Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
19. máj 2009

dobre ranko aj ja prajem,,. babulka to je super ze sa uz budete stahovat,, 😀

dadkag1
19. máj 2009

Dobre ranko dievcence 🙂 som prisala na skok pozriet ako sa tu mate 🙂
Zatial stale som bez PC no co uz dufam ,ze coskoro bude ok 🙂
V nedelu sme smanzelikom oslavovali prve vyrocie svadby ...............somsa normalne cudovala ako rychlo to ubehlo.Aj ked somzistila ,ze som tehu.tak som sa smiala ,ze by sme mohli mat do roka a do dna a nic akosi si musime este pockat 😀

Ale ma akosi dneska zacalo boliet brusko ako pri tete.Tak som zvedava ..................ale hadam zaial je to asi len predzvest ,lebo ta hlienova zatka mi este neodisla 🙂

juliett99
19. máj 2009

dadka tak sa nam este opatruj,, a oddychuj,,
gratulujem k prvemu vyrociu verim ze ste siho uzili,, 😝 😝

ozaj baby je normalne ze aj ked sa napapam ze mam pocit akoby sa mi creva prelievali?? to je asi drobcekom vsak??

perla200
autor
19. máj 2009

dadkag...ved ty más ešte čas!!!!!......

juli - že vraj črevá sú daleko od bábätka......

silvuskaa
19. máj 2009

dobre ranko 😉
ja som taka hrozne nevyspana, v noci som sa zobudila na burku a potom nie a nie zaspat. Teraz ma stipu oci a klipkaju jak zaluzie. To cvicenie moze byt zaujimave, keby mam na to cas tak nevaham ani chvilku.

juliett99
19. máj 2009

ja viem ale to tak zneje,, jak creva ked sa prelievaju,,, ale ani hladna som neni ani neviem ze by mi neco bolo,,, 😕 😕

perla200
autor
19. máj 2009

baby počuli ste o tej knihe - gravidjoga od makedonovej? že vraj je to velmi dobré.....

babullka1
19. máj 2009

Ahojte 🙂 Dakujem,dnes sa tu isto tiez nezdrzim 😠 Musim si zacat pomaly balit veci aby som toho nemala naraz moc 😝 ....nato ze v noci riadne sprchlo tak dnes vyzera ze bude celkom pekny dnik...Tak nech vam vsetkym vide 😉

silvuskaa
19. máj 2009

no ja som o tej knihe nepocula, ale skusim ju pozriet na nete 🙂

perla200
autor
19. máj 2009

ok babullka....drž sa....ticho ti závidím🙂)))

babonr
19. máj 2009

Ahojte.Môžeme sa Vás, ktoré ste už skoro pri konci niečo opýtať?Som v 11tt a staršne zle sa mi dýcha.Všade píšu len o ťažkom dýchaní až keď je už väčšie burško.Tak sa Vás chcem opýtať, či ste sa s niečím podobným na začiatku tehotenstva nestretli.Ďakujem

perla200
autor
19. máj 2009

ano babonr....ja som sa stretla s tým od začiatku...ale ja som v 12tt mala bruško....a kolko si pribrala? a ťatšie sa ti dýcha, lebo bábätko momentálne "odtláča tvoje orgány, robí si miesto🙂)) tak to aj preto....

hanam
19. máj 2009

Ahojte babky
pre babonr...alebo aj kvoli nizkemu tlaku, ja som ho mavala od 10tt skoro stale nizky 😉 Neboj ono to prejde

inffinity
19. máj 2009

Ahojte holky, tak jsem se zas na chvíli ukázala..Chystám se a peru stále jak utržená ze řetězu 🙂 no už to vypadá, že to budu mít..přístí víkend ještě naši dovezou postýlku a je to komplet..Jinak už jsem měla 2x melouna od té doby jak sme si tu postěžovaly 😀 😀 Holky mám jeden dotaz, psala jsem to na paragrafech,ale nikdo mi neodpovídá ☹ dostala jsem minulý týden u doktora papír na mateřskou,ale od 30.6.08 nepracuju, takže nemám nárok ale nevím zda ten papír zanést sem v SR na soc.poj. a nebo jestli ho mám poslat do ČR když jsem naposled pracovala tam.. ☹ neuměly byste mi poradit? díky..

perla200
autor
19. máj 2009

netuším, ale ked logicky uvažujem, materskú budeš dostávať zo sociálnej poistovne tu na SR, tak asi sem.....

kwetinnka
19. máj 2009

Ahojte divcence...obedna siesta....juliet to calcium mam v tbl aj s Deckom,to sa snazim si davat poctivo....

babonr
19. máj 2009

perla200 rpibrala som asi 3,5 kg,ale tým sa až tak nezaťažujem,pretože pred otehotnením som bola strašne schudnutá a v podstate teraz som sa dostala na moju takú normálnu váhu 54-55kg. To je podľa mňa v pohode..Mne bruško ešte nerastie...Niekedy je síce väčšie ale potom sa zas zmenší.Ale môže to byť asi aj tým tlakom, bo mám ho trošku nižší...Ďakujem Vám za odpoveď,trošku ste ma ukludnili 😎

saska73
19. máj 2009

Ahojte dievčatá, poctivo som si Vás prečítala od piatku, čo som tu nebola, ste strašne zlaté a už mám chuť na melón aj ja 😀 😀 😀 Inak minulý týždeň sa mi objavili prvé tehotenské chute - snívala som o ananáse, jahodách a hrozne. Jahody a hrozno som si aj kúpila - len anasás živý nebol, tak som zbaštila konzervovaný. Cez víkend som bola u svokra na 70 tke a v nedelu s manželom a mojim tatom na chate - oni očkovali do dreva hlivu ustricovú a ja som grilovala a povysávala auto. A včera migréna jak sviňa, prepáčte za výraz, asi z toho, že som si celý víkend neoddýchla a nepospala.

saska73
19. máj 2009

Ešte pre tie, čo uvažujú nad pôrodom v Trnave, platí sa 7 000, 2000 ide nemocnici a 5000 lekarovi. Moj gynekolog je dr. Štrbo a chodi aj k pôrodom. Ešte viem, že existuje nejaký dr. Lahký (baby si ho chvalia), a moj bývalý gynekolog dr. Navrátil.

perla200
autor
19. máj 2009

saska...skús ten cephyl - je to homeopatikum a je velmi dobrý...za 10 minút ta prestane hlava bolieť

andrejka10
19. máj 2009

inffinity, ja by som išla na sociálnu poisťovňu s tým papierom najskôr tu, predpokladám, že teraz si tu (tak to máš bližšie) a oni ti musia povedať a poradiť, ako máš ďalej postupovať. Skús si to vybaviť čo najskôr. Držím palce. Daj vedieť, ako si dopadla. 🙂

silvuskaa
19. máj 2009

Ahojte, od vcera ma pobolieva brusko v dolej casti ☹ mozem to prirovnat ako slabe menstruacne bolesti. mate s tym niektora skusenosti? V 1.trimestri je to ok ale ten ja mam uz davno za sebou.

perla200
autor
19. máj 2009

a berieš magnezium silvuska?

silvuskaa
19. máj 2009

nie neberiem, doteraz ma to nebolelo ale teraz boli...myslis ze je to nieco vazne? Magnezium mi musi predpisat lekar?

perla200
autor
19. máj 2009

nie, ale ja som to tiež tak mala a dala mi magnezium a bolo....to sú črevá, s maternicou to nemá nič spoločné, mne to začalo v 22tt...ty si dobrá že si tak dlho vydržala bez magnezka....berú ju skoro všetky tehulky....zavolala by som skôr tvojej doktorke ale dá sa kúpiť volnopredajne

silvuskaa
19. máj 2009

to vazne? moze to byt ono, aj ked ma neboli brucho ale az tak nizsie-podbrusko?

kwetinnka
19. máj 2009

caute caute, silvus mna tak ako teba boli brusko uz dlhsie,a ked nemam kludny den tak vlastne stale,a perlus ti dobre radi,..magnesko,tiez som sa o tom poradila s doktorkou,ale ak mas doma napr Magne B6 sumive,ale sumive magnesko to i mozes dat,to nema taku davku ako tbl...

juliett99
19. máj 2009

myslim ze perlus ti radi dobre, to magnezko by ti malo ulavit, 😉 😉

perla200
autor
19. máj 2009

šumivé tablety sú neni moc dobré tuším.....ale to magne B6 je super....neboj silvuska, kedy más ist k lekárovi.....

juliett99
19. máj 2009

perli a vcom su zle sumive?? 😕