Reklamácia náušníc - postup

ddesanaa
21. mar 2024

Ahojte,ako by ste prosim postupovali ?
Kupila som nasnice s perlou v klenotnictve. Po 3 mesiacoch mi odpadla z nausnic perla a nastastie mi vypadla doma a perlu som nasla. Odniesla som to do klenotnictva na reklamaciu, kde som ziadala o vratenie penazi alebo vymenu tovaru za iny tovar, nakolko mi bolo povedane, ze ak by som nedoniesla KOMPLETNY tvar, tak mi rekalamaciu neuznaju, s tym ze ja som apelovala na to, ze ak by mi perla vypadla niekde vonku v MHD alebo v parku a nenasla by som ju, tak mi reklamaciu neuznaju ???? A predavajuca povedala, ze ano, ze to je tak, ze na reklamaciu musim doniest kompletny tovar.Ako mam postupovat ak s takou ponukou nesuhlasim , ze ja nechcem opravu nausnic ale chcem vymenu ze iny tovar alebo vratenie penazi? Ved co ak mi perla opat vypadne niekde vonku kde ju nenajdem co potom ? Mate niekto nejake skusenosti ? Dakujem

vanilkovazmrzka
21. mar 2024

Pokial viem dakedy to bolo tak, ze zalezalo na podmienkach obchodu, ako postupovali pri reklamacii, az na treti raz, kedy sa reklamovala identicka zavada, bol obchod povinny vratit peniaze. Ale mozno je to uz inak.