Narazené auto

bielavlcica
21. júl 2018

Ahojte baby potrebujem radu lebo celú noc som kvôli tomu nespala. Včera som mala ísť k jednému známemu môjho priatela kvôli áut niekde a zabudla som mobil v taške ktorá bola v kufri. Prišla som po nejakú časť a pozrela na mobil kde mi priateľ písal a volal kde som že ten známi tam je že nech tam dôjdem. Tak som rýchlo šla naspäť lenže dovtedy ten problém sa vyriešil. Lenže keď som došla na miesto priatel bol nasratý pokrical po mne nasadol do auta a išiel si dovibavovat veci. No a keďže ja zle znasam keď po mne kričia zaúradoval aj stres a panika som sa začala otáčať a nešťastne som narazila zadkom do stromu. Na zdesenie je tam preliacina + nejde odomknúť kufor a včera v noci prestal ísť zámok na dverách.

No a teraz neviem ako to mám priateľovi oznámiť pretože sa bojím že zas bude kričať a nadávať mi čo zle znasam.
Chcem mu to povedať dnes večer lebo zajtra príde a ak uvidí auto na parkovisku tak ho asi ....... Takže by bol na to pripravený.
Mám z toho neskutočne nervy, bolí ma žalúdok mám hrozny strachhnačky čo sa bo

bluka2
21. júl 2018

Narazené auto by som si vyriesila sama a nič by som mu nehovorila... Už nikdy 😉 nech sa nervuje sám,

bielavlcica
autor
21. júl 2018

@bluka2 lenze on to auto vidi denne takze to pred nim neutajim a ak by som to dala opravit zistil by to zas az tak hlupy neni pretoze vie naspamat a aj poslepiacky co bolo s autom

sissy27
21. júl 2018

@bielavlcica ešte raz - to auto je TVOJE a keď si aj kladivom rozmlátiš čelné sklo, vytrháš sedačky a odmontuješ volant, tak je to TVOJA vec. Nie je absolútne žiadny dôvod aby to vôbec komentoval a už vôbec nie je dôvod aby na teba kričal. Chápeš to alebo nie?

fkata
21. júl 2018

@bielavlcica Ahoj, ja si skôr myslím, že väčším problémom u vás je priateľ a komunikácia ako auto.
Stávajú sa aj horšie veci, ako nabúraný zadok auta.

tunzal
21. júl 2018

To sú len plechy... Ked Kvôli tomu s tebou vude kričať tak to celkom v poriadku nie je..... Aj keby je celé auto rozbité nema žiadne pravo s tebou kricat.... Maximalne sa ta moze spytat ci si v poriadku.....

juliet86
21. júl 2018

@bielavlcica @bielavlcica existuje aj verbalne a psycjicke nasilie tyranie. znies presne ako tyrana zena obet.... preco si taka lahko rozhadzatelna? neni normalbe aby na teba partner krical. znies ako jeho vazen.
ja som zacuvala do zabradlia kompket zadny naraznik sa mysel menit a co. no nic. s lutistou som to povedala manzelovi a ani len mihalnicou na mna v zlom nepozrel... partner nema tak reagovat ako tvoj. chod k psychologovi a zvaz ci chces byt vo vztahu kde kvoli chybe mas bolesti zaludka a nespavost

tunzal
21. júl 2018

Tak ja som minule môjmu hovorila, ze doniesla som ti zajaca ale nemali len polku😄 tam máš v aute 😄 on ide ze kde vsak tam nic nie je,...... A ja čo nevidis, v narazniku 😄..... Uppps, trosku rychlejsie som isla bud ja alebo zajac 😄

yanni
21. júl 2018

Necitala som vsetko ale problem mate medzi sebou a VELKYYYYYY. Aby som sa ja bala nieco mojmu muzovi povedat. Grrrr.
A stres? SOrry, koli stresu a prave "nedobremu" obdobiu aby na mna niekto "vybehol"? Moj manzel a ja sme v stresse stale. Ci uz v pracovnom alebo sukromnom. Malo casu na vsetko, s demi to tiez nie je jednoduche, praca, dom atd. Keby sme mali po sebe jacat, tak jacime neustale bez prestania. A uz by sme sa asi aj navzajom pozabijali.

Apropo AUTO. KOmu vlastne to auto patri? Kto je v papieroch ako majitel? Obhliadnuc od toho, kto to auto kupil a kto ho splaca. Ak si TY majitel, tak si mozes robit so svojim majetkom co chces a nik ti do toto nemoze kydat. A nechapem, preco by si sa ho mala bat? Ked pinda na opravy, tak chod do servisu a nechaj si ho opravit tam. Aky problem.
Ani by ani nenapadlo cakat na muza, aby mi vyriesil "problemy" s MOJIM autom.

Apropo, ked ho tak obhajujes, ked uz teraz v problemovom obdobi robi "bengal" a hlavno koli takej banalite, tak potom co bude, ked budete mat deti? Asi si ani nevies, co vsetko mozu decka povyvadzat. O aute radsej pomlcim.

juliet86
22. júl 2018

no halo ako sa ti vyriesilo??? snad nie si zbita a preto neodpovedas :/

martinka13
22. júl 2018

Odíď od priateľa. Nie je normálne, aby si sa ho bála....

dai
22. júl 2018

@bielavlcica pozri bud nie he v poriadku priatel - nezvlada stres a psychicky ta tyra alebo nie si v poriadku ty - ze absolutne nezvladas negativne emocie inych ludi... ja tu budem asi za divnu ale mne pride ze ten problem mas ty. Jasne ze sa priatel nastve - ak je to jeho auto... nerozumiem co tu vypisuju zeny - ich muzi by boli akoze nadseni ked naburaju auto? Oni by boli nadsene keby ich muz ho tukol? Ja osobne by som nadsena nebola...
Pozri - ja som buch cisto nove auto - oskrela celu jednu stranu - auto kupoval pre mna muz, malo tyzden, nebolo lacne... ani ja som mu o tom nepovedala a jasne ze som mala vycitky... potom si to vsimol tak som povedala co sa stalo - nadseny nebol, nejaky bordel ale nerobil... stalo sa, neodstane sa...
Normalne to muzovi daj vefiet, zabit ta nezabije, ak pises ze investicia na opravu je 50 euro tak to je malina...

dai
22. júl 2018

@martinka13 ona sa neboji priatela... boji sa ked sa na nu krici... pise ze je precitlivela na negativne emocie... tvoj muz nikdy bekrici? Nikdy nemas konflikty? Odchadzas z manzelstva hned ako tvoj muz zdvihne hlas?

zuzanka.zuzu
22. júl 2018

absolútne nesúhlasím, že "ak je písané na teba, tak tvoj majetok a môžeš si s ním robiť čo chceš bez ohľadu na to, kto auto kúpil a kto ho spláca" 😨 áno, majetkovo je jej a auto sa dá napísať iba na jedného (na rozdiel od nehnuteľnosti) ale je to predsa ICH majetok a ak mi partner pomáha splácať auto, ktoré používam ja, tak predsa má nejaký (aspoň morálny?) nárok na to, aby sa k nemu vyjadril... či pre vás sú chlapi odpad? hlavne nech platia? 😒 by som bola straaaašne zvedavá, či ste také hrdinky aj v reálnom živote 🙄 a ak áno, tak to nie je "hrdinstvo" ale obyčajné vychcanstvo 👎

ohľadne ostatného súhlasím, ja som pred pár rokmi kompletne zdemolovala celý predok manželovej mesačnej audi ☹ ani okom nežmurkol, akurát bežné hundranie, že čo bude oprava stáť, ako bude jazdiť, aká škoda na novom aute, také bežné veci, čo mňa srali asi milión krát viac, ešte šťastie, že som sa z toho vedela vyfajčiť 😂 takže žiadne kričanie nie je v poriadku, okrem nejakého prvotného nasratia, lebo to teda naserie....no nie 50e preboha 😕

moonlight1210
22. júl 2018

@bielavlcica ja som kedysi davno na zaciatku muzovi vo firme dodrbkala dphcku, musel platit pokutu.
Ty by si sa isla rovno obesit?

Nie, nemate pekny vztah.
Je PEKNY, kym nie je problem. Ked je problem, mas peklo.
Kazdy vztah je pekny, kym nie je problem. Dolezite je, aky vztah je, ked su problemy a ako ich dvaja riesia.
U vas sa riesia na figu. On po tebe krici, ty z toho uz dopredu grcas.
On ked urobi chybu, tak ziapes zase ty po nom a on dopredu od stresu grca?
Tipujem, ze nie. Ze si sice prizna vinu, ale odtial-potial. Nedovoli ti robit okolo toho sceny, ake robi on.

Problem je hlavne v tebe, ze mu dovolis, aby ta naucil, ze sa za vsetko mas zodpovedat, uvedomovat si mieru svojho previnenia do maxima (aj pri prkotinach) a byt vobec rada, ze po tebe LEN krici.

A ked hovoris, ze on je super, tak si uvedom: detailista, nervak, ziape.
Pozri si Pelisky. Tam Kodet tiez miloval svoju zenu i dceru. A bol fajn, mily, laskavy, starostlivy, zdvorily, slusny muz a manzel, ktory sa velmi bal o manzelkino zdravie. Ale ked ho chytil rapel, ako sa choval. A nesetril nikoho. Ani tu manzelku.
To je tvoja buducnost s tym tvojim.

yanni
22. júl 2018

@zuzanka.zuzu no neviem, ci ja alebo ty si zle citala. Ona pise, ze auto kupil priatel a ONA mu ho splaca. Cize, je to JEJ auto a je jedno, kto ho kupil kedze ONA ho splaca. Kludne ho mohla splacat aj inej osobe/firme. Ma len smolu, ze to auto jej kupil priatel.
A nie su manzelia. Ak majetky nemaju nejak uradne osetrene, tak vswtko, co je napisane na NU, je len JEJ a vsetko, co je napisane LEN na neho, je len jeho.

A predstav si, ja so vydata ale MOJE auto je len MOJE. Aj keby sme sa rozviedli, tak je auto len MOJE O vsetko sa staram ja a co si ja s autom robim, je len moja vec. Jazdim na nom takmer vylucne ja, ja robim "taxi" rodine a ked nieco, ja sa staram o servis, opravy, stkacku, platby, atd.

Takze, pokym ona pravidelne splaca a o vsetko sa stara sama (a mala by sa, ak je on za kazdu blbost taky narval), tak jej on do toto nema co kecat a uz vobec nema dovod do nej vyskakovat.

martinka13
22. júl 2018

@dai Podľa mňa to nie je normálne. On ak vie, že s tým má taký obrovský problém, tak po nej nemá vrieskat.....

dai
22. júl 2018

@martinka13 kazdy vrieska ked je vytoceny - ci ty si jahniatko svate a nikdy si nevrieskala na niekoho? Podla mna nie je normalne byt takto zdeptana len zato ze na mna niekto nakrici... autorka sa len vyjadrila ze on krici a ze ona je z toho zdeptana - nikto z nas nevie ci hulaka ako zmyslov zbaveny alebo len zdviha hlas - ona sama pise ze je velmi precitlivena ... ja ti neviem ale keby mam okolo niekoho chodit ako okolo rozbitneho tanierika a ten by bol zdeptany z kazdeho mojho nastvania sa a stale by som si musela davat pozor aby nahodou ton mojho hlasu nebol o trosku vyssi tak ma asi porazi v takom vztahu...

lilitela
22. júl 2018

@puklica13 Kiez by modrykonik existoval ked som mala 23. teda pred 20-imi rokmi a mal by mi toto kto povedat... sakra.

mircalla
22. júl 2018

@bielavlcica ked je taky milujuci a strarostlivy ako pises, tak co si z neho taka vyklepana, ze bude opat vrieskat az mas s prepacenim sracku? Nieco tu nesedi

miriam11
22. júl 2018

@bielavlcica zivot tí na tejto situacii ukazal, aby si si uvedomila akeho vlastne priatela pri sebe mas. To narazenie auta sa moze prihodit kazdemu. Ina vec je, ze samozrejme ta za to nepochvali, ale ziapat po tebe az tak, ze mas z neho nervy v koncoch sa tí zda byt v poriadku? Toto chces prežívať cely svoj zivot? Ved si najdi muza pri ktorom mozes byt sama sebou, nebojis sa mu cokolvek povedat. Ved si do staroby privodis choroby z tych nervov. A radsej by som zila sama ako v strese, či zas nieco neurobim a niekto mi hnusne nevynada...

puklica13
22. júl 2018

@lilitela ja si tak hovorim...lepsie neskoro ako nikdy

jamika27
22. júl 2018

@bielavlcica nehnevaj sa ... ale mať tak tvoje problémy ... Minule čosi do mňa chlap vyskočil, keď začul, že som mu oškrela na aute zrkadlo (nestáva sa mi to). No ja som do neho vyskočila ešte viac, že čo si dovoľuje do mňa vyskakovať. Za prvé ak si svojprávna, nemá na teba za neúmyslené veci čo vyskakovať. To po prvé a po druhé ak je taký chudák, že by ma po mne skákať, tak si vybav opravu sama. To nie sú dne komplikované veci.

jamika27
22. júl 2018

@bielavlcica a ešte rada, že ako mu to máš povedať ... normálne mu povedz ... jebla som auto, tu máš kľúče oprav ... A pri náznaku výbuchu z jeho strany, by som rázne jebla dvermi, nech sa chlapec spamätá .... Prepáčte všetci za nádávky, ale normálne som sa z tvojho príspevku rozohnila ... jeho zaujíma viac kus plechu ako ty? Už len minimálne a tebe sa nič nestalo? a keby sa ti aj nič nestalo, tak aspôň otázka si z toho v pohode? keď vie ako to znášaš ... To že ti je to ľúto, je ok, ja som sa raz tiež strašne rozrevala, keď som dostala vysokú pokutu, (moja chyba, nevedomky, ale strašne ma to mrzelo). Ale chlap mi povedal, no čo už ... stáva sa. Vy nemáte v pohode vzťah!

ukulela
22. júl 2018

@bielavlcica ked som ja rozmlatila moje auto (havaria, dost vazna) tak prve, co riesil, kde je ten hnup, co ma vytlacil z cesty. potom vynadal policajtovi, nech ma nervoznu netlaci do podpisania vypovede v moj neprospech, potom ma na druhy den viezol do roboty, lebo som nemala spoj, pozical auto od jeho rodicov a do tyzdna mi kupil z nasich (teda zo svojich) auto. nijako drahe, ale dobre - boli pon s kamosom 200 km ... ani slovo mi nevytkol. vidis ten rozdiel?????

essenceee
21. okt 2018

su to iba plechy. Hlavne je, že sa nikomu nič nestalo. Pravda al eje, že niektore auta vydržia ,,všetko,,