Čo robiť, aby rodičia prijali môjho priateľa?

bielavlcica
19. máj 2019

Ahojte baby chcem sa poradit. Som s partnerom skoro 3 rok z toho byvale spolu rok. Partner je velmi sikovny a som na neho hrda co v zivote dokazal. Je to jediny muz ktory ma znova naucil milovat. Ma sice aj svoje musky 🙂 ale kto nie? Za ten rok co spolu byvame sme sa naucili spolu zzit. Nehovorim ze to bolo vzdy ruzove ale ustali sme to a mozem povedat ze aj utuzilo to nas vztah. A ja viem a tuzim aby som ho mohla kazde rano zobudit vedla neho pritulit sa.
Zacali sme rozmyslat nad svadbou a povedal, ze svadbu by riesil az buduci rok s cim som suhlasila ved nemam sa kam ponahlat.chcela by som vsak sa aspon zasnubit. On nie je moc na romantiku a ja neviem ako mu naznacit ze je cas sa aspon zasnubit. A podla tradicie by mal poziadat o zvolenie aj mojich rodicov.
A tu nastava problem. Moja rodina ho absolutne nerespektuje ako mojho partnera, nemoze k nam na navstevu pre nich je len ten najhorsi chlap a mama len dufa ze sa coskoro rozideme. Nechapu ze ho lubim a je to slusny zodpovedny muz ktory ma ma rad. Poctivou robotou si zarobil na krasny utulny byt a stale maka na sebe plus studuje. Jeho rodinu poznam a vzdy som u nich vitana ale uz mi je trapne sa pred jeho rodicmi vyhovarat, ze preco este nebol u nas. Mrzi ma to ze nasi su tak tvrdohlavy a nechcu ustupit. Ten odmietavy postoj vznikol tym ze urcity cas bol doma a potom prestriedal par robot kim nasiel to co ho bavia to ze som sla k nemu byvat bez svadby. Nasi su este stara skola. Co mam robit aby ho prijali?

seva22
20. máj 2019

Ťažko povedať...poznám takých rodičov...málokto im je a bude dobrý pre teba...asi si myslia že vy ste niečo viac...aaaleboooo...tvoj priateľ ťa ešte nepožiadal o ruku a tak si myslia,že ťa len využíva a budúcnosť s tebou neplanuje...ktovie ktora z týchto možností sú prípad tvojich rodičov...

nini1010
20. máj 2019

Urcite na to maju nejaky dovod.neverim ze nie.

lubik87
20. máj 2019

@nini1010 veď ho tam napísala.... nečitaš?

veronikaszabova
20. máj 2019

@bielavlcica a preco by mal mat "zvolenie od rodicov"?

nini1010
20. máj 2019

@lubik87 asi citam zle 😁

lubik87
21. máj 2019

@nini1010 čítaj do konca :D tam máš rozuzlenie :D

lilitela
17. jún 2019

@bielavlcica Tieto dovody, ktore uvadzas, ze rodicia nerespektuju parnera sa mi javia byt uplne trivialne. Naozaj tam nie je iny problem? Nieco z jeho minulosti?

pupi14
17. jún 2019

neviem, ono sa hovorí, že bez vánka sa ani list nepohne, čiže z nejakého dôvodu majú taký názor, ja by som sa snažila prísť na to, že kde je ten reálny problém, prečo nechcú aby s tebou bol, za tým bude niečo viac si myslím

maryetta
17. jún 2019

Na jednej strane nikdy nezabudaj ze rodicia ti vzdy chcu len dobre. Teda vacsina rodicov. Oni vidia ja to co my mladi casto nevidime. Alebo vidiet nechceme.

Na strane druhej ty si si ho vybrala. Ty s nim budes zit. A je iba na tebe co dalej. Vzdy by som sa snazila najst realne riesenie a hladala dovody preco je to tak.

0silvia0
17. jún 2019

@bielavlcica pozri sa, o svojom partnerovi si tu mala viac diskusií, podľa toho, čo si písala, je to nervák a kvôli nemu si chcela byť najlepšia, čiže ťa dosť spochybňuje. Pravdepodobne tvoji rodičia toto všetko vidia, čo ty nevidíš a snažíš sa nás presvedčiť, že je všetko ok. Máš len dve možnosti: zobrať do úvahy názor rodičov a prehodnotiť tvoj pohľad na partnera alebo si rob, čo uznáš za vhodné bez tradičných popýtaní o ruku a o zvolenie tvojich rodičov. Zasnúbte sa, zoberte sa bez tradičných ceremónií a žite ako viete.

elanor
17. jún 2019

vies, ono je casto krat tak, ze rodicia vidia a vedia nieco viac. Nemaju totiz ruzove zalaskovane okuliare, ako ich po usi zamilove dcery. To je proste taky rodicovsky 6 zmysel. Takze netvrdila by som, ze je to tym, ze su zo starej skoly a pobobne blaboly. Radsej by som s nimi sadala otvorene sa s nimi o partnerovi porozpravala, preco ho naozaj nemaju radi, co na vidia ine a ty nevidis.
Radsej sa vratit z kratsej cesty, nez ti narobi kopu deti, a potom tu budes vyplakavat....
Ono aj to, ze sa chlap dlho sam od seba nema k nicomu, nevesti noc dobre. Zavana to, ze este nedozrel, ze je to iba decko v dospelom tele, alebo zbabelec. Proste len si uzivat, vyuzivat a zodpovedst ziadna. Od takeho najlepsie utekat kade lahsie, lebo lepsie to nebude...

marca12
29. aug 2019

Ako ste nakoniec dopadli? Pamataj si jednu vec,rodicia maju vzdy pravdu. Ci sa ti to paci alebo nie. Raz im este budes s deckom na krku vyplakavat,aku chybu si urobila,ze si ich nepocuvala