nedá sa mi nereagovať...každý si môže povedať. resp. napísať čo má na srdci ale nikdy milá adka12 nevieš ako v živote dopadneš a v akej situácii budeš za pár rokov...takže radšej nekomentuj 😉

kaja73
9. jún 2011

@adka12 Zaruku na život nema nik-porodis v 25 a zomrieš v 26 pri havarii a babo je sirota.Iny porodi v 45 a v 80 sa bude tesit z vnuča a možno sa dožije aj pravnučat. 😉 Nesud,lebo budes sudena-dakto mudry to povedal. 😉

adka12
9. jún 2011

TAkže milé mamičky aj nemamičky, ja som len vyjadrila svoj názor keďže žijeme k demokratickom štáte, tak ma tu nesúdte 😀
A strašne pochybujem, že sa dožijete pravnúčat ak budete mať dieťa v 45-ke, možno, možno vnúčat. Ved dnes zomierajú mladí ľudia na infarkty v 40-tich...