Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

silvialuisa
18. dec 2010

@adus123 snad to pride pred vianocami, i ked tato sprava nie je moc povzbudiva http://ekonomika.ihned.cz/c1-48674940-vanocni-b...

silvialuisa
18. dec 2010

@doll + @renky11 Pre ktory stroj si sa nakoniec rozhodla?

pancake
18. dec 2010

baby mne proste prestala ist masina a chcela by som novu. len neviem ci by nebolo lepsie mat overlock. co vravite na toto:::
http://www.obchodny-dom.sk/sijaci-stroj-singer-...

budem rada za akukolvek odpoved. doteraz som mala iba obycajnu masinu a neviem ci by nebola tato lepsia. ci sa to za tie peniaze oplati alebo radsej kupit obycajnu a overlok nepotrebujem??? vela toho nenasijem ale raz za cas veru nieco potrebujem .teraz som si kupila prehozy cez sedacku (3deky) a nemala som si to ako obsit. zaplatila som za to 17 eru v salone. 😝 😝 tak preto ma to tak chytilo

lejdyann
1. jan 2011

@majda27 ahoj,zatiaľ,čo som skúšala tak som spokojná,doobjednala som si k nemu aj špeciálne patky na vyšívanie a pod.,šije potichúčko,má LCD displej,to záleží,čo od stroja očakávaš,zatiaľ som šila len také opravovačky,čo bolo nutné,lebo nebol nejako čas, pred sviatkami zhon....

lejdyann
1. jan 2011

@pancake ahoj,ja som doteraz šila na šliapacom stroji a bola som spokojná,už mám novú mašinu a k nej som hneď vzala overlok,ak šiješ je to podľa mňa nevyhnutná pomôcka,nakoľko sa ti nebudú párať záložky pri švoch,je to investícia ale na splátky sa to dá,

zuzulienka28
12. jan 2011

Ahojte, ja si tiez chcem kupit sijaci stroj. Sit este neviem, teda rovne a pravouhle veci usijem, ale inak sa budem musiet naucit ze co a ako. V buducnosti by som chcela zacat podnikat a preto by som si chcela uz nejaky lepsi sijaci stroj. Mne sa zatial najviac pozdava Veronica 600 Inspira, ale nema veľkoplošný ovládač spätného chodu. Viete mi poradit ci je to velka skoda, alebo sa s tym da normalne fungovat? Inak tato veronica ma plynule nastavenie sirky aj dlzky stehu, teda aspon v popise to je. To "plynule" znamena, ze to stroj reguluje sam, alebo ze si to viem nastavit ja sama? Najviac sa mi paci, ze sa na nom da vysivat abeceda a cisla. Pripadne mi viete poradit nejaky iny stroj s podobnymi funkciami?

Pozdava sa mi aj Veronica 303 Komfort, ale nema funkciu vysivania abecedy a cisel, co v buducnosti chcem vyuzivat.

Mala by som este zopar otazok. Mozno vam budu pripadat blbe, ale ja sa v strojoch vobec nevyznam, takze ich myslim fakt vazne.:
1.) Vie mi niekto povedat ktore konkretne programy ma veronica 600 inspira? Napr. ci ma pruzny, overlockovy, slepy,
2.) Co znamena strojcek horneho podavania?
3.)Ako je to s tym START/STOP gombikom?
4.)Ma veronica aj pedal?

Za odpovede vam vopred dakujem.

zuzulienka28
13. jan 2011

@kaktusik007 dnes som si az uvedomila, ze rozdiel medzi veronica 600 a veronica 707 nie je az tak velky ani cenovo ani co sa funkcii tyka. Mohla by si mi povedat ci sa na nom da sit aj profesionalne a ci stoji za tie peniaze. Viem ze si si ho kupila v lete, tak by ma zaujimalo ze co vsetko si o nom zistila. Precitaj si moj prispevok o riadok vyssie a budem rada ak mi zaroven odpovies aj na tie otazky, prosim. Vopred dakujem.

kaktusik007
13. jan 2011

@zuzulienka28 tvoj prispevok som citala, odpoved... no zalezi od toho, kedze to chces aj na podnikanie a toto su stroje len na domace sitie, tak... zavisi od toho, ako moc ho budes v ramci podnikania "zavarat" 🙂. ale myslim ze by to slo, asi tazko si ides otvorit fabriku na vyrobu odevov, ze ano 😉
ja tlacitko start stop myslim nemam - pedal mam, osobne by som bez pedala stroj nechcela, som nan uz fakt moc navyknuta a zvyk je zelezna kosela 😅 707 ma pruzne stehy, aj overlockove, aj slepy - tie su myslim 2, nemam aktualne manual pri sebe, ale ak si das do google manual veronica 707 tak ho isto najdes - su tam v nom aj tipy na sitie.... moj stroj mi ukazuje aku patku by bolo najlepsie pre dany steh pouzit, viem si upravit dlzku aj sirku stehu, nieco do 5 nieco do 7mm, podla typu....
ma jednu nevyhodu, zohnala som si za lacne peniaze nite 4500m a tie som mala problem si tam dat, drziak nite je proste na piiiip umiestneny.... a nerata s tymito velkymi cievkami.... ale podarilo sa mi zohnat taky pridavny drziak, a mam to na policke nad stolom kde sijem a teraz to je uplne v pohode (stal ma cca 8€ - co som ale bola ochotna dat, pretoze u nas v galanterke stoji 1000m nite 1,5€ a tu ma tolko stalo tych 4500m --- co je fakt brutalny rozdiel.

ci stoji za tie peniaze???? no... hned ako som ho kupila sme mali velke neplanovane vydavky a tak som si vravela ze az taky drahy som si kupovat nemusela 😀 ale stoji za to, kupovala som v cechach, vysiel tam daleko lacnejsie (resp. vysiel skoro tie iste peniaze, akurat z ciech bol vybaveny uz nakomplet so vsetkymi moznymi aj volne dokupitelnymi patkami plus inymi vecami typu cievky... ja mam take specialne patky, spolu ich bude hadam aj 25 😀

ja som s nim spokojna, sije dobre, presije aj moc hrube materialy (robila som patchwork z rifloviny a uplna pohoda, zaroven som si sila tasku - tiez v pohode)....

ono ja som mala roky rokuce veritasku, takze ked na takom stroji si robis vsetko, tak potom ked si kupis novy kazdy je skvely 😀 😀 😀 😀

kaktusik007
13. jan 2011

@zuzulienka28 aha, strojcek horneho podavania... to je na jemne latky, aby sa ti posuvali rovnomerne... typu saten a tak 😉

zuzulienka28
13. jan 2011

@kaktusik007 dakujem za odpoved. Nechcem si zalozit fabriku, len obycajnu zivnost a ja by som nieco sila, teda zatial neplanujem sit zlozite veci, skor tie jednoduchsie, potom casom ked uz budem vediet sit, tak sa mozno pustim aj do kostymov a tak. Este si mi zabudla odpovedat na to, ci ti pri praci nechyba velkoplosny ovladac spatneho chodu. Ako potom zacinas a ukoncujes sitie?

Teraz som pozerala stranku www.veronica.sk a tam som nadabila na univerzalny stolik pre vsetky stroje veronica ale aj pre ine znacky, ponukaju ho za 189 Eur http://www.veronica.sk/detail/doplnky-k-sicim-s... . To len tak pre informaciu.

kaktusik007
13. jan 2011

@zuzulienka28 na zapositie a ukoncenie sitia tam mam gombicek 🙂 takze netusim, naco by mi bol velkoplosny ovladac spatneho chodu.... su tam tri gombiky - jeden zapositie, druhy spatny chod, treti - pozicia ihly.... teda tie tri gombiky su tak inde ako tie ostatne 😀
ten stolik - u mna totalna kravinka, pretoze toto som mala na veritaske jednej a z duse som to neznasala... radsej mam stroj samotny a dam si ho kde chcem a ako chcem 😉 a kupila som si v ikea nan stolik, za 9€ 😀 - vtedy bol v akcii, teraz je drahsi, ale aj tak je to oproti 189€ brutalne malo.... ono je to oficialne stolik pod PC, ale vysuvna policka je viac ako prakticka - doporucujem - aha, uz ho nemaju... ale ved skus pozriet ine stoliky pod pc, stale to bude menej 🙂
potom mam nad stolom 2x policky - http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0015...
a sijacie veci mam v roznych krabickach, velke v tych velkych bielych plastovych, http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2013...
a mensie veci typu gombiky, patky, a ostatne v takych inych http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6011...
na cievky som si kupila box http://www.stoklasa-sk.sk/box-na-cievky-do-sija...
a som spokojna... sice investicia do krabiciek to bola znacna, ale 189€ to nie je ani z daleka :D a je v tom poriadok.... jo, a taky detail - napriklad gombiky a ine veci mam potriedene v zatvaracich sackoch 😉 a az tak to mam v krabicke 🙂

zuzulienka28
13. jan 2011

@kaktusik007 to mas pravdu. Ja som si to len nahodou vsimla, ze ho predavaju tak som posunula dalej info. Este mi napadlo, ze ihly k stroju si si kupila kde? Lebo na original ceskej stranke pre stroje veronica pisu ze odporucaju pouzivat ich ihly. Ale tipujem ze tam pasuju aj ostatne klasicke ihly a tak isto je to aj s cievkami?

kaktusik007
13. jan 2011

@zuzulienka28 cievky idu tieto http://www.stoklasa-sk.sk/cievka-k-sijaciemu-st...
a ihly... popravde, kupila som si tie ich (ale ja som brala odtialto - vyslo to lacnejsie aj s dopravou - www.sicistroje.net )
a co mam klasicke stare ihly este z veritasiek, tak tie sa mi trosku viac lamali... ale mohlo to byt aj inymi vecami, alebo aj tym, ze maju fakt aspon 10 rokov tie ihly 😉 ale pasovat pasovali

zuzulienka28
13. jan 2011

@kaktusik007 ale tu stoji ten stroj 389,78 Eur a este k tomu doprava, pripadne postovne. Mne sa aj tych 379 Eur zda dost vela. Kolko si zaplatila za dopravu pripadne postovne z ciech na slovensko? Ale paci sa mi, ze je k tomu aj patka na vysivanie ozdobnych kvietkov. Co vsetko si mala v zakladnej vybave?

kaktusik007
14. jan 2011

@zuzulienka28 neviem kolko bolo postovne... max 15€.... a je pravda, ze v lete tu ten stroj zacinal pri 395€ v eshopoch 😉 ja som platila nieco do 420€ - ale v tom boli uz aj ihly (zo vsetkych, aj tie na kozu a tak) plus vsetky patky co sa k tomu dali este doobjednat.... proste ful vybava so vsetkym.... aj s dopravou na skk

zuzulienka28
16. jan 2011

@kaktusik007 vcera (sobota) som si objednala z anir.sk veronicu 707. Uz sa neviem dockat kedy mi pride. Chcela by som ta poprosit, ci by si mi nevedela odfotit ten tvoj pc stolik ktory pouzivas na sitie.

Prosim o radu:
Uz dlhsiu dobu si hladam krajcirsky kurz, ale zial vysledok je nulovy. Akademia vzdelavania teraz vobec nerobi taky kurz a Jaspis robi, ale iba v BA, co je pre mna nevyhovujuce. Nevie mi niekto poradit pripadne inu agenturu, ktora robi krajcirsky kurz akreditovaný Ministerstvom školstva SR?

A este by som mala otazku. Ak by som chcela mat zivnost ako krajcirka, potrebujem mat na to skolu, pripadne nejaky certifikat?

Vopred dakujem za odpovede.

kaktusik007
16. jan 2011

@zuzulienka28 neodfotim, mm nema rad ked zverejnujem foto domacnosti 😉 panika 😀
takze nakoniec to vyhrala 707??? zaujimave 😉 - k tomu kurzu, neporadim, ale dobra je kniha skola sitia, je totalne vypredana, ale zohnala som v kniznici... http://www.martinus.sk/?uItem=5634
a k tej zivnosti... hod si do googlu zivnostenske opravnenie, resp. zoznam zivnosti... a ti to tam vyhodi 😉 ci na to potrebujes skoly, ci prax... alebo ci je to volna zivnost 😉

zuzulienka28
16. jan 2011

@kaktusik007 ok, pochopim ze nechces odfotit, tak mi ason prosim daj link priamo na ten stol pripadne jeho presny nazov.

kaktusik007
17. jan 2011

@zuzulienka28 chcela som, ale uz nie je v ponuke v ikea... ☹ to som ti chcela dat hned ako som ti davala link na tie krabicky co mam.... vtedy som zistila ze uz ho nemaju...

imfka
29. jan 2011

@kaktusik007 ahoj, precitala som si celu tuto diskusiu, pretoze si chcem kupit sijaci stroj. Ty sa mi zdas ako taky odbornik na stroje aj preto, ze mas presne ten stroj, ktory som si chcela kupit aj ja, Veronica 707. Vacsina ludi vsak odporuca znacku Janome a ja sa neviem rozhodnut. Tak som sa ta chcela opytat, ze ak by si si este raz kupovala stroj, kupila by si si ten isty alebo by si uvazovala o inom? A ak ano, tak o akom.
Velmi mi tym pomozes. Dakujem 🙂

kaktusik007
29. jan 2011

@imfka no 😀 zalezi od penazi, bud tento isty, alebo tu davali baby link na janome za cca polovicnu cenu ako je ten moj a ten by mi mozno aj stacil.... ale ja som s nim spokojna, jedine co mu viem vytknut je cievka hornej nite, ze sa tam neda dat ta velka spulka --- ale to som uz myslim tu pisala... inak pohoda lesna 😉
a odbornik nie som... som totalny laik.... 😀

imfka
30. jan 2011

@kaktusik007 dakujem 😉 Velmi si pomohla.
Ja by som povedala, ze nie si sice profesionalny odbronik, ale urcite odbornik 😀 Na 100% vacsi nez ja, co sa tyka sijacich strojov 😉
Ta cievka hornej nite, to mi nevadi. Viem, ze sa tam da kupit adapter ... vlastne vdaka tebe!!! Pozerala som ten link na polovicnu cenu pre Janome, ale neviem to najst. Aj ked na Janome mi vadi, ze nema pedal, ale stop/start spinac, na co ja vobec nie som zvyknuta ... roky na Veritaske su roky na Veritaske. Takze som viac rozhodnuta kupit si tu Veronicu.
Pozriem sa vsak este na ten Janome. Nevies nahodov, ktory je to typ? Lebo tie co som nasla ja, nemaju tolko stehov ako Veronica, aj ked uprimne povedane, pouzijem takych 5, ale ta abeceda a cisla sa mozno zijdu na menovky, ked mala podrastie. 😎

jankaku
30. jan 2011

baby chcem sa spytat je to v pohode s tym start stop systemom alebo je lepsie mat pedal? ja som vobec nevedela ze su aj stroje bez pedalu a tiez chcem svoj prvy kupit nejaky jednoduchsi ale neviem aky, tak poradte 😉

kaktusik007
31. jan 2011

@imfka no tak ak mas za sebou roky na veritaske (ja takmer neuveritelnych 20 😕 😕 😅 ) tak potom z veronica budes priam nadsena 😀 😀 😀 ten adapter na tu nit sa neda dat priamo ale na stroj, mam to polozene vedla na policke - resp. zasunute na takej skatulke, co na tej policke je 😀 ten janome skusim kuk, o par minut... snad nezabudnem 😉
@jankaku zvyk je zelezna kosela, preto pre mna pedal 😀

kaktusik007
31. jan 2011

@imfka http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo... toto je ten lik, ak nebude fungovat, hod do google janome 415 🙂

kaktusik007
31. jan 2011

@imfka resp. 525s --- http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo... a ten si tu @adus123 myslim aj brala, takze sa skus spytat, resp. nech hodi referencie 😉

ale z tychto dvoch ta 525s je rozhodne lepsia, a cenovy rozdiel zase az taky nie je

imfka
31. jan 2011

@kaktusik007 jeeej, aj ja som pouzivala Veritasku takych 20 rokov 😅 Mam pocit, ze to bude o rocik ci dva aj dlhsie 😀

Dakujem neskutocne za tie links. SI POKLAD 😵 😵 😵
Ja som pozerala stroje Janome uz trosku drahsie s vacsim poctom programov a tam ten pedal pri nich chyba. Okrem ineho neviem pri nich najst overlockovu padku s orezom ... ja viem, ze ta padka ani zdaleka nenahradi overlockovy stroj, ale stale je to lepsie ako nic.
Takze som uz na takych 95% rozhodnuta objednat si Veronicu, len si musim nad to sadnut a urobit mensi prieskum ponuk u roznych predajcov.

Este raz dakujem za pomoc 🙂 🙂 🙂

imfka
31. jan 2011

@jankaku ak si sila aspon trosku s pedalom, tak potom by som hladala stroj s pedalom.
Ak si uplny zaciatocnik, tak potom si mozno zvyknes aj na spinac START/STOP, len pozeraj, ci sa na takom stroji da aj nastavit rychlost sitie, pretoze ak je len pomaly rozbeh, tak ti to potom zrychli a nie je to najlepsie, ak nie si skusena. Aby si si neprisila prsty. 😅 Pedalom si predsa len regulujes rychlost pritlakom.

A strojov je dobrych vela, zalezi, kolko si ochotna minut. Dobra je znacka Janome, ako tu vsetky spominame. Ja som sa rozhodla pre Veronicu, ale uz trosku drahsiu triedu. A z tej znacky su dobre jednoduhsie. Ako hovorim, zalezi, kolko si ochotna za ne zaplatit.

kaktusik007
31. jan 2011

@imfka overlockova patka s orezom u veronica je total naprd 😀 😀 😀 😀 skusala som to asi 4 krat, a nic.... tak som sa na to vytoto 😀 😀 😀 😝 pouzivam iba overlockovu patku klasicku.... a predtym odstrihnem noznicami 😉

kaktusik007
31. jan 2011

@imfka a sprav si prieskum aj z ciech --- mna tam vysiel stroj aj s dopravou lacnejsie... teda --- zaplatila som v sucte asi o 7€ viacej, avsak s totalne vsetkym prislusenstvom ake len sa dalo objednat, aj s cievkami, vsetkymi moznymi ihlami a patkami.....