Sú parfémy kupované cez internet originály?

teodorka
12. júl 2009

baby chcem sa opytat ...myslite ze parfemy kupovane cez internet su naozaj originaly?Nikdy som si nebola uplne ista ci ano ale nie ...ale vcera bola u mna kamoska a ona mi tvrdila ze si kupila chanel 5 v parfumerii a potom cez net a ze vona bola sice taka ista ale intenzita ovela ,ovela slabsia .Rychlo vyprchala [myslim vona]Tak teraz neviem ...su to originaly alebo nie?

lucka1222
24. nov 2015

@majkamajkasasa ahoj, ja už si objednávam iba u nich a som spokojná. Majú aj sieť kamenných predajní.

illyria
24. nov 2015

no zakony su vraj take, ze parfemy predavane cez net nemusia mat take vysoke percenta koncentratu, takze ano - vyprcha to skor a je to slabsie!! ale nie je to fake (pokial je to zo spolahlivej stranky)

ivankalienka
24. nov 2015

@majkamajkasasa ahoj,tak ceny maju podobne originalom,ako v kamennych predajnich,tak si myslim ze je to ok,priamu skusenost s nimi nemam,teraz som si kupila v rakuskej bipe paco rabanne 30ml a cena je tu u nich rovnaka,tak si myslim ze aj kvalita bude ina,ako napr na parfums.sk

majkamajkasasa
24. nov 2015

@ivankalienka ahoj lucka1222 mi písala že je veľmi spokojná objednáva iba odtiaľ Tak sa teším že budem mať krásnu vônu 🙂

keira
4. dec 2015

nieco nove k parfums.sk?
naozaj su to podvodnici? 😨

illyria
14. dec 2015

preco by boli parfums podvodnici?

lindush1105
14. jan 2016

@ivanatim tak teraz si napísala strašnú kravinu, nehnevaj sa. V parfums.sk nakupujem od roku 2012 a nie len parfumy a ver mi že peniaze mi nechýbajú a nie som žiadna chudobná chudera že by som musela a aj keby som bola, nehanbila by som sa za to, ale v živote, v živote nikdy mi neposlali fake. NIKDY! Toto je len hlúpe špinenie obchodu z nevedomosti. Parfumy tam stoja také peniaze aké majú aj reálne stáť a keby si videla veľkoskladové ceny pravých parfumov spadla by ti sánka a zasmiala by si sa a kúpila by si si ich hneď aj 10, ale to by si sa v tom trošku musela vyznať aby si si mohla dovoliť tvrdiť, to čo tvrdíš. Parfumérie ako Funn, Marionaud a podobne sú maximálne predražené a parfumy u nich sú maximálne nadhodnotené a o niekoľko 100% cenovo navýšené! Pozor! To neni o tom, že chudáci nakupujú lacné fejky na nete, to práveže nevedomí nakupujú predražené parfumy v týchto nenažraných podnikoch a tí rozumní na nete. Dokonca viem aj ako to tam interne s kozmetikou a vôňami funguje cenovo a s dostupnosťou pre slovenský trh, ktorý je považovaný za podradný. Keby si len tušila, prešla by ťa rýchlo chuť nakupovať draho neboj sa.. Parfums.sk mi v živote neposlal fake a že sa v parfumoch vyznám lebo ja nie som kabelkový alebo topánkový typ, ja som parfumový typ. Mám parfumy z Japonska, Talianska, Anglicka a rôzne značky a druhy, za celý život som si ich už skutočne kúpila kvantum a fake by som skutočne vedela rozoznať hlavne pri značkách ktoré používam roky rokúce. Takže si myslím, že tvoje tvrdenia sú len na ničom nezaložené obviňovania lebo v tomto sektore si nevedomá. Čo sa týka dievčat, ktoré sa podľa teba vytešujú z rýchleho dodania. To vážne? No teda. Vieš koľko nespočetne veľa recenzií, pozitívnych recenzií na kvalitu parfumov som tam videla? Ale to už nespomenieš, lebo máš len svoj subjektívny obmedzený názor. A ako ti tu už bolo napísané, ak máš takéto podozrenie napíš na SOI, lebo takéto špinenie obchodníkov poza ich chrbát nie je fér. Okrem toho takmer všetky EDT majú slabšie výdrže to len keby si náhodou nevedela.
.................................................................................................................................................................
Dievčatá nebojte sa tam nakupovať vážne nie,, toto sú drísty. Zajtra mi majú od nich zrovna prísť dva parfumy tej istej značky, objednala som si do zásoby, takže o nejaké fejky sa nebojte. To je hlúposť. Majú originál parfumy za dobré ceny.. 🙂 Nech vás toto neodradí. Niet nad vlastnú skúsenosť. A nie "jedna teta povedala" 😉

lindush1105
14. jan 2016

Aj ElNINO.sk je fajn nebojte sa tam kupovať 🙂

ivanatim
15. jan 2016

@lindush1105 Jeeej, novoregistrovany člen na modrom konikovi 🙂 vitaj! ktovie za akym ucelom si sem prisla ... 🙂
V parfemoch sa vyznam dostatocne, neboj. Mala som parfemy z Anglicka, USA, ale aj Turecka, Egypta. VIEM co je original a ako ma vonat. Na internete je obrovske mnozstvo negativnych skusenosti s parfums.sk. Ludia vsade nadavaju, ze im dodali fake, ktory nevonal uz po zatvoreni dveri v byte... Ja som u nich nakupila viackrat, takze nehodnotim na zaklade nevedomosti, ale na zaklade znalostí a dokonca aj skusenosti s nimi. SOI by urcite na ich praktiky neprisla, oni maju na starosti ine veci ako rozoznavat fake parfemu od originalu... Tie babky co tam pracuju, netusia aky je medzi tym rozdiel a nemali by to aj tak asi ako dokazat, takze toto sem pises zbytocne. Ale za pokus to stoji 🙂 Aj ked si myslim, ze tak velky eshop ma tieto veci davno "poriesene"... Urcite sa naslo uz vela ludi predo mnou, ktori im na fejky naleteli, a nevedeli s tym bohuzial nic urobit, lebo 😎 ... Ahoj, tesilo ma, tesim sa na tvoj jubilejny druhy prispevok na tomto fore 🙂

lindush1105
15. jan 2016

@ivanatim ďakujem za divné nasilu by som povedala privítanie. Za akým účelom som sem prišla? To je čo za konšpiračná otázka? Snáď nie som povinná objasňovať dôvody 😉 No ja som žiadne obrovské množstvo negatívnych recenzií nevidela a trvám ma svojom že tam nakupujem už roky a v živote mi neposlali fake a nakupujem na parfums a elnino a nikdy v živote. Soi musí prešetriť keď sa podá podnet, oprávnený podnet,, lenže keď niekto ž dopredu za SOi uzavrie prípad v jeho mene, že to neprešetrí tak o čom sa tu bavíme 😀 Dokázať sa to dá, stačí odobrať vzorky a urobiť testy a porovnať produkty, takže ako zbytočné to nevidím. Tých príspevkov ešte bude 😀

lorela
15. jan 2016

@lindush1105 Mne fejk POSLALI!
Ja už tam odvtedy nekupujem, a vlastne odvtedy nedôverujem už žiadnej internetovej parfumérii.

lindush1105
15. jan 2016

@lorela Ja vyjadrujem svoju skúsenosť mne v živote nikdy..nemám čo k tomu viac dodať

lorela
15. jan 2016

@lindush1105 Však aj ja vyjadrujem len svoju skúsenosť.

lindush1105
15. jan 2016

@lorela v pohode

natalka13
15. jan 2016

Treba kupit parfem,alebo parfemovu vodu,nie toaletnu vodu aby vona vydrzala.
netove obchody maju tie iste produkty ako obchody v NC.
ja kupujem testery,krbicku aj tak vyhodim a flakon je ten isty. Mozem to porovnat s parfemamy z letisk, ktore mi nosi mm je to co sa vone tyka rovnake.

lindush1105
15. jan 2016

@natalka13 aj ja niekedy kupujem testery. Teraz mám Bvgari Indian Garnet a cítim ho na sebe aj dva dni a je to EDT, záleží aj od značky

lindush1105
15. jan 2016

Bvlgari *

ivanatim
16. jan 2016

@lindush1105 Ano, je to konspiracna otazka, pretoze casto sem chodia aj predajcovia obhajovat svoje eshopy ci ich zamestnanci 🙂 A ty si tu zatial napisala akurat tak do dvoch diskusii o parfums.sk, kde ich takto obhajujes, preto je mi to divne...A toto je velmi divne: Ze si negativne recenzie nikde nevidela? :D Tak to musis byt slepá 🙂 Ved ich je vsade plno, len si zapni hocijake internetove diskusie o parfums.sk, vsade to ludia pisu, dokonca aj na heureke. 🙂

lindush1105
16. jan 2016

@ivanatim Aj som si myslela, že na to narážaš, ale nie, nie som predajca a okrem postu zákazníka s nimi nemám nič iné spoločné a ako by som obhajovala ich, tak by som napríklad obhajovala aj ELNINO, lebo aj tam nakupujem a nikdy som nemala problém, tak neviem o čom sa tu bavíme. 😉 A že je to divné tebe, tak podľa niečoho čo máš v sebe v sebe asi súdiš iných a ich dôvody a pritom je to ich vec a iba tvoje na ničom nezaložené domnieky. Mám už roky svoju prácu, krásnu prácu v umení, darí sa mi veľmi dobre a nemenila by som. Tak isto môžem aj ja tvrdiť, že si z konkurencie a očierňuješ ich, nemyslíš? 😉
To že som tu nová a zrovna mi padla do oka táto diskusia a mám k nej čo povedať, ešte nič ale vôbec nič neznamená.

K tej slepote, skôr si myslím že ide o tvoju subjektívnu slepotu nakoľko schválne som si urobila prieskum a vieš čo z toho vzišlo?

Parfums SK - 39,745 recenzií - 98% pozitívne
27 príspevkov o fejkoch ani jeden od overeného zákazníka, len anonymné a dosť podobné
Parfums.cz- 77.340 recenzií - 99% pozitívne
140 zmiešaných príspevkov a zas žiadny overený zákazník a samé anonymi

Takže keď si to zhrnieme cca 117.000 overených zákazníkov je podľa teba asi hlúpych a a slepých a nepoznajú parfumy a zvyšných cca ledva170 ľudí ak ich vôbec toľko je vzhľadom na tie anonymi a podobné príspevky a sú neoverení má pravdu že majú fejky.. OK teda 😀

Ja netvrdím, že niekomu nemôže prísť vadný kus, ale keby naozaj predávali fejky tak aj na tej Heuréke by to vyzeralo úplne inak. Talže toto sa ani štatisticky neprikláňa na tvoju stranu, či sa ti to páči alebo nie, lebo taká je realita. Ja som si kupovávala vôňe aj vo Funn, chodila som tam na Bvlgari Omniu fialovú za 60 eur a vydržala mi tak 2 hodiny, Otrasná výdrž a pred Vianocami teraz, som si kúpila Omniu za 25 eur Indian Garnet na parfums a cítim ju 2 dni na sebe a obe sú EDT.. Ako je to možné?

Nepovedala by som, že tu ide o slepotu moju, ale skôr o to kto tu čo vidieť chce a kto nie 😉
Chyba sa môže stať hocikde ale mňa nikto nepresvedčí že predávajú fejky. Inak by som tam 4 roky nenakupovala kopu parfumov. Tak blbá zas nie som 😉

lindush1105
16. jan 2016

@ivanatim ps. neprispela som len do dvoch diskusií iba o parfumoch.. lepšie sa pozeraj potom rob unáhlené závery 😉

ivanatim
18. jan 2016

@lindush1105 No tak na to, ze s parfums sk nemas vraj nic spolocne, tu za nich bojujes dost podozrivo akčne :D

Ale ano, prisla si sem len na to, v den vytvorenia konta si mala len prispevky v dvoch roznych diskusiach o parfums sk. Teraz si uz preventivne mozno pridala nejake prispevky aj inde, to neviem, nejdem to kontrolovat, nie je toto pre mna zas az take dolezite ako pre teba 😉 ale v den vytvorenia konta, ked si pridala prispevok sem, som to pozrela a bolo to tak 🙂

Nebudem sa s tebou natahovat dalej. Parfums sk maju vela negativnych recenzii, vsade. Ja som od nich objednavala dvakrat a dvakrat som obdrzala fake. Tie cisla co si sem dala, su mylné. Inak, vedela si, ze velke eshopy nemaju problem si heureku, resp. jej recenzie a kontrolu nad nimi aj kupit? 🙂 Asi si o tom nevedela, co? Tak teraz uz vies. heureku vlastnia ludia, nie roboti. A ak im velky hrac ponukne povedzme 2 tisicky mesacne len tak, aby mohli kontrolovat a mazat recenzie, myslis ze zavahaju? 🙂 Naco by potom ten biznis (heureku) tak dlho zakladali? Chcu na tom predsa zarobit nie? Tie recenzie vedia vypovedat o serioznosti malych biznisov, ale pri takychto velkych hracoch sa da podvadzat uplatkami urcite uplne bez problemov. Su to samozrejme len domnienky, ale co myslis? realne ci nerealne? Ak eshop predava fejky, na ktorych ma obrovske marze, lebo su to lacne fejky, robi mu problem odkrojit nieco z denneho zisku a dat ho heureke, aby im ustrazila nejako ako take dobre meno? Ja hovorim to, co viem z REALITY: ja som od nich obdrzala dvakrat jednoznacny FAKE. Moje kamosky a dalsi znami, aj rodina mali rovnaku skusenost a nepoznam dnes uz ludi, ktori by od nich parfemy objednavali. Kazdemu z okolia ked spomeniem parfums sk, hned mi hovoria, ze tam kupim len fejky...ktovie preco to vsetci hovoria? 🙂

Takze tak, ja ti pisem svoje skusenosti. Ty pises mozno svoje, mozno ich obhajujes dost akčne pre nieco ine, ktovie. 🙂 Tolko moje skusenosti. 🙂 Tych negativnych skusenosti s nimi ludia popisali po internete plno, len treba citat...

jeennyv
18. jan 2016

Ja parfumy a ani nic co moze byt nutne reklamovat cez net nekupujem, mam taku zasadu, ano vo fann atd. je to drahsie, ale mam ich zakaznicku kartu na narodeniny a meniny mi chodia 20 eurove poukazky na tovar, plus maju akcie, ze ked si kupite nejaku znacku tak dostanete nejaku kabelku alebo proste iny darcek..a keby sa mi nieco nepozdavalo, idem a vymenim hned. a nebudem sa potom x dni natahovat po nete cez maily, posielat to spat atd...a este si vymyslia nejaku hlupost preco neuznat reklamaciu...na parfums nakupuje moja znama, ale napr, parfem co pouzivam momentalne ja tam ani nemaju....

lindush1105
18. jan 2016

@ivanatim Napíšem ti to teda jednoducho asi takto. Tvoje konšpirácie o mojom príchode sú tvoj problém a k tomu sa už vyjadrovať nemienim. Nevieš kto som, nepoznáš ma, takže toto sú len tvoje nezmysli. ďalšia vec V obchode ako je Parfums sa mesačne premelie neskutočne veľa objednávok. Oni určite nekontrolujú každý kus, ktorý im dorazí do skladu keď im tam chodia tisíce. To je logické a ani sa to nedá. Či majú odbalovať každý parfum a skúšať ho? Však uznaj, prosím ťa, že to nie je možné. Ak sa stane, že niekto dostane vadný parfum, ani to nemusí byť ich chyba, môže to byť chyba dodávateľa, alebo výrobcu a pri tom počte ich zákazníkov je to skutočne malé číslo, to musíš uznať. Kto to kde bude teraz zisťovať? Však samozrejme odnesie si to predajca ako konečný spostredkovateľ, to je automatická vec. To isté sa ti môže stať aj v kamennom obchode, len tam je toho menej, pretože kamenné obchody sú nechutne predražené a preto ľudia viac kupujú cez internet, čo je logické. Treba si uvedomiť, že oni nepredávajú po kusoch, ale po stovkách možno tisícoch mesačne. A je mi ľúto, ale pomer 117,000 ľudí "pre" ku 170 ľudí "proti"? Myslím si že tu sa naozaj nemáme o čom baviť. Nie je jeden jediný ochod, ktorý by v živote nemal vadný tovar, alebo nejakú reklamáciu, alebo negatívny názor od zákazníka, lebo nikdy sa nedá vyhovieť všetkým a ľudia sú rôzni a niektorí ľudia vedia byť pekne hnusní aj keď na to nemajú dôvod, takže ja proste nebudem na tento obchod kydať špinu, keď mám s ním 4 roky len dobré skúsenosti iba preto, aby som uspokojila teba, lebo ty máš iný názor, aby si ty bola spokojná, že s tebou súhlasím, alebo aby sa ti moja odpoveď páčila, lebo ty si spokojná nebola. Mám vlastný názor na základe vlastnej dlhoročnej skúsenosti a nikdy nikomu nepritakávam nasilu a ani nikdy nebudem. To, že si možno dostala vadný kus? Bohužiaľ, chápem to, ale stáva sa. Áno, je to možné. Aj ja teraz riešim jednu reklamáciu cez internet, len tovar je z iného súdku, vracala som ho lebo bol zlý a nebola to lacná maličkosť, ale to neznamená že sú to podvodníci, rovnako ako nie sú ani tí, od ktorých mne prišiel bohužiaľ vadný tovar. Stáva sa a stalo sa to aj mne. A proste ako som už napísala, čím väčší počet zákazníkov, tým logicky pravdepodobný väčší počet vadného tovaru. Keby zo 117,000 ľudí dalo 50,000 zlé recenzie o fejkoch, potom by som sa už asi zamyslela a bolo by na tom asi niečo pravdy, ale momentálne na to nevidím absolútne žiadny dôvod. Takže áno bojujem akčne, lebo som spokojný dlhoročný zákazník a ty ich zas naopak nejako moc očierňuješ, tiež si dávaš dosť veľkú námahu ..

natalka13
18. jan 2016

@jeennyv co nieje nutne reklamovat?

jeennyv
18. jan 2016

@natalka13 myslim tym napr knihy ci kryty na mobily a podobne vecicky..... S tym som pri nakupe cez net nemala nikdy problem...taku knihu ked objednavas stale tam mas nejaky obsah a ked sa ti aj tak nepaci ci si mal ine ocakavania to je tvoj subjerktivny nazor, nepojdes reklamovat, ze to autor zle napisal, ale parfem ma zodpovedat istej voni, kvalite, flakonu atd...

ivanatim
23. jan 2016

@lindush1105 Ani tvoj komentar necitam, sorry, zda sa mi tvoje konanie az prilis zaujaté, akoby si ty bola parfums sk :D Aj ked to tak nie je, ale preco si az taka zaujata? Na internete je na nich kopec negativych recenzii. Ten pomer urcite nie je taky aky uvadzas ty. Treba si uvedomit, ze oni nepredavaju len parfemy. Pozitivne recenzie im urcite dalo velke mnozstvo ludi, ktori tam kupovali kozmetiku. Neboj sa, oni vedia co robia...Ja na ich mieste by som robila to iste. Nieco original vacsina fake. Skusenost ludi z mojho okolia, aj moje skusenosti s nimi, to len potvrdzuju...neviem co si dalej este pisala, necitala som to vobec. Je to az trochu divne, ze si davas az takuto velku namahu ich obhajovat...mne su ukradnuti...dvakrat ma oklamali, dovidenia, uz u nich neobjednavam, bodka...

lindush1105
23. jan 2016

@ivanatim ja a zaujatá? Ja som zaujatá len preto, že som spokojná? Alebo ty chceš silou mocou aby bol ten obchod zlý? Spokojnosť je zaujatosť? Alebo solou mocou dokazovanie, že ten obchod je podvod? To je vážne smiešne. Ja tam kupujem aj kozmetiku a nie len parfumy takže vidím to tiež v globále a tam sa prevažne kupujú parfumy dobre si tie recenzie pozri.. 😉 Oklamali ťa? V poriadku nemusíš tam predsa už nakupovať, ale obviňovať spokojných zákazníkov, že sú zaujatí teda zrovna nezaujaté a objektivne nie je 😉

ivanatim
24. jan 2016

@lindush1105 :D Nie nie, ty nie si zaujata :D Ani tá esej co si tu pred par dnami napisala nevyzera zaujato :D To bezne ludia obetuju svoj volny cas na to, aby obhajovali eshop, ktory ma inak vsade kopec odporcov a negativnych recenzii :D Ja silou mocou nic neociernujem. Ja som napisal svoju skusenost a skusenost minimalne 10 ludi z mojho okolia...nic viac...ty sa tu pustas do slohov, mna toto nezaujima tak ako teba, nech maju aj pozitivne recenzie pre mna za mna, heureka sa DA kupit ako som uz pisala...pri tych obrovskych ziskoch pohybujucich sa v 5-cifernych sumach za mesiac sa to da uplne bez problemov... aj napriek tomu je vsade plno negativizmu ohladom parfums sk... ahoj 🙂

lindush1105
24. jan 2016

@ivanatim ani ty nie si zaujatá keď stále tak ochotne a vytrvalo reaguješ a donekonečna tu proti nim burcuješ ľudí 😀
Ako som napísala, nemám dôvod a nebudem ich špiniť len preto, lebo ty to tak chceš. A keď si myslíš, že tam pracujem tak si to mysli, to je tvoj problém, nie môj a ži si s tým 😉

domikam73
26. jan 2016

Baby ja som vyskúšala už hocijaké parfumérie na nete a jediná, ktorá sa mi osvedčila je www.katkaparfumery.sk ...originálne vône za normálnu cenu...konečne som spokojná 🙂