Nočný spánok ročného syna

katka503
3. sep 2017

Ahojte maminky,prosím o radu alebo aspoň váš názor,či skúsenosť.
Náš Jakubko bude mať o 10 dní rok a má podľa mňa dosť ťažkosti so spaním.
Spí už len jeden krát za deň a zaspí len na cicke,kedže ho stále kojím,položím ho do postieľky a za pol hodinku je hore a kým mu nedám cicík,tak už nezaspí,večer je to to isté zaspí iba na mne v posteli a keď horko ťažko zaspí za hodinku je už opäť hore a zase chce maminu a toto je celú noc,(v noci to má skôr už ako cumlík)keď mu nedám plače ako o život,celú noc ešte nikdy neprespal.Je to moje prvé dieťa a možno som ho aj rozmaznala tým,že mu stále dám cicku keď zamrnčí,ale inak by som sa ani ja nevyspala a to dieťa taktiež,neviem ako to kojenie aspoň obmedziť.Odstavovanie si neviem ani predstaviť.Cez deň je na nezastavenie,večer unavený a nespí 🙂
Ďakujem za každý príspevok🙂

andisko
3. sep 2017

kazde dieta je ine. to je najlepsia rada, aku mozes dostat za cely zivot. to, co ti kazdy napise, su len jeho subjektivne skusenosti. ja, keby som nemala dve diametralne odlisne deti, tak nikdy neuverim. moja rada teda vychadza zo skusenosti s 2 odlisnymi: bud to akceptujes alebo nechas vyrevat. neodsudzujem ani jedno, kazdy ma svoje pohnutky. starsi bol mlieko-zavislak, odpojila som az ked mal vyse 2r, dovtedy som sa nevyspala. ja skratka nie som typ, co vydrzi revanie. niekto to da a ma vystarane a ja im uprimne zavidim 🙂) v tych 2 rokoch sa mu dalo vela vysvetlit, takze skusit to mozes. vacsinou baby hovoria, ze prsia maju bolacku a babo pochopi (pripadne prelepia rychloobvazom, natieraju horcicou, vselico, pohladaj starsie temy). na nasho nefungovalo nic, kym nebol starsi a vyrevat sme ho nechceli. v 2r si to nechal vysvetlit takmer bez slzy. ale uplne legitimne chapem, ak mas potrebu spanku. nie je to sebecke, nemaj vycitky, treba len najst mieru kompromisu, ktoru tvoja povaha znesie 🙂 drzim palce.

andisko
3. sep 2017

@katka503 a inac aj mymame kubka 🙂)

altair
3. sep 2017

Ahoj. Moje kojene dieta sa spravalo podobne. S podporou manzela sme to vydrzali. Okolo dvoch rokoch jej vysli vsetky zuby a prisla prva prespata cela noc. dnes ma dva roky a 4 mesiace, kojena je iba na uspatie ale uz zaspala aj bez kojenia. V noci sa budi, ked potrebuje na nocnik a potom zaspi vacsinou do minuty sama. Takze ako to radili vyssie, bud nechat vyplakat alebo vydrzat.

ankare
3. sep 2017

@andisko starsi bol zavislak a mladšie dieťa bolo úplne ine?

andisko
4. sep 2017

@ankare uplne. starsi mal velmi dlho zltacku, mozno preto sa naucil zaspat pri kojeni. neviem, len tipujem. a mladsia miluje jedlo doteraz, odkedy zacala dostavat prikrmy tak zacala kaslat na kojenie 🙂 doteraz nechce polievku, ale hned druhy chod. neviem ci jej to je hustejsie, sytejsie...? tiez len tipujem. sama sa odstavila pred svojim 1starsieho som musela ja ked mal 2 a 1/4. on je doteraz vyberavejsi jedak. aj povahy, zaujmy, termoregulaciu, vsetko maju uplne ine. akurat spat nepotrebuju ani jeden 😂

piece
4. sep 2017

No už si si ho na to naučila tak asi bude ťažké ho teraz od toho odnaučiť aj keď chápem, že si sa potrebovala aj vyspať. Možno by si ho raz mohla nechať len tak v postieľke čo to urobí keď si ho znova nevezmeš k sebe keď sa zobudí. Poprípade ho nechať nech si trochu poplače a ak býva večer unavený tak by podľa mňa mohol za chvíľku zaspať keď budeš trochu trpezlivá 🙂

katka503
autor
4. sep 2017

@piece to som už skúšala a malý má neskutočnú výdrž plače aj hodinu až sa pri tom trasie aj tak nakoniec skončí pri mne na cicíku,asi ešte počkám,kým bude rozumnejší,tak sa ešte nejaký čas nevyspím no🙂

luba41
4. sep 2017

@katka503ale to je to normálne správanie...budia sa aj deti aj na flaši, mamky v noci zarábajú Um, alebo dávajú čaj alebo vodu, alebo chodia dávajú cumel..spite spolu, neprekladaj v noci, ked sa chcete vyspať, daj prsník..alebo potom nechať vyplakať.vyber si..🙂 a budenie je normálny jav.. ani dospelý človek neprespí celú noc-pretáča sa, precitne, ide na Wcko, napiť sa atd..malé dieťa k tomu potrebuje rodiča, aby zaspalo zase..