Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

nika80
2. feb 2015

@4481 oni asi čakajú na schválenie z poisťovne, my mame dôveru a z nej nam prišlo oznámenie, že nam to schválili. A do pár dni mi volala pani zo Šrobarovho ústavu. Skús si zavolať na poisťovňu a spýtať sa tam. Pripadne Ti možem dat do IP číslo tej pani a môžeš jej tiez zavolať.

4481
2. feb 2015

@nika80 my mame vseobecnu poistovnu.tak asi este par dni pockame.si zlata ze si dala vediet.ale to cislo ak mozes tak mi ho posli.a co vy ak mozem vediet ake mate tazkosti ze vam odporucili srobarov ustav.moj syn je vedeny ako astmatyk.nemozme sa zbavit kaslu.niekedy tak kasle ze az ho dusi.ma aj rozne spreje aj lieky ale vsetko pomoze len na par dni a potom to znova zacne.dufam ze ak sa dostaneme do tohto ustavu ze sa mu stav zlepsi alebo aspon pridu nato co mu vlastne je.tak zatial pa a dakujem.

4481
4. feb 2015

@nika80 dakujem za cisla.ak to urcuje poistovna tak este trochu pockam a potom im zavolam.maly ma tiez alergiu na kravske mlieko a alergik ma podozrenie na reflux ale na sone mu nic neukazalo tak uvidime co mu zistia v ustave.

jaspistigrieoko
6. feb 2015

@dievcatka81 Ahoj chcela by som sa ta opytat ci je tam aj daka pračovna 🙂...ja idem s tromi detmi na 16dni tak ci mam brat vsetko co mame doma alebo sa tam da niekde aj prat dakujem 😀 😀 😀

dievcatka81
6. feb 2015

@jaspistigrieoko ahoj, áno je tam práčovňa, platí sa 2 eura na dva hodiny, každá nacata tretia už 4 eura, len si treba odsledovat čas

jaspistigrieoko
6. feb 2015

@dievcatka81 Dakujem to som pokojnejsia ze sa tam da aj oprat ale aj tak mame plno nabalene do kelu 😀 😀 😀...a inak tam je dobre?my ideme v utorok na prijem 🙂

dievcatka81
6. feb 2015

Dobré, nesťažujem sa, lenže nám to aj tak nepomohlo, len čo sme prišli domov ( piatok) tak od štvrtka začal byť syn chorý a mala od pondelka a drží ju to ešte do teraz. Ako čo sa týka vyšetrenia, full servis 👍

4481
6. feb 2015

@dievcatka81 ahoj.tie vysetrenia ti aspon k niecomu pomohli-,zistili tam z tych vysetreni nieco.podla teba sa tam oplati ist lebo moj maly je stale choory,ten kasel my uz ide na nervy a uz vyse mesiaca cakame neaku odpoved z ustavu a stale nic.ty to uz mas za sebou.tak sa drzte

dievcatka81
10. feb 2015

@4481 nezistili nič, všetky výsledky boli negatívne, takže podľa mňa zbytočne sme tam boli

aninkabj
13. feb 2015

ahoojtee, my sme sa v utorok vratili, bolo hrozne, vyse tyzdna na izolacke koli teplotam, ale neboli sme samy, v celom ustave boli deti chore ☹ .... nebol niekto tiez v tomto obdobi??a nemate nahodou kontakt na mamicku s troma chlacami, co dostali rotavirus??? dakujeeem 🙂

martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tupinka
13. feb 2015

@remsikova ahoj ja tam idem dakedy marec -april ale presny datum este neviem s dvomi synmi 5.5 rokov a 3.5 rokov , chcem ist na D kat.Len sa chcem spytat ,ze kolko je lozok na izbe,ci tam budem len ja so synmi alebo este niekto bude s nami na izbe.V tej kuchynke je mozne si uvarit pre deti aj svoj caj napr. ktory budu cez den pit?Ako je to s vyletmi,kde sa kupuje listok na tez?Kde ste vy chodili ,mas aj nejake odporucania kde ste boli alebo kde sa oplati ist pozriet?Medzi C aD je rozdiel len v tych posteliach alebo aj v niecom inom?Este sa chcem spytat,ze v com deti chodia na tie vysetrenia,ci v rifloch alebo teplaky ,pytam sa preto ze kolko coho mi bude treba zobrat so sebou kedze su dvaja.vdaka

lucy56
13. feb 2015

baby poradte ak niekto riesil takyto problem, my uz mame liecenie schvalene, aj datum mame a prisli mi podklady co vsetko treba doniest a je tam napisane ze ak ide ako sprievod iny clovek ako rodic treba pisomne splnomocnenie aj na prijem aj na odchod,na podpisy na vysetrenia a ja netusim ci to ma byt jedno splnomocnenie, ako to ma vyzerat alebo viac a v ustave mi nikto dnes nedviha dakujem ak viete poradit poradte

4481
13. feb 2015

@dievcatka81 ahoj.dnes nam prisla konecne pozvanka do ustavu.prosim ta daj vediet co treba teraz robit.hlasit sa mame 17.3.treba tam volat alebo nieco naspet posielat.na co netreba zabudnut.ak mozes porad.dakujem.s pozravom maja.

dievcatka81
14. feb 2015

@4481 tak, tak ja som odpovedala formou toho formulára, čo tam bol priložený, návratka... ale môžeš aj zavolať a potvrdiť termín nástupu.....

4481
14. feb 2015

@dievcatka81 a tu navratku mam poslat uz na buduci tyzden.

dievcatka81
14. feb 2015

@4481 ja som posielala na druhý deň,ako mi prišla pozvánka 😀

4481
14. feb 2015

@dievcatka81 a to nevadi ze maly ma vseobecnu poistovnu a moj muz co s nim ide ma poistovnu dovera.a ma aj ztp.treba im to oznamit.

dievcatka81
14. feb 2015

@4481 tak moje deti tiež majú všeobecnu poisťovňu a ja mám únion
Keď je ztpeckar tak to je výhoda, má zľavu sa mi zdá, že 80% ale presnejšie o tom píše na ich stránke

4481
14. feb 2015

@dievcatka81 ahoj.tak zatial ti dakujem.si zlata.a drzte sa.

dievcatka81
14. feb 2015

@4481 nz....Keby akékoľvek otázky, rada odpoviem a pomôžem ak budem vedieť 😉

tupinka
15. feb 2015

ahojte mamicky , prosim o odpoved na par otazok. ja tam idem dakedy marec -april ale presny datum este neviem s dvomi synmi 5.5 rokov a 3.5 rokov , chcem ist na D kat.Len sa chcem spytat ,ze kolko je lozok na izbe,ci tam budem len ja so synmi alebo este niekto bude s nami na izbe.V tej kuchynke je mozne si uvarit pre deti aj svoj caj napr. ktory budu cez den pit?Ako je to s vyletmi,kde sa kupuje listok na tez?Kde ste vy chodili ,mate aj nejake odporucania kde ste boli alebo kde sa oplati ist pozriet?Medzi C aD je rozdiel len v tych posteliach alebo aj v niecom inom?Este sa chcem spytat,ze v com deti chodia na tie vysetrenia,ci v rifloch alebo teplaky ,pytam sa preto ze kolko coho mi bude treba zobrat so sebou kedze su dvaja.Este sa chcem spytat, ze ci okrem priboru si am bart aj nejake tanieriky pohare a tak.Velmi pkene Vam dakujem za cas ,ktory obetujete na odpovede na moje otazky.

remsikova
15. feb 2015

@tupinka ahoj moja na izbe budes sama s detickami.Rozdiel medzi CaD je v posteliach na D su nemocnicne a na C su valendy,ale co sa tyka tych nemocnicnych,tak su v pohode nie su vylezane ako po nemocniciach.Este na C je umyvadlo niektore D maju umyvadlo a niektore nie.Ak chces ist na D tak si pytaj izbu s umyvadlom.Kazde oddelenie ma kuchynku s taniermi,pripormi,kanvicou,mikrovlnkou a chladnickou.Je tam aj varnica s cajom,takze o pitny rezim je postarane.Mozes si spravit aj svoj,je to len na tebe.Na vylety sme chodili na strbske pleso,do star.smokovca,na hrebienok,do tatranskej lomnice-tam je ej muzeum vypchatych zvierat skutocnej velkosti.Na oddeleni sa urcite s nejakou mamickou skamaratis a budete chodit spolu na vylety.V dolnom smokovci sa neda kupit listok na vlacik.Ked pojdes do srobar.ustavu,tak sa niekde po ceste stavte a kup si 50centovy to mas do star,smokovca a tam si uz kupis listky.

remsikova
15. feb 2015

@tupinka este som zabudla na vysetrenia sme chodili v teplakoch.Keby si mala este nejake otazky kludne napis.Nechodim kazdy den na net,ale ked pojdem,tak Ti odpisem.Prajem prijemny vecer.

tupinka
15. feb 2015

@remsikova ahoj si zlata, ze si mi odpisala , velmi pekne Ti dakujem za odpoved a este sa chcem spytat, pomohlo Vam to alebo stanovili Vam diagnozu podla vysetreni, aka bola reakcia dietata a odozva na tento pobyt. dakujem

4481
16. feb 2015

@dievcatka81 ahoj.akurat mam v ruke pozvanku a tu pise ze nastuo je na oddelenie 1A a kadegoria D.prosim ta je ta Deckova kategoria ok.alebo treba ist na inu lepsiu.vidim ze pisu ze medzi C a D je rozdiel iba v posteli.ty si bola v ktorej a ak mozes tak daj vediet kolko ta to priblizne vsetko stalo a na kolko dni.dakujem.

dievcatka81
16. feb 2015

@4481 ahoj, tak presne tam sme boli 1A kategória D
Na 7 izbe. Platila som denne za seba 10,82eur (7,50 strava+3,32 dopravod dieťaťa nad 3 roky) a deti obe na deň 3eura (1,50+1,50 za poskytnutie zdravotnej starostlivosti). Ale ja som sa po 4 dňdňoch zo stravy odhlásila lebo som bola s dvoma a nejedli všetko, tak som dojedla po nich. Celý pobyt má vyšiel aj s deťmi 125,78 eur za 14 dní, teda 13 noci. Lenže sme behali po výletoch aj prať som si tam dávala v pracovní takže do kopy som tam nechala cca 450 eur

4481
16. feb 2015

@dievcatka81 aj my sme ratali ze tak okolo 500 eur si treba do kupelov prichystat.ty si to musela mat dost pestre s dvoma detmt.a ako to tam chodi ked je doprovod otec.lebo vecsinou pisu same mamicky.ty si bola s detmi na izbe sama alebo vas bolo viac.manzel tak trochu stresuje lebo ide s malym on.ja ostavam doma s dcerkov ma 9 mesiacov.tak dufam ze to tam ti moji chlapy zvladnu,lebo ja mam uz teraz stiahnuty zaludok.tak zatial ti dakujem.pa

dievcatka81
16. feb 2015

@4481 ale, bolo to v pohode. Tiež som mala cestovnú horúčku ako to tam bude, či to zvládnem ale v pohode. Dopadlo to nad moje očakávania. Bol s nami na oddelení aj jeden otecko so syncekom. zvládli to bravúrne, ak sa smiem spýtať, koli čomu tam ide synček na liečenie. Budú mu robiť aj pH metriu?

4481
16. feb 2015

@dievcatka81 on ma od 2 rokov stale hrozny kasel a jeho lekar vkuse mu dava antibiotika.je vedeny ako astmatik.plucna nas stale otravuje aby sme mu dali vybrat nosne mandle ale alergolog nan odporucil vyskusat este ustav ci nema reflux.na sone mu nic neukazalo.aj teraz uz druhy tyzden nechodi do skolky lebo zase hrozne kasle.az sa dusi.uz ani neviem co mu mam na ten kasel davat.zatial neviem ci mu budu robit pH metriu.a co boli ste sami na izbe alebo vas bolo viac.a este som zabudla ze mu zistili aj alergiu na kravske mlieko.