Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

anjelik323
22. máj 2010

enilora-ja som myslela,že v cz

anjelik323
22. máj 2010

zuzanat-stačí ti kolok v hodnote 4,50eur -zmena al. doplnenie údajov

anjelik323
22. máj 2010

zuzanat-zabudla som doplniť,že ten kolok má takú hodnotu iba v prípade,že op máš v platnosti

zuzanat
22. máj 2010

anjelik, op mam v platnosti.Len v tv som raz pocula, ze kedze je to ceska skola, tak sa tam plati tych 165€, tak preto sa pytam...

anjelik323
23. máj 2010

zuzanat-Ak ide len o zapísanie titulu do OP, tak je to možné bezplatne. V podstate ide o to, že:

1. ministerstvo vnútra tvrdí

Doklady potrebné k zápisu titulu

pri doklade o udelení titulu alebo hodnosti vydanom zahraničnou vysokou školou alebo iným, na to oprávneným orgánom sa predkladá rozhodnutie o uznaní tohto dokladu za rovnocenný s dokladom o udelení titulu alebo hodnosti vydaným vysokou školou v Slovenskej republike podľa osobitného predpisu, ak medzinárodná zmluva, ktorou je Slovenská republika viazaná, neustanovuje inak.

2. Lenže existuje medzinárodná zmluva, a to konkrétne zákon 248/2002 Z.z. (DOHODA medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Českej republiky o vzájomnom uznávaní rovnocennosti dokladov o vzdelaní vydávaných v Slovenskej republike a v Českej republike)

V tejto dohode sa hovorí o rovnocennosti vysokoškolských titulov

3. Kombináciou vyhlásenia ministerstva vnútra a zákona 248/2002 Z.z. by to malo ísť automaticky a bezplatne, ak ide len o zapísanie titulu do OP.

alenkaaa
23. máj 2010

ahojte baby....len chcem reagovat,ze preco tu pisete vsetci,ze termin podania prihlasok je do 20.5,ked na stranke je jasne napisane do 31.5 a 31.augusta..dokonca kamaratka si podala prihlaksu v septembri a zobralu ju 🙂 Potrebovala by som pomoc,ked vyplnujem prihasku na magisterske studium,tak staci ked vyplnim iba prvu stranu a potom este,ze kde som studovala bc..vsak?..tu cast co je prijimaci protokol a znamky zo strednej,tak to nemusim?..ak samozrejme idem na magisterske.diky baby a pekny den 🙂

marcolka
25. máj 2010

ahoj alenkaaa, ja som dnes bola osobne v hrozenkove odovzdat prihlasku na magisterske...vypis tak ako pises, kde si studovala bc a potom k tej prihlaske prilozis, ked postou posles, blocek o zaplateni 500 ceskych korun, a kopiu diplomu a vysvedcenia zo statnic overene obidvoje od notara to je vsjo. Zamestnavatel ani lekar netreba. No tesim ze mam spolubojovnika. 🙂

marcolka
25. máj 2010

zabudla som znamky zo strednej netreba, ziadne znamky tam nevpisuj do prihlasky..papa

alenkaaa
25. máj 2010

nadujem marcolka..si zlata..cenim si to 🙂 ..podavam si na dva odbory na specialnu pedagogiku a spec.pedag.ucitelstvo..ale nevie,ze kde ma vezmu...lebo bakalara nemam z pedagogickej oblasti...ale ze vraj ak urobim vyrovnavacie kurzy,tak ma vezmu...stacim podat prihlasku aj do konca augusta?...a ty ides na aky odbor 🙂

marcolka
25. máj 2010

jeej alenka zabudla som to hlavne ja chcem andragogiku, bakalara mam z pedagogiky, no na nete som citala ze druhe kolo prihlasok je do konca augusta tak myslim ze sa da aj dovtedy.🙂

marcolka
25. máj 2010

😉

alenkaaa
25. máj 2010

no ja som si este nepodala...zavisi ako dopadnu statnice....mam ich zajtra....ja si tiez davam aj na andragogiku asi..drzim palce,aby ta vzalu..cmuk 😉

marcolka
25. máj 2010

alenka aj ja ti drzim palceky, hlavne na statnice papa a dakujem za podporu ....cmuk 😎

alenkaaa
25. máj 2010

marcola,nevies,ze ci ked si podam na specialnu pedagogiku a nemam bakalara o spec, pedagogiky,ze ma vezmu?..pocula som,ze ked sa urobia vyrovnavacie kurzy..da sa to..nevies o tom nieco...alebo baby vy neviete? 🙂

marcolka
26. máj 2010

alenka ahoj, na toto neviem odpovedat, ale podla vsetkeho co viem z netu, tak od toho su tie vyrovnavacie kurzy asi. Ale v kazdom pripade to vidim pozitivne nebojkaj. Alebo skus zavolat na univerzitu su tam kazdy den od 8smej rana, na studijne odd. cislo najdes na nete a ta slecna sa vola Topicova, je tam aj mailova adresa aj tak sa da s nou spojit, je velmi prijemna. papa

srnka1
27. máj 2010

Ahojte, som rada, že som narazila na túto diskusiu, lebo aj ja uvažujem o štúdiu na UJAK, dlho som váhala, ale keď tu čítam samé pozitívne názory, tak idem dnes vypísať prihlášku 😉

natashkaa
27. máj 2010

ahojte aj ja rozmyslam skoncia som na UK v ba pedagogika vytvarna vychova ale mali sme babatko takze Mgr sa nekonalo tak rozmyslam, ze to popri materkej vyriesim takto chcela bysom spec pedag ale vychovavatestvo

srnka1
27. máj 2010

Akurát vypisujem prihlášku len neviem, či tam treba vypísať aj predmety zo strednej, keď som skončila už bc.. Nie som si istá, no myslím si, že známky zo strednej netreba. Vedel by mi niekto poradiť? Ďakujem 😉

alenkaaa
28. máj 2010

srna..netreba moja...som tam pisala a oni vraveli,ze nie..na magisterske sa nevypisuje 😉

srnka1
28. máj 2010

Alenkaaa ďakujem 🙂 už som na to prišla, prihláška už je poslaná, teraz len čakať na odpoveď.

alenkaaa
28. máj 2010

ja si posielam az niekedy koncom juna...lebo az 15 mam statnice a do konca augusta je cas..drzim palceky 🙂

natashkaa
28. máj 2010

ahojte baby na stranke je moznost prihlasit sa online teda nie pomocou Pdf ako sa potom riesi poplatok? posiela sa to na nejake cislo uctu? alebo ako to funguje prihlasoval sa tak uz niekto?

babuja
29. máj 2010

Ahojte, nevíte někdo náhodou, co je obsahem vyrovnávacích kurzů. Chci se hlásit na spec. ped. - učitelství a vypadá to, že vzhledem k předchozí VŠ budu muset absolvovat tento kurz.

alenkaaa
29. máj 2010

babuja,to by aj mna zaujimalo...chystam sa tiez na ucitelstvo...ale vobec neviem ako funguju tie kurzy..asi iba nejake skolenia o spec.pedagogike.. 🙂

babuja
29. máj 2010

alenkaa, já jsem zaslechla, že nejdřív jsou nějaké přednášky a potom se píše závěrečný test. Ale to jsou pouze informace z doslechu, takže nevím.

alenkaaa
30. máj 2010

naozaj?..este aj test sa pise..?tak to sa zacinam bat..co ked ho neurobim..no mam strach:D..a prihlasku si si uz podala,ci este nie?ja este nie,lebo nemam este diplom

babuja
30. máj 2010

já myslím, žs se bát nemusíš. Po skončení kurzu tě teprve přijmou a kdyby to nikdo neudělal, tak nikoho nemají. O tom testu to nevím na 100%, to jsem jenom zaslechla. Přihlášku už mám podanou asi 14 dnů, ale zatím nic nevím.

mairima
30. máj 2010

ahojte nechce sa mi čítať všetko čo tu je popísane, tak sa spýtam priamo či je tu niekto kto už z tejto školy dostal diplom aj titul mgr. a či mu platí aj na Slovensku. nechcem riskovať toľké peniaze. dík 😒

alenkaaa
30. máj 2010

babuja, a co si studovala predtym? tak boh vie kedy sa ti ozvu.Ja si az po promociach podavam,lebo stacim do 31 augusta.
marima, jasne ze plati.Kamosi mi tam chodili na andragogiku a uz so Mgr.neboj saaaa 😉

babuja
30. máj 2010

Alenkaaa,mám pajdák - učitelství sociálních a zdravotních předmětů pro střední odborné školy. A co studuješ ty?