Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

jakelina
16. dec 2009

Tak to je fajn, ty sestřičky přece jenom nemají tolik času, tak si ho sama nakrmíš a ponosíš. Bobečka malého. 🙂

saruspec
16. dec 2009

asi moc neponosím protože bude mít v hlavičce kapačku,v ledvince vyvod a v pindiku taky hadičku to je hruza.teď mi přišel dopis z dětského že Matysek bude přijat 4.1.2010. na 2dny na hospitalizaci na vyšetření a pak se uvidí.už mě ale štvou tak předevčirem volali že ho máme dovezt 6 a 7 jde na operaci a dneska ten dopis to tam je kocourkov fakt.Manžel tam bude volat a řekne jim svoje vždyt to neni normalní jeden tak druhy den tak.hnus včera jsem matyskovi koupila Nike teplakovečku musí byt frajer zaslouží si to koupila jsem ji větší tak to bude na jaro.pak ti ji taky pošlu pro malého taky musi byt frajer. 😀

l.lara
16. dec 2009

ahojte, ja nejak nestiham, ale aspon vas stacim citat.. 🙂

saru, 7.1 budeme drzat palciska a mysliet na vas. 🙂 7 je stastne cislo, to je pravda. moja babulka je narodena 7.1.. 🙂

jake, ty musis byt obletovana, ked mas doma 4 princov a jedneho krala.. 🙂 stvrty je sice zatial iba u maminky v domceku, ale i tak.. 😅 🙂 😉

jakelina
17. dec 2009

Lara, je fakt, že nemusím dělat takové ty mužské práce, ale kluci i utírají prach, myjí nádobí a jednou za týden vytřou všechny podlahy. Jenom na okna jsem sama a taky na vaření a žehlení. Jakub semtam upeče nějakou buchtu, nejraději hrnkovou a manžel umí pár jednoduchých jídel. Jsou šikovní, musím pochválit. 🙂

Saruspec, já bych se asi taky rozčílila. Proč by tam měl chudáček ležet tři dny předem. Já mám zkušenost, že s ním stejně nebudou nic dělat a vyšetření mu udělají až den před operací. Ještě má větší pravděpodobnost, že tam něco chytne a onemocní. V nemocnici se to bacilama jenom hemží. Přidej pak nějaké fotky do albíčka, jak malý vyrostl, musí už být kus chlapa.

hanula11
18. dec 2009

Saruspec, třeba se ještě domluvíte jinak a to jejich vyšetření nebude tak dlouho trvat, jinak od nás Matýska pozdravuj, držíme mu s Áďou palečky 🙂.
Jakeline, to máš tedy doma pomocníky 🙂
Co nejpříjemnější předvánoční přípravy všem, já letos zatím ještě nic neupekla, máme doma teď pořád bojové rozdělení kvůli starší "mladé", nakonec Vánoce jsou Vánoce, i když není všechno stoprocentní 😉.
Babička nám včera upekla aspoň vanilkové rohlíčky, ty jdou u nás nejvíc na odbyt, tak ten nejdůležitější základ je hotov.
Tak maminy, zatím 🙂 😵

saruspec
18. dec 2009

čauky nějak nestihám jit na net,peču,lepím zdobím mezitím jdu ven s malým a se psem.matyho vyfotím na štědrý den tak pak tam dám fotky.tak manžel volál do olomouce a mluvil s mudr.Fleglovou,že to nám musela volat sestra od šmakala a ona to špatně pochopila.tak tam máme přijed 4.1.Maty pujde na mag.renozanci a na kontrastní látkua pak se uvidí,a že kdyby musel jit na tu opraci tak už má sál zamluvený.a dneska nám zas přišli papíry že máme přijed 6.1.a papíry na předoperační vyšetření to rozum nebere co oni tam dělaj jenom nás stresujou.díky hanulo jak je malému?

hanula11
19. dec 2009

Saru, prťulka docela dobrý, jen od včerejška má nějaký plakací období 🙂 Vždycky už skoro spinká, ale jak ji položím (přes den - včera i dnes), hned se budí a řev ☹ Aspoň že V NOCI spala docela hezky, už spí většinou celkem dlouho, tak jsme se aspoň trochu dospali. Posíláme pusu prckovi, ať má hezký vánoce 🙂
a pozdrav všem, vedle opět řev, malá přebalená, nakojená, už málem usnula, tata konejš,í ale pláče, tak čus 🙂

saruspec
19. dec 2009

aha ja myslela že maš kluka a to je holčička,psala si aďa tak mě to ani nenapadlo.tak se omlouvám to přejde my měli do 3měsicu problémy pořád plakal koliky no hruza do tána ho nosit.a teď jak by utlo je zlatej pořád se směje povidám si sním pak ho dám do deky s hrazdičkou on kouká na zviřátka povidá si pak usne a ja mužu dělat co potřebuji. 😎

jakelina
19. dec 2009

Saruspec, tak to máš zlatíčko a Hanulo, já myslím, že je to nějaké přechodné období a zase se to spraví. Já jdu dnes na 70 tiny tak ještě nevím co obleču. 🙂 Břícho jak meloun a v té kose se musím navléct. Tak uvidím co dopnu. Včera jsem spadla na náledí, tak jsem byla dost vystrašená, ale všechno v pohodě, malý kopal. Musím být opatrnější.

saruspec
20. dec 2009

čauky tak už jsem pár foteček dala do alba,ale tu nejhezčí tam nejde dát ma přes 700Mb,jaki davej pozor na sebe a teď moc nechoď ven jak je naledí,ale hlavně že se ti nic nestalo a malému.ja jak byla v 5měsíci těhotná tak jsme jeli do Prahy na vyšetření k Apolinaři a jak jsme byli v Brně tak do nás ze zadu narazilo auto,otočilo nás do protisměru a tam do nás narazila paní přimo na mou stranu auto nám zrušili byli jsme bez auta tak jśme museli volát do Prahy že přijedem pozdě ja v šoku ale nic se nám nestalo pak nám dala odtahovka nahradní auto,no a v Praze mi řekli,že mám ukončit těhotenství.

jakelina
21. dec 2009

Saruspec, tak to teda musel být šok. Já jsem na sebe opatrná, ale to se prostě stane. Má přijít obleva, tak to snad trochu poleví. Fotky super. Tu velkou trochu ořež a vejde se ti tam taky, já to taky tak dělám.
V Praze jsou prdlí, když se bobkovi nic nestalo, tak proč ukončovat těhotenství??? Představ si, že by jste ho neměli, no děs. 😠

jakelina
21. dec 2009

Matýsek vypadá spíš na půl roku, je velký a fakt sladký. Pěkná papulka. 🙂

saruspec
21. dec 2009

to jo v praze jim to je jedno,ani na chvili jsme nepřemyšleli,že bysme ukončili těhotenství,když jsem se tak dlouho snažila otěhotnět a nic a pak najednou to přiroda chtěla tak jsem pevně věřila že to bude dobré.To řikali že budem chodit na dialízu atd.Doufám,že rok 2010 bude lepši a same dobré zpravy.zkusím ještě nějakou fotku tam dát.Matýsek je dlouhej po taťkovi ať papa a přibirá však v nemocnici určitě ubere na váze.

saruspec
21. dec 2009

Jaki tak jsem už to tam dala. 😀

jakelina
21. dec 2009

Sluší mu to, takový malý medvídek. Bude asi blonďáček, má světloulinké vlásky. Moji kluci byli všichni do dvou let úplní blonďáci až pak ztmavli.

l.lara
22. dec 2009

ahojte 🙂

tak ja uz mam napecene aj takmer nakupene, este na vecer by som chcela ist, ale az ked pride muz, s krpcom je to dost narocne.. 😀 tak snad postiham..ale okna su spinave, nebudem to silit, radsej si doprajem oddych.. 🙂

saru, Matejko je uzasnucky a aky je uz velky 🙂 moja mala neprospievala, detska lekarka ma deptala, ze budeme musiet prejst na UM, ale za to si to teraz vynahradila..ja som tiez chcela dat nejake fotky, ale neviem ich zmensit, vsetky maju nad 700kB..

jake, mas teda doma pomocnikov. 😵 ja mam sice takmer 17rocnu babu, ale velmi nepomaha, nema kedy. skoro vobec nie je doma..zacinam si zvykat.. 😒 velmi rychlo vyrastla..

hanula, janka a jozko byvaju este doma? 🙂 moja ked bude mat 20 uz ju asi vobec neuvidim. esteze mam malu princeznu.. 😵 😵 😵

saruspec
22. dec 2009

ahojky lara,ty fotky musiš ořezat,v nějakém foto souboru jestli maš a jak ne tak si to stahni z netu.ja nemám žadné pomocniky Matysek je moje první ditě vytoužené,vysněné.malej už je hodnej tak zvladám všechno jak spinká napect i uklid někdy přes vikend přijde mamka povozit tak taky hodně udělám.Manžel přichazí večer ma opravnu aut,není nějakej velkej podnikatel pracuje sám a ma tam přes tyden dva učně,takže dře sam.když někde řeknu že manžel podniká tak si každý myslí že je milionář.ale opak je pravdou.lidi nechodí nemaj penize na opravy,no někdy je to hruza,ale nestěžuji si.ale zase jak přijde večer manžel tak hned se stará o Matyska je moc hodnej.Zitra přijde do oběda domu a ja si vemu auto a pojedu do Ostravy kupovát dárky.tak se aspoň trošku odreaguji.Jaki nevím jestli bude blondáček ja jsem měla vlásky takové jak ma teď Matýsek,ale manžel byl blondaček tak nevím jaké bude mit vlásky,manžel pořád chtěl že ti uděláme rádost a dovezem ti ti věci domu,že dobré skutky se maji dělat o vanocích,ale ja jsem mu řekla,že maš určitě plné ruce práce a nebudem otravovat. 🙂

jakelina
22. dec 2009

Saruspec, tak Ti přeju ať něco nakoupíš, bude tam asi mraky lidí. Hlavně jeď opatrně. Napsala jsem Ti do IP.
Lara, já to taky vidím, že nemít Matyáše, tak jsme věčně doma sami. Ten už taky začíná víc lítat venku a za kamarádama. A bude hůř, budeme mít doma takové skoro vnoučátko, ale až v březnu. 🙂

l.lara
22. dec 2009

saru a malinky prespi uz celu noc? 😎 🙂 co sa tyka toho orezania fotiek, na to som lava. ale skusim to zmensit vo photoshope..to by mi mohol mangel poradit 🙂 to s tymi zavistlivymi ludmi poznam..su asi vsade. nikto nevidi, co je za tym, kazdy vidi len peniaze, aj ked ich nie je nejak vela. zajtra si davaj pozor, dufam, ze nebude namrznute..a nech dobre nakupis.. 🙂

jake, ze vnucatko 😀 😀 a bude lepsie, neboj. chalani budu mozno aj kocikovat 😀

l.lara
22. dec 2009

ahojte, tak mangel mi zmensil zatial aspon 3 fotky, mam ich v albume.. 🙂

dobru noc.. 🙂

jakelina
23. dec 2009

Lara moc pěkný vánoční skříteček. 🙂

jakelina
25. dec 2009

Lara, děkujeme za krásné přáníčko.

saruspec
25. dec 2009

čauky,tak nakoupila jsem dobře ale lidi jak šlak pak,že je krize to bylo něco otřesného.štědrý den moc hezký malého jsem vyfotila dám ho do alba.Laro spinka jako kdy jak včera papal v 20h a spinkal do 4.15h to jsem mu davala mlíčko a spinkal do 8.15 ale mezi tim jsem mu dvakrát davala dudlík ale už pškně spinká nesmí ho ale brát větry.tak jaky byl ježišek?? 😀

jakelina
26. dec 2009

Saruspec, ježíšek byl na nás hodný. Kluci spokojení, dostali nějaké věci do počítače a hokejky. Matyáš si přál hru Risk a helmu na kolo. Tak se mu to splnilo. Já jsem dostala spoustu kosmetiky, deštník, knížky a friťák jako společný rodinný dárek. Tak jsem musela být fakt hodná. Pro miminko jsem nic nekupovala, měla jsem trochu strach. Po vánocích začneme shánět kočárek a musím koupit peřinu do postýlky.

Malý Ti spinká krásně, je vidět, že když ho nebolí bříško, tak se nají a prospí skoro celou noc.

My trochu chodíme na návštěvy, nebo jsme doma a máme tu někoho z rodiny. Snažím se nepřejídat, ale dobrůtek je všude plno. Chodíme na procházky, je tady krásně jasno a celkem teplo, ale stejně toho pohybu moc není.
Tak si užijte sváteční dny a za chvilku je tu Nový rok.

jakelina
26. dec 2009

Saruspec, malý ježíšek pod stromečkem, co 🙂 🙂 🙂 Krásný

saruspec
26. dec 2009

tak to jsi byla hodná,ja dostala zlaté naušnice,adidas bundu,adidas kosmetiku,adidas ručníky,a 3cdečka Gota,Špinarku a Smolíka.Malému jsme koupili supr bundu to zase manžel,ja mu koupila plyšového čmelaka který zpívá pisníčky manžel mu taky koupil hrající hračku.dneska jsme taky byli v Karvine v parku v lazních a pak u znamých,jo malej spinká už supr a v té nemocnici mi ho zase zkazí.

jakelina
27. dec 2009

Saruspec, taky jsi asi nezlobila 🙂 🙂

hanula11
27. dec 2009

Koukám, kolik jste tu toho popsali, co jsem tu nebyla 🙂 .
Jaki, náš mladej byl taky dlouho úplně blonďatej, pak se mu vlásky potmavily a teď je takovej hnědovlasej 😉 .
Já sem zkoušela dát plno starších fotek, a taky mi to tu fotoalbum nebere, njn 😒 😀
Tata odcválal na zkoušku (má kapelu) i s bývalým Ivčiným co dojel z Prahy, náš mladý muž - který byl otcem dovezen před zkouškou z města (měl slučák se školou a pak čekal na svoju až půjde ráno na brigádu aby ji doprovodil) poté, co pojedl, šel spát, Iva není doma a Áďa konečně zase usnula, tak jdu dočíst 😉 🙂.
A přeji hezkou neděli všem 😵

hanula11
27. dec 2009

Lari, naše starší děti doma bydlí a nebydlí. Mladej má už skoro rok slečnu, tak bývá dost u ní, nebo jsou zase naopak u nás.
A s Ivou je to složitější. Dělala dva roky vysokou v Ústí nad Labem, to bydlela v Praze s tím svým "bývalým", pak se rozešli, před rokem školu přerušila a kdoví jestli ji ještě někdy dodělá. Bydlí u nás doma, měla kluka tady ze Třebové, ale to byla taková divná známost ☹ 😒 , teď sehnala práci, ale kdoví na jak dlouho, v MT je to s prací špatné. Jsou s ní pořád nějaké problémy, musíme to pak za ni řešit, je to dost únavné.
Jak se říká, malé děti malé starosti, velké děti, velké starosti. Jak říkám, člověk by to zabil, ale copak můžeš, když je to tvoje? 😵 😉 😀 Tohle je ale spíš černý humor, njn.
Jinak u nás Ježíšek byl hodně hektický, malulka zase měla svůj den. Tatínek byl naštěstí doma a pomáhal jak to šlo, tak jsme nakonec zvládli jak stromeček, tak usmažit tři druhy řízků, chlebíčky a Ježíšek i pár dárků přinesl. Pepča dorazil se svojí, dali si s námi druhou večeři a nakonec zůstali doma, ani nešli do města na vánoční pivo s kamarádama, jak původně chtěli. 🙂 - my máme "město" dosti z ruky, cca 2 km.