Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

sonka1981
1. okt 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

ono zaleží aj na tom, či si kupujete parfem, alebo toaletnu vodu a podla toho by som smerovala vydrž. Každopadně u nich nemám dovod neverit a podozrievat ich z napodobenin

anjelik0907
2. okt 2018

Baby a Katkaparfumery nemáte skúsenosť ? Práve sa rozhodujem či objednať Z parfems.sk alebo od Katkaparfumery

summerlili
3. okt 2018

@anjelik0907 Katkaparfumery za mňa vždy skvelé a to som objednávala už párkrát.

essenceee
17. okt 2018

samozrejme že su. V dnešnej doby by si eshopy typu Notino ani nedovolili predavat napodobeniny

macik34
17. okt 2018

@essenceee zase znalec...

mija777
17. okt 2018

Z našej skúsenosti - nie, niesú to originály. Kúpila som si na porovnanie z kamennej predajne a z internetovej predajne. Flakóny a krabičky rovnaké, len ten z internetu mal chybičky krásy ako napr. že trošku zle doliehal vrchnáčik.. Parfém mal trochu inú farbu a ten mal síce vôňu podobnú, ale keď som si dala každý z nich na ruku, vedela som presne rozoznať ktorý je ktorý. Ten z internetovej mal taký divný dozvuk. Nikto ma nepresvedčí, že to nebol fejk.
Skúsil si kúpiť aj manžel, vždy sme zaznamenali rozdiely a teraz inde ako v kamennej predajni (u jediného predajcu, ktorý má licenciu na predaj parfémov u nás na Slovensku) nekupujeme...
(Nie nerobím reklamu ani anti reklamu, zámerne nič nekonkretizujem, ani nerobím v parfumérii, sme s manželom len zákazníci s určitými nárokmi a nieje nám jedno, za čo "vyhadzujeme" peniaze)

1pillow1
20. nov 2018
Používateľ 1pillow1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1pillow1.

Ja som vždy nakupovala aj v parfumériach, aj cez internet....Nezaznamenala som nikdy žiadny rozdiel, či už v dekoratívke alebo parfémoch. jediný- významný- rozdiel bol vždy v cene! :D

kolinia
21. nov 2018

Ahojte, chcem len upozorniť na stránku https://www.parfumy.website/shop/ ze predava total fejky bez upozornenia, len obycajny skleny flakon bez uvedenia objemu dokonca!

macik34
21. nov 2018

@1pillow1 aky druh konkretne coho si porovnavala??

kolinia
22. nov 2018

@macik34 skor to bolo myslene tak, ze stranka zavádza, dava foto originalov a bez upozornenia posle toto, niekde na spodu je link na nejaku google stranku, kde ta presmeruje k cenniku nazvov vonaviek, vonavky vsak celkom dlho vydrzia za tu cenu a ze su to fejky...

kolinia
22. nov 2018

@macik34 a porovnavala som len lancome acelkom sa podoba, dalsie dve som objednala take conepoznam...

alenus454
22. nov 2018
Používateľ alenus454 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alenus454.

presne tak...nakupujem odjakziva na notine vsetko, co sa tyka kozmetiky. je to pre mna rychlejsie a pohodlnejsie, a hlavne vacsina veci je tam llacnejsia

1pillow1
24. nov 2018
Používateľ 1pillow1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1pillow1.

@alenus454 áno, vždycky tam všetko bolo lacnejšie, a to je samozrejme pre mňa veľká výhoda, či som na materskej alebo nie, kto by nechcel ušetriť

macik34
25. nov 2018

@1pillow1 hovori sa, ze nie som tak bohaty, aby sommohol kupovat lacne veci... radsej kupim jeden poriadny ako 3 fejky z Notkna

mareri
11. dec 2018

@macik34 máš skusenosti s tym, že sa na Notino predavaju nekvalitné vone?

macik34
11. dec 2018

@mareri ano...samozrejme som to s nimi riesila

veroonikadan
12. dec 2018

@macik34 osobne som tento problem vobec nemala a to teda nakupujem cez ten eshop uz nejaky ten cas 🙂 ze to nie je, ze by som si len raz objednala a na zaklade toho hodnotila, ale pravidelne objednavam a nemala som s kvalitou alebo originalitou problem 😎

macik34
12. dec 2018

@veroonikadan originalitu sudit nemozeme ani jedna.. objednavok bolo viac. Vzdy zle.. Vsetko som s nimi riesila. Oni bud nedovolia na ich stranku napisat zle hodnotenie alebo tak 3 zo sto. Ak s parfemom nie si spokojna vymenia kus za kus - rovnaka znacka aj objem. Aj ked z neho bolo odstreknute. Preco???? Asi vedia preco...

veronka4veronika
15. dec 2018

Dievcata ja sa pripojim k tejto teme . Vela krat som nakupovsla cez int. Obchody parfumove ci to bol parfems alebo notino a poviem vam ze tato era nakupovania skoncila z jedneho dvovodu . Milujem. Chanel a dior a jedneho dna som si pozerala fann parfumeriu cez net a v ich databaze mi nevyhodilo tieto spominane znacky... tak som sla do kamenneho obchodu a opytala som sa na chanel a dior predavacky ze ci jo maju.odpoved znela ano samozrejme plne regale voni tak na mna cakali. A pytam sa jej ako je teda mozne ze ich nemate na internete v ponuke? A teraz pride najdolezitejsia odpoved a tym sa mi vsetko potvrdilo a ta znela: Dior a Chanel znacky si nezelaju byt predavane a prezentovane takymto spozobom predaja!!! Cize co z toho vypliva? Ze tam kne najdete cez internet v ponuke Dior a Chanel su to na miloooon percent FAKE!!!! Cize aj ostatne znacky ktore v ich ponuke najdete. Dior a Chanel parfumy nakdete jedine na ich priginal strankach www.dior.com a www.chanel.com takze takto to je. Urobte si na to svoj nazor ale toto ma presvedcilo a utvrdilo v mojich pochybnostiach o fake och na menovanych int. Shopoch 🙂

majk3526
15. dec 2018

Najlepšie je kupovať parfum vždy od výrobcu. Máte istotu, že je parfum čerstvý a neni problém s dodaním alebo reklamáciou. Skúste pozrieť sem. Dostali sme tester pred mesiacom a bol, teda silný taká sladkastá vôňa. Ale ešte nespustili predaj. V každom prípade link prikladám na výrobcu. https://calixta.sk

majk3526
15. dec 2018

@veronka4veronika máš úplnu pravdu. Je kopec takých všeľjakých kopyrantov a keď je dobrá značka nepotrebuju predávať cez 5 rúk.. Ako som písal hore najlepšie kupovať u výrobcu alebo v obchode.

veroonikadan
16. dec 2018

@macik34 neviem no ako som ti pisala, ja som sa s tym nestretla ani raz, nemala som problem, ze by som musela cosi reklamovat alebo tak, zakazdym mi prislo presne to, co som si objadnala a kvalite v akej malo byt 🙂 ze som nemala problem, ze by som si parfum musela na seba striekat napriklad viackrat denne, ale staci raz 🙂

veronka4veronika
16. dec 2018

@majk3526 precitaj si tu temu : su parfemy z mall original ? Tam som pisala a akoze take telata ze az🙂 zo srandy 🤦‍♀️😂

majk3526
18. dec 2018

@veronka4veronika :DDDD, neviem ako ty ale ja som v teme: Sú parfémy kupované cez internet originály? a aj odpovedam. Ale kludne este reaguj :D :D a to tela si trafila :D

veronka4veronika
18. dec 2018

@majk3526 je aj tema ze z mall...

anulienkalenka
3. jan 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

tiež som sa nikdy nestretla s tym, aby neboli ogirinaly. Ani ma to nikdy nenapadlo. Ide samozrejme aj o to, z akeho eshopu objednavaš. Ak je to niečo naše, nie je dovod, ale ak je to zahranične, tam by som rozhodne neriskovala

arasidka11
9. jan 2019

@anulienkalenka notino tiež nema originaly

jenda66
9. jan 2019

na notinu predavaju riedene parfumy, vona identicka s originalom intenzita a vydrz kolinskej vody. kupovane parfemy ktore sa zacali vyrabat v r.2018. Tu nemoze byt rec o starom alebo zle skladovanom parfeme, za tak kratky cas sa mu nemoze nic stat. Uz som kupoval aj napodobeniny parfumov, genericke parfemy originalov, a tie maju daleko do originalov.Na internetovych predajnach predavaju originaly ale riedene, kto im to riedi a kde, a aka firma , tak to mi vrta hlavou. Ale urcite to maju prespekulovane.Na notinu a podobnych firmach uz nikdy viac. Alebo este raz s tym ze parfemy odoslem priamo vyrobcovi na hodnotenie.

veroonikadan
16. jan 2019

@arasidka11 neviem na zaklade coho toto tvrdis, ale ja si myslim opak, uz viackrat som cez ten obchod objednavala, kupovala parfumy a zakazdym bolo vsetko fajn, rychlo mi prislo co som si objednala a najma prislo to v kvalite v akej malo, v rovnakej akoby som to aj niekde na kamennej predajni kupila 😉

arasidka11
23. jan 2019

@veroonikadan no podla toho, že ta vona vonala uplne inak, fejkovo, nevydržala, ten dzindzík, cez ktorý sa strieka po čase, po kratkom čase očernel, a to sa mi teda z parfumerky nikdy nestalo