Pokec pre mamičky III.

dannynka
12. feb 2008

sup mamicky sem,miska som ta predbehla,mohla som? 😀 😀 😀 😀

dannynka
autor
20. nov 2008

som VAs zas nestihla...skoda 😠

dannynka
autor
20. nov 2008

tinka tak gratulko k vysledkom a drzim palce na poradni 😉

moni-dakujeme a JArkovi napodobne prajeme skore uzdravenie 😉

monkula
20. nov 2008

Tinka ,predpísala nám ich lekárka, je to prášok, ktroý nám v lekárni lekárnička rozrobila, berú sa tri dni, každých 245 hodín 5 ml, potom je 4-5 dní pauza a poto mzase tri dni po 5 ml každých 24 hodín, volajú sa Azithromycin.
Trvanlivosť majú len 5 dní, potom sa musia vrátiť do lekárne.
A CHiarka mala zelené soplíky ,ta kdostalka ATB kvapky do nosa, a po 4 dňoch bolo po sopléíkoch ,tiež sú ale len na predpis, voaljú sa Pamycon...
Inak aj naša lekárka sa vyhýba oblúkom ATB, pokiaľ nemusí, nedáva... Jarko mal šesť rokov a ATB bral 2x, teraz ten sirup a Chiarak nemala ani raz... 😎

dannynka
autor
20. nov 2008

moni my berieme Cedrox

monkula
20. nov 2008

to nepoznám 😅

dannynka
autor
20. nov 2008

a tusim pamykon uz GAbika brala ked mala bolavy prstek na nohe,teda mala tam zapal 😝

monkula
20. nov 2008

to nebol Pythiol? taká mastička 😅

dannynka
autor
20. nov 2008

nie...mala ATb kvoli zapalu,lebo jej nechtik zarastal a mala tam aj hnys 😝 chvalabohu ze uz je to za nami...ale dr povedal ze sa to lubi vratit.....vtedy to Gabike museli na chirurgii ustrhivat.... ☹ ☹

hancas
20. nov 2008

ahoj tak jsem byla s malým u dokrorky a tu krupičku má z toho koberce,dala nám fenistlil kapky.aby si to neškrabal.

dannynka
autor
20. nov 2008

hancas...tak predsa mala tinka pravdu 😅

hancas
20. nov 2008

ano,nechtěla jsem tam jít,ale pro jistotu a pro klid jsem tam zašla.bála jsem se aby to nebyl atopický ekzém.nevíte jak se projevuje???někdo mi říkal že se jim projevil taky krupičkou po celém těle.doufám že je to jen koberec

monkula
20. nov 2008

dannynka, tak o to mnieč oviem, mne zarastali nechty asi 10 rokov.... vystrihovali mi ho, strhávali asi 3 y a stáel dorástol.... proste mám úzke nechtové lôžko a široké nechty. veľm iso msa hanbila ,nenosila som ani otvorenú obuv, aby to nebolo vidno, na pláži som si schovávala nohy, kde sa dalo, mazala, máčala, všetko možné...
poto msom raz v Živote našla návod, ako sa toho zbaviť, prsote so ms icelý necht po dĺžke rozpýlila pilníkom na nechty, a tý msa okraje uvoľnili ,aj som si boky mazala gáfrovou masťou, a pomohlo, klop, klop, klop....
vždy sa mi tovracalo ,keDˇsom pribrala ,rpetože to bola veľká záťaž na nohy, ale teraz, musím mať vždy dlhšie nechty na nochách, aby to nezarastal, a keĎ vidím ,že sa to začína, už to proste mám v oku 😀 , ta ksi necht vytiahnem a kúsom vystrihnem a mám pokoj, konečne môžem nosiť sandálky, nalakované necht,y proste to, čo som 10 rokov nemohla... ak by si videla, že sa to Gabiek vracia, natri je jto gáfrovou masťou.... 😉
hancas, so mrada, že je lepšie a viete ,čo to je.. 🙂

dannynka
autor
20. nov 2008

hancas-ano je pravda ze sa objavi krupicka po celom tele ako pises,mame susedku co ma dcerku a maju s tymto problem....musia davat pozor co jedia,co jej obliekaju a aj cim ju umyvaju... 😒

monkula
20. nov 2008

hancas, AE sa začína takou suchou kožou na tváriu a najmä za ušami, nie na tele 😉

hancas
20. nov 2008

tak to jste mě potěšily ic z toho nemá 🙂 díky jsem hned klidnější,jdu si uvařit kávu at neusnu.díky

dannynka
autor
20. nov 2008

moni-dik za upresnenie...a aj za tip,na zarastajuci nechtik 😉

monkula
20. nov 2008

danny, dúfam ,ž ho nikdy nebudeš potrebovať využiť 😉
hancas, mňaam ,káva, diem si dať aj ja 😀 😀

dannynka
autor
20. nov 2008

moni-ja som si akurat cajik zaliala a idem si dorobit kysnutu strudlu,potom sem este nakuknem 😉

monkula
20. nov 2008

ja varím Minestrone Zupu a rozmýšľam ešte nad parenými buchtami ale moje deti nie sú na sladké jedlá ,tak asi ostanú len na polievke, tú môžu obaja do zblbnutia.. 😀 😀

dannynka
autor
20. nov 2008

moni-Minestrone Zupu-to je co???

ja akurat degustujem strudlu a je super 😉

monkula
20. nov 2008

Danny, to je talinska zeleninová polivka, ja som antipolievkový typ, ale túto polievočku milujem, je úúúžasná, aj deťo mchutí 😉

dannynka
autor
20. nov 2008

moni tak hod recept 😉

ja rozmyslam ze idem este rychlo zbuchnut sosovicovu polievku 😉

dannynka
autor
20. nov 2008

uz som tusim nasla...neni to cesnakova polievka? 😅

martinadt
20. nov 2008

ahojte

ako čítam aj vy ste chorľaví tu 😖 aj dadka kašle 😖 a máme aj teplôtky tak sa doma liečime..

danny ministrone je taliansky a po nemecky je to gemusesuppe 😉 čiže zeleninová polievka ako písal moni 😝

tinka určite sa nedaj odhovoriť od mena cyntia 😵 😵 😵 😵 a k Sophi sa úplne hodí 😉

dannynka
autor
20. nov 2008

moni-tak hod recept.... 😉

matka tak ako citam aj vy uz sa pridavate k marodom....prajeme Didinke aby bola cim skvor oki 😉

monkula
20. nov 2008

MAaťka, Danielek skoré uzdravenie...
Recept:
Na oleji sa opraží slaninka, (kto ľúbi, tak ju tam aj nechá, ja nakrájam na plátky osmažím a vyberiem, lebo my veľmi slaninkový nie sme), potom pridáme cibuľku, trochu osmažíme, pridáme cesnak, a potom zeleninku: pór, 3-4 mrkvy, 4-5 zemiakov, 2 cukiny a deň vopred namočenú bielu fazuľku, dusíme 10 minút, miešame, a kontrolujeme, či púsťa šťavu, ak nie podlejeme trochou vody, po 10 minútach dolejeme vodu, pridáme mäsový bujón, osolíme, okoreníme a dusíme asi 10 minút, kým nie je zeleninka mäkká, potom pridáem olúpane a jadierok zbavené paradajky a ešte takých 15 minút varíme. A hotovo.... Môžeš pridať aj čerstvú bazlku a petrž. vňať, prípadne sa ta mdáva ešte hrášok, no ja som po prvý raz zabudla a chutila nám a jbez hrášku, tak som už potom neskúšala s hráškom.

dannynka
autor
20. nov 2008

moni dik za recept....urcite niekedy vyskusam 😉

martinadt
20. nov 2008

malá zaspinkala dnes celkom kľudne, som zvedavá kedy sa zobudí 😖 to je asi ozaj z toho hrozného počasia 😠

dannynka
autor
21. nov 2008

dobre ranko 🙂

matka krasna fotto v pase 😉

tinakul
21. nov 2008

Dobré ránko - som druhá 😀
No toto upršané ráno je hrúza 🙄 Sophinku už máme domka, je zdravučká - klop,klop a pekne sa hrajká, vstávali sme pred deviatou 😵 No a dnešok budeme asi domka, lebo to počasie nemusím 🙄
Včera som bola v poradni a dr. mi hovoril, že sa mám šetriť, hoc pri malej to je ťažké, ale skúšam 😝 vraj sa mi zmäkčuje krčok a bábo už je dole hlavičkou a tlačí naň 🤐 Tak dúfam, že do toho januára vydržím 😖
Maťka , Dany pekné fotoše v pase 😵
Mati nenechám sa odhovoriť určite, ale v rodine to ešte neprezrádzame pre istotu 😉 a díky 😵