Neviem v noci zaspať. Čo robiť?

monka88
20. jan 2009

ahojte maminky,
neviem ci ste sa stretli uz s takym problemom,ze vase dieta konecne pekne v noci spinka v postielke,po tom ako sa napapalo,vas muzicek vedla vas tiez krasne odfukuje a vas spanok nikde...Nech skusate cokolvek,aj pocitanie oveciek jednoducho spanok neprichadza... Ja som dnes od jednej totiz hore.Este sa cudujem,ze teraz celkom zijem 🙂
Nemate nejaku odskusanu metodu co vam pomohlo zaspat? Prosiim,kazda rada mi je draha,lebo ma to vie poriadne nastvat,ked sa mozem konecne poriadne po par prebdetych nociach vyspat,tak nic...

elise
20. jan 2009

monka na mňa zaberá med 😉 medovkový čajík s medom 😉 ešte skús nemyslieť na nič lebo myšlienky ťa môžu udržovať v bdelom stave 😉

monka88
autor
20. jan 2009

elise diky,sem tam si taky caj dam,len neviem ako je to s medom ked kojim,moze sa??

amarelka
20. jan 2009

monka, skús si dať podvečer prechádzku, ak má byť kto s malým. Možno sa ti nedarí spať, lebo nevieš vypnúť, ako píše elise, že ťa možu myšlienky udržovať hore..
Ja som tiež mala obdobie, ked som nevedela zaspať, resp. lahla som si a únava nikde, hoci ráno som bola dolámaná..hned to prešlo, a ani to, že v noci kojím, sa nejako na mne neodrazilo.
Chce to asi len zvyk, že už nemusíš stávať k malému a kludne si spinká, 😅 tak sa uvolni, zhlboka si vydýchni a odfukuj s nimi. Alebo si niečo pekné prečítaj pred spaním 🙂

med som si dala aj ja, ale s rohlíkom, nejako som nebadala nič na malom..no ktovie..

monka88
autor
20. jan 2009

amarelka,mne sa to nestava vzdy,ze nemozem zaspat,ale len sem tam,tak raz za tri tyzdne napr. a presne ako pisem,ked konecne drobec spi...Preto ma to vie poriadne nahnevat.Inokedy padnem ako podtata,aj ked sa budi kazde dve hodky v noci a potom pride takato noc a nic...Preto hladam nejake rady,co prave so vzniknutou situaciou...

zuza.m
20. jan 2009

tiež si myslim že ti nedaju spat myšlienky.ja pekne zaspim ak myslim na niečo pekne tak yvskušaj

elise
20. jan 2009

monka medík by nem v mličku malému ublýžiť ani vyvolať reakciu skús najskôl lyžičku medu do čajíka a vypito uvidíš po kojení ako bude malý reagovať alebo nereagovať 😉

saska.t
20. jan 2009

monka - tento problem mam odkedy sa mala narodila stale mi behaju v noci myslienky v hlave a aj ked sa zda, ze uz som unavena lahnem si a spanok zase fuc. Jedine, co mi docela pomaha je branie magnezia, kedze je na ukludnenie a mozes s nim aj v pohode kojit len musis do lekarne a vypytat si ten co mozes aj ked kojis alebo si tehotna .... Po tyzdni sa to docela slusne prejavilo nehadzala som sa v posteli 1,5 hod. ale len 20-30 min. co je u mna docela uspech 😉

amarelka
20. jan 2009

tak monka asi ti kradne spánok 🙂 ale nie, ja viem na srandu to velmi nie je, ale ak je to len tak občas....
a čo nejaké homeopatiká na spanie alebo aj kamilkový čaj uvolnuje alebo si daj teplý kúpel, nie v noci 😎 ale podvečer

iwanusa
20. jan 2009

mne sa tiez niekedy neda v noci zaspat, tak 2x do tyzdna..nakojim maleho a za nic sa mi neda zaspat, snazim sa na nic nemysliet, ale aj tak to nejde. muz si pochrapkava, aj to ma rozculuje 🙂 stale ho musim drgat, nech je ticho 🙂 ale potom ked zaspim, tak sa mi straaasne nechce rano vstavat 🙂))) vtedy by som zaspala hned 🙂))

amarelka
20. jan 2009

iwanusa, to už asi bude profes. deformácia, 😀 lebo aj u mna je to tak, že vždy pripravená, k pohotovosti dieťatu a ked ma to sem tam konečne zloží, že zaspím hned, tak je malý hore v momente ako zaspím..to je zrejme zákon schválnosti 😝

emjee
20. jan 2009

niekde som citala, ze ak sa prehadzujes v posteli dlhsie ako polhodinu a spanok neprichadza, tak radsej vstan a "unav sa" - zacni si trebars citat, alebo urob nejaku malickost v domacnosti - prides na ine myslienky a spanok ta po chvili sam zacne premahat
i ked ja som dnes od 3.20 do 8.00 tiez "buntosila" 😀 a to som robila mm ranajky, umyvala riad, pozerala telku ...

saska.t
20. jan 2009

emjee, to bude tym vysokym stupnom tehotenstva to poznam, tiez som to mavala a ked sa mala 38tt narodila bola som docela rada a odvtedy som sa uz nevyspala vobec 😀

lenusiatko
20. jan 2009

Monka, tiez s tymto zapasim, v lekarni mi dali sumive magnezium (horcik 300 mg s kombinaciou vitaminu B6), mozes to uzivat, aj ked kojis, na mna to zabera so vsetkeho najlepsie, ale treba to uzivat pravidelne, na co uz zabudam. Tak sa mi zda, ze to dava do poriadku nervy.