Pánska košeľa, akú veľkosť?

jankastraskova
15. okt 2018

Ahojte dievčatá, mám otázku. Potrebujem partnerovi kupit košelu, spolocenskú. Som mu merala obvod krku a namerala som 45cm. To by mala byt košela veľkosť 45 že? Lebo on ma presviedca ze mu bude stacit aj 44, lenze bude mat aj kravatu a to by ho si myslim skrtilo 🤔co ma 44 tak su mu ok ale to nosí bez kravaty, tak teraz neviem akú mu mám zobrať. chodí na celý tyzden prec do roboty, tak nemám s nim možnosť vyskúsat.

ellaafi
15. okt 2018

@jankastraskova zober si so sebou nejakú akú nosí a je mu dobrá, a daj si pozor na slim alebo regular strih

ateliermm
15. okt 2018

@jankastraskova Cislovanie na koseliach znaci obvod krku, takze by som asi mensiu nebrala.

pininka
15. okt 2018

Nie všetky sú podľa obvodu krku, pretože ja som roky mužovi kupovala c 41, resp. 42, vždy len od oka a vždy mu bola dobrá. Teraz sme boli spolu kupovať, milá predavačka na mňa vybehla,že isto nemá 41, že to je veľa a namerala mu 38, to sme aj kúpili. Ale doma som pozrela a samozrejme má väčšinu c. 41. Urob ako ti baby radia, zober jednu košeľu a odmerajte v obchode

alasea
15. okt 2018

@jankastraskova velmi casto byvaju po 2cm - 43-44cm je xl a 45-46cm je xxl. Takze zalezi aj aku ma postavu, aby mu nebolo velke to xxl. A naozaj velky pozor na strih, zober koselu a porovnajte.