Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

alenkaaa
29. aug 2010

baby,uz viete kedy zacinaju prednasky..lebo ja to neviem najst...dakujeeem 🙂

alenkaaa
29. aug 2010

janka8359...ale na stranke ujak je napisane,ze so spec.ped.-ucitelstvo mozes ucit aj 1, stupen na zakladnej..takze to nie je pravda?

movake
29. aug 2010

Ahoj, nemáte někdo nějaké info, jak probíhá výuka v Hrozenkově (vzděl.dospělých), kombinované studium??? obor mě zajímá a musím si dodělat VŠ. Četla jsem, že jsou 2 až 3 soustředění za semestr, to je ok, a jak je to u zkoušek? dají se dělat o víkendu, nevím jetli se to dá zvládnout při práci, představa,že kůli každé zkoušce musím do Hrozenkova cca 200km a brát si pokaždé dovolenou, nevím zda by mně to povolili ☹ . Písněte prosím někdo,jak to tam chodí...
moc dík 🙂

marcolka
29. aug 2010

@janka8359 fuuuuuuuuuuha to nie su dobre spravy, ale ked zoberu tolko prachov tak snad existuje nejaka dohoda medzi SR a CR ako som hore pisala. A po skole zasa platit za zapis do OP, ved to ta skola kua vyjde na majland. A to ze neuznaju v niektorom zamestnani tuto skolu svedci o klasickom slovenskom syndrome t.j. ZAVIST. Inak si to neviem vysvetlit, no nepocula som zatial o tom, aj ked je pravda ze poznam iba jednu dievcinku ktora skoncila ujak. No zatial este vsetky negativne informacie beriem s rezervou. pa

misinn
30. aug 2010

ahojte, mne este stale nic neprislo zo skoly a uz su to 3 tyzdne od doby co sme posielali...dufam ze ma vezmu ..alebo by aspon mohli odpisat ze co a ako... 😒

anjelik323
30. aug 2010

@marcolka ahoj,moja bývalá spolužiačka tam teraz končí mgr. a aj ďalšia známa tam študovala,obe sú spokojné.Švagriná tiež študovala v Čechách na Baťovej a nemala ani ona problém so zapísaním titulu do op,stačil jej kolok,išlo o zmenu na doklade

andrjusa
30. aug 2010

@anjelik323 konečne niečo pozitívne. Kolegynina sestra tiež vyštudovala ujak, v máji mala štátnice a povedala, že je nedmieru spokojná. Neviem síce ako je to so zápisom do op, takéto veci neriešim a ak ich budem riešiť tak po ukončení štúdia (ak sa mi to podarí 🙂)

marcolka
30. aug 2010

@anjelik323 ahoj, teba rada čítam, pozitívna osôbka. Tiež myslím rovnako ako ty, ibaže už toľko špekulácií o tej škole aj keď sa človek bráni začne rozmýšľať čo keď....Bolo by fajn, keby všetky dievčatá sa začali zaoberať štúdiom , resp. čo a aké predmety budú študovať, lebo negatívnymi informáciami stále dookola sa oberajú zbytočne o energiu.
DIEVČATÁ SME SUPER, JE TO BOMBA ŽE SA CHCEME UČIŤ NA TAKEJ VÝBORNEJ UNIVERZITE!!!!!!!! hurááááá 😀 😀 😀 😀 😉

alenkaaa
30. aug 2010

tak ta dohoda medzi SR a CR by mala platit..ved vsade to tak funguje..ci nie..ani ma nestrasteee

kocca
30. aug 2010

Jéééééj, keby sme teraz mali mať len také problémy, ako si dať zapísať titul!!!! Bravo, bravo, marcolka a anjelik323!!!!!Aj mne sa páčia pozitívne osoby...Ja som síce zo začiatku tiež trošku váhala, ale teraz budem šťastná, ak ma prijmú do SH (a verte, že urobím všetko pre to, aby som to tento rok stihla)....Mám už dosť verejných VŠ, kde sa ku tebe správajú ako ku sopliakovi na základke. Radšej dajme sily dokopy a kto ako môže prispejme svojimi známostiami, aby sme pozháňali od bývalých študentov materiály na učenie a poprípade aj nejaké testy ku skúškam. 😉

srnka1
30. aug 2010

Baby nestresujte! Titul nám tu určite uznajú, veď je to písané aj na ich stránke a keby boli problémy s uznávaním titulov, určite by sme sa o tom niekde dočítali, ľudia by si určite na to sťažovali. Tak sa netreba báť dopredu, teraz sa sústreďme na štúdium 😉

marcolka
30. aug 2010

@srnka1 mojej kamaratky dcera studovala v Olomouci medicinu a pracuje ako lekarka na slovensku a nemala problemy so zapisanim titulu tak preco my? tiez studovala v podstate v zahranici. Baby hlavy hore myslite pozitivne. 🙂

srnka1
30. aug 2010

@marcolka Veď ako som už vyššie napísala, netreba dopredu stresovať, momentálne sa treba zamerať na štúdium, ktoré nás čaká 😉

majka371
31. aug 2010

Ahojte. Neriešte veci, ktoré sú už vyriešené. Keď sa chcete prihlásiť na túto školu, tak sa kľudne prihláste, a ak máte nejaké pochybnosti - na ich stránke je aj slovenský kontakt ne "šéfstvo", tak si zavolajte. Všetci sú veľmi milí a ústretoví, akreditácie majú ... tak len pokoj, plnú peňaženku a dobrú náladu. V médiach by sa už dávno prevalila vlna ohovárania ak by niečo nebolo v poriadku, pretože "štátne" školy dosť závidia finančnú sebestačnosť súkromným školám a tešia sa z každej podlosti voči nim. Ja stresujem iným spôsobom 😀 Rozhýbem svoj rokmi uspatý mozog natoľko aby som "prežila"?! 😀 😀 😀 .

anjelik323
31. aug 2010

Predtým ako som si podala prihlášku som si samozrejme overila čo je to za školu a keďže som zaplatila školné,to svedčí za všetko a viac sa k tomu nebudem vyjadrovať.)))

anjelik323
31. aug 2010

@andrjusa presne to je môj názor,najskôr ju treba skončiť)

anjelik323
31. aug 2010

mimochodom už ste niektorá zapísaná k štúdiu?Ja som minulý týždeň posielala fotky a čakám)

majka371
31. aug 2010

Jaaaaaaaaa som zapísaná - iba ísť. Ale som z ďalekého Východu, budem cestovať pravdepodobne sama. Neva, teším sa.

srnka1
31. aug 2010

Baby, už sú rozvrhy na zimný semester a tiež informácia o študijných preukazoch, že si ich môžeme od 01. 09. vyzdvihnúť 😉 Ktorá ste už zapísaná, rozvrh nájdete v sekcii dokumenty ujak 😉

37373
31. aug 2010

Ahojte baby,,,neviete,,poslu nam rozvrh aj do nasho info.systemu??A kedy asi???

srnka1
31. aug 2010

@37373 uz je to v nasom systeme,kde si sa zapisovala.staci si precitat spravy od zamestnancov.

anjelik323
31. aug 2010

@majka371 kedy je prvá prednáška?ja stále čakám kedy mi tam vylepia fotku)

lenkamys
31. aug 2010

Ahojte všetci.Ide niekto už zajtra pre študijný preukaz?

terkaz
31. aug 2010

Ahoj holky, asi pred 14 dni jsem poslala prihlasku a cekam kdy se budu moct zapsat a porad nic ☹ Nevite prosim jak dlouho to trva? Nerada bych neco prosvihla 😢 Diky moc za odpoved. 😉

jana252
31. aug 2010

@anjelik323 ahoj ja som zaplatila školné, no foto som ešte neposlala a stále nie som zapísaná.....myslím, že vo štvrtok tam radšej zavolám...pre pokoj v duši....na aký odbor si sa dala?

jana252
31. aug 2010

@1313 ahoj no tak to by šlo....veď prachy za benzín by som dala....ozvi sa ako si sa rozhodla, ja som už zaplatila aj školné a teraz čakám, čo so zápisom.....

anjelik323
1. sep 2010

@jana252 vzdelávanie dospelých,ty?

jana252
1. sep 2010

@anjelik323 ja som sa dala na špecku a vychov., robím v špeciálnych triedach, takže to potrebujem

fidorka1108
1. sep 2010

🙂 avojky babenky diki za par info dlho som tu nebola ..bolo tu trocha rusnoo a dusno okolo vs ale nastastie sa secko dalo do poriadku a netreba sa veru stresovat radsej mysliet na skolu a pomahat si jak sa da suhlasim s vami ved vy 🙂 😉 viete secky pozitivne naladene kocky vsetko zvladneme bude vsetko ok treba si verit dik vam vsetkym treba zhanat radsej poznamky aj testy na sk ako tu uz bolo spomenute ak dakto by isiel z vychodu nech napise spojime sa ... tesim sa na vas v skolee papa aj ked som este nedala foto ani platbu hadam zaplatim aj dodam secko narat v sh hadam sa to da nakolko som mimo sk hm dik za radu 🙂

barbora1501
1. sep 2010

@jana252
ahoj..ak nemas nic proti som nedaleko Krupiny, mohli by sme spolu ist do Hrozenkova..napis mi na moj sukromny mail..babsi@zoznam.sk