Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
14. okt 2009

ahojky luci no veru neviem
volala som kamoske a vraj by mi mohla pomalicky uz aj voda odtekat.. ze sa mam sledovat. no zatial mam vlozku suchu. 😉
a Sami kopka akurat ma kopol .. tak teraz neviem ci mam volat do nemocky ale sa sledovat ako ona mi poradila. 😕

luka04
14. okt 2009

hmm plodova voda by asi nebola cira, ci ano?? neni sfarbena nejak do ruzova?? to by si asi videla...joj ale co ak..este ma predbehnes 😉 ale mne zas kamoska co ma to 2tyzdnove babenko tiez spominavala ze sa jej toto stavalo...a nebola to plodovka..nakoniec chytila kontrakcie, isla a az tam jej odtiekla voda...ale clovek nidky nevie, a hlavne mi prvorodicky...a s kym si doma?

juliett99
14. okt 2009

no vsak na pyzamku to bolo vidiet len mokre,, a plodova voda moze byt aj cira aj do ruzova a dokonca aj do zelena to vraj ked sa malinke vycika do nej sa tak sfarbi.
Aj mne sa to stava moja dost casto ale toto bolo dnes ovela viac.
Robi je doma tak aspon ze tak.
ved to ze pre nas prvorodicky je to vsetko nove,, malinky uz ma chudatko moje zas stikavku,, ☹

luka04
14. okt 2009

my mavam stikavku skoro vzdy vecer....nikdy cz den...vcera sme chytili tiez o osmej...a mato si dal ucho na brucho a pocul to...stale mi hlasil ze: teraz, teraz.... 😅 😅 taky bol podareny, hotovy ze ako moze pocut stikavku, vraj to pocul ako kopance...ale kaze 3 sekundy, takze kopance to urcite neboli...ja uz to rozoznam...
no apsom, ze je Robi doma...a co zas robí??

juliett99
14. okt 2009

no my mame stikavku kedy sa zachce..
aj Robi robi takeho kontroly, minule ked si lahol tak maly sa vrtel a tak si polozil ruku na brusko a tak aj zaspal a aj maly prestal kopkat.
Teraz este stale nieco zo sadrokartonom ale uz ma vymalovane na bielo mozno na vecer vymaluje prvy krat uz s farbou a boli sme vzial uz aj fasadnu farbu do obyvky nam dnes volali ze uz ju mame namiesanu.
a ja som sa vrhla na vecicky pre maleho aspon to nejako potriedit nech mam prehlad co mame a co este treba dokupit.
a ty co mas dnes na plane?? a potom pojdem pre krpca a urobim rybie prsty s hranolkami si mlady pan rozkazal takze pohodka v kuchyni xixix 😀

luka04
14. okt 2009

ja dneska beham od rana, nejaka som po dlahom case plna energie...najprv som sa osprsila, potom dala prat, potom utrela prach v kazdej izbe, vyvesala pradlo, teraz varim plnenu papriku v rajcinovej omacke...medzitym som si urobila nechitky 😀 😀 a ked pride matko, ideme kadernicke poobede..a na nakup potravin...

tinad
14. okt 2009

Maminky, ja mam termin v novembri 22. a velmi sa bojim porodu..neviem ci si mam zazmluvnit lekara, ci si vybavyt epiduralku.. co si myslite? som prvorodicka..

luka04
14. okt 2009

tinad..aj ja sa bojim...asi kazda sa boji, niektora menej, niektora viac..pred tyzdnom som sa dozvedela ze idem cisarskym...tak som trosku kludnejsia, lebo aspom viem, kedy to pride...ja osobne by som ti poradila vybavit si lekara...je to sto a jedno 😉

maminamajka
14. okt 2009

ja neviem, ja by som si doktora nevybavovala... je to zbytočnosť... podľa mňa 😉

juliett99
14. okt 2009

luci noteda ty mas dnes ale energie..
ja som sa pustila do tych veciciek a poviem ti vsak sa z toho nemozem vysomarit.. jedno je male druhe je vacsie alebo velke..
hmmm ale na ten tvoj obedik by som sa dala prehovorit,, mnammmmmmmmmmmmm 😀 😀 😀

tinad ja si tiez nejdem zajednavat doktora a tiez ako prvorodicka sa bojim , neviem co ma caka jak to pride a co bude,, fakt by som mohla mat milion otazok ale tak uz to zvladneme ked sme zvladli taky kus cesty a ked to zvladli ine tak to zvladneme aj my.

maminamajka ja som tiez toho nazoru ze je to zbytocnost,, aj ked ja to este nepoznam no z reci zien v cakarni som vela uz vypocula ze je to zbytocnost. 😉

juliett99
14. okt 2009

ozaj a ty ako druhorodicka co nam mozes povedat aky si mala porod?? 🙂

luka04
14. okt 2009

ono je to vec nazoru...ja sa zas stretavam v okoli, ze je to uplne ina starostlivost a vsetko s tym spojene...a uz to mozem posudit aj podla svojej skusenosti 😉 psychicky je to urcite lepsie, vediet, ze je niekto, kto ma stale sleduje, pozna a mozem mu zavolat ked sa bude cokolvek diat...ale je to na kazdej zene, co si vyberie...

Slavy, ja tak premyslam, ze az by som aj mohla ist na tu rodiinu oslavu v Novembri, sak ja ani neviem co si obleciem..sak nosim len teplaky 😕 😕 😕 😕

juliett99
14. okt 2009

ale sak moja hadam aj daco dost schudneme nie,? a budes si mat co dat na seba,, nie??
ja som tiez len v teplakoch a teraz dokonca v mikine od Mira maminho priatela,, 😀 😀 😀 😀 😀

kwetinnka
14. okt 2009

Caute babulky,Alex diky..pojdem sa na tu medenu kuknut ked sa bude dat,keby aspon taky blaznivy vietor nefukal,ale už som nieco kukla aj na nete,a asi nieco aj objednam. Ja som mala DR s bola som velmi rada ze ho mam, ale asi je rozdiel kedy rodis,ci nahle ci planovane..a ci vo velkej nemocnici kde je toho vela.Som rovnakeho nazoru ako Luka. Julie plodova voda by mala byt cira..zelena byva už ked je babo prenasane a je zle ked je zelena.Keby si bola blizsie mam doma taky roztok na zistenie ci je to plodova voda alebo nie..ale snaad nie. Neviem kde vsade maju ten clorane ,u mojej mamy v lekarni ale nepozeniem ta do biskupic koli tomu:o)

luka04
14. okt 2009

no schudneme, ale kto vie kedy...ked ta oslava je 14 Novembra uz... 😨 ja nosim zas braskove mikiny teraz...akurat rozmyslam, co si dam kadernicke a do obchodu, ked je taka zima...budem musiet vydrzat ked vybehnem z auta...alebo len rozopatu vetrovku...inak sila, presne pred tyzdnom, ked som bola v nemocke, bolo o druhej v nitre 30 stupnov na teplomery....to su extremy...co obedik navareny?? ja som sa prave nahltala, mnaam

kwetinnka
14. okt 2009

Este ze nevystihnete tu pravu zimu s bruskami

luka04
14. okt 2009

no to ano kweti, uz fakt neviem co by som si obliekla...takto este 2 tyzdne vydrzim nejako...

kwetinnka
14. okt 2009

buduci týzden sa to ma vraj zlepsit...no my mame v nedelu krstiny,ale ani nemam odvahu si nieco skosit...asi to este nezapnem

alexandrah
14. okt 2009

luka - ty si dneska aka akcna!!!!!!! luka - no praveze ja nijakeho lekara nepoznam, takze aj keby som si zazmluvnila, tak to neni niekto, koho poznam, a bude sa o mna starat, a mozem mu zavolat ... a prave pocuvam vela minusov, ze potom sa o teba ini lekari nestaraju, ze ten zmluvny je iba na telefone, a dojde tesne pred porodom, takze ta prave nechaju tak ... keby som ho poznala, je to ine, ale ja bohuzial nemam ziadnu protekciu, moj gynekolog je aj porodnik, ale na tej sukromnej ,co otvoria az v marci, tak smola ... mam jedneho vybrateho, len podla internetu, ale ked sa nebude dat, nedam si nikoho.
baby, ja som vcera v noci skoro spadla z postele, som sa ledva zachytila o horuci radiator (niezeby bola postel mala, ale po wc som si tak na kraj sadla, do tureckeho sedu a nahla sa dopredu po cosi, som myslela, ze som dalej od kraja), risko sa tak nalakal, ze na pol dna prestal kopat, som sa zlakla. ale uz sa spamatal, a rano bolo ok!!!!!
inak - aj ja nosim priserne veci, ale nejaku siroku bundu som nasla, a svetre si asi zicnem od manzela ... snad uplne nezmrznem, ten vietor je fakt sila, a to este potrebujem chodit nakupovat, ako bude v decembri, nechcem vediet, ked je teraz takto ... uz nic nechcem kupovat, iba ked budem zase krasna a stihla, hehe 😀 no ja planujem aj vianocnu mini oslavu u nas, nemusi byt na vianoce, mopze byt aj 2-3 tyzdne po, len my nepojdeme nikam, tak musia vsetci k nam. tak snad to risko zvladne.
julie - ja som tiez pocula, ze plodova voda je cira, bez zapachu ...

luka04
14. okt 2009

alex...veru, dnes som bola akcna..prave sme sa vratili z nakupu aj od kadernicky...boze ten vietor, ja som v tej mikinke skoro zamrzla a to som len z auta vybehla...no ja som tohto lekara tiez osobne nepoznala, doporucili mi ho a som vysostne spokojna aky je..aj ked chodim po vysetreniach, nikde necakam, zavola tam a hned ma beru...a to som prvy krat stala 2,5 hod na chodbe a cakala na sono a skor 3x tam odkvacla...proste je to rozdiel...

kwetinnka
14. okt 2009

JA tiež negativa na zazmluvnenie nemam,a tiez som mala Dr tak ako Luka..len mi ho odporucili,este v den ked sme isli domov sa bol na mna pozriet,ked som dosla na porodnicu,sestricka vysla spytala kto je jeho pacientka a isla som ,necakala som tam ako ostatne u zubara.Urcite vela zavisi aj od lekara.

alexandrah
14. okt 2009

kocky, ja akurat z divadla, manzel infarkty, lebo futbal - samozrejme, esteze sme vyhrali, inak by sme ho viezli na pohotovost ... hrozne ... trochu mi tam prislo blbo, zly vzduch, ale som to nejak prekonala, ale uz by som asi nemala stastie pokusat ... inak, skvele vystupenie, prvy krat sme boli vo weste (tluckova, tapak, karnasova a pod. ). veru luka - ty od kadernicky, a vietor ti hned urobil novy uces, co?? ja som si kaderko planovala a planovala, potom som si kupila kabat, a bluzku, a ine veci ...tak nejak nevysiel cas ani peniaze ... no teraz mam nejake uzasne vlasy, vraj v tehu ... je pravda, ze pri kojeni padaju vlasy vela? nech si kupim hned nejaky kerastase proti vypadavaniu!!!!!!!!

luka04
15. okt 2009

no alex...ani ja uz nepokusam, uz dlhsie sa necitim na vylety..ale aspom si mala pekny zazitok 😉 ja som dnes od 6 hore, zobudil ma nechtiac muzicek ked staval a uz som nemohla zaspat...ved ja si to vynahradim cez den 😅

allinka79
15. okt 2009

dobre ranko
mate napad, ako si vynahradit spanok, co chyba v noci? Ako mala dobre spala, tak tento tyzden je ako neriadena strela 🙂 vrti sa este o polnoci ci o jednej, a ked vstavam o 6 uz ju citim... Som rada, ze je aktivna, ale ako sa mam ja vyspat aby som zvladala robotu? 🙂

luka04
15. okt 2009

vitaj medzi nami allinka 😉 co maju malu ako neriadenu strelu...ja ju citim tiez aj ked idem spat o jednej, zobudim sa a uz sa mrvi hned rano....neviem kedy spi, lebo mam pocit, ze je ticho len od rana od osmej do obeda a potom koniec ....no mam sa na co tesit 😅

juliett99
15. okt 2009

dobre ranko babulky,,
tak ako vyspinkane,? pani ta zima je otrasna bola som zaviest dada do skoly a vybehla som do obchodu myslela som ze som na severnom pole,, najradsej by som ani nos nevystricila,, nomusim.

no nas krpcek si asi vyspinava,, este ani nemukol, dufam ze je ok,, od vecera ani neviem ze som tehu.. este pockam chvilu a ak sa nepohne tak idem k dr.
😒

allinka79
15. okt 2009

luka dakujem 🙂... vy buvkate aspon od 8 do obeda... my ani vtedy nie... 🙂 ono cez den to nevadi, ale ta noc... ak to chce byt takto az do porodu, tak ach jaj... asi zajtra poprosim lekara, nech na malu kukne, ci je ok a ci jej nieco nevadi - lebo mam pcoit, ze jej mozno nieco zavadzia a preto je taka akcna... alebo to ma po mne? 🙂

juliett99
15. okt 2009

alinka vitaj u nas..
co sa tyka nespavosti tak v tomto nie si sama aj ja a alex tym trpime,, najhorsie je natom alex tak spi hrozne malinko. 😒
no z druhej strany aspon budeme uz zvyknute byt hore ked nasi drobcekovia bude v noci plackat 😵 😵 😵

luka04
15. okt 2009

ahoj Slavy...co to pocuvam? Samik sa hra na partizana?? nebojkaj, urcite sa ozve...som citala, ze 95% dna prespia...to len tie nase su hyperaktivne..az moc...

juliett99
15. okt 2009

ahojky moja no neviem doteraz kopkal veselo ,, ale je dost mozne ze uz nema tolko miesta,,
inak teraz sa mi daco zazdalo ,, idem si skusit lahnut ci sa ozve drobec,,
😉
a ty si ako dnes spinkala,?