Špeciálna pedagogika. Ako prebieha štúdium?

zrzulka
19. máj 2009

Okolnosti ma "donutili" zvazovat nad doplnenim si studia v tomto smere. neviete mi povedat ako prebieha studium specialnej pedagogiky externou formou????

yvik
31. dec 2017

Hore vyssie je napisana. 200eur rocne skolne.

maca283
31. dec 2017

@yvik a vies mi povedat ako casto a kedy sa tam chodi dakujem

yvik
1. jan 2018

Ano. Momentalne studujem prvy rocnik. Chodime kazdu sobotu.

maca283
1. jan 2018

@yvik A este cas od do A prednasky su povinne alebo je na tebe a co skusky akou formou Vela predmetov ??Dakujem

yvik
2. jan 2018

Maci napiste mi spravu.

maca283
2. jan 2018

@yvik dakujem

maca283
7. jan 2018

Prosim este raz kde vsade sa da studovat specka potrebujem sa rozhodnut zajtra musim dat rozhodnutie ci primam alebo neprimam ponuku ale musim mat specku staci nadstavba ak by bolo take nieco Nasla som ze To ale nic viac k tomu??!!Dakujem

sandral
7. jan 2018

@maca283 Skús LC. Odkiaľ si?

maca283
7. jan 2018

@sandral povodne som z Lc ale uz skoro 25 rokov byvam v pb a vies mi dat blizsie info aby som pozrela Dakujem

sandral
7. jan 2018

@maca283 je to 2 ročne špecializačné štúdium určené pre absolventov učiteľstva pre Mš a vychovávateľstvo. Je to PaSA Lučenec, skús si vygoogliť. Príp. máš bližšie Turčianske Teplice.

maca283
7. jan 2018

@sandral dakujem pozerala ale napriklad tento skolsky rok neotvarali tak co ked nebudu ani dalsi Nasla som tie TO ale nic moc tam neni popisane Chcela by som vediet ako casto ktore dni alebo den ake predmety ale nic som nenasla

sandral
7. jan 2018

@maca283 Je to ako lotéria, to je fakt. Oni otvárajú podľa počtu uchádzačov.
Čo sa týka predmetov, tak presne Ti ich napísať neviem, ja mám VŠ, ale základ: základy špeciálnej pg., základy inkluzívnej pg., patopsychológia, psychopatológia, patobiológia, psychiatria, starostlivosť o postihnuté dieťa, manažment, neurológia, foniatria, základy oftalmológie, rôzne pédie a potom voliteľné predmety ako ergoterapia, muzikoterapia, pohybová terapia,.... . Toto sa samozrejme môže líšiť. A nebolo by Ti lepšie VŠ?

maca283
7. jan 2018

@sandral Dakujem Nooo asi by bolo len ma odradza ze 4 roky ale msla by uz klud Ja mam ucitelka ms strednu ale robim.v speciakle asistentku a ponukli mi miesto do specialnej Ms ale tam uz mysim mat specku staci aj nadstavba len ak mi to casom nebude stacit tak .... a uz som chodila dva roky do skoly a bolo to dost narocne tak preto si neviem predstavit 4 roky A ezte ty si kde studovala???

sandral
7. jan 2018

@maca283 Ja mám PaSA učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo a potom Mgr. logopédiu na Pedagogickej fakulte UK v BA. Pri materskej som si dorobila ešte pedagogiku pre sluchovo a mentálne postihnutých.
Ja som pred materskou robila v špeciálnej internátnej MŠ, ale bola som spokojná, ale náročné na psychiku a čas.

maca283
8. jan 2018

@sandral Ja som tam robila dva roky asistentku papierovo ale ucitelku len uz sa to neda Ale som rozhodnuta ak bude riaditelke stacit to v To dva roky beriem ak nie odtavam ako asistentka

sandral
8. jan 2018

@maca283 Skúsim sa Ti popýtať na tú pedagogickú školu v TO od bývalej spolužiačky, ona je z Partizánskeho, tak by to mohla poznať a dám Ti vedieť.

maca283
8. jan 2018

@sandral dakujem
@sandral

yvik
21. jan 2018

@sandral netreba sa pytat studujem tam. Info poskytnem uz mam po skuskovom a mam viac casu. Takze kto ma zaujem o info poprosim spravu.

fecu
14. feb 2018

Ahojte prosím vás o radu ak má niekto skúsenosť ako sa študuje v Le. a špeciálnej pedagogike externe, chcela by som sa do niečoho takého pustiť, ale neviem či sa to dá zvládnuť popri deťoch. Za vaše skúsenosti budem veľmi vďačná.

arasidka123
14. feb 2018

@fecu ja pri deťoch robím tretí ročník a popritom som robila aj na smeny takže dá sa to určite 🙂

fecu
14. feb 2018

Som veľmi rada, že ste napísali, mám strašnú depku z toho že to bude náročne pre nás ako rodinu a hlavne externe štúdium trvá 7 rokov to je brutal, mojim ďalším strašiakom su Bc. skúšky keďže už mám jednu vysokú školu za sebou Bc. tak preto sa trochu obávam ísť do toho od znova.

fecu
14. feb 2018

Môže sa vás opýtať, ako často chodíte do školy? A koľký ste v ročníku?

yvik
14. feb 2018

Chodìme vsa sobotu. Bolo nàs 12ročník otvorili. Bohužiaľ popolroku to jedna z nás vzdala. Fakt je to ťažká škola pre niekoho. Treba,sa riadne na skúškové učiť, čo pre,nás s,rodinami je to ťažšie

arasidka123
15. feb 2018

@yvik a to tiež v Levoči?

arasidka123
15. feb 2018

@fecu nás je 82 cca..a chodíme väčšinou každý víkend piatok poobede a sobotu..

yvik
16. feb 2018

@arasidka123
ja chodím do Topolčian

genialitka
16. feb 2018

@yvik ahoj prosim a pod aku skolu spada specialna pedagogika?ako to funguje? Kolko platis rocne? Dakujem za odpovede

sandral
16. feb 2018

@genialitka Pod pedagogickú.

yvik
16. feb 2018

@genialitka chodim na sukromnu pedagogicku skolu. Rocne platim 200€. Koncim s akreditaciou a uznanym titl.Dis. Dva roky studia a po sobotach.

maca283
16. feb 2018

@yvik kolko tam je predmetov a robi sa aj zaverecna praca??