Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

mya8
23. jan 2024

My sme sa dnes vrátili. Tusim, že dve izby na 1A maju umývadla - d ubytovanie. Ja som mala d ubytko, nemenila by som (bez umývadla). Všetko čisté, stretli sme sa tam super kolektív ľudí. Župany som balila, vôbec sme ich nevyužili - na moje pomery je tam dosť teplo. Bufet je super, zoženiete tam takmer všetko. Pred bufetom automaty na kávu, kakao, bagety, wrapy atd. Da sa v nich platiť cash ci kartou. Ceny ok. Odporucam pribaliť si malé zrkadlo do izby - aby ste nemuseli chodiť do kúpeľne.

timusska
23. jan 2024

@mya8 prosím a počasie vonku? Ešte sa ta spýtam treba prísť do tej 8:00?mi ideme ráno

mya8
24. jan 2024

@timusska počasie Ok. Lepšie ako tu. Snehu bolo pomenej. Netreba na 8- pokojne ste im mohli zavolať. Máte to aj v papieroch.

minticka
24. jan 2024

@mya8 ahoj..my ideme 1x..na pozvánke mám napísané dostaviť sa na 8h -dodrzat čas..tak sme si zohnali ubytko deň vopred,nakoľko sme z TN..neskôr mi pani v emaile píše že do 12h stačí prísť...no a v papieroch kde si pokyny je do 9h😆...ale čo som tu aj čítala stačí neskôr..nevadí 2x budem múdrejšia 🙈

minticka
24. jan 2024

@mya8 ďakujem za info..toto som potrebovala vedieť 😉župany sa mi už ani nezmestia,tak si ma potešila😆

mya8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mya8
24. jan 2024

@minticka a aj ja som šla 1x. Zavolala som, dohodla si neskorší príchod.
áno, je tam, že do 8.00. Ale tiež je tam aj to, že v prípade otázok (tuším tam bol spomenutý aj ten príchod, už si nepamätám) volajte na číslo……. Aspoň ja som to tak mala.

timusska
24. jan 2024

@minticka ahoj už sme tu za tedy všetko ôk mi sme smer NR a poviem ti počasie čistá katastrofa išli sme 5,5h už má porazalo ale volala som asi hodku pred príchodom ci to nevadí ze nie do 12tej mate čas v kľude neponáhľajte. Celú cestu nám snežilo a aj vkuse sneží.

minticka
24. jan 2024

@timusska ahoj...my sme už ubytovane v starom smokovci a o 7h vyrážame do ústavu..my sme našťastie cestovali "len" 4h..ale dcéra nervna,hotová kedy tam už budeme 🤦čiže radosť cestovať 😆tak som zvedavá zajra čo nás čaká..a teda či jej tam aj niečo zistia 🤔

kvetinkakatuska
2. feb 2024

Ahojte , nastupujete niekto 7.2?

tutuska11
4. feb 2024

Čaute baby, zajtra idem s deťmi do stobarovho ústavu prvý krát...budeme na nejakej izbe C2....viete mi povedať,či v tej spoločnej mliečnej kuchynke je aj chladnička kde si môžem dat svoje veci? Mam špeciálnu stravu a až teraz ma napadlo,že či si ju tam budem mat kde dat🙈🙈

tutuska11
4. feb 2024

@kvetinkakatuska ja nastupujem teraz 5.2 na C2😉

barbie1981
4. feb 2024

@tutuska11 prosím ťa koľko si cca čakala od podania žiadosti?

tutuska11
4. feb 2024

@barbie1981 viac ako pol roka....už som aj zabudla,že som to podala...a potom mi povedala pani,že by sa mi ozvala aj skôr,ale doktorka do ziadosti nenapísala môj telefon🙈🙈

15barbara1512
4. feb 2024

@barbie1981 ja som čakala týždeň od podania žiadosti a do týždňa aj termín ale mali sme napísané vyšetrenie bronchoskopiu pluc tak preto nám volali tak skoro

kvetinkakatuska
5. feb 2024

@tutuska11 mne sa to zmenilo , nakoniec nastupujeme 2.4

foxyn8
12. feb 2024

Ahoj, prosím vás, chcem sa opýtať niekoho, kto absolvoval pobyt v ústave, v akom stave sa prijímajú deti. Myslím tým, ze musia byť tip top zdravé? Lebo mam pocit, ze u nás je to už nemožné. 2 týždne mimo škôlku, o tri dni mame nástup a samozrejme sopeľ a typické odrhanie. Nehovoriac o tom, ze čakáme na termín od septembra. Ďakujem za všetky postrehy

monikka22
13. feb 2024

@foxyn8 my sme išli aj chorí teda nie s horuckami ale klasika nachladnuta a začínajúca choroba pokiaľ nemá horúčky tak kľudne vás príjmu keď tam ochoriete vás izolujú ale inak v pohode

foxyn8
13. feb 2024

@monikka22 ďakujem krásne za odpoveď, mala som z toho stres, ze nas pošlú preč, keď tam prídeme. Teploty nemá, len sopeľ a zhorsena astma. Môžem prosím ešte otázku? Čítala som, ze cez víkend sa nerobia žiadne vyšetrenia? Rozmýšľala som,nad možnosťou ci sa dá odhlásiť zo stravy a na celý deň odísť preč. V prípade zlého počasia sa mi tam nechce sedieť, mame rodinu na Liptove....

nikyy
13. feb 2024

@foxyn8 dá sa odhlásiť a môžete ísť na cely deň preč, ale tak do tej ôsmej sa musíte vrátiť.. aspoň to tak bolo v júni min.rok keď sme boli my 🙂

monikka22
13. feb 2024

@foxyn8 my sme hneď po raňajkách odchádzali stravu vám nepdhlasia proste prepadne ale keď máte blízko niekoho kľudne len večer musíte prísť na späť nas nikto nekontroloval ale vždy sme sa večer vrátili každý večer sa podpisuje liečba ale cez víkend si to podpíšete hneď ráno u sestričky a už vás nebudú hľadať 😉

foxyn8
13. feb 2024

@nikyy ďakujem krásne za správu. Verím, ze v júni ste si viac užili výlety, ako v aktuálnom počasí ☺️

foxyn8
13. feb 2024

@monikka22 ďakujem krásne za odpoveď, aspoň vieme co mame čakať a nejako sa zariadime.

zuzka_204
16. feb 2024

Ahojte chcem sa spýtať, či náhodou neviete ako to je či s tromi deťmi môžu ísť už dvaja dospelí ?

adrianna23
16. feb 2024

@zuzka_204 áno, ale platiť by mal muž takisto ako aj vy za ubytovanie ak sa nič nezmenilo. Aspoň tak to bolo naposledy keď som sa pýtala.

zuzka_204
18. feb 2024

@adrianna23 a.vsetky tri deti musia mať papiere na liečenie,?najmenší má teraz tri mesiace on by snami išiel preto lebo kojim

adrianna23
18. feb 2024

@zuzka_204 áno všetky.

martinamatka5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinamatka5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrianna23
19. feb 2024

@martinamatka5 návrhy sa vždy vypisujú, to je ako hospitalizácia. Moja mala aj ako 3/4 ročná nárok na stravu. Mala kašovité jedlá.