Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

jenn
11. jan 2011

ahojte kočky tak ja som včera odoslala žiadosti idem s oboma dcerami tak som zvedava kedy nam daju termín... moja jedina požiadavka bola absolvovať liečenie do septembra ale ako tak čitam tak nečaka sa dlho že? 🙂 ... a začinam mať po tom všetkom ako som si to tu prečitala akesi zmiešané pocity 😅 ..... baby je tam wifii? chcem si zobrat book len neviem či mi tam nebude zbytočný 😀 ... inak nie je tu niektora ktora si teraz niekedy posielala žiadost? 🙂 ....

alami
11. jan 2011

@jenn ja, písala som tam včera, vraj obdržali návrh 7.1. - naša dr teda asi už pred vianocami nestihla poslať, a že si tam mám zavolať, poslali mi číslo, aby sme si dohodli termín. no stále sa nejak neviem rozhodmúť či B či C ubytko. 😒 Nik sa tu nenáhli nám poradiť, s tých čo už boli 😅

jenn
11. jan 2011

@alami to oni nedaju termin? ty si nahlasiš aky chceš? .. ja som pripisala že chcem izbu z vlastnym soc. zariadenim ... z toho čo tu je popisane ja som už poriadne dopletena ... no fakt .. mame ist do dolneho ale čo som čitala pavilony pre matky s detmi su hornom .... tak som zvedava čo odpišu 😒 a kedy 😅

alami
11. jan 2011

@jenn my ideme do horného, z toho som aj ja zostala prekvapená, tiež som čakala, že oni mi oznámia termín, no uvidím, zajtra tam teda zavolám

alami
11. jan 2011

@jenn a prečo si si sama posielala návrh?nám to posielala dr, ani neviem aký je oficiálny postup, mne kázala dr, nech si tam potom napíšem a oni mi teda poslali to číslo, nech si zavolám

jenn
11. jan 2011

@alami mne vypisala doktorka žiadosť kazala mi pre nu prist a poslať to na tu adresu a čakať odpoved ... tak tomuto už nerozumiem 😕 a kedy idete teda? 🙂

alami
11. jan 2011

@jenn no to ja teda neviem, nemyslím, že si môžeš vyberať, asi ti niečo ponúknu a povieš, či vyhovuje, ja by som išla čím skôr, nech to máme za sebou 😅 😀 nie v zlom, ale nemám rada na niečo sa dlho chystať a vyčkávať a chcem ísť rozhodne ešte v sezóne, kým sú tatry plné turistov, potom tam bude "smutno"

alami
11. jan 2011

@jenn čo - tvoja dr šetrila na poštovnom? 😕 😀 asi...divné

jenn
11. jan 2011

@alami vieš teraz je ťažšia doba tak asi sa riadi heslom ,,korunka ku korunke,, 😀 ... ja som bola v tom že si to každa sama zasiela .... ale ved to je jedno ... ale rada by som vedela kedy možem očakavat odpoved ... ale asi tak do dvoch troch týždnov že? ... ešte sa možno aj stretneme niekde tam na ,,potulkach lesom,, 😀

alami
11. jan 2011

@jenn berme si vlajočku s modrým koníkom 😉 😀 skús tam napísať, na ich stránke sú kontakty, napísala som na sekretariát, aby si nečakala do bludu a nič. budeš aspoň vedieť na čom si. a prečo ideš do dolného?

jenn
11. jan 2011

@alami ok tie vlajočky super nápad 😀 .... neviem čo by som sa ich take spytala , ani neviem či to už otvorili 😀 prečo do dolneho? ... dcere zistili reflux a s tym sa vraj chodi do dolneho ... ale čo som na ich stranke čitala tak fakt tie pavilony pre matky s detmi maju dolny v hornom tak som už z toho všetkeho mimo ... normalne mam chut z toho zdupkať ked si predstavim tak daleko a tak sama a s dvomi deťmi pomoooc .. ja chcem dakeho partaka 😀 ... ako zistim či je tam to wifi? na nete som nič o tom nenašla 😝 asi si tam crnknem

alami
11. jan 2011

@jenn v dolnom vraj nie je, ale je net v škole tak od tiaľ sa dalo, aspoň mi tak jedna známa dnes hovorila, jej tam bol muž so synom tesne pred sviatkami v dolnom. Potvrdili mi reflux, dali liečbu + dietu a vraj už teraz cítia zmenu k lepšiemu.
Ja sa nejak spolieham, že aj nám tam nastavia nejakú dobrú liečbu, malý má alergie a astmu, kašle stále...a hlavne máva záchvaty kašla v noci, ani sa nevyspíme. ☹

jenn
12. jan 2011

@alami tak verim že budeme v tom hornom ubytovane a že tam je 😀 ... u nas je to jedno cez druhe ten reflux vraj, alergie, každy mesiac na antibiotikach a nie raz aj dvoje za sebou ☹ no aj ja pevne verim že nam pomôžu...aj ked mi dietny program na ten reflux mame ale podla toho papieru nemôže nič jesť 😕 tak snažime sa obmedzovať aj lieky mame ale pod chvilkou vlastne skoro stale sa sťažuje dcera na bolesti hrdla a pokašliava skoro stale 😒

livka299
12. jan 2011

@alami Ahoj 🙂

Ahojte baby
my sme boli dva krát v Hornom Smokovci a musím vyvrátiť veľa čo tu baby popísali. Všetko som samozrejme nečítala, ale aspoň takto v skratke na vyšetrenia chodili doktorky aj do Horného iba fakt na tie špeciálne (rontgen) sme chodili tam.
Auto sme mali zaparkované riadne v pavilóne vzadu....
takisto mali sme aj sánky 🙂))
Za izbu sme platili okolo 23€ tuším 🙂 to bola kat. A bývali sme na prízemí čo bolo super, lebo keď decká spali, ja som kľudne zbehla po raňajky...v izbe sme telku nemali to je iba v jednej izbe, ktorá je pri apartmáne. Inak telku do izby dali iba keď boli decká choré.
Druhý krát sme boli v tom apartmáne, to bola kat. C tam sú tri izby, dve vecká, jedna kuchyňa a spoločenská miestnosť. Ja som vystihla perfektne, lebo sme boli na celý apartmán sami 🙂 tu sme platili okolo 13€ tie sumy si už nepamatám...aj tak sa to dosť často mení....

livka299
12. jan 2011

@jenn ver tomu že vám pomôžu ja sa veľmi divím, ale moje deti už rok nemali horúčku....samozrejme prechladnutí sem tam sú, ale nič viac. Pred rokom boli 2- 3 krát do mesiaca na atb, imunitu žiadnu musela som rýchlo konať. Za týždeň od poslania žiadosti sme boli tam. Neviem či to závisí od poisťovne, my máme UNION, tam netreba nič schvalovať, proste podáme žiadosť, dohodneme termín a ideme. 2 x do roka to preplácajú a podmienka je, že musíte tam vydržať 7 nocí.

jenn
12. jan 2011

@livka299 ahoj .. to ako vážne do týždňa ste boli tam??? a to si im aj volala alebo pisala že chceš čim skôr??? 😕 no ja som fakt zvedava kedy mi odpišu a hlavne kedy môžme nastupit .. snad nie v lete ale v lete si myslim že uprednostnuju skor deti bez mamičiek ...

alami
12. jan 2011

@livka299 takže na C čku sú akoby bunky - 3-4 izby, ktoré majú svoje wecko, sprchu a kuchynku? To mi príde v pohode, tak som to pochopila aj z tých fotiek, ale baby tu písali inak, tak som v tom mala chaos. A to Ačko kategória nemala tv na izbe?
super, ďakujem, konečne také pochopiteľnejšie informácie, si zlatá, dík 🙂
a wifi tam je?
@jenn určite nie až v lete, mne dr vravela tak do mesiaca.

alami
12. jan 2011

@livka299 ešte - čítam tvoj príspevok dozadu, prečo ti chýbalo súkromie? je jedna matka na izbe či viac?

livka299
12. jan 2011

@jenn ano samozrejme že som im volala, poprosila som ich 🙂
V lete sa tam dostanete iba tak, že už teraz si rezervujete izbu.....

livka299
12. jan 2011

@alami nie nemajú tv na izbe vyslovene iba ak sú detičky choré aby nenakazili ostatné...
Wifi tam nieje ta pani mi tvrdila že majú, ale nakoniec nie. Ja som to riešila tak, že som zobrala notebook a sem tam sme zašli do kaviarne do Tatranskej Lomnice na koláčik 😉 tam už skoro všade majú wifi.

Nie nie na izbe je stále iba jedna mamička ale tak po čase mi začali vadiť niektoré mamičky a ich detičky. Ale to fakt záleží od šťastia či si sadnete alebo nie...

alami
12. jan 2011

@livka299 veľmi pekne ti ďakujem za info

alami
13. jan 2011

nastupujeme 25.1., teraz som tam volala, buď nech prídemme 17.1. čo je teraz v pondelok alebo o mesiac - to som zas nechcela, bude už mimosezóna, takže som pani prehovorila, že o týždeň. V pondelok majú vraj veľa príjmov, takže v utorok máme prísť.
B a C - pýtala som sa, dokopy žiadny rozdiel, len b má svoje WC, kúpelku a má terasku alebo balkón a C má kúpelku a wc pre 3 izby, na ten termín mala voľné len Cčko tak som vzala to a cenu mi vypočítala so stravou a neviem ešte akým poplatkom 16,62 Euro na deň - na cčku.

saskarisko
13. jan 2011

ahojte,
@alami - no musela som, a budem musiet zvladnut aj teraz. a ides do Horneho Smokovca ?

mne dnes prisiel papier, 2.2. nastup, na 3A do Horneho Smokovca. kategoria B ? aka je to teda izba ? . ja som bola len v Dolnom, a tajne som dufala, ze dostaneme opat pozvanku tam

inak, ak este nemate termin, tak zavolajte na prijimaciu kancelariu, tam vam povedia termin resp. zhruba cas, kedy vam poslu pozvanku 😉

saskarisko
13. jan 2011

ja by som isla aj toho 17.1., cim skor, tym lepsie

saskarisko
13. jan 2011

a skoda, v Dolnom Smokovci bola na odd. 2 B telka v kazdej izbe (len to bola ta cudna kategoria A1)

jenn
13. jan 2011

@saskarisko ahoj .. kolko po odoslani žiadosti Ti prišiel termin ?
@alami super to mate za chvilku 🙂 Ti prišiel aj zoznam čo si zo sebou zobrať aspon približne? .. ja mam už teraz dilemu 😀

saskarisko
13. jan 2011

@jenn - ziadost som posielala 13.12., pred Vianocami som tam volala, a povedali, ze januar uz maju plny, a pozvanka nam pride na februar. ale mali ma poznacenu, ze ak by sa im uvolnil termin, tak by sme nastupili aj v januari

alami
13. jan 2011

@jenn ja som tam zavolala, mne dr kázala napísať, písala som, poslali mi číslo, kde si mám zavolať a tam mi povedala takto. Náš návrh im prišiel 7.1. takže je to rýchlo

čo doniesť - povedala, že nám to príde s pozvánkou, ale-kartičky poistenca, kartu, potvrdenie od dr že nemá infekčnú chorobu, od alergologičky správu o zdr.stave, osobné veci - oblečko, vrátane plaviek - to spomenula a inak nič - no a peniaze.

saskarisko
13. jan 2011

@alami - teda, to mas super. takto rychlo. my sme takto rychlo isli pred rokom

jenn
13. jan 2011

@saskarisko jaaaj tak zhruba mesiac .. ale zase boli sviatky a tak .. no uvidime ... a tebe to kolko vychadza platit? ... oni ti hned napisali že na 3 týždne či to ani nepišu? ... to sa asi až pri odchode plati že? .a za deti sa plati daky kupelny poplatok?