Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

salije
13. mar 2015

@janka11.3 moja sedemrocna by bola v pihode, ale ta trojrocna, neviem ako by som to zvladla nieto este tri deti, fuuu... Fiha tak len hylak je postacujuci... A inak ked sa takato situacia stane, moze sa stat ze poslu domov aj bez vysetrenia, moja mladsia ma ist na ph metriu, to by cakali do vyzdravenia a potom to urobili?? No modlim sa aby to dali cim skor doporiadku ak to budu mat vobec aj pod kontrolou..

janka11.3
13. mar 2015

Neviem,tak mi povedali ze hylak staci. ale idem v pondeolk k obvodnej dr. Taksa jej popytam.myslim ze ti vtedy nerobia vysetrenia a ph metriu urcite nie,to by som osobne ani nedovolila kebyze mam dieta chire a chcu jej ju robit.
@salije

salije
13. mar 2015

@janka11.3 ano, ved by som ani ja nedovolila, ale ci to potom stihnu aj vobec porobit vysetrenia... Nie by nam pobyt predlzili mam stoho paniku veru..

janka11.3
13. mar 2015

co viem tak ked bolo jedno dieta chore tak ani druhe nemohlo ist cvicit, tak neviem ci by dali aj dake vysetrenia.ak maju izbu obsadenu tak ti pobyt nepredlzia.
@salije

salije
14. mar 2015

@janka11.3 cize vlastne uplne zbytocny pobyt, nehovoriac, ze vyhodene peniaze... Dufam ze to tam davu cim skor do poriadku..

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka11.3
14. mar 2015

Ja som bola na 2.a ale aj na inych oddeleniach to je
@alenkaorava
Ja som aj rada ze nas to chytilo den pred odchodom.lebo zober si ze budes stvrt alebo pol pobytu zavreta na izbe 😒
@salije

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4481
16. mar 2015

@dievcatka81 ahoj.tak zajtra by sme mali cestovat.prosim ta napis mi co hlavne by som nemala zabudnut zabalit.a co vy ako sa mate.zatial dakujem.

iva1411
17. mar 2015

VYHYBAJTE SA MOMENTALNE SROBAROVMU USTAVU, aspon momentalne....vratili sme sa predcasne vcera, syn mal teploty, vracanie, ja teploty a bolesti brucha....pod kontrolou nemaju nic....myslim to seriozne....na celom nasom oddeleni boli mamicky okrem jednej co to mali...nechodte tam, ak nechcete ochoriet....my sme boli na nadstandarde, a bola som pekne nastvana, hned treti den a toto...rozhodnutie je na vas

iva1411
17. mar 2015

@alenkaorava my sme boli na nadstandarde, a dostali sme to syn aj ja...ak mozem poradit, nechodte...absolutne nezvladli situaciu....

iva1411
17. mar 2015

@salije dobre si to rozmyslite...ja by som tam radsej nesla..nikto nas nevaroval a skoncili sme aj so synom choriiii....takze ja by som tam uz nesla.....

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salije
17. mar 2015

@iva1411 my nastupujeme kvazi az 7.4. A modlim sa, ze dovtedy to tam bude o.k. Utesujem sa tym... Aj ked je to sila toto, aby to prepuklo v celom ustave... Vlastne fsky pobyt je len skoda penaziiii..

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika80
17. mar 2015

My sme sa vrátili vcera, naštastie sme tam neochoreli 🙂 Boli sme ubytované na 4.A, kde boli len štyri izby, tak možno preto nas to obišlo. Na oddelení 1.A mal rotavirus snáď každý. Upratovačky nam každý deň umývali podlahy, striekali dezinfekciu a pred dverami sme mali handry namočené vo vode so savom. Ešte aj sestrička nam doniesla dezinfekčný sprej. Možno by to tam mali zatvoriť, všetko poriadne vydenzifikovat a potom znovu otvoriť, lebo takto im to tam bude stále kolovať. Ubytovanie aj personál boli fajn, jedlo sa dalo jesť, ja som si aj odhlásila stravu, lebo dcéra tomu moc neublížila, tak som po nej dojedala a úplne mi to stačilo.
Vonku už bolo celkom prijemne, nie je tam už ani sneh. Co sa týka ciganov ako som tu niečo zahliadla, tak pri ústave som žiadnych nevidela, len ked prišli na návštevu alebo na príjem. A kedže tam majú aj infekčné oddelenie, tak tam boli vačšinou cigani, aj v piatok tam sanitkami priviezli celu rodinu s ruškami na tvárach, rodičov potom pustili a deti tam zostali.
Boli sme tam dva týždne a úplne mi to stačilo.

lakrimalka
17. mar 2015

Dobrý večer, aj my sme sa vrátili z pobytu so synom minulý týždeň. Keďže som sama zdravotník nedá mi sa nevyjadriť k momentálnej situácii. Na našom oddelení bol rovnaký problém, ale už pri príjme nás opakovane personál informoval o tom, že beží rotavírus a rovnako nás informovali o tom, že sa nemáme združovať v spoločných priestoroch, navštevovať sa vzájomne na izbách a mali by sme chodiť čo najviac vonku. Realizovali sa aj epidemiologické opatrenia - hneď nám dali dezinfekčné mydlo, dezinfekčný sprej na ruky, upratovačky v jednom kuse dezinfikovali kľučky, stoly, herne, podlahy, WC, sprchy, pred každým vstupom do izby bola handra namočená v Save, celé noci sa žiarilo...strava bola na oddelení/na izbách. Ťažkosti mali len tí pacienti/rodičia, ktorí absolútne nerešpektovali zákaz združovania a navštevovania sa, tí rodičia, ktorí majú pocit, že izbu vyvetrajú počas svojej choroby len tak, že urobia prievan na spoločnú chodbu, Ostatní problém nemali. Bohužiaľ niektorí ľudia sa nepoučia až kým nemajú problém. A presne tí ístí potom chodili hore dole, dokonca sa našiel aj taký človek, ktorý vyhlasoval, že keď som ja ochorel (vlastnou vinou), tak nech sa nakazia aj ostatní. Pokiaľ by ste si naštudovali epidemiologicky najvyšší výskyt rotavírusov, zistíte, že sú pre túto ročnú dobu úplne bežné, toho času je premorenosť na každom detskom oddelení v SR, v každom kolektívnom detskom zariadení v SR veľmi vysoká...Prajem pekný večer, veľa zdravia a nech sa vám darí

iva1411
18. mar 2015

Prepacte ale mylite sa...ja som s nikym v kontakte nebola....iba so synom izolovala som ho a napriek tomu sme ochoreli OBAJA...A NIKTO NAM NIC NEPOVEDAL...ked som sa pytala, ze preco sa podava jedlo na oddeleniach, ze nic hrozne...ak ste zdravotnicka viete, ze rotavirus prezije aj 10 dni na veciah hrackach atd....mali to zavriet a dezinfikovat.....my sme boli dokonca na nadstandarde, s vlastnym WC...umyvame sa stale a napriek tomu....teraz ma boli okrem ineho zlcnik z toho virusu..takze dakujem za drahy chory pobyt...

iva1411
18. mar 2015

@lakrimalka vy ste asi slaby zdravotnik, viete ako sa virus siri, a poviete toto co poviete????? virus dokaze prezit viac ako bakterie, je vo vzduchu, siri sa ako mor, rotavirus dokaze prezit 10 dni na veciach hrackach.....my sme boli takmer stale na izbe alebo vonku sami, aj tak sme ochoreli, a nik nas nevaroval...a mame poruchu imunity..takze vrchol drzosti este ked si za to platite...a nehovorte, ze sa nik nenakazil... z nasho oddelenia vsetky mamicky, my sme vlastne prisli na nakazene oddelenie...a nevidela som ani doc si umyvat ruky....a takto sa epidemiologicka situacia neriesi, to som este nevidela....mali sa poslat vsetci domov, zavriet na 2 tyzdne, dat ozonatori uv ziarice vsade, vsetko vydenzifikovat a pod....a okrem toho toto iste sme chytili takisto zo srobarovho ustavu, akurat hned po skonceni pobytu....40tky, vracanie, nemocnica....zaujimave, ze???? takze asi tolko o hygiene....kazdy lekar by mal mat rusko, to iste sestra, pred vasimi ocami by si mali vydenzifikovat ruky, ja som to na SK nikoho robit nevidela....za to v DE ANO.....tolko k teme

sanym
18. mar 2015

@iva1411 presne ako píšete, dokonca sa mi zdá, že rotavírus "prežíva" na pevných povrchoch aj dlhšie ako 10 dní a bežná dezinfekcia ho nezničí

iva1411
18. mar 2015

a dokonca to ani nepriznali, to je ten problem...mna tak boli ten zlcnik, cele telo...a ja nezvyknem mat teploty, ale toto bolo aj na mna vela...normalne nas dali na oddelenie s nakazenymi...a dokonca jedna mamicka tiez so synom este povedala chuda, ze netreba deti izolovat a tak...a oni skoncili este aj s laryngitidou druhy den, na to vracanie, teploty, a si predstavte, ze oni nedavaju ani infuzky, ked sa toto stane, pritom musia vediet, ako rychle sa moze dieta dehydrovat...vrchol, ja som si infuzku pre maleho pytala, a ze naco, ved je v pohode...nakoniec mu ju vsak dali...ale doprosovat sa kua, kde sme....dalsie dieta takmer odpadlo, a malo strasnu dehydrataciu...no proste uzas...a este som musela v podstate podpisat reverz, ze chcem odist...na hanbu sveta....strasne ma sklamali....

sanym
18. mar 2015

@iva1411 keď to čítam, som normálne šťastná, že sme pobyt odmietli, to si naozaj radšej obeháme všetky vyšetrenia ambulantne. Chcem sa opýtať, či deti ubytované v ústave chodia aj do pneumo ambulancie, ktorá je súčasťou ústavu

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iva1411
18. mar 2015

Som rada, ze som niekomu pomohla...skoda, ze nas nik nevaroval.....len po tomto pobyte si uz asi premyslim, ci sa tam vratim...nam sa toto stalo aj minule, skoncili sme po pobyte v nemocnici s tym istym a 40tkami...az teraz viem, ze to bolo zo srobarovho ustavu....po prekonani rotavirusu nie je ziadna imunita, co je skoda, len je potom uz slabsi priebeh...len moj zlcnik to nechape...hm..prajem vsetko dobre

jajabajaja
18. mar 2015

normalne sa zacinam bat. mame ist v maji...aj doma sme skoro stale chori a to sa nic nedeje. proti rotavirom ani nie sme ockovani...neviem si to predstavit.jooooj

iva1411
18. mar 2015

ked tam budete mat ist, tak si tam zavolajte, ci je tam nejaka aktualna infekcia, alebo nie...ked si poziadate o info, mali by vam ju podat....pekny vecer

4481
18. mar 2015

@salije ahoj.tak moji chlapi su tam uz 2 den.manzel vravi ze zatial je to v pohode.my mame problem s malym lebo odmieta vysetrenia.pri kazdom reve a vrieska.vraj mu budu robit aj ph metriu tak ten to urcite nezvladne.mam z toho vsetkeho poriadne stiahnuty zaludok a manzel je z neho tiez na nervy.inak vraj v pohode.ze vraj je tam pekne.uvidim co bude dalej.ako sa to bude vyvijat.potom sa este ozvem.tak zatial.

salije
18. mar 2015

@4481 dakujem za info... Akurat tam mam kamosky, co sme sa tam spoznali, oni odidu a my nastupime, skoda a su na nasej byvalej izbe.... toho isteho sa aj ja bojim, moja mala je besna a zurit bude a bude si to chciet dat prec, cize ph metria bude pre mna tazky oriesok 24 hod ju nespustit s ociii... Tak dufam ze to bude dobreeee a zostanu zdraviii. Dakujem za kazde info paa

lakrimalka
18. mar 2015

dobry vecer prajem,
urcite ste urobili dobre tí, ktorí ste si pobyt presunuli na neskôr, v každom prípade je možnosť si stále zavolať a informovať sa o situácii...asi nemá zmysel sa ďalej vyjadrovať na margo hysterickej pani Ivety zo žiliny, ktorá zabudla povedať, že infekt si už priniesli z domu - teploty mali deň pred prijatím, áno, zrejme boli už izolovaní od začiatku, ale to bolo už neskoro...rotavírus je toho času všade v populácii ....a žiaden zdravotník nie je povinný sa dezinfikovať pred vašimi očami....opakujem, všetko aj hračka aj povrchy boli denne dezinfikované/ žiarené, bola som toho svedkom, aj som sa informovala, keď som išla večer na wc a sestry striekali vypraté hračky a prenášali žiarič z jednej miestnisti do druhej....
ohľadom vyšetrení nebol žiaden problém...veď sú to len deti, opakovane nám bolo povedané, že v pohode môžme akékoľvek vyšetrenie odmietnuť - je jedno z akých dôvodov a ak sa nepodarí realizovať trebárs pH metriu z dôvodu nespolupráce, tak je možnosť urobiť iné vyšetrenia...žiaden nátlak, mám pocit, že sa to snažili len pekne vysvetliť, usmerniť nás