Poisťovňa na povinné zmluvné poistenie

tomaskuna
13. okt 2014

Ahojte, priateľke prišla výzva na zaplatenie PZP a rozmýšľa, že odíde od súčasnej poisťovne. Má dieselovú Mazdu 3. Vedeli by ste jej poradiť resp napísať skúsenosti s konkrétnymi poisťovňami? Ja som jej jeden tip dal, ale budeme vďační za Vaše skúsenosti. Vďaka

misaelka
13. okt 2014

my sme v kooperative a sme spokojni... ale v podstate sme od nich nic neziadali, lebo neburame nastastie, cize len stvrtrocne platime...

havana_frost
13. okt 2014

Ja by som poradila hlavne NIE Kooperatívu, majú najhoršie plnenie, je známe, že všetko pustia až po súdnom spore. Ale tak PZP je to jedno, súdiť sa bude druhá strana 🙂 A tiež nie Allianz, sú široko-daleko najdrahší. Daj si kalkulačku Netfinance a tam ti podľa údajov vyhodí čo je najlacnejšie. Inak by som pri PZP nerozmýšlala.

mawka
13. okt 2014

@havana_frost suhlasim, kooperativa plni na dve veci ci si ty tam poistena alebo ti niekto sposobi skodu a je tam poisteny, to je jedna velka katastrofa, allianz ma drahe poistky vsetky, nielen PZP. a co sa tyka poistovni, vsetky do jedneho natahuju cas vyplatenia a vsetky do jedneho hladaju hocico, len aby nemuseli. je to des bes a hnus. a suhlas, na net finance je paradny prehlad, poistenie z domu, nie je co riesit.

frapper
13. okt 2014

Tak ja pracujem pre Allianz,ale môžem potvrdiť,že v mnohých prípadoch nie je drahá.Súhlasím,že mladý do 30 rokov majú drahšie,ale po 30 roku by ste boli prekvapený aké lacné.Jediná Allianz má plnenie bez amortizácie.Nesúhlasila by som,že je to jedno kde je PZP,pretože sa veľa krát stalo,že poisťovňa neuhradila celú škodu a poškodený si uplatňoval doplatok od vinníka súdnou cestou.Treba si dať prepočítať na pobočke,pretože sa dá získať zľava.Napíš do IP,môžem nezáväzne prepočítať.

fidorka7
13. okt 2014

@tomaskuna no neviem, či ešte môže meniť poisťovňu, výpoveď z platnej musí dať myslím 6 týždňov pred vypršaním jej platnosti takže ak ste to nestihli tak smola - až nabudúci rok

ultra
14. okt 2014

@frapper prosim napis mi judikat - alebo akykolvek rozsud kde poisteny musel hradit akukolvek sumu po zalobe na sude ak to nezaplatila poistovna a vinnik mal uzatvorene platne PZP.

Nasa krajina a hlavne sudnictvo stale nieje na urovni ktora by sa patrila pre "vyspely stat"

(Sam mam uzatvorene 3 poistky v Allianz)

homola
14. okt 2014

Jasné, že v konečnom dôsledku nikto nič od teba nevysúdi kvôli tvojej poisťovni, ale myslím si, že predstava vôbec riešiť to je dosť otravná. Pozri si nejakú online kalkulačku tie najlacnejšie by som neriešil. Keď som tam teraz odhadom zadal parametre toho auta a svoje údaje, tak z tých co mi vyšli, by som bral asi wustenrot. ale neviem ako to bude v prípade tvojej priateľky.

frapper
15. okt 2014

Výpoveď pri PZP je 6 týždňov,pred výročným dňom,ale ak už prišla upomienka na zaplatenie,to už sa nestíha,tak isto ak by PZP sa zrušilo pre neplatenie,musí držiteľ uzavrieť poistku v tej poisťovni,kde sa zrušila,nemôže v takomto prípade prejsť do inej,je to tak zo zákona.

Áno pri menšej škode je hlúposť ísť do súdneho sporu,ale čo počujem od klientov stáva sa,že poisťovňa nevyplatí celú sumu,/hlavne pri vysokých škodách/ tak si poškodený má právo rozdiel vymáhať od vinníka,tak som to myslela.

draik
16. okt 2014

@frapper
Poškodený si v prípade PZP nemôže uplatňovať náhradu škody voči vinníkovi, ale len voči poisťovni vinníka.

frapper
16. okt 2014

draik Áno chápemVás,ale ak poisťovňa vinníka bude napr.amortizovať zo sumy,ktorú mala vyplatiť/nebude to celá úhrada za škodu/poškodený má tú možnosť vymáhať ten dolpatok od vinníka.Poisťovňa vinníka tiež bude postupovať správne podľa svojich VPP.Ja som chcela len tým povedať,že nie vždy je dobré vziať lacné PZP.

tomaskuna
autor
20. okt 2014

@homola vďaka za tip, Wustenrot vychádza aj mne ako najlepší variant. Tie najlacnejšie aj vzhľadom na túto diskusiu nebudeme riešiť. Na Wustenrot som ešte nepočul nič nejaké zlé (ak niekto máte takú skúsenosť, tak ju sem prosím dajte), tak asi pôjdeme do toho 🙂

ultra
20. okt 2014

@frapper NIE- NEMÁ. V SR zatial neuspeje.

pskrabakova
20. okt 2014

Naše skúsenosti s Kooperativou
- do švagra nabúrala jedna pani, ktorá mu nedala prednosť. Jeho auto malo asi pol roka. Na mieste všetko spísali, škoda nevyzerala byť veľká, tak nevolali policajtov. Pani všetko priznala,celý priebeh nehody popísali a šli do poisťovne. Po nejakom čase prišiel z Kooperativy švagrovi list (obyčajne hodený do schránky),že mu neuznávajú nič, lebo podľa nich to bol práve on, čo pochybil. Na list im odpovedal, že nesúhlasí a uviedol všetky dôvody prečo. Neunúvali sa ani odpovedať a pri osobnom stretnutí sa neunúvali s ním ani vybavovať. Keďže nemal na to nervy, nechal si škodu preplatiť z VLASTNEJ havarijnej poistky. Keby ju však nemal, neostalo by mu nič iné, len sa súdiť. Kooperativa skúsila a ušetrila....
- otec zrušil poistku v Kooperative. Po nejakom čase mu napriek tomu prišiel šek na úhradu. Išiel tam osobne a dozvedel sa, že pracovníčka mala na dátumovke nastavený zlý mesiac a teda poistku on "nestihol" odhlásiť včas a poistenie preto trvá...

manzanillaa
20. okt 2014

@pskrabakova Ahoj, pracujem v allianzi a viac krát sa nám stalo, že klient, napriek tomu, že dal písomne výpoveď v Koop....ive, tak ju jednoducho "zamietli pod stôl", vyhovárali sa, že žiadny list nedostali, a teda poistenie trvá...Odporúčam výpoveď podať osobne a pýtať si potvrdenie o tom, že ste dali výpoveď. V allianzi máme ako jediná poisťovňa plnenie bez amortizácie, a ceny pre šoférov nad 30rokov naozaj nie sú drahé...keď do niekoho nabúrate, budete mať istotu, že Vám nepríde búchať na dvere a vypytovať peniaze, lebo poisťovňa mu ich nevyplatila...poškodený nemusí nič platiť, poisťovňa mu vystaví krycí list...

pskrabakova
20. okt 2014

Bolo to tam podane osobne, ale otec si nevsimol, ze datum - konkretne mesiac bol zly. Proste bol tam neskorsi mesiac, aby sa nestihla podat vypoved. Nenapadne vam kontrolovat doslovacku. Ste radi, ze dostanete peciatku a ani v zadku vas nepichne, ze tam je taky podraz...proste hnus. My mame poistene skoro vsetko v allianzi...

homola
21. okt 2014

@tomaskuna No vidíš, ja som tiež nezachytil negatívne referencie. Brat tuším po menej nehode dokonca u nich niečo riešil a nepamätám, že by na nich nadával. Takže by som sa toho nebál. Daj vedieť, ako ste sa rozhodli.

masinka
21. okt 2014

@tomaskuna my momentalne riesime s Wustenrotom nahradu skody co nam jedna pani napalila na parkovisku do auta - ona ma u nich PZP. Taha sa to uz druhy tyzden, pretelefonovali sme kopu penazi, stale chcu nieco dalsie, povedia, ze technik sa ozve do dvoch dni a ked tam o tri dni volame, tak treba este nieco, no skratka bordel. Kontakty co maju na stranke a na formularoch uz davno nie su aktualne..... 😝

diana70
21. okt 2014

Výpoveď na PZP doporučujem poslať doporučene, doklad si odložte, následne máte argument, ak by štrajkovala pôvodná poisťovňa. Určite Allianz, máme ako jediní bez amortizácie, t,j., ak sa stane poistná udalosť aj na staršom aute, bude uhradená plná výška škody, nemusíte sa teda báť, že by vás nejaký poškodený uháňal aby ste mu uhradili rozdiel škody. Ak chcete ponuku, napíšte mi do IP, dávam dobré ceny.

neskvicka
10. nov 2014

Ja mám s Wustenrotom bezproblémové skúsenosti, mám u nich aj ďalšie zmluvy, takže mám aj trošku zľavu. inak bezproblémová komunikácia a prístup, takže za seba pokojne môžem doporučiť.

turanek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frapper
26. nov 2014

@turanek Veď Allianz ak si pozriete vychytala všetky zlaté mince v každom poistení,môže si to pozrieť každý,v PZP je tiež na 1 mieste,máte pravdu UNIQA je spolu s ALLIANZ-na 1 mieste,mali rovnaký počet bodov,ale všetky ostatné poistenia zvíťazila ALLIANZ,jednoducho je to veľmi silná poisťovňa,má kvalitné všetky produkty a k tomu bez problémov plnenia poistných udalostí,naviac bez amortizácie PZP aj havarijné,ako jediná poisťovňa na slovensku.

turanek
26. nov 2014

@frapper Nechápem Váš príspevok 🙂 Prvé čo ma napadlo po prečítaní Vášho príspevku ma napadlo, že patríte k tým chamtivým, ktorý za každú cenu chcú niekoho prekonať.Ja som tu neporovnával žiadne rozdiel ani nepovyšoval produkty Uniqa do výšin. Ale fajn poďme na to. Najhlavnejšia vec je prístup a poctivosť poisťovacích agentov je jedno pre akú poisťovňu robí lebo všetko je o ľuďoch. Poistky sú o tom,kto ich komu ako nastaví hlavné je aby produkt spĺňal požiadavky klienta. Bohužiaľ 90% ľudí na finančnom trhu sú tu z chamtivosti a aspoň čiastočne sa mi darí naprávať krivdy po makléroch. Ale je to o ľuďoch. Uznávam Alianz je kvalitná poisťovňa,jedna z najlepších na trhu ale zároveň najdrahšia. Minulý týždeň prišiel ku mne klient z Kaskom z Alianzu kde platil cca. 1300€ ročne, to isté úplne som mu vedel spraviť u nás za 800-900€ v závislosti na spoluúčasti. Alianz si moc ľudí nemôže dovoliť ale je kvalitná. Ale za to netreba z nej robiť niečo extra lebo na poistnom trhu je veľa konkurencie schopných poisťovní,ktoré sa v niečom rovnajú ako aj naša. Príjemný večer prajem 🙂

frapper
28. nov 2014

Predstavte si,že nepatrím medzi tých chamtivých a nikoho nechcem prekonať,som sama sebou.Pracujem pre Allianz-Sl.poisťovňu 17 rok,nezlákala ma žiadna vidina veľkého zisku.Máte úplnú pravdu,že makléry narobili veľa zla,aj ho ešte robia,bohužiaľ ľudia sú taký,veľakrát dôverujú aj tým chamtivým,pretože presne vedia ako na to dobehnúť klienta a tý robia zlé meno čestným,ktorý robia svoju prácu čestne.Reprezentanti,ktorý pracujú pre Allianz majú rôzne zľavy,ktoré môžu klientovi dať,ale niektorý ich nedajú.Tí ,ktorý zľavy uplatňujú,potom to poistné nie je drahé oproti konkurencii a klient má kvalitu v silnej poisťovni.

neskvicka
18. dec 2014

@tomaskuna jaod nich riešim teraz poistenie, a čo som sa bavila so známymi, tak mi ich celkom odporúčali. Majú teraz aj tú vianočnú akciu, tak sa to oplatí pozrieť a skúsiť ešte stihnúť, pokiaľ si to ešte neuzavrel.

motiilik
18. dec 2014

@tomaskuna ahoj..ja robím zo všetkými poisťovnami tu na sk a viem jej poradiť presne šitu na mieru pre nu...zaleži od rokov jazdenia,nehodovosti a podobne...takže určite nie byť zaujatá len na jeden druh,ale pozrieť viac a vybrať si,čo jej vyhovuje..

bambulka2015
18. dec 2014

ahojte. Ja odporucam Allianz. Mame v nej cela rodina vsetko poistene. Dokonca viac aut. Nikd ynebol problem. Ja by som ani nepovedala, ze by boli tie poistky drahe. mi mame super poistovacku, dala nam rozne rady, poistky na auta nam prepocita kazdy rok,. dokonca, ked sa da, da nam nejaky ten bonus. Dokonca uz sa viac krat stalo, ze nam dala nejaky ten svoj osobny zamestnanecky bonu, lebo ho nemala na co minut.
Tiez plnenie je bez problemov. Nahlasis, vyplnis papier a vobec to nejak neriesia. Nam zaplatili od maleho skrabanca az po vymenu blatnika a dveri vsetko. A presne, to s tou amortizaciou, co tu pisu baby, tiez je pravda.
A nie, nie som ani zamestnanec, ani makler allianzu, ani nam tam z rodiny nik nerobi. Len spokojny zakaznik.

bambulka2015
18. dec 2014

@frapper az teraz som si precitala tvoj prispevok. Pressne, aj my dostavame tie zlavy 😉

jarkaalexandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
12345janka12345
25. sep 2018

pzp je úplne jedno kde máte, to nechráni Vás ale toho koho poškodíte. No a o čo ponúkajú poisťovne, báchorky super, ale v konečnom dôsledku sa na Vás vykašlú keď potrebujete pomôcť. :/ Viem o čom hovorím.

katka253111
8. mar 2019

@masinka ahoj ako ste vtedy dopadli s tou wustenrot... Lebo do mna napalila tiez pani a auto uzz opravene... Len dufam, ze preplatia vsetko alebo aspon vavsinu