Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

svistik
23. nov 2009

ahoj alexandrah... neviem kedy presne som to dostala... v 34tt mi zacali brutal puchnut nohy a zdvihol sa mi tlak... takze ma sledovali a v 36 som mala uz aj bielkoviny v moci... Tie opuchy boli brutal... moja gynakologicka ked ma pozerala, povedala, ze mam opuchnute aj brucho... cize som bola opuchnuta uplne cela...
Budem Ti drzat palceky aby ti to dobre dopadlo... pa

svistik
23. nov 2009

dievcata... rada by som sa poradila... nasa mala ma na brusku a na jednom stehienku podrazdenu kozu... a neviem ci je to len z plienok, ale doteraz to nemala... ale pred tromi dnami sme jej zmenili olejcek, tak mozno z toho... fakt neviem... dievcata vy aky olej pouzivate?

allinka79
23. nov 2009

alex... hej, ty mastie opuchy... ja nastastie nie, mna len drobec trapi...

silvuskaa
23. nov 2009

alex nemusi byt aj drobec alergicky, moj maly bol vyhadzany a teraz musime brat stale nutrilon HA1, inak je to za mesiac slusna palka, vedia vyrobcovia ako zarabat na detoch.
svistik my nepouzivame ziaden olej, len Oilatum do kupela a potom masticku Excipial.
Inak baby balite vsetky do postoliek? Lebo som sa dozvedela, o com som doteraz nevedela ze v ostatnych statoch okrem SR a CR postolky ani nepoznaju...

allinka79
23. nov 2009

silvus, a co pouzivajuked nie postolky?

luka04
23. nov 2009

silvuska..aj moja to ma..asi z plienok..ja pouzivam ten klasicky olejcek modry v sklenenej flasticke...

Juli...tak to ti spi paradne!!! my sme mali tazku noc ☹

akurat sme dosli zo sona klbikov..mam ju balit nasiroko aspom mesiac a potom kontrola..vraj to nema zle, ale take na hranici...este ideme na poradnu o chvilu...aj na Urade som bola vybavit prispevky, dnes mam behacky, ale kade chodim, tade spim 🙄

svistik
23. nov 2009

to vazne?... ziaden olej?... skusim aj ja zmenit kozmetiku... dakujem
ja musim nasu malu pochvalit... je zatial dobrucka, len sa bojim, ze sa to zmeni... predvcerom spala od 11tej vecera do 7mej rana... a vacsinou sa zobudi na jedno krmenie...

silvuskaa
23. nov 2009

alinka v ostatnych statoch pouzivaju len jednu plienku napr. pampersku.
luka ale my sme boli dost vyhadzany na tvaricke a preto musime este stale brat HA1. Je to financne narocne, ked mam mliecka malo a dokrmujeme. Luka a ty ako s prsiami amlieckom uz sa nenalievaju vobec? Postupom casu bude malinka lepsie spavat, uvidis a aj si zvyknes na vstavanie a celkovy rezim, mne to tiez trvalo🙂

allinka79
23. nov 2009

silvus... mam znamu v Polsku. Slovenku. nViazala malu nasiroko, ale i tak mala problem s nozickami a potom mala take cudo cez nohy asi 2 mesiace... nieco hrozne... takze radsej viazat, aby nemala problemy, nie?

silvuskaa
23. nov 2009

ja balim nasiroko, ale je tu aj tema kde niektore maminy nebalia,a nozicky maju v poriadku... tak som bola zvedava ako vy? Maleho rozbalujem len ked ho boli brusko a vtedy si lahsie poprdka🙂 V tej sirokej plienke si nemoze ani riadne pokopkat.

allinka79
23. nov 2009

ja uvidim, akoé budem drobca balit...

kwetinnka
23. nov 2009

Aj lili je spokojnejsia bez plienok ale asi to radsej nerisknem,aby sa tie klbiky zle vyvijali,tým cudom si asi myslela tu perinku,tomu sa chcelm vyhnut.Co sa týka tých olejov mne Dr povedlaa ze mam olejovat len hlavicku a na telo indulonu,ale tu ja nedvam,mam mliecko od clorane a to jej vobec nevadi.Aj tak ani na hlavu nestacil ten olej mam salicilovu mast a osupala sa za dva dni a už ju ma pelnucku

luka04
23. nov 2009

kweti..salicilovu mast?? to si jej kedy dala?? aj ja to mam doma, tak aby som vedela pouzit v pripade potreby.. 🙂

silvuska...ja uz mliecko nemam skoro vobec..uz sme len na UM...davam jej HAMI...dnes ma doktorka sprdla na poradni, ze jej davam v noci kazde 2 hodky papat, ak si zapyta...lenze jej sa to povie, natahujte ju minimalne 3 hodiny,,sak ked place, az sa zachadza, tak co ju mam nechat tak? este aj v noci, ked muz sa musi aspom troska vyspat do prace...cez den nepyta tak casto..prespi viac... a ty stale balis nasiroko?? kazali ti na sone??

kwetinnka
24. nov 2009

No my sme boli na prvom sone az v 8tt,a hej kazali mi nasiroko,pamperska ,dve bavlnene a postolky,a to iste mi povedal aj ortoped,v january kontrola.A neskusala si ju trosku oklamat tým cajom,ked ju mas natahovat,ale inak natahovat ju v noci sa mi zda tiež blbost,sak potom bude hotový ako tvoj drahy a ty este viac.A kolko pribrala od poslednej poradne??
Salicilovu mast...nejaka 2%, mi urobila mama v lekarni na supinky na hlave.

silvuskaa
24. nov 2009

luka ja balim pamperska a jedna siroka plienka a postolky. Na sone este v porodnici bolo vsetko ok, ale vraj na dalsiu kontrolu k ortopedovi by sa malo ist az v 4mesiaci. Myslis ze ked ti tak placka v noci tak je hladna? Nemoze to byt niecim inym?

luka04
24. nov 2009

aj my mame ist na kontrolu v Januari 🙂 jasne, ze som sa ju snazila oklamat cajom, ale ona to uz rozpozna, sice sa napije ale o 5 minut zacne znova plakat...alebo zacne cuckat, mysli si, ze je to mliecko a hned aj zacne vypluvat...tuto noc mala vakaciu od 22.00 do 24.00 potom konecne zaspala /ja uz som na nu pozerala len jednym okom/ neviem co to zas bolo, nyjprv som myslela ze krce, ale ked som jej dala dudlik, nervozne dudlovala a ked zadriemkala a vypadol jej, znova plac, tak som usudila, ze sa nevie ukludnit a zaspat...tak som nad nou cakala, kym sa uspi, podavala jej dudku snad 20 krat...aj v kociku som ju vozila o pol noci 😅 a potom spala 4 hodky..jak som sa tesila...potom len 2 a potom zas 4..... kweti, pribrali sme vraj pekne, az dost, naposledy mala 3350 g a vcera 3800g po dvoch tyzdnoch...konecne su nam dobre vecicky, mozem ju obliekat do vselicoho, lebo ked sme dosli z nemocky a mala 3000g, ani najmensie dupky jej neboli 😅 no mne dala svagrinka na supinky ak bude mat, mast kerasal tusim...ostal jej po Ninke...

kwetinnka
24. nov 2009

My sme boli u ortopeda hned po tom sone a po kontrolnom sone v 4 mes pojdeme k ortopedovi zas,u nas radia dve vrstvy plienok. MY este stale nosime new born body a to už mame skoro 6 kil..ž ju ani doma nevazim,už ma dve brady:o)..buchta mala.Tu mas nepoznam...z tejto mojej mala za dva dni peknu hlavicku.Prefikana je...ale ked je prebalena ,vykakana ,brusko neboli,a nieje to len nedostatok tulenia tk je to hlad.Urob podla toho ako to sama citis..ked mysis ze je hladna daj jej..tým ze ju budes trapit sa nic nezmeni..a to ze pribera...sak ked zacne chodit,a jest prikrmy prisrastok sa znizi.

sweet84
24. nov 2009

ahojky maminky
konecne mam trosku casu.. juliet malinky je zlatucky videla som foto, dufam ze zvladas🙂
luka zlatko neboj neni si v tom sama, my takisto mame neprespate noci a zachvaty placu ze aj uz aj ja som z toho zufala a neviem co robit..a preco placka..ale asi to budu tie krce v brusku lebo sa zvija a rozhadzuje ruckami.ale kazdy den to nie je take strasne,jeden den lepsie druhy horsie. ale najradsej a najdlhsie spi ked je v naruci,to je spokojna. uz som kupila aj nutrilon ze mozno mam slabe mlieko ale ho vyvracala. zajtra ideme do prvej poradne tak sa spytam ci nato nieco nepomaha.. cez den pekne spinka a v noci ju to chyti tak sa iba prechadzam s nou po byte, to ju ukludnuje🙂
a mimochodom ten krem na supinky je super excipial, nam pomohol hned, este v nemocnici nam ho poradili

luka04
24. nov 2009

ajoj sweet...tak sme na to podobne 😅 spomeniem si na teba v noci, ked budem chodit s malou po byte..vy ste neboli este na poradni? my uz 2x...potom napis kolko mala pribrala...ste takmer rovnako stary ako my...mne dokina povedala, ze 800g co pribrala za 3 tyzdne je az moc...od kedy sme prisli z nemocky...ten kremik si zaznacim 😉

kwetinnka
24. nov 2009

LILI za mecsiac pribrala kilo,tak tých 800je asi aj dost.NAm excipial nepomohol.Sweet a preco myslis ze mas slabe mliecko...su aj kriticke dni ale nevzdavaj to s tým kojenim..

kwetinnka
26. nov 2009

BAbulky maminky, co je s vami? nejak je tu pusto?? Alex si už isla pre Riska...ked tu ani v noci nebuntosi

allinka79
26. nov 2009

bre ranko, kwetinka ma pravdu... nikde nikto...

kwetinnka
26. nov 2009

Ali a ty sa ako drzis??

allinka79
26. nov 2009

kweti, drzime sa. Posledne dni sa citim celkom dobre, uz trochu aj chodim po byte - posedim s mamou v kuchyni, umyjem riad a vcera som dala prat cast detskych veciciek 🙂 Mama dnes pride ozehlit - na to si zatial netrufam, mozno tak o 2 tyzdne. V pondelok a utorok idem k dr. a uvidime co mi povie. nAk by to bolo relativne ok, pridam k cinnostiam mozno nakup peciva. A cez vikend vianocne trhy... to je jasne 🙂

luka04
26. nov 2009

ahojte maminky....tu smeee 😉

kwetinnka
26. nov 2009

noo ahoojte,ako sa mate s Leuskou? spinkate už lepsie? papate?

luka04
26. nov 2009

noo, spinkame coraz mene...napr dnes bola od 9 hore a konecne zaspala o 13.30....aj to sa stale mrvi, mrnka....ale akoze spi 😅 a noc....takisto som ju uspavala od 22.00 do 24.00 potom sa zobudila o 3.00... papa pekne, sem tam 60ml, sem tam aj 100 scucla 😉 ale to je vinimka...vcera som jej skusila dat pit vodicku, nie cajik, ale absolutne to nechcela..vypluvala potvorka 😀 a vy ako?????

silvuskaa
26. nov 2009

ahojte babule🙂)luka su ale tie deturence pefikane ze? Co oni budu pit prevarenu vodu alebo caj bez chuti? 😀
Moj presne ako Lea, zozaciatku my vypluval cajik, teraz si nan konecne zvykol.

luka04
26. nov 2009

ahoj silvi...veru su...aj Lejka najprv nechcela ani caj, ten uz ano...

kwetinnka
26. nov 2009

Aj jej to trosku sladis??