Mám strach z lekárov

petruska05
23. nov 2017

Ahojte, mam strasny strach z lekarov. V roku 2015 som bola naposledy na preventivke u gyn 😔 a potom som dostala blok a neviem ist lekarovi,mam obrovsky strach ze mi na nieco pride. Prekonali ste niektora taketo obavy?

fatima99
23. nov 2017

ja som z toho tiez mavala strasny strach a tak celkovo z doktorov, zakazdym mi bolo zle ked som tam mala ist. ale potom som otehotnela a uz sa inak nedalo proste som musela ist

petruska05
autor
23. nov 2017

Tiez sa spolieham na to ze ked budem cakat babo sa to zmeni,predsa pojde uz o noveho cloviecika ale kym to nie je neviem sa prekonat.

tana85
23. nov 2017

@petruska05 zo vsetkych lekarov?aj zubar ci kozny? na tvojom mieste by som zasla k psychologovi a riesila to. preventivky su dolezite

wetsel
23. nov 2017

Treba sa prekonať, ak sa bojíš toho, že prídu na niečo zlé tak čím dlhšie čakáš tým horšie to môže byť. Nevravím, že to tak musí byť ale nebude ti lepšie keď budeš vedieť, že je všetko v poriadku?

kk77
23. nov 2017

Mam kamaratku, ktora ma tiez velky strach a tak si dava pred navstevou zubara a gynekologa lexaurin. Nie si v tom sama.

babulkomale
24. nov 2017

Aj sa ti vtedy nieco konkretne zle stalo?

petruska05
autor
24. nov 2017

Nie nic sa nestalo,len ked vidim kolko ludi okolo ma nejaky problem tak si to pripisujem ze co ked mi nieco zle povie.. S inym lekarom problem nemam,radsej pojdem 5 krat zubarovi 😔 ked si predstavim ze sa mam co i len objednat u gyn je mi na zvracanie od nervov. Hanbim sa to priznat ze mam takyto strach pred rodinou znamymi.

tana85
24. nov 2017

@petruska05 hanba to nie je, práveže skús sa dobrej kamarátke zveriť a uvidíš, že možno tým, že o tom budeš hovoriť, tak to pomôže. Chorôb je veľa, ale nezmiznú tým, že o nich nechceme vedieť. Vcasnou diagnózou sa aj rakovina dá celkom vyliečiť. Tvoj strach dokážem pochopiť

1bambinko1
24. nov 2017

To že majú iní ľudia problémy neznamená, že musíš mať aj ty. Aj keby na niečo prišli tak je vždy lepšie keď na to prídu čo najskôr. Treba sa premôcť 🙂