• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Migréna a jej prípadná liečba?

1. februára 2017 
@nikaj Založila som na to aj temu Na migrénu antidepresivum Citalec ?
27. aug 2016 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, musim hned na zaciatok napisat..ze som milo prekvapena, ze mate podobne starosti ako ja. (Aj ked to fajn urcite nie je.)
Migreny mavam od 15tich, vacsinou som si dala ibalgin, novalgin, mig400.. zalahla do tmavej miestnosti, do chladu, zaspala a mohla som neskor fungovat dalej.
No mam 23, koncim vysku, a od minuleho tyzdna mam migrenu.. dievcata, trvaa uz 7.den.
Bola som na pohotovosti, kde mi neurolog predpisal lieky na uvolnenie krcnych svalov - dorsiflex a diclobene.. nezabralo, bolelo ma cele telo.
Obvodna mi predpisala aulin - od bolesti, ten mi taktiez nerobil dobre na zaludok, a uz vobec na migrenu.
Opat som navstivila neurologicku, ktora mi predpisal magnesol v prasku, na kazdy vecer a quarelin od bolesti.
Vsetky vysetrenia mam v poriadku, krv, moc, CT hlavy, neurologicke vysetrenia. Zevraj to je sposobene stresom, preto mi odporucila psychohygienu.
Skusam druhy den ten quarelin, a zatial zabera, dufam ale, ze budem mat migreny menej casto. Nemozem si predsa dovolit vypadnut na 7-8 dni. Clovek nedokaze vtedy nic, okolie trpi aj za neho.
Baby, drzte sa. Viem ako vam je :*
6. dec 2016 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@veron_gregorova ahoj, aj ja mavam taketo niekolkodnove migreny, ktore nejdu pretat beznymi liekmi. Vtedy mi pomoze ist na infuziu di nemocnice, musim si ju ale pytat, ci uz na pohotovosti, alebo ambulantne, aby ma tam poslali. Tam mi stecu 3 flase aj s liekmi a 2 injekcie este do svalu a postupne to odoznie do druheho dna a hlavne, uz sa nevrati dalsi den. Mavam to casto. Na tento elixir som prisla po skusenosti, ked som mala taku migrenu, ze mi aj koncatiny oslabli, nemohla som artikulovat, rozpravat, vracala som....a vtedy po vyluceni ineho neur.problemu mi dr.dala takuto zmes lieciv infuzne a odvtedy si to pytam, lebo mi nezaberaju ani triptany vela krat. Drz sa.
7. dec 2016 o 16:36  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yvoneta Ahoj a vieš čo ti namiešajú do tej infúzie?
7. dec 2016 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veron_gregorova takze Manitol 250ml +250ml FR + mesocain 1perc. + g
8. dec 2016 o 23:06  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veron_gregorova
@indiga123
Inf. Manitol 250ml + FR + mesocain 1perc + guajacuran + mgSo4 + novalgin + do svalu Apaurin a Almiral.
8. dec 2016 o 23:12  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@indiga123 a este k tomu aj hydrocortizon 200mg a degan.
Riadna zmes.
8. dec 2016 o 23:15  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvoneta Ďakujem. Triptány ti nezaberajú, skúšala si viaceré?Neviem či si čítala, v BA je klinika Pain clinic a riešia tam aj migrény, ale s akým úspechom to neviem.
9. dec 2016 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yvoneta ahoj ja som tersz prisla z nemocnice po infuziach . Ja osobne mam velky prah bolesti ale vcera som to uz nezvladla. Sanka sa mi triasla nekontrovstelne od bolesti , vracala som a nevedela prestat plakat . Kojim tak to kazdy mesiac horko tasko pretrpim bez liekov . Vcera sa uz nedalo . Infuzia zabrala hned. Ach boze to bolo uvolnenie. Chcem sa ta spytat kedze sa chodis pytat na tie infuzie ako dlho ta nechaju potom vzdy v nemocnici ???? Musis tam lezat viac ako dva tri dni alebo ta hned pustia domov?
18. dec 2016 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blondmermaid888 ahoj, stecu mi infuzie, nejake 2 - 3 hodky a idem domov, nehospitalizuju ma. Idem proste na pohotovost, tam sa vypytam na neurologiu a oni uz vedia, ze infuzky. Aspon ze nejaku zachranu mame.
18. dec 2016 o 16:46  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@indiga123 dakujem, skusim pozriet tu kliniku.
18. dec 2016 o 19:11  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte žienky. Na migrénu trpím už 11 rokov. Moja je determinovaná hormónami (vždy 1 deň pred menštruáciou, zmenou počasia a zápchou. Najhoršie obdobie som mala, keď ku mne zavítala migréna 3 x do týždňa a nie vždy som ju utlmila liekmi.

Spúšťačov je milión. Ak ten svoj nepoznáte, je užitočné si zaviesť denník, kde si budete zapisovať čo ste v ten deň záchvatu jedli, robili, kto vás naštval, alebo len vaše pocity. A potom Vám to bude jasné :slight_smile:

Častokrát má psychosomatickú príčinu. Napr. kladiem na seba vysoké nároky, som perfekcionistka = organizmus extrémnu záťaž nezvláda, a tak vám dá STOPKU cez takú bolesť, že nedokážete nič robiť.
Psychosomatickým spúšťačom je aj blízka osoba s kt. žijete alebo vás psychicky "vysáva". Áno aj to je cesta ako sa spúšťa migréna.

Ďalšou príčinou je toxikovaný organizmus, zanesené črevá a pečeň neschopné odstraňovať toxíny, čo potom prechádza do krvi a vyvoláva nekontrolovateľné migrénozne stavy.
Alebo nedostatok vitamínov a minerálnych látok. (magnézium, vitamíny B) deficit tekutín.

***Mne pomohlo si prečistiť pečeň a črevo, odsťahovať sa od rodičov. A keď to na mňa príde rýchlo si zoberiem 100mg Thiamínu, a 500mg Magnézia (laktát). A 1 liter vody vypiť do 20 minút, aby som pomohla cez tekutiny vyplaviť rýchlejšie toxíny.
+Každý deň užívam probiotika a vlákninu k ním.
Môžem povedať, že sa mi podarilo zredukovať frekvenciu a intenzitu záchvatov o 85%.

Veľa šťastia a dúfam, že tento príspevok niekomu pomôže :slight_smile:
19. dec 2016 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte som zabudla dodať, že keď sa mi nedarí prirodzene odstrániť bolesť tak siahnem aj ja po analgetiku šumivý Panadol Ultra rapid naozaj sa super rýchlo vstrebáva .
Obsahuje v1 tablete: Paracetamol 500mg, kofeín 30mg, kodeín 8mg.
19. dec 2016 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som mávam migrény tak 3 krát do týždňa...najhoršie, že väčšina klasických liekov mi na to nezaberalo okrem migralginu a to ani nehovorím aké sú drahé
1. feb o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj kontaktné údaje firiem".
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok