Kúpiť kuchynský robot s obyčajným alebo planetárnym miešaním?

darci17
4. sep 2019

Ahojte, uvažujeme nad kupou kuchynského robota, no neviem sa rozhodnúť. Kúpiť radšej planetárne miešanie, alebo stačí obyčajne? Máte niekto skusenost? Mame vo výbere kenwood bez planetárneho miešania, ale so struhanim, potom Eta s planetárnym miešaním, bez strihania. Ďakujem za každý postreh.

elenita
4. sep 2019

Planetarne miesanie ... pocujem to prvykrat 😀

pralinka86
4. sep 2019

Pozeraj hlavne na to čo vyuzijes, lebo ti budu príslušenstva zbytočne zaberat doma miesto. A miešanie je vraj planetarne lepšie, ale neviem porovnať, lebo ine som nemala

potomka
4. sep 2019

@elenita nie si sama, ani ja som taky nazov nikdy nepocula. Normalne som si to chcela ist vygooglit co to znamena :D :D :D

stefi_k
4. sep 2019

Planetarne miešanie je lepšie. Ja mam kenwooda s planetarnym miešanim, v robote mame aid a ten ho ma tiež. Ale v prvom rade by som sa zamerala na to na čo ho budeš použivať a podla toho kupovala. Inak kenwood ma vela prislušenstva, ktore sa da dokupiť.

lubik87
4. sep 2019

@elenita
@potomka no prišli ste na to ?:D kedysi stačil multy robot teraz máš už "planetárium" mixer :D

siska25
4. sep 2019

Mna by zaujimalo celkom, ak sa teda mozem spytat, ci tie roboty aj realne potom vyuzivate alebo stoja v skrini. Ja som si kupila Etu, muz ma presvedcil na tu, co ma najviac prislusenstva, teda lacna nebola a teraz mi stoji na linke. Zistila som, ze ma celkom vytaca ten cas, kym to vsetko zmontujem, potom rozmontujem, vycistim... Strasne vela roboty a riadov mi s tym pride. Pouzivam radsej rucny.

pralinka86
5. sep 2019

@siska25 pouzivam, preto som si ho kupila.. peciem doma chlieb/pečivo, to je super pomocník.. čiže 1-2x tyzdenne ide len kvôli tomu. Struhadla viac cez zimu, keď robim rozne salaty, mlynček na maso raz za cas. Velky mixer na smoothies je super, mini mixer zase na semienka, orechy. Takze u nas super. Co sa da, dam umyt do mycky

saluda
5. sep 2019

@siska25 ja môj využívam stále, rucny už minimálne. Kysnuté cesto ja tak nevymiesam, aspoň ma konečne ruka pri tom neboli. Piskotu s ručným tak neurobím nikdy, bielkovy sneh to iste. Hodím bielky a cukor hneď spolu, žiadne špeciálne postupy a sneh je super tuhý. Kúpila som si radšej malý, aby na linke miesto nezaberal.

@darci17 mám aj planetarne miešanie, tí je tuším také, že má lepší záber, zotiera plnku aj z bokov, nemusím stále stierat rucne

nikiki29
5. sep 2019

@siska25 ja tiež využívam menej ako som si predstavovala, ale tie situácie keď ho využijem sú na nezaplatenie... 😊 bez neho by som sa narobila, takto on robí a ja chystám ďalšie zatiaľ. Ale nemám ho na linke, tam by fakt zavadzal 😂

jantato
5. sep 2019

@siska25 ja som tiez chcela dlho robot a muz mi kupil taky drahsi,vela prislusenstva a veru pouzivam len male rucne. Robot stoji v špajzi na policke ☹

evaachesa
28. mar 2020

@saluda ahoj, prosim ta aku znacku mas? Si stale spokojna? Dakujem 🙂

saluda
28. mar 2020

@evaachesa mám Sencor. Samotné miesenie, šľahanie....je super. Problém je ale mäsový mlynček, nože sú po prvom použití tupé a neviem ich nabrusit, proste to nejde. Namiesto mletia tak iba puči. Mixér mi príde trochu slabý výkon. A ešte ma štve, že vždy po použití mixéra sa ťažko prepína na inú funkciu, lebo poistka, ktorá by mala po nasadení viečka mixéra zacvaknut, tak strajkuje. Moj manžel má na to nejaký špeciálny ťah, ale ja sa môžem snažiť koľko chcem. A to nie som drevko, na ženu som technicky zdatná 🙂 . Ale je krásny, taký mentolovy 🤗 a cesto, plnky, sneh, robí na 1*

evaachesa
29. mar 2020

@saluda dakujem krasne za recenziu 😊🐘

sebik1
16. feb 2021

dámy , ak by ste mali záujem mán na robot Sencor príslušenstvo - nádoby na šlahanie, metlicky, mlynček na mäso... ak by bol záujem, napíšte, ďakujem
@saluda
@evaachesa