Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
26. júl 2007

Ahoj Ivcap!
Ja už druhý deň som bez sladkostí, a je to veru ťažké! Ja mám hlavne chuť na ovocie,ako broskyne, melóny a slivky. A aj v nich je ovocný cukor, čo zvýši cukor v krvi.Nakoľko si mala zvýšený ten cukor vtedy? Mal si aj v moči cukor?

ivcap
27. júl 2007

Ahoj Annika. Práve že ja som mala ten cukor v moči. Prišla na to sestrička v tehu poradni, keď mi vyšetrovala moč. Neviem nakoľko som ho mala zvýšený, ale nebolo to veľa. Len som sa opýtala dr., či to má nejaký vplyv na zdravie bába. Povedala mi, že mamičky, ktoré majú zvýšený cukor rodia deti s vyššou pôr. váhou. Saška mala pôr. váhu 3340g 😉

annika
27. júl 2007

Ahojte!
Ivcap, a kedy ti to zistili? V ktorom týždni? Bolo to po glukozovom teste? Alebo pred? Tvoja Saška mala peknú pôr. váhu, nebola vôbec väčšia. A okrem toho, že zistili ti ten cukor, nič iné nerobili s tým? Pa pa!

ivcap
27. júl 2007

Annika, glukozový test mi vyšiel dobre. Len neskôr v poradni som mala cukor v moči a setrička ma poslala na test ešte raz. To bolo nejak pred nástupom na MD. Diabetologička mi povedala, len toľko, že mojim ladvinám dlhšie trvá, kým spracujú cukor a mám ho obmedziť. Ale dietu, ani lieky mi nepredpísala. Bolo to len tým, že orgány sú viac zaťažené v tehu. Už som nemala ísť ani na kontrolu. Pred poradňou som si dávala pozor čo jem, aby som mala dobré výsledky. Po pôrode som o.k.

annika
27. júl 2007

Díky, to bude asi niečo iné, než to mám ja. S ladvinami som zatiaľ nemala nijaké problémy. Tie sladkosti ajtak vynechám, len to ovocie mi veeeľmi chýba... ☹ ☹ ☹

ivcap
27. júl 2007

Ja som z ladvinami tiež nič nemala, len ten cukor v moči. Ja si myslím, že ovocie môžeš, samozrejme čerstvé a nie sušené. Uvidíš, keď pôjdeš na kontrolu,čo Ti povedia. A bola si už v dia poradni?

annika
28. júl 2007

Ešte nie, o týždeň mám ísť do poradne, doktor je teraz na dovolenke, potom ma pošle len na testy.Nejak máme meškanie, lebo to už bude 28.tt. Ten vysoký cukor mi namerali u endokrinológa, keď mi zobrali krv na kontrolu. Preto neviem načom som, a mám ešte týždeň... Ja asi sa zbláznim...

bejca
1. aug 2007

ahojte vsetky 😉 mam 36 rokov a cakam svoje prve babatko 😀 na ktore sa velmi velmi tesime 😎 s manzelom sme zili spolu 10 rokov a minuly rok sme sa zobrali xixixi takze mame velku radost ze sa nam podarilo otehotniet 🙂 ale mam strach chcu ma poslat na odber plod. vody 😖 na nete som citala vselico a mam z toho zmiesane pocity ☹ poradi mi nekto ci ist alebo nie ?? precitala som si vsetky prispevky tak viem ze ste na odbere boli , ale aj viem ze uz vacsina mate deticky ....a ja sa bojim aby prebehlo vsetko oki .
a chela by som sa opytat ci ella uz ma babatko 😀
za odpoved dakujem

barboorka232
1. aug 2007

ahojte.ako sa mate?

bejca
1. aug 2007

ahoj barboorka 😉 ja sa mam celkom fajn a po mesiaci - co som bola na rizikovom tak som prvy krat v praci -do 22.00- mam poobednu 😀 ale je to v poho - zatial xixixi pracujem v kancelarii tak preto - akurat cas od casu sa prejdem - skontrolovat zamestnancov . a ty ako sa mas ?

ivcap
1. aug 2007

Ahojte. Bejca a Barborka vitajte medzi nami. Tak na tvoju prvú otázku odpoviem: som rada, že som na amniocentéze bola, lebo si neviem predstaviť, že by som mala byť v obavách celých deväť mesiacov. Nehovorím, že by som sa nebála, ale čo sa týka bábetka, tak som bola kľudnejšia. 😉 A či Ella už niečo má? Tak to nevieme, aspoň ja nie. ☹ .Ale držím jej päste, ja Vám ostatným.
Ináč moja Saška má super obdobie. Nič nerobím celé dni, iba ju naháňam, stále predomnou uteká a večer vyzerám asi takto 🙄

ellla
1. aug 2007

Zdravim vsetky a tiez nove kocky medzi nami! ste zlate, ze na mna myslite...tak u na stale nic nove. v utorok som bola v poradni a pan doktor povedal, ze by to mohlo byt do konca tyzdna, ale ja tomu velmi neverim. on mi totiz vravel uz niekolko tyzdnov, ze sa otvaram a ze to moze byt skor, ale ten zastupujuci, ku ktoremu som chodila 3 tyzdne vravel, ze to tak nevidi a zatial sa plni jeho predpoved. napr. moj lekar mi napisal cervikalny index 5 a o tyzden na to ten zastupujuci 2, teraz mi ten moj napisal 6 ale pred tyzdnom zastupujuci 3 - je to teda subjektivne a kazdy lekar to zhodnoti uplne inak. ten zastupujuci ma ale iste aspon o 20 rokov viac praxe...tak, jemu verim viac. ak do buduceho utorka neporodim, tak ma poslu do nemocnice a budu mi porod vyvolavat, z coho nie som velmi nadsena. dnes som uz umyla vsetky okna a kazdy den si doprajem dlhsiu vychadzku, aj manzelska erotika uz bola a stale nic... 🙂 dufam, ze ho nebudem nosit do puberty 😀

ivcap
1. aug 2007

Elli, tak Ty si ešte celá? A ja že už to máš za sebou. Ja keď som môjho prenášala dva týždne(pred dvdsiatimi rokmi sa to ešte mohlo) 😉 ,tak som skúšala schody, sex no proste všetko možné a nič. Aspoň už nie sú také horúčavy, takže sa dá ísť von na prechádzku. A čo doma, majú už pri tebe pohotovosť?

ellla
1. aug 2007

doma ma vsetci sleduju... "najstarostlivejsia" je svokra 🙂a mne to uz zacina liezt na nervy, ale musim vydrzat... tiez som rada, ze sa da chodit vonku, ale mne tie vychadky nic nerobia ato iste naslapem aj 2-3 km.

k tomu prenasaniu - ja vlastne este neprenasam, lebo termin mam az v piatok, ale moj lekar trval na tom, ze ak neporodim, tak najneskor vo stvrtok pojdem do porodnice na pozorovanie - koli veku a koli tomu odstupu od prveho porodu, vraj aby sme nieco na konci nezbabrali...no co uz, on je doktor, asi vie co robi.

bejca
1. aug 2007

ahojte 🙂 dik ivcap za odpoved a dakujem za privitanie 😀 ja viem ze budem kludnejsia ☹ ale to ma aj tak akosi neukludnuje 😖 ale ved uvidime ako sa s manzelom dohodneme zatial je aj on proti , este mam dva tyzdne na rozmyslenie - tak priebezne dam vediet 🙂 som rada ze ste tu taka "rodinka" je to super a som rada ze som sem natrafila a ze som vas nasla 😎 😀

bejca
1. aug 2007

a ella drzim palceky aby to do konca tyzdna prislo "samo" xixixixi 😀

ellla
1. aug 2007

bejca - dobre si to rozmysli s tou amnio. ja som to radsej podstupila a vydrzala odber a 3 tyzdne cakania, lebo ja sa poznam...keby som tam nesla, do konca tehotenstva by ma zmarali pochybnosti a to ziadnej tehodnej neprospieva...

a dakujem za podporu.

bejca
1. aug 2007

dik ella 🙂 a nemas za co -ved aj mna to bude cakat xixixi

mima07
2. aug 2007

bejca ja som bola tiez na odbere mala som z toho strach a nakoniec to vobec nic nebolo rano mi este brali krv a to bolo horsie ako cely odber. Dobre bolo ze krvne testy ktore sa robia predtym vysli dobre tak som bola celkom v pohode. My sme v tom case tam boli 4 a vsetkym nam to dobre dopadlo

bejca
2. aug 2007

ahojte 🙂 viete ja sa nebojim odberu samotneho ...ja sa bojim o babatko - aby vsetko dopadlo oki - pocula som ze aj pri tom potratili a tak ☹ toho sa bojim o mna vobec nejde

mima07
2. aug 2007

bejca ono je to tak ze ak taky pripad nastal tak musia na to upozornit ale je dost mozne ze by potratila aj keby jej odber nerobili tak mi to povedala znama co je gynekologicka ja ked som sa jej opytala co by urobila na mojom mieste tak povedala ze by isla tak ja som o inej alternative ani neuvazovala. Ale rozhodnut sa musi kazdy sam

ellla
2. aug 2007

riziko potratu po amniocenteze je 0,5 -1 %. aj ja som sa toho bala. robili mi amnio uz v 15 tt. hovoria tomu vcasna amniocenteza a vtedy je plod este dost maly, tak sa im to robi asi lahsie. par dni si po nej treba polezat, nic nedvihat a vsetko bude ok, uvidis...V Blave to robia na oddeleni s 1-dnovou hospitalizaciou, ale mne to robili v BB ambulantne a hned som sla domov. Ta prva moznost je podla mna lepsia. ale ked ti povedia po tych 3 tyzdnoch, ze budes mat zdrave dietatko a bonus k tomu aj pohlavie - to je obrovska radost! netreba si to zle pripustat a hlavicku si zamestnat inymi vecami, aby si sa zbytocne nestresovala. vela stastia! 🙂

bejca
2. aug 2007

dakujem vam 🙂 je lepsie ak si tu clovek precita aj teke pozitiva ako pisete vy xixixi je to fajn - zatial to stale zvazujeme ale uz mam aj trosku iny pohlad na tuto amnio 🙂 potvorku , do 14.8. sa mame rozhodnut a 4.9. by som mala ist....takze este si to nechame prejst hlavou ,a dost mi pomahaju vase dobre vysledky a povzbudenie 😀 a urcite dam vediet 🙂 a ella ako sa citis ?? uz sa blizi koniec tyzdna 😀

adaho
2. aug 2007

ahoj bejca,
ja mam 37 rokov a min.rok v novembri sa mi narodila dcera Miska. tehotenstvo bolo uplne bezproblemove a vzhladom na svoj vek amniocenteza bolo prve na co som sa pytala svojho lekara. ten ma vsak od tohto vysetrenia odhovoril a nedoporucoval mi ju, samozrejme to rozhodnutie bolo na mne.
Dôverovala som jeho skusenostiam ale tie myslienky tam stale boli, ci je vsetko v poriadku. pre pokoj na dusi som aspon absolvovala 3D ultrazvuk, kde som videla svoje mimco a svojimi otazkami som vyzvrtala inak velmi ochotneho a mileho lekara 🙂 Vsetko bolo ok, porod prebehol bez komplikacii a dnes sa tesim so svojej teraz uz 8 mesacnej Misinky (foto mame na www.prazenka.sk)

bejca
2. aug 2007

ahoj adaho 🙂 tvoja mala je prekrasna 😀 vies ja som sa svojej doktorky pytala na moznost iba 3D ultrazvuku a merani a pod. ale tvrdi ze amnio je na urcenie defektov a DS a pod. a keby stacili ultrazvuky tak by amnio ani nerobili takze mi ho odporuca - ale rozhodnut sa musime my -aj to viem ☹ a ja ked sa malinke narodi tak budem mat uz 37 za par dni resp.necely mesiac ....ale asi pojdem 😖 aj ked este som neni uplne rozhodnuta ale tu ma trochu ukludnili a povzbudili za co im dakujem vsetkym 🙂 😉 ale samozrejme ze aj tebe 😉 a co sa tyka mojho tehotenstva tiez nemam ziadne problemy - zatial chvala bohu 🙂 ani mi nebyva zle ....a pod. preto som sa od 1.8. vypytala aj do prace 😉 nakolko pracujem v kancelarii pri PC. - samozrejme ze za dva tyzdne idem na kontrolu ci je vsetko oki 🙂 a potom uvidime co dalej

adaho
2. aug 2007

bejca, drzim ti palce a zelam nech je vsetko v poriadku ( a uvidis ono to bude v poriadku 🙂 ) a ak sa rozhodnes ist na to vysetrenie, budes pokojnejsia a budes vediet aj ci pripravit veci do modra alebo ruzova 🙂

bejca
3. aug 2007

adaho to jedine je asi to najvacsie pozitivum xixixi 😉 aj ked samozrejme kazda mamicka chce pre svoje babatko to najlepsie 🙂 ja tomu verim ze babatko bude oki a este stale nad tym rozmyslam .... tak uvidime ale uz to neni pre mna az taky "strasiak " ako to bolo na zaciatku , dost ma tu vsetky babulky - tehulky povzbudili a som im fakt vdacna 😀 . mozno je to tym ze ziadna -chvala bohu nemala zle ani vysledky a ani zlu skusenost .
este sa chcem opytat ella ci je este cela ?? 🙂 😉

ivcap
5. aug 2007

Ahojte. Elli si ešte celá? Ak áno, tak asi ideš zajtra do nemocnice čo? Tak ti držím strašne palce.
Babenky ako sa máte? Ako ste víkendovali? My celkom fajn, len u nás v Poprade je strašná zima, dnes doobedu fúkal silný vietor a bolo 14C. Takže sme so Saškou trčali doma. ☹

bejca
6. aug 2007

no tak to neni dobre pocasie ☹ u nas je celkom fajn ...nie ze by bolo straaaaaaaaaaasne teplo ale ujde to 🙂 a ellu pozdravujem tiez 🙂)

ellla
7. aug 2007

Tak ahojte. my sme dnes prisli z porodnice. mame krasneho Samka a ja som najstastnejsia mamicka na svete 🙂 Porod bol priam ukazkovy a hlavne rychly. Mali sme termin 3.8., tak nas Samko este pockal kym odbije polnoc a 0.15 zacala 1. kontrakcia. po 3. kontrakcii sa mi pustila plodova voda, tak som zobudila manzela... nieco po druhej sme prisli do porodnice. potom nejaka agenda, vstupne vysetrenia a o tretej pustili za mnou na cakacku manzela. potom som si vytrpela 2 hodiny silnych kontrakcii a 3.8 o 5.00 bol nas Samko na svete - 3640g a 52 cm - chlap ako sa patri. manzel ma nakoniec prekvapil a bol so mnou aj pri porode - plakali sme obaja ked sme nasho synceka videli prvykrat. slo to teda celkom rychlo a bolo to krasne. teraz spinka a my sa chodime na neho divat. moja dcera ho takmer nepusti z ruk, sme z toho prijemne prekvapeni 🙂 citim sa dobre a moja dcera chce ist uz zajtra kocikovat, tak asi pojdeme, ved vonku je tak krasne mne tiez chyba cerstvy vzduch. inak sa citim super, keby nie ten nastrih, ani neviem, ze som rodila. nie je to vsak take hrozne ako pri prvom porode. dakujem vam, ze ste na mna mysleli... 🙂