Sú prístupové heslá na internetových portáloch virtuálnym dedičstvom?

babaker
2. okt 2014

Myslíte si, že v prípade, že by sa s vami niečo stalo, majú vaši príbuzní právo dozvedieť sa vaše prístupové heslo na Modrý koník? Že po vašej smrti môžu vaši manželia, manželky, deti, rodičia čítať vašu internú poštu, vaše diskusie v súkromných skupinách? A čítať tak zároveň internú poštu a diskusné príspevky iných osôb, ktoré boli písané v dobrej viere, že sú určené len jednej osobe, prípadne úzkemu okruhu osôb v súkromenej skupine. Ktovie, koľko súkromných skupín vlastne funguje na tomto portáli? Skupín, kde sa stretáva skupinka žien ktoré spojili spoločné názory, vlastnosti, okolnosti, udalosti. Ktoré sa vzájomne zverujú so svojimi starosťami i radosťami, veľakrát výsostne súkromného charakteru. Dávajú tam veľakrát súkromné fotografie v domnení, že ich uvidí len zopár kamošiek.

kaktusik007
4. okt 2014

@zita19 urcite ano, ale robim pracu za nbk ktora ma prestoje presne na forum - precitat si reakcie, pozriet albumy, zareagovat.... Ale suhlas - nebyt tohto, virtualny svet fakt nepotrebujem... ;)

zuzkaanicka
4. okt 2014

@kaktusik007 asi tak, tiez sem nakukujem v case kompilacie a podobnych srand 🙂

babaker
autor
4. okt 2014

@kaktusik007 Ja som ani nepredpokladala, ze sa niekto ozve, kto ma taku skusenost. To ma mrzi, ze sa ti take nieco muselo stat. ☹
Ale obdivujem ta, ze si si po tejto skusenosti nezalozila novy nick. 😉

kaktusik007
4. okt 2014

@babaker preco? Vtedy som to tak citila. Pre mna dokaz ako moc som bola manipulovana jeho vplyvom.. A teraz, je to celkom absurdne citanie, nespoznavam sa ;)
Ja som rada ze sa to stalo. Zmenu nicku som zvazovala kvoli rozvodu - ci nahodou ex si ho nepamata... Ale vyriesila som to embargom informacii v obdobi, kedy by ich unik mi mohol uskodit - odkedy mam pravoplatny rozsudok o rozvode, no najma podpisane majetkove vyrovnanie, uz opat pisem svoje nazory na sklo naplno. ;)

babaker
autor
4. okt 2014

@kaktusik007 Mam pocit, ze vela uzivateliek tu ma dvojity login. Pod jednym vystupuje ako super matka, stastne vydata, s uzasnym manzelom, dokonalymi detmi a bezchybnym zivotom, pod druhym sa prihlasuje riesit problemy. Hlavne v poslednej dobe sa tu mnozia diskusie, kde dotycne uvadzaju, ze su na MK uz dlhe roky, teraz si vsak zalozili novy login, lebo....
Pred zrodom internetu bolo dost bezne pisanie dennikov. Login na MK v urcitej forme nahradza papierovu formu takehoto dennika. Je to urcite dolezite aj z hladiska dozrievania osobnosti, raz za cas sa obzriet dozadu a pozriet si, ako som v tej dobe rozmyslala, ake problemy ma trapili, co mi robilo radost a pod. Aj z tohto dovodu ma dost mrzi, ze si momentalne mazeme nasu vlastnu historiu, je to ako vytrhavanie listov z dennika. 😢

kaktusik007
4. okt 2014

@babaker ja druhu identitu pri probleme chapem... Asi by som to tiez tak riesila, ale ja som to riesila realne - nie virtualne. Ale tiez zo dna na den som mala pocit ze sa mi sniva a uuuuplne sa mi otocil zivot.... Nemat realnu dusu pri sebe, mozno pisem na sklo... A ono velmi zalezi od temy. Je ine pisat o manzelskych problemoch, ine o tyrani... Tyrana zena potrebuje vediet, uistit sa, ze je tyrana... A ak je na fore tri roky, dala tu info o sebe, pripadne sa tu aj stretla uz osobne s inymi uzivatelkami - urcite to pod svojim povodnym nickom nepovie. Taka potrebuje druhy nick.
Ale ano, toto je specificke..