Narodili sa vám detičky v októbri 2005?

nehetka
27. sep 2007

Nájdem maminky ktorým sa narodili detičky v tomto roku? 🙂

katuska26
15. feb 2008

Ahojte, no tak ideme mať svadbu, Vikinka bude malá družička 😵 , jasné že fotočky prihodím
Lubina, no veru že sa dajú porovnávať tie detičky, na Viki každý tipuje že má okolo roka a keď otvorí ústa tak ostanú v šoku,keď mi povie,, mama poď´´- že už rozpráva. Sa pamätám, mala okolo rok a pol a jedna teta v Kauflande, tá je zlatá mala už rok? No a Vikinka sa rozbehla a tete niečo povedala a tetuške padla sánka. 😀
No ona je drobček,ale šikulka aj kamošky vravia ja neviem , pre mňa je to moje normálne dieťa,skorej hľadám chyby, no vravia že je veľmi inteligentná a šikovná na svoj vek 😵 , tak asi majú pravdu, veľmi ju bavia knižky od malička veľa čítame., uvidíme potom v škole či jej to vydrží
A tinasc koľko maličká váži a meria? Vikinka má okolo 12kg a meria 86cm 🙂

tinasc
15. feb 2008

jeeeeej, Katka, takže sa ideš vydávať, to sú príjemné starosti 🙂 super, tešíme sa na fotočky 🙂
Na Ivanku každý tipuje že je staršia, aj podľa toho, ako vyzerá, preto, že veľa rozpráva, veru rozpráva jej to už riadne, normálne s ňou sa dá komunikovať 😉 jasné aj dosť papuľuje, ale to patrí k tomu 😀
Ivka váži, no tak sa jej to pohybuje medzi 14,5 a 15 kg, ako kedy, sú dni, keď nechce nič jesť, to rýchlo ubudne a potom, keď by zjedla aj klince 😀 meria skoro 95 cm. Takže možno aj preto si myslia ľudia, že je staršia. Inak aj ona je šikulka, ona je skôr tak technicky zameraná, hračky jej moc nehovoria, knižky chce len sama pozerať, veľa vecí pozná, tiež z nej niekedy ľudia nechápu 🙂 pravda je, že sa jej musím veľa venovať, vyžaduje si 100% môjho času, takže niekedy ma vie dosť vyšťaviť 😉 najradšej má zvukové hračky, rada by mi ťukala do PC, zaujíma ju vybavenie auta 😅 stále vraví, že bude šoférovať 😀 rada robí to čo ja, napr. upratovanie, utieranie prachu, vysávala by... no uvidíme či jej to vydrží aj do budúcna 😉
ja Ivku nemám s kým moc porovnať, lebo nikoho v jej veku tu nepoznáme...
Vikinka je šikulka, naozaj je taký drobček oproti Ivke 🙂

katuska26
17. feb 2008

No veru starosti, ale ako píšeš príjemné 😉 A tvoja Ivuška je fakt taký technický typ, Vikinku najviac bavia knižky, po dvoch razoch čítania keď prestanem tak ma dopĺňa, tak má asi dobrú pamäť, a Viki má tiež rada zvukové ,,hračky´´, má klavírik tak si komponuje svoje vlastné pesničky😀 a má aj trubku tak si fúka. No s tým PC to aj Viki,keď vidí že ťukám, tak hneď,´,,možem aj ja ťukať´´?
A Tini nepridáš tie fotočky? 😉 🙂 🙂 🙂

tinasc
20. feb 2008

hej pridám, len sa k tomu musím dostať. Niečo na mňa lezie, som z Ivky dosť vyšťavená, tak ak náhodou naobed spí, tak zaľahnem s ňou 😀 to pomôže... inak urobilo sa nám tu krásne tak sme vybehli von, už mám po krk tej zimy, aj kabátov, najviac neznášam to, ako sa musíme obliekať 😠 keď sa vyzlečieme, tak je to hŕba vecí...
ale hlásia oteplenie, tak super,už sa teším 🙂

katuska26
26. feb 2008

Ahoj, nejak nestíham, začínam vybavovať na svadbu a môj budúci manželík ide mať zajtra narodky, tak mu chystám prekvapenie 😵 Ináč Vikinka začala od piatku chripieť,aj soplíky mala,asi jej zatiekli, tak sme boli v pondelok u doktorky, tak mi povedala že má mať kľudový režim na hlasivky 😀 , ako to mám vysvetliť 2 ročnému dieťatu, to mi nepovedala. Tak som sa zabávala.
Ináč u nás krásne vykuklo slniečko normálne Jar, len že vraj sa má zase ochladiť, tak uvidíme, ešte vytiahneme zimné bundy, ktoré som už odložila 😒
No normálne ako som včera poprala tak som to dala na balkón a večer to už bolo skoro suché, dala som to len okolo štvrtej.No to je super, prevoňané, vyvetrané prádlo, normálne sa neviem vytešiť z toho. 😵
A vy ako ste zdravé? 🙂

tinasc
26. feb 2008

ahoj Kati, takže už vybavuješ, to mi pripomína ako som ja behala kvôli svojej svadbe, ale to už je dáááávno 🙂
Vikinke prajeme skoré uzdravenie, no to je fakt ťažké udržať dieťa aby bolo v kľude keď je choré, mne Ivka vydržala ležať len vtedy, keď mala vysoké teploty, to asi naozaj nevládala 😅
Počasie je teraz super, dnes bolo vonku dobre, konečne sa prejdem aj ja 😀 a Ivka je na vzduchu 🙂
Zatiaľ sme zdravé klop, klop 🙂

katuska26
28. feb 2008

Ahoj tak sa už máme lepšie, je úplne krásne von, len dnes pofukuje studený vietor, no a ona má mať tie hlasivky v kľude že má málo a potichu rozprávať, čo je u nej nemožné. No včera mi vôbec cez obed nespala, a dnes až po hodine ale nakoniec zaspala, tak neviem či sa aj ona nechce nadobro rozlúčiť zo spánkom obedným, no uvidíme 😕
Dnes ideme večer do kina s drahým tak sa teším 🙂 a už máme doma prihlášku do škôlky, tak ideme vypisovať. 😉

tinasc
1. mar 2008

ahoj, takže aj vy si idete podať prihlášku do škôlky? my už tiež máme, ideme vypísať, či mi ju ale aj zoberú, to je vo hviezdach.
U nás sa ochladilo, prší tu a je hnusne.
Takže aj Viki sa už nechce naobed spinkať? Mne Ivka zaspí za týždeň asi dvakrát 😖 no ale čo už, aspoň večer rýchlo zaspí. Keď naobed spí, tak večer nevie zaspať.
Ako bolo v kine? Na čom ste boli?

katuska26
6. mar 2008

ahoj no my máme pohovor prijímací do škôlky 24-25.3, takže uvidíme ako to dopadne.No počasie pomaličky prichádza ja r,ale pomaličky ,aj tu bolo strašné počasie, hlavne že už neprší. 😉
No Viki skúša 1x do týždňa nezaspí na obed leží tam aj hodinku, ale začneme ráno skorej vstávať, aby mala aj ten obedný spánok, predsa aj v škôlke detičky spinkajú na obed. 🙂
Nov kine sme boli na horore- Posledný hovor, bolo to dobré,ja sa ináč bojím hororov,a le bola tam aj švagrinka s mojim bratom tak som to tak nevnímala,takže bolo fajn.
A vy máte kedy zápis do škôlky?A čo máte nové? 🙂

tinasc
7. mar 2008

ahoj, no my sme dali prihlášku do škôlky. Pani riaditeľka nás moc nepotešila, lebo povedala, že má len 6 voľných miest takže nevieme na čom sme. Ale stále dúfam.
No u nás moc pekne nie je, síce je teplejšie ale dosť fúka, chodíme z vonku dosť vymrznuté 🙂
Ivka mi spáva ako kedy, niekedy vôbec, niekedy pol hodinku, niekedy tri hodiny, takže nikdy neviem ako to bude. Ráno ju budiť nechcem, lebo večer neskôr zaspáva. Odvtedy ako sama zaspáva, tak sa tam trápi niekedy aj hodinu. Takže niekedy ráno vstane neskôr, ale zase tak neskoro nevstáva, aby som si aj ja dlhšie pospala 😀
Nám v nedeľu moja mama zoberie Ivku varovať aj na noc, tak sa chystáme aj my do kina 🙂

katuska26
10. mar 2008

Ahoj no ako bolo v kine? Oddýchli ste si? Nám včera zobrali Vikinku veľké sestry tak sme mali veget, boli sme si pokupiť nejaké veci, a proste sme si oddýchli.No Viki zatiaľ zase spáva fajn, dokedy 😕 ,neviem .No a ako to vydržala Ivka? Chodieva často k starkej aj na noc? 🙂

tinasc
10. mar 2008

ahoj 🙂
no v kine bolo super, bol dobrý film, volal sa Medvídek, je to český film... takže sme si užívali aj to, že sme nemuseli čítať titulky 😀 malá chodieva často k babine, na noc tam už bola niekoľkokrát. Spinkala fajn, len kvôli nej museli ísť všetci spať, lebo stále vyliezala z postele a otravovala ich 😅 ale potom spala celú noc. Dnes naobed sme si boli pre ňu, bola svieža a mala dobrú náladu, lebo si pospinkala naobed. A teraz ju idem pozrieť, lebo už je v posteli tichúčko, možno už aj zaspala 🙂

katuska26
14. mar 2008

No tak to je super, že vám bolo fajn, aspoň ste si trocha oddýchli.My máme cez víkend rodinnú oslavu,tak chystám zemiakový šalát 🙂 , no a počasie by sa nám mohlo zmeniť, trošku slniečka by nezaškodilo. A Vikinka má teraz nejaké blbé obdobie, chodíme do centra a vraví že nechce ísť do škôlky, všade so mnou za ruku, bojí sa že odídem, no katastrofa keď začne chodiť do škôlky , máme sa na čo tešiť. 😖

emlika
14. mar 2008

Ahojki maminky!!!! 😀 Som tu nová, to vám isto neuniklo, dúfam že sa môžem k vám pripojiť, nemáme dlho doma net a pravdupovediac som ani dlho nevedela o tejto stránke...Pôvodne som sa zaregistrovala iba kvôli bazáru, ale teraz som zistila že tu máte fórum 🙂 Aj ja som maminka októbrovky 2005, presnejšie 9.10., volá sa Emma, a ako som tak zbežne kuk vašu debatu tak sa velmi naše radosti a starosti nelíšia od tých vašich. Emm má teraz okolo 14kg a meria asi 90cm. Tiež som ju prihlásila od septembra do MŠ tak dúfam že ju zoberú, Katuska26, naša sa zase teší do škôlky, denne chodíme okolo nej čo ju máme za domom, tak len verím že jej to do septembra ostane 😉 Musím ale dovtedy vyriešiť ešte jednu vec - stále ju kojím. Síce iba raz denne po obede keď ide spať, ale ajtak, neviem ako sa nám to podarí, bo ona sa na to "dáme mieko" tak vždy teší že jej zatiaľ túto radosť neviem odoprieť. Ako ste to vyriešili vy? Tak zatial dievčatá, teším sa nabudúce....

tinasc
14. mar 2008

ahojte 🙂
Katka tak prajem príjemnú oslavu... no a to počasie strašné je, tu prší, ba priam leje, dnes som bola na nákupy a vybavovať, tak som zmokla, o to viac, že som musela aj s malou, tá z toho mala zábavu, chcela len do mlák ísť, škoda, že mala nízke topánky 😅 nemusela by som ju toľko napomínať. Inak má tiež také blbé obdobie, veľa sa hnevá, zúri, čo nie je po jej to si statočne odreve, máme dosť boje 😀 a inak aj ona sa niekedy len za mnou ťahá. S tou škôlkou, u nás je to tak, že raz hovorí, že pôjde do škôlky, na druhý deň že nehce ísť do škôlky 😉
Ahoj Emlika vitaj, super, že si sa pridala 🙂 Ja tiež neviem, či nám Ivku zoberú, ale to zatiaľ neriešim 😀 S tým kojením ti asi neporadím, lebo ja som Ivku kojila slabých 5 mesiacov... ale hádam si dá povedať a nejako sa to porieši, držím palce 🙂 a ozaj odkiaľ si?
tak pa nabudúce 🙂

katuska26
15. mar 2008

Ahoj Emlika, no ja som Vikinku kojila 14a pol mesiaca ale u nás to skončilo tak pozvoľne, ja som chcela viacej ako ona, takže tento problém odpadol.No podľa mňa Emka je už dosť veľká, mala by si jej dať nejakú náhradu pri uspávaní, buď ísť kúpiť nejakého plyšáčika spolu, ktorého si vyberie sama a vysvetliť jej že maminka už nemá mliečko , alebo niečo rafinovane vymyslieť, aby proste pochopila že už je veľká, no treba vyskúšať, určite to nebude zo dňa na deň ale zaberie, teraz to riešila moja kamarátka s 2 ročným chlapčeko ma vyriešila, síce ešte sem tam pýta, ale už sú za vodou. 😉
A k tej škôlke, Viki sa aj tešila, lenže ona nechodí k starkej, lebo jedna býva ďaleko, druhá zomrela, tak má ešte tretiu nie vlastnú ale o to bližšiu, ku ktorej začína trošku viacej chodiť, prvý krát super, celý deň v pohode, ale druhý krát už vo vchode spustila rev, pochopila že maminka odíde. 😢 Takže toto bude pre nás tvrdý oriešok. Síce chodíme do MC na kurzy pre detičky, je v detskom kolektíve ale so mnou, tak neviem ale za pár mesiacov sa dosť dieťa zmení ,hádam bude na škôlku pripravená.
A k tomu prsníku ešte myslím že sa vám to podarí. S Viki sme mali tiež problém s uspávaním, zaspávala len zásadne s nami, ale už prekypelo, keď sme u nej v posteli trávili aj vyše hodiny,no a začala som ju učiť zaspávať samú, vysvetlila som jej že je už veľká, že sa musí naučiť zaspávať sama, a ona to pochopila a od začiatku nerobila problémy,takže skús Emke vysvetliť, rozprávať jej o tom že už je veľká a maminku už bolia prsníky,že už nieje mliečko a tak, No držím prsty adaj vedieť či si sa odhodlala a samozrejem ťa tu vítam, konečne sa k nám niekto pridal. 😀
A tinasc ,no dnes bolo u nás kráááásne, trošku síce fúkal studený vietor,ale inak v poho, no a včera sme aj my išli do obchodu cez dážď 😅
No som sa riadne rozpísala.... 😕

emlika
17. mar 2008

ahojki 😅 Jaaaj, sa dostať k netu tak to je u nás hotový zázrak, rozhodne sa k nemu nedostanem vtedy kedy by som chcela, teraz malá spí a ostatné domáce práce mám hotové alebo môžu počkať, havinko je vyvenčený, tak mám veget nachvílu......Ďakujem Katuska26 aj tinasc za milé riadky, potešili,...s tým kojením to dáko vyriešime, no tiež je mi jasné že to nepojde zo dňa na deň, myslím že nebude tak problém zo strany malej ako skôr z mojej. Emm rozumie tomu keď jej poviem že ma bolí "mlieko" (tak hovorí prsu), alebo že už neni mlieko a pod., potom nepýta, lenže ja to používam ako uspávací prvok aby šla poobede spinkať, bo keď niekedy nechce, pri "mlieku" zaspí vždy. Na 100 pct. Pri knižke, telke, šúchaní, s plyšákmi či bez...tam je úspešnosť omnoho nižšia. Takže je to aj moja "zásluha", ja ju tým vlastne akoby uplácam. Dám jej mlieko aby mi ona dala dve hodky volna 😉 na jednej strane mi to kojenie pomáha, na druhej zas ale obmedzuje....tak neviem či sa mám sťažovať alebo radovať......A iné mlieka odmieta, to ju ničím neoblafnem, sme skúsili už hádam všetky chute, farby, konzistencie, zatiaľ sa nechytá. Z toho asi vyplýva - čím dlhšie kojenie - tým horšie privyknutie na iné mlieko. čo myslíte? .....A mám ešte otázočku, dáte princezničky kým pôjdu do MŠ očkovať proti pneumokokom? Emm nie je rizik.skupina ale pediatrička mi to odporúča, ale ona mi všetko odporúča za čo treba platiť, tak neviem.....

emlika
17. mar 2008

ooooj, som zabudla ešte, malé sú zlaté hrozne 🙂 ...... katuska26 - tvoja Viki sa podla mňa podobá na malú mojej kamošky, mám ju v albume tak ak sa ti bude chcieť kuk či je to tak.....tinasc - nechystáš aj ty album? 😉 A som z BA som ti ešte zabudla......hlava deravá...... 😖

katuska26
17. mar 2008

Emlika, no tak tvoja malá je tiež nádhernááááááááá, som hneď kukala, tinsc už asi dva mesiace dokladá fotočky malej
Ivanky 😀 , ale raz doloží. No a s tým kojením sa potom netráp, v škôlke sa naučí zaspávať aj bez, tam spinkajú aj detičky ktoré doma nespinkajú. 😉 A Viki bola tiež dlho kojená, takže skoro rok nepila žiadne mlieko, nenútila som ju, teraz pýta ja kakavko, ale dávala som jej aspoň mliečne výrobky, jogurty a grísik.
A k tým pneumokokom, Viki je už zaočkovaná 2 mesiace, určite odporúčam, ona nebola od narodenia vôbec chorá a na Vianoce teploty a ona zápal stredného ucha a mala tam aj pneumokoka, ona si tak vytrpela, že radím zaočkovať, určite a to nechodila do kolektívu 😒 Liečila sa z toho skoro 3 týždne, ten strach neželám nikomu, takže ja neľutujem tie peniažky za zaočkovanie, ináč očkovali Prevenarom, je síce drahší ale odolnejší voči tým drastickým kmeňom pneumokoka, ktoré majú trvalé následky, ohluchnutie, zápal mozgových blán a tak.
No a veru troška sa podobá na moju Viktorku 😅
A ja som ináč chcela dať Viki zaočkovať asi týždeň pred tým ako ho dostala 😠 , ale dr. povedala že to by nepomohlo očkovanie, to trvá kým si telo vytvorí protilátky, no určite daj. Ja by som neváhala keby som rozmýšľala ešte raz. Viki tiež nebola riziková skupina, nikdy nebola chorá žiadne lieky a zrazu bum zápal stredného ucha a pneumokok, asi 3 krát jej ucho prepichovali, od vtedy má taký blok, bojí sa len keď prejde dr, ale už je to trošku lepšie. 😖

tinasc
17. mar 2008

ahojte kočky 🙂
Ivku som uložila okolo ôsmej, ešte na mňa vykrikovala aby som ju išla zakryť, ale nevyliezla mi a snáď už aj spinká. Katka, ani Ivka mi nerobila väčšie problémy pri nácviku samostatného zaspávanie, sem tam sme ju upozornili a bolo, teraz už neviem ani ako dlho to je ju uložím, vybozkávam, zhasnem a zaželám dobrú noc. Niekedy to je hneď inokedy ju musím ísť ešte trikrát zakryť, potom dostane rázne upozornenie aby už spala 😀 a potom už je väčšinou kľud.
Emi, s tým kojením držím palce, určite to zvládnete. Moja malá ešte spinkáva neobed, ale dá sa teda riadne dlho prosiť... ale potrebujem aspoň tú hodinku kľudu, ktorú za celý deň mám 🙂 ja bývam asi 15 km od BA.
Ja som Ivku dala zaočkovať proti pneumokokom, síce tou lacnejšou vakcínou, ale určite ju dám po 5 rokoch preočkovať. Nie je riziková ale chcela som to. Ešte som ju dala zaočkovať proti hepatitíde A, to je tiež nadštandardné očkovanie ,ale chcela som to ,lebo Ivka ešte stále všetko pchá do úst. A keď náhodou budeme mať ešte jedno dieťa tak tieto očkovania by podstúpilo tiež.

tinasc
17. mar 2008

takže vyrovnávam staré resty, založila som albumček, ak chcete urobte kuk 🙂
Vikinka aj Emka sú kočky zlatučké 🙂 ...

katuska26
18. mar 2008

No tinasc, tvoja Ivanka v ničom nezaostáva, je zlatučkáááááá 😵 To je super že si si spravila albumček.
Baby ja ja som od vás najďalej a som z Banskej Bystrice. ☹ Ale chodievame sem tam do BA, máme tam priateľov, no už dávno sme neboli, ale chystáme sa na jar, alebo v lete skorej po svadbe, teraz máme trošku vybavovačky, bola som v meste minulý týždeň, tak som si kúpila šaty popolnočné, tak sa vytiešam, že už mám niečo. 😀
A u nás dnešné počasie no katastrofa, ráno chujavica-metelica 😅 , potom sme s Vikinkou volali slniečko spievali sme slniečkosa zobudilo a ono sa fakt zobudilo, tak super. 🙂 A pekný deň 😉

emlika
19. mar 2008

Ahojte kočky 🙂 ......tinasc aj ja som kuk na albumček, supeer že si si naňho našla čas, teraz máme lepšiu predstavu s kým a o kom si píšeme, hihi 😉 ..........malá je podarená, hlavne pri tom počítači 😀 ....ako tak pozerám na tie naše ratolesti, majú vela spoločného - sú to baby, modrooké, blondzky (aj keď Emm má tmavšie od vašich),....október 2005 bol asi silný mesiac pre hezké holky.........čo poviete?? Všeobecne mám pocit že sa rodí viac báb ako chlapcov, aj v mojej rodine, kamošky, kolegyne a teraz aj vy.....všetky skoro majú baby. Tak 8 z 10tich určite. Nedávno ale bolo v telke že sa konkr.v Petržalke rodí viac chlapcov, ale ja nemám vôbec ten pocit. Ja som z petrž., no aj v pôrodnici, na ihrisku, v paneláku - väčšina baby......Bolo by terno keby sme všetky mali druhé bábo chlapcov, že?......S tým očkovaním ste mi pomohli v rozhodovaní, dáme aj my Emm zaočkovať, volala som sestričke a že jej môžu dať naraz aj pneumokok aj hepatitídu, tak sa nato psychicky pripravíme a pôjdeme. To bude ale zas ródeo, Emm k doktorke velmi nemusí, asi si pamätá všetky injekcie čo doteraz dostala, bo kvôli inému sme tam až na pár výnimiek ani nechodili..... ☹ katuska26 sa chystáš na svadbu svoju ako som sa dočítala? Pomaly ale isto sa vám to blíži, jeeej, tak to budete mať už aj malú družičku, princezničku čo vám prstienky ponesie...Dobre ste si to naplánovali 🙂 🙂...teším sa potom na photos 😉
Na sviatky ideme k babičke na dedinu, pri Lučenci, tá nemá net takže len preto sa odmlčím.......tak vám prajem už teraz veselú šibačkuuuu,.... veľa vody všetkým babám, studeneeeeej, aby ste boli zdravé ako repy 😉 😀
papaaaa zatiaľ.......((ideme s Emm von kým svieti oskar trošku, teraz síce kŕmi plyšáka granulami (papaj ganulky havinko, dobdé sú, sak?..), tak dúfam že ju vytiahnem von)) 😅

tinasc
21. mar 2008

ahojte kočky 🙂

ďakujem vám za pochvalu fotočiek, ak budem mať nejaké ďalšie určite prihodím... ale najviac sa tešíme na tvoje fotky zo svadby Katka, takže potom čakáme 😉
Emi, s tými granulami... moja mama má psa a Ivka mu pravidelne kradne granule a zje ich... niekedy ju jednoducho nestíhame chytať taká je šikovná ako si ich uchmatne... hrozné, čo nie je schované, to skončí v jej rukách 😀 na obranu musím dodať, že pes je chovaný v byte nie je držaný vonku 😉 to je taký malý perinový pes 😀 Dúfam, že očkovanie zvládnete v pohode, inak Ivka pri poslednom očkovaní ani nemukla, normálka som pozerala ako puk 😲
babulky aj ja vám prajem pekné veľkonočné sviatky, veľa šibačov a aj vody, ale radšej voňavky. Mne manžel avizoval, že si nekúpil voňavku, tak bude voňavkovať mojou, takže pohoda bude aspoň navoňaná mojou vôňou 😀
tak zatiaľ papa, užite si voľné dni (aj keď pre mňa je to deň ako každý iný)
majte sa krásne, Martina.

katuska26
22. mar 2008

Ahojte, no fotočky určite pridám po svadbe, ak to nebude katastrofa 😀 , ale nie určite pridám 😉
Emlika, u nás mám pocit že sú chlapci aj dievčatá tak vyrovnane. A áno chystáme svadbu, vzali sme to z opačného konca, najprv dieťa potom svadba, no aspoň budemem ma ť malú družičku, možno aj prstienky ponesie, len aby nám ich potom dala.
No my sme na sviatky doma, Vikinka už má prichystané vajíčka pre kupačov, dokonca sme boli v materskom centre a tam zdobili medovníčky vajíčka, kuriatka, zajačiky, tak bola sranda 😵 No a v utorok máme zápis do škôlky, tak som strašne zvedavá ako to tam vyzerá, lebosom tam ešte nebola, všetkovybavoval môj budúci manžel, a ako sa hlavne Vikinke zapáči škôlka a hlavne pani vychovávateľky, no a hovoria u nás tomu pohovor, tak som zvedavá ako to bude prebiehať 😅
No a náš tatino si kúpil na nás aj malý korbáčik 😀 , tak som zvedavá ako Viki zareaguje.
Takže vám prajeme krásne sviatky, veľa vody, aby ste boli celý rok zdravé a krásne 😉 🙂 pa, Katka a Vikinka

tinasc
22. mar 2008

ahojte, aj my budeme na sviatky doma, potom v pondelok poobede až šibači odídu niekam vybehneme, lebo môj manžel je taký typ, že on niekde vždy musí ísť von. Vajíčka máme aj my nachystané, som zvedavá či aj tento rok dostane náš tatino korbáčom od Ivky ako minulý rok, keď mu zobrala korbáč a začala ho šibať, sme sa nasmiali 🙂
Tak príjemne prežite voľné dni a užite si, hádam vyjde aj počasie 🙂

katuska26
26. mar 2008

Ahojte tak zápis máme úspešne za sebou, dopadol super, Vikinka zabodovala, tak hádam bude prijatá, lebo berú do tej našej len 15 detičiek 😖 . Ale bola prvé dievčatko a veľmi sa im páčila, spolupracovala, normálne má prvý pohovor za sebou,strašné že to už škôlkou začína.No čo už.
A čo sa kupačky týka, tak Vikinka sa bála , len ju šplechli a spustila rev 😢 , ale prežili sme v zdraví. A vy ako ste dopadli? A boli ste aj vy s detičkami na zápise v škôlke? 😉 Ináč sa má konečne otepliť, tka sa tešííííím, len nech to už je.

tinasc
26. mar 2008

ahoj Katka 🙂
no u nás šibačka dopadla dobre, chlapi boli ohľaduplní, takže len voňavkovali 😉 inak Ivka bola akčná, hrozne sa jej páčil korbáč, stále hovorila že to je moje, moje, zobrala tatinovi korbáč a dostal aj on 😀 takže aj ona šibala a veruže si aj vyšibala 🙂 len ma hnevá, že poobede sa nedalo nikde ísť, bolo hrozne zima, takže sme boli u našich si posedieť.
My sme na zápise boli už začiatkom marca. Katka a aký to bol pohovor, ako prebiehal? Lebo sa čudujem, že pri zápise do škôlky sa robí u vás pohovor, tu také nič nie je. Tu sa postupuje podľa zákona, jednoducho sa prijímajú deti prednostne predškoláci a deti s odloženou školskou dochádzkou. Potom až koľko zostane miest prijmú aj ostatné deti. Takže napíš viac, ako to u vás prebiehalo. Inak tu mi riaditeľka povedala, že má len 6 voľných miest ☹

katuska26
26. mar 2008

Ahoj tinasc, no to nieje u nás v každej škôlke, len tá ktorú sme si vybrali my, robia taký akože ,,pohovor´´ 😕 , lebo berú len 15 detí a je v centre mesta, je to taká stará malá škôlka, ale veľmi milá, má aj svoju záhradu, takže nemusia vychádzať nikde na ulicu, majú tam všetko.No a na pohovore, sme vošli do kancelárie, bola tam vychovávateľka že vraj aj učiteľka angličtiny a riaditeľka.
No na stole mali hračky a dala Vikinke taký vozík drevený pre zvieratká-taká vlečka že nech tam dá dnu zvieratká. Ona zobrala žirafku a spýtala sa ma že: ,,ako sa volá toto zvieratko?´´ a si aj odpovedala že žirafka, a no dala ju dnu a dala ju k okienku aby dobre videla , povedala, tak sa na nej smialy 😀 ,všetky zvieratká pomenovala, trošku sa jej vypytovala, asi aby mali prehľad čo detičky vedia, potom jej dala cukrík a povedala:,, a čarovné slovíčko ´´a Vikinka že ,,ďakujem´´, tak asi prešla 😵 .No celkovo som mala z toho super pocit, Viknka bola veľmi zlatá, som skorej čakala že nebude s nimi komunikovať, no celkom komunikovala. Dva, tri týždne dozadu by to bolo dopadlo úplne inak, nejak začalo lepšie obdobie, prestala hovoriť že nemôžeš, nedám, nerob a tak. teraz príde že ľúbim ťa maminka, aj teba ocinko a že aj vy ma ľúbite? 😅 , no zjedla by som ju z celej lásky.So zaspávaním tiež super,nemáme problémy, pekne zaspinká sama po prečítaní rozprávky. Jáj si to vychutnávam toto pekné obdobie 🙂
Tinasc, tak Ivanku teda zoberú či nie? Kedy vám dajú vedieť? 😕

tinasc
26. mar 2008

Ahoj Katka, takže to potom bude nejaká lepšia škôlka nie? Ja som iné škôlky ani neskúšala, vraj sú všetky plné.
Neviem či mi ju zoberú, ešte mi nedali vedieť. Ale ešte je marec, takže asi až potom.
Ja som Ivku premiestnila do jej izby do postieľky, takže teraz trošku robí problémy, stále mi vylieza a chodí za mnou do spálne, musím ju už potom dôrazne upozorniť že má spať 😉 ale je to tiež ako kedy.