Podliate očko krvičkou. Čo treba robiť?

zuzana030
24. aug 2009

ahojte maminky,

prosím o radu, veľmi súrne, stala sa nám taká vec, že sa malinká pravdepodobne pichla prštekom do očka a trošku sa jej podlialo ľavé očko krvičkou, ako keď praskne žilka alebo k čomu by som to prirovnala,
pozorujem ju, ale nič sa nedeje, nesvrbí, nečervená ani netečie..v podstate sa nič iné nedeje,
nemáte niektorá skúsenosti?
malinká má 5 mesiacov a takéto sa nám stane..dosť si včera šúchala očká a asi sa jej podaril teda tento kúsok, no som sa dosť zľakla, ešte si ublíži..
môžem teda "pokojne spať" alebo okamžite utekať k lekárovi, podľa mňa to vážne nevyzerá, ale človek nikdy nevie...poraďte prosím

zuzana030
autor
24. aug 2009

nemáte niktorá mamina skúsenosti? ☹

junovka
24. aug 2009

zuzi, pockaj do rana, sleduj v noci, ci je mrzuta, oproti tomu ako zvycajne byva

zuzana030
autor
25. aug 2009

no nič sa nedeje...len je tam tá krvička, tak fakt neviem, hádam sa to upraví samo

celine
25. aug 2009

zuzana- moj maly mal hned od narodenia v obidvoch ockach prasknutu zilku(nebolo podliate cele, ale iba tam bola cervena zilka). V jednom viac a v jednom menej. Asi do troch tyzdnov sa mu to uplne vstrebalo.

zuzana030
autor
25. aug 2009

no ja už len odratávam , že kedy už sa to vstrebe, asi sa teda pichla do očka alebo čo, fakt, lebo nič neobvyklé sa nedeje, len ja som sa riadne poplašila
a teda to tak dlho trvá? no my to máme tak dolu akoby pod očkom a vidieť jej to len keď sa pozerá tak akoby dozadu za hlavičku, no tak dúfam, že sa nám to rýchlo dá do poriadku

segricka
25. aug 2009

neboj, zuzana, moje slniečko malo tiež a to nemá ani 2 mesiace, vydrž, vstrebe sa to a všetko bude v poho...

zuzana030
autor
26. aug 2009

dakujem maminky za upokojenie-)

evkacka
26. aug 2009

ahoj Zuzi, aj naša Adelka mala podliate v oboch očkách, nie celkom zaliate, ale len dopoli každé očko, ostalo jej to z tlaku od pôrodných ciest, boli sme ešte na kontrole na očné pozadie ked mala mesiac a aj tri mesiace, všetko je uplne oki, pomaly sa jej to vstrebavalo, asi tie 3 týždne, tak si myslim že nemusíš mať strach, určite aj keby si prštekom pichla nebol by to taky tlak na očko aby jej ho nejako trvalo poškodilo 😵
držte sa a nebojkaj ale ak nie si kludná skús dokine len zavolať a ulavi sa ti.

zuzana030
autor
26. aug 2009

dakujem evkacka 🙂