Názor na second hand veci

ivivaiveta
1. jan 2015

Caute baby, chcem sa opytat na vas nazor...
Ked som zila v zahranici, tak second hand nakupy, ci uz nabytok, oblecko, cokolvek boli uplne normalne...v kazdej vrstve, chudobnejsi, bohati ludia, tesili sa, ako dobre nakupili, hlavne znackove veci...co sa nabytku tyka, cely dom mam zariadeny holandskym second hand nabytkom, ktorému nic nie je, mne sa ten styl paci a usetrila kopu penazi...Nedavno som bola v TT a isla som okolo obchodu, krasny vyklad, figuriny, pekne veci, vôbec som si nevsimla, ze idem do sekacu, vsetko ciste, vonave...nakupila som krasne kusky, hlavne synovi bundy, saka...ten z nich odpadal..vcera sme boli u brata a svagrina, ze aka super bunda a on vyteseny hovori, ze" za par eur zo sekaca"...svagrinej hned zmrzol usmev, zrazu uz nebola taka pekna..tak som mu povedala, ze nech nehovori nikomu nic nabudúce..on ze a preco ma klamat...berie sa to stale u nas ako hanba?.. chodia aj ini, len si vymyslaju, ze to zo sekaca nie je, alebo to povedia normalne..ci?

samema
2. jan 2015

Vidím,že táto diskusia je zo včera,ale nedá mi pridať-ja sekáče milujem,chodím tam pravidelne,kupovať sebe aj deťom,baví ma ten pocit,keď tam nájdem niečo dobré a za super cenu,žiaľ tie ceny v sekáčoch ma niekedy prekvapujú,neviem podľa čoho určia tie ceny,ale niekedy sú drahé na použité veci.Ale sú to veci,ktoré už bolki prané,preto viem ,že aj po opratí zostanú také isté,nie ako niektoré "nové"veci,ktoré po opratí sú na zaplakanie.A samozrejme sa nájdu aj v mojom okolí ľudia,ktorí nakupovanie v sekáčoch považujú za niečo menejcenné,ale to neriešim.

nasta55
3. jan 2015

@ivivaiveta neries, ja poznam asockov 🙂 co radsej idu do cinaka ale do sekaca nie, neviem alenormalny ludia tam chodia a je to super vec.

zuju2
3. jan 2015

@samema Ja podobne .Mám veľa vecí zo sekáča a sú super,. Radšej kúpim v sekáči ako u Číňana. Tam sú oveľa kvalitnejšie veci.

petronelka11
17. jan 2015

ja kupujem malemu veci len cez www.ameri.sk mame odtial skutocne krasne kusky a nikto o tom ani netusi 🙂 a ked to niektomu poviem ani mi nechce verit 🙂

zeldia
30. mar 2023

@ivivaiveta ja sa tým dokonca chválim že kupujem second.hand lebo je to ekologické a som tým pádom moderna a ta co tým pohŕda je pre mňa vidlana ktorá nevie v akej dobe žije. Takmer šetky veci mám “značkové” nie úplne za centy poslednú sukňu čo som si kupila mám Guess s visačkou za 30e vyzerá parádne všetci mi ju chvália kabát mám za 40e mne sa to páči a baví ma to kupujem online.

zeldia
30. mar 2023

@wolfie nakupuj online

avanka
30. mar 2023

@ivivaiveta ja som synovi kúpila zimnú bundu za 70€ a týždeň na to v sekaci ďalšie 3 pre oboch po 6€ a nadávala som si ako pohan, lebo boli stokrát krajšie
Ja mám vždy najkrajšie kúsky zo sekáča