Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
2. jún 2009

noo ja som si aj myslela ze preto:o)

hanam
2. jún 2009

baby neviete ako sa vybavuje ten prispevok po nerodeni dietata...ako a kedy treba ziadat

silvuskaa
2. jún 2009

ake kremiky pouzivate? Ja len sledujem ci este nenabehuju strie, lebo uz mam dost napnutu pokozku.

kwetinnka
2. jún 2009

tak toto som si este nezistovala...mozno perla by vedela,ale ak zistis mozes informacie podat dalej

hanam
2. jún 2009

ja pouzivam kremy pre tehotne z DM ka su super. idem pozistovat o tom prispevku

kwetinnka
2. jún 2009

teraz mam z veledy olej...ten sa mi zda dobrý, ja som mala take dve striusky pred tým a zatial sa nemnozia:o) 😀 ,ale už som vyskusala aj biadermu,aj mandlový olej mam,aj elastiq q som skusila....

silvuskaa
2. jún 2009

ja pouzivam tiez baby love z DMka, zatial mam len krem ale pozerala som aj olej.
ten prispevok a podobne vybavovacky by aj mna zaujimali. Skuste pozriet vo fore paragrafy. Tychto vybavovaciek sa obavam...je toho dost 😒

kwetinnka
2. jún 2009

vedia na co mas 8 tt matersku aby si to vsetko stihla 😀

adri27
2. jún 2009

ahojte tehulky. vstúpim vám trošku do témy.
Hanam príspevok pri narodení dieťaťa, všetky potrebné doklady ti dajú na sociálke, neviem ako je to vo vašom meste ale treba sa spýtať kde sa u vás vybavujú prídavky na deti, tak tam ti /vám/ dajú všetky potrebné doklady. tie si treba nechať u seba a keď pôjdete na prehliadku po šestonedelí gynekológ vám potvrdí, že je to vaše prvé dieťa, a po 28 dňoch (myslím, že je to toľko / treba ísť k detskému lekárovi potvrdiť druhý doklad, že sa dieťa dožilo 28 dní. a potom to treba zase zaniesť na sociálku. a tam sa vypláca aj príspevok pri narodení prvého / teraz už aj 2 / dieťaťa a + kočíkové / to je tuším nejakých 4.500,- Sk - približne, už si to presne nepamätám /. dúfam že som vám aspoň trošku pomohla. a nech vám tehotenstvo krásne ubieha a máte len radosť zo svojich pokladíkov

perla200
autor
2. jún 2009

ahojte, no o príspevku píše adri.....ja používam garnier a niveu a olej babylove.... vsetky naraz🙂))) a svrbí pokožka preto, lebo budete rást, vtedy treba najviac krémovať a mastiť, kolko sa dá aj viackrát za den....

silvuskaa
2. jún 2009

Perli vsetky naraz pouzivas?? 🙂 Ja som rozmyslala ze by som pridala do kremu z DMka troska kvapiek olivoveho oleja. Ten je vraj dobry ale samotny mi smrdi a parfumovany som zatial nenasla.

hanam
2. jún 2009

adri dik za vycerpavajucu odpoved... perli kedy zacinas MD?

perla200
autor
2. jún 2009

zajtra.....konečne. hanam...ty?

hanam
2. jún 2009

ja v sobotu huraaaaa 😀 😀 😀 budeme castejsie pisat...ozaj ako vnimas priblizujuci sa porod

hanam
2. jún 2009

ozaj a zaciatok MD ti pocitali podla PM alebo ti ho este menili? ja mam v knizke od zaciatku jeden datum nic mi nemenili tak dufam za ta sobota plati

perla200
autor
2. jún 2009

mne ho určila moja gynda.....a trápi ma jedna vec, bolí ma pravý kríž akoby som mala dostať menzes ale opät to prejde a chytí ma to tak 5x za den čo je to?

hanam
2. jún 2009

tak perli to by mohli byt poslickovia...radsej si lahni a oddychuj...je to priskoro...nerobila si nieci fyzicky narocne?

silvuskaa
2. jún 2009

Baby ja mam najblizsie termin 13.7., alebo rozmyslam aj o 20.7.,lebo chcem si vybrat mesiac dovolenky takze aj mne sa uz blizi volno 🙂 🙂 😀

adri27
2. jún 2009

Perla ak sa môžem spýtať, ty budeš rodiť v NZ však ? a neuvažuješ nad "zajednaním" si lekára k pôrodu ? Viem, že Langová k pôrodom nechodí a nie je ani veľmi "ukecaná". ja k nej chodím tiež ale k pôrodu som mala vybaveného iného lekára. a keď nastali menšie komplikácie aj som bola rada. ten prístup personálu je trošku vtedy ľudskejší. ale je to každého osobná vec a rozhodnutie

hanam
2. jún 2009

silvus ty mas v knizke viac terminov odchodu na MD?

hanam
2. jún 2009
silvuskaa
2. jún 2009

v knizke mam 13.7 ale lekar mi povedal ze mozem ist aj neskor.

perla200
autor
2. jún 2009

adri maš IP🙂))) no nie je velmi ukecaná to je pravda, ale zvykla som si 😒

nie sú to poslíčkovia, to zvykne bývať, lebo ma bábo tlačí už na orgány a mam zvýšiť magnezium.....

inffinity
2. jún 2009

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla 😒 nějak se mi tu u pc špatně sedí, tak tu moc nebývám..Jak se máte? Mě už se to krátí..o víkendu mi naši přivezli postýlku tak jsem si ji už načančala do ložnice k posteli a trénuju at se o ni v noci nepřerazím 😀 😀

katka.mina
2. jún 2009

ahojte baby chcela by som sa opytat ak mi lekar povedal ze som v 5tt ale vsade na kalakulackach mi vyslo ze som 8tt tak teraz si neviem rady pretoze viem ze sa to pocita od posledneho dna menst. a lekarka mi to pocitala v kalendari a povedala ze som 5tt ja teraz neviem....

perla200
autor
2. jún 2009

no to neviem....viem len že ja ked som bola v 7tt a dr. mi povedala že je o týžden menšie..... ktovie možno si otehotnela tesne pred menzesom....ako dlho trvalo kým si si robila test?

katka.mina
2. jún 2009

ja som si test robila az po tretom tyzdni co mi meskali...

perla200
autor
2. jún 2009

no tak to môže byť.....podla mna teda....lebo oni to počítajú od prvého dna menzesu, ale ty simohla otehotnieť tak tri týždne po menzese tzm,. že je o tri týždne mladšie ako v skutočnosti..... nie?

adri27
2. jún 2009

Perla máš IP 😎

katka.mina
2. jún 2009

aha no je to dost mozne ....dakujem a este ak sa mozem spytat tak mi lekar teraz predpisal gynoflor mate s tym skusenost ja sa teraz bojim ked som tehotna nejake lieky brat...