Mokré riady z umývačky. Čo s nimi?

irise
27. jún 2010

Dievcata, mam novu umyvacku Siemens a po kazdom programe z nej vytahujem mokre riady, bez ohladu na to, ci su to plastove alebo ine. Poradite mi najlepsie tie, ktore maju rovnaku znacku. Velka vdaka.

samasa
27. jún 2010

A aký to je trieda? Ak je AAA tak by sa to nemalo stat.
Ale ak je AAB alebo AAC tak je to normálne.
Ale urobit s tým možeš jedno- ked umývačka zapípa, že domumývala, pootrvor dvierka aspon na 5 až 10 cm a necha aspon hodinku tak. Para sa tam nebude zrážat a riad bude suchý 😀

irise
autor
27. jún 2010

Je to trieda AAA, pootvorene dvierka nestacia, nevysusi sa to ani od vecera do rana, je to prilis mokre 😒

corasone
28. jún 2010

ja by som ti odporucala ist co najskor tam odkial si to kupila a povedat im aky mas problem. mozno mas naprogramovany zly program, alebo co.... kazdopadne ti to v obchode vysvetlia. inac ako Samasa pise staci nechat pootvorene dvierka chvilku a riad by mal byt suchy uplne.

filipal
28. jún 2010

my sme mali podobny problem a mame Elektolux. pouzivali sme tablety, ktore boli original pribalene k umyvacke. 3 v 1.
ked sme volali do servisu, povedali nam, ze mame pouzivat lestidlo ( vtedy sa voda po riade klze) a po skonceni programu nechat otvorene dvierka to pomohlo...
predtym sme mali umyvycku Whirpool a ta susila lepsie, hoci to bola slabsia trieda.....

irise
autor
28. jún 2010

No dakujem pekne, ked tam este budem musiet nakydat toho lestidla, ved to na tom riade ostane a zjeme to. 🙄
Teda cim nizsia kvalita , tym lepsie susenie...? 😕 Uplne praobycajna predtym toto nerobila. ☹

evuliki
28. jún 2010

@irise ahoj...A na aky program davas "prat"? Lebo nam to robi pri 30min.programe,ze riady ostanu mokre,ale vsetky ine programy maju na konci aj susenie,potom je riad suchy okamzite...A lestidlo ma davkovac,tak ho tam nemozes "nakydat litre" 😉 Ale inak fakt nevidim suvis lestidla so suchym riadom...

irise
autor
28. jún 2010

evuliki,mas tiez Siemens? Robi mi to pri kazdom programe.

filipal
28. jún 2010

baby naozaj to lestidlo pomohlo. aj nam zle susilo pri vsetkych programoch. iris, to lestidlo sa zmyje (dufam! 😝 ),
len riad ostane hladsi a voda lahsie sklzne.... a dolezite je otvorit dvierka , aby unikla para a riad sa dosusil.
evuli, tie 30 minutove programy su bez susenia.
ale fakt, v tomto pripade, drahsia umyvacka a horsie susi.... ta Whirpoolka sa zase 3 krat pokazila, takze tiez nic moc! 🙄

katarinkad
29. jún 2010

Babule, mam ten isty problem 😒
Casto sa mi stava ze vytahujem mokre riady a dost ma to serinka. Mam Electroluxku, teda cakala som ze to bude lepsie. 😀
A ked uz odporucate lestidlo, tak mate nejaku overenu znacku???

bellada
29. jún 2010

lestidlo naozaj pomaha a myslim ze je jedno ake, staci uplne lacne, ja mam nejake co ma tesco, bolo lacne a je na dlho 😉
moja siemenska tiez nechava mokre riady, ale ak po ukonceni programu pootvorim dvierka, vyvali sa odtial para a do hodiny su riady suche, bez lestidla mi ostali este mokre miesta a hlavne bolo vidno kvapky zaschnutej vody, s lestidlom je to, lepsie 😉

michaela.neb
29. jún 2010

aj u nás leštidlo zabralo

katarinkad
29. jún 2010

dik,
pri najblizsej navsteve obchodaku nejake kupim. Verim ze aj u nas zaberie 😉

saxana000
4. máj 2020

Ja po kazdom programe riady normalne pri vykladani utieram.hlavne to sklo. suseniu vobec neverim ci je dlhy program alebo kratky.nenavidim tie zaschnute kvapky vody na plastovych dozach poharoch a chromovych hrncoch.ale ja som na toto uchylak..